Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) dokanin


dokanin
aktív tag

Ilyet se láttam még eddig. 10-ről fejlesztenek 14 nm-re. Nem semmi.

(#2) -vitya-


-vitya-
őstag

Azért az a 300W szép :Y , főleg, hogy ezt tök őszintén bevállalják: 275 kell, oszt csók....

-=Витя=-

(#3) nubu015

Valószínűleg a presztízs miatt muszáj bármi áron is, de egy bizonyos határon belül tartani a hátrányt. Simán el tudom képzelni hogy már azt is kiemelezték hogy 10-20-30%-os lemaradásnál mekkora piacot vesztenek az egyes szegmensekben. Remélem még vagy három évig szenvednek, és hagynak elég időt hogy az amd megerősödjön picit.

m.

(#4) Tanisz


Tanisz
senior tag

Uhh...ez azért kicsit durva.

Amúgy miért erőltetik ezt, miért jó nekik, hogy elszálljon a fogyasztás?
Ha maradnának egy limiten belül mennyi lenne a teljesítménybeni különbség a konkurenciához képest?

Egyáltalán megéri nekik ez, hogy elszáll a fogyasztás, új foglalat is kell. Lesz ennek így piaca? Kinek kellhetnek ezek ilyen formában?

Komolyan kérdezem, nem kötekedésből.

http://projekt.azigazikincs.hu/ ''Homo loquax nonnumquam sapiens''; "Nam et si ambulavero in valle umbrae mortis, non timebo mala, quoniam tu mecum es. Virga tua et baculus tuus, ipsa me consolata sunt. "

(#5) dokanin


dokanin
aktív tag

Akárhogy is nézzük sokat köszönhetünk Krzanichnak. Ha ő nincs még mindig 4 maggal szüttyögnénk, AMD meg sehol sem lenne.

(#6) Csandi válasza Tanisz (#4) üzenetére


Csandi
őstag

Nekem 9700K-m van, ha akkor vennék gépet amikor ez már kint van akkor valószinüleg erre épitenék. Mivel szinte semmi mást nem csinálok csak játszom a gépen, ezért inkább a +fps-t választom (még ha minimális a különbség is) a ryzennel szemben, a fogyasztás meg mindegy, ezért vannak a nagyobb tápok :D Ellenben viszont, akárki az ismerősi körömből kérte, hogy segitsek gépet összerakni, kivétel nékül mindenkinek ryzen 5 3600-at javasoltam, és végül azt is vették :)

(#7) dokanin válasza Tanisz (#4) üzenetére


dokanin
aktív tag

Szerintem még mindig arra gyúrnak, hogy valamiben azt mondhassák ők az elsők. Mint most, hogy játékban az ővék a legtöbb FPS. Tök mindegy milyen áron.

(#8) dokanin válasza Csandi (#6) üzenetére


dokanin
aktív tag

Azért az még nem lefutott, hogy a 4000-es Ryzen mellett is ez fogja adni a legnagyobb FPS-t. Kíváncsi leszek mindenesetre. Nagy lebőgés lenne intelnek ha ennek ellenére mégse jönne össze.

(#9) Csandi válasza dokanin (#8) üzenetére


Csandi
őstag

Ez igaz

(#10) eXodus válasza Csandi (#6) üzenetére


eXodus
őstag

Milyen VGA van/lenne mellette?

(#11) hokuszpk válasza dokanin (#5) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

az AMD kb. ugyanitt tartana, a TSMC -t amig az Apple a megrendelok kozott van, nem befolyasolja a gyartastechnologia fejleszteseben az, hogy az Intel hogy all.
Kerdes az, hogy az emlitett uriember nelkul az Intel hol lenne ?
// szvsz 7nm korul. //

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#12) Csandi válasza eXodus (#10) üzenetére


Csandi
őstag

2080 super, full hd 240hz-hez

ja hogy lenne? Gondolom megvarnam a 3000-res szeriat. 2080 superem most van, a 9700k mellé

[ Szerkesztve ]

(#13) Reggie0 válasza Tanisz (#4) üzenetére


Reggie0
félisten

A fogyasztas "ingyen" van, de legalabbis az elengedese nem jar fel evtizedes fejlesztessel. Mashogy nem tudnak felzarkozni jelenleg. Lasd AMD, ok is ugyanezt csinaltak anno, amikor intel durvan meglepett eloluk a core i szeriaval es kenyszerultek kazanokat kiadni.

(#14) Lacika112


Lacika112
aktív tag

Legalább hozza az elvártat.
Rohadt sokat zabál, de ahhoz képest alig van teljesítmény. (ohh hogyne 5000 mhz fölé mennek majd mind az 5-10 másodpercig)
300 watt a procinak, kijönnek az intel vgak.... 300-400? watt fogyasztással? :C (persze még nem tudni csak az inteles tendenciát követve) azonnal értelmet nyernek a 800-1200 wattos tápok :R

off:
Ilyenkor mindig beugarnak nekem azok az intel rajongók akik 5-10 éve habzó szájjal mindenki felmenőjét emlegetve nyafogtak 125W procikon hogy ilyet ember nem használ...
Mostanra meg azt nyomják nem számít ha családi házat lehet vele fűteni.........

ha meghúzom a kocsidat az oc-nek számít?

(#15) #06658560


#06658560
törölt tag

"A specifikációk alapján 275 watt a minimum követelmény az alaplap felől"

Ilyen rohadt sokat milyen alaplap és chipset képes fogyasztani?

(#16) Abu85 válasza #06658560 (#15) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Processzor. Ennyit kell biztosítani az alaplapnak.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#17) Reggie0 válasza #06658560 (#15) üzenetére


Reggie0
félisten

A processzor kapja a tapellatast az alaplap felol.

(#18) Csandi válasza Abu85 (#16) üzenetére


Csandi
őstag

Szerintem a megfogalmazásba akart belekötni, mert igy irva lehet úgy is értelmezni ahogy ő mondta, még akkoris ha mind tudjuk, hogy a processzorra értendő :D

[ Szerkesztve ]

(#19) Reggie0 válasza Csandi (#18) üzenetére


Reggie0
félisten

Erre talaltak ki a szovegkornyezetet :)

(#20) Alogonomus


Alogonomus
őstag

"Utóbbi miatt nagyon ajánlott a vízhűtés, ... lényeges tempóhátránnyal járhat, ha valaki csak normál léghűtőt használ. Persze maga a Thermal Velocity Boost ilyenkor is működik, de pár másodpercnyi extrém magas órajelnél nem ad többet, elég hamar kell visszafognia magát a túlmelegedés elkerülése végett."
A vízhűtésnek pont ilyen esetekben is jön ki az előnye. Egy 5 órás Blender stress test végén esetleg nincs nagy különbség egy 30-40 ezres léghűtés és 30-40 ezres vízhűtés esetén elérhető hőfok között, de mind a TVB, mind a PBO a "csomag" pillanatnyi hőmérséklete alapján állítja be a maximális értéket.
Amikor egy processzor az addigi 100 W helyett 250+ W-ot kezd fogyasztani, akkor nagyon gyorsan és megbízhatóan kell elszállítani a hőt, vagy visszakorlátoz a rendszer. Vízhűtés esetén ennek a hőnek nagyjából 1 mm-t kell csak megtennie, és már "fel is veszi" a bordák körül áramló hűtőfolyadék, míg léghűtés esetén a 10+ cm-es passzív hőcsövön kell a hőnek végighaladnia a hűtőbordákig, ahol majd az átfújt levegőbe "beleeresztődik". A léghűtésnek nagyságrenddel rosszabb a hőtehetetlensége, ami radikális hőterhelés-változás esetén kritikus kérdés. Vízhűtéssel nincs kiugró "hőtüske", így a processzor sebessége sem ugrál érdemben.

(#21) Reggie0 válasza Alogonomus (#20) üzenetére


Reggie0
félisten

Mondjuk a leghutes megbizhatobban szallitja el a hot, csak nem annyira hatekonyan.

(#22) GodGamer5


GodGamer5
addikt

Léghűtéssel közelében nem lesz az 5ghz-nek. Folytatódik az Intel lejtmenet. Nincs megállás. :)

"Többször látsz Game Over képernyőt, mint Michelle Wild f@szt." "It's not a Loop, it's a Spiral"

(#23) eldiablo válasza Reggie0 (#21) üzenetére


eldiablo
addikt
LOGOUT blog

Mitöl megbízhatóbb egy léghűtő mint egy épített víz? :U

(#24) #52931072 válasza Reggie0 (#21) üzenetére


#52931072
törölt tag

Van az a szegmens, ahová elég a léghűtés is, de semmilyen szempontból nem jobb a vízhűtésnél, legfeljebb olcsóbb. A 30-40 ezres árketegóriában meg kimondottan drága, de legalább hatástalan megoldás szerintem egy léghűtő.
Lejjebb gondolom a 8 magos buldózerekre gondoltál, annakidején az elengedett fogyasztási kerettel. Akkoriban egy kicsit előre próbált szaladni az amd a 6-8 magos “gémer” procikkal. Sajna a játékok nem skálázódtak 4 mag fölé akkoriban, ezért a magonkénti magasabb órajellel az Intel vitte a prímet, na meg a gyártástechnológiai előnnyel, ami akkor még meg volt neki. Most fordult a kocka, viszont kellene a sok mag magasabb órajelen. Ugyanaz az ára, mint akkor, de most is a fogyasztó fizeti meg, mint mindig.

(#25) paprobert válasza GodGamer5 (#22) üzenetére


paprobert
senior tag

?

9900K óta van 8 magon 5GHz az Intelnél az idők végezetéig tartó boostolást alapból bekapcsoló alaplapokkal.

[ Szerkesztve ]

640 KB mindenre elég. - Steve Jobs

(#26) Predatorr


Predatorr
őstag

A pénztárcám nem biztos, hogy elfogadja az áramszámlát.😲

"Amely probléma nem megoldható, azt meg kell szüntetni."

(#27) dokanin válasza paprobert (#25) üzenetére


dokanin
aktív tag

De itt ugye 10 mag lesz. Plusz 25% hő.

[ Szerkesztve ]

(#28) -vitya- válasza dokanin (#27) üzenetére


-vitya-
őstag

és 5.3GHz a max, nem 5.... nem? az ennyire kihegyezett procinál igen sok % áram felvétel, nem arányos a +300MHz arányával

-=Витя=-

(#29) Alogonomus válasza paprobert (#25) üzenetére


Alogonomus
őstag

Idők végezetéig tartó boostolást bekapcsoló alaplap az egy dolog, az főleg alaplapi VRM kérdése, de melyik léghűtés tudja a 9900K állandó 5 GHz-en futó 8 magját stabil hőmérsékleten tartani? Pár perc az egy dolog, de az alatt nem stabil a hőmérséklet, hanem felkúszik a kritikus tartományba, ahol vagy visszakorlátoz a rendszer, vagy elpukkan a processzor.

(#30) Reggie0 válasza Predatorr (#26) üzenetére


Reggie0
félisten

Akinek nincs penze havi 2-3ezer forintot villanyra kolteni, az ugy sem vesz draga procit, mert arra sincs penze.

[ Szerkesztve ]

(#31) Hellwhatever válasza Alogonomus (#29) üzenetére


Hellwhatever
aktív tag

Szerintem egyik se, ezt már vizezni kell hacsak nem ~25-40%-on akarod hajtani (pl. csak játszol a gépen).

Saját tapasztalataim szerint ~165W az amit egy Noctua NH-D15 dupla ventivel egészségesen ki tud szolgálni. A 9900KS-em 1.332V mellett ~224W körül peakel 100%-on hajtva, ez már egyértelműen sok volt neki mert már 2 CineBench 20 run is elég volt hogy 95 fok fölé lökje a hőfokot. -0.090V offsettel a fogyasztás megáll ~195W körül, ez már egy pár fokkal tűrhetőbb 85-90+-os hőmérsékletet jelentett, de még mindig nem az amivel nyugodtan használni lehetne a rendszert mindenre.

A megoldás egy Corsair H150i Pro lett, amivel 82 fok körül peakel ~195W mellett. Ami azért durva mert ez még mindig inkább határeset mintsem optimális és azért egy nem szar 360mm-es AIO-ról beszélünk ami árban is majdnem duplája az NH-D15-nek ami szintén nem egy kispályas hűtő.

Szóval nem nagyon tudom hova tenni ezeket a 275-300W körüli számokat. :(

[ Szerkesztve ]

(#32) arn válasza -vitya- (#2) üzenetére


arn
félisten

es kb harmadekkora tdpvel hivatalosan :) draga cucc lesz ez...

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#33) Cyberboy42


Cyberboy42
senior tag

Atyavilág Intel, visszafele haladunk! ;] :DD

...A teknős ezután pszichoanalitikusként kezeli az identitászavaros krokodilt...

(#34) Reggie0 válasza Hellwhatever (#31) üzenetére


Reggie0
félisten

300W-ot GPU-rol is el lehet vinni levegovel, ugyhogy azert nem ilyen rossz a helyzet.

(#35) M0ng00se


M0ng00se
őstag
LOGOUT blog

FX-szet hajtottam 1.56V-ton 5GHz-n szerintem annak is hasonló lehetett a fogyasztása :U .Hang az volt, teljesítmény nem xD

V6

(#36) sittes79 válasza Csandi (#12) üzenetére


sittes79
addikt

Milyen monitorod van gondolkodom egy ilyen 240Hz beszerzésén :) Köszi

(#37) Hellwhatever válasza Reggie0 (#34) üzenetére


Hellwhatever
aktív tag

Annyi a különbség hogy vga-nál nem a GPU hanem a teljes kártya eszik annyit memóriástól mindenestől, összességében nagyobb hőleadó felülettel.

Jelen esetben CPU-ról és a jelenlegi CPU léghűtők egyik királyáról beszélünk, ami így is egy közel 1.5 kilós darab. Ha nekiállnak 2 kilós vagy full réz tornyokat gyártani lelkük rajta, AVX load alatt 100%-on hajtva szerintem kevés lesz a 300W-hoz ekkora felületen. (Egyébként nyitott házban/tesztpadon pár fokkal valóban jobb a helyzet léghűtővel is, csak szerintem nem életszerű.)

(#38) Csandi válasza sittes79 (#36) üzenetére


Csandi
őstag

Nekem az alienware 240hz-ese van, nem tudom milyen árkategben gondolkozol, de ha inkább 100-hoz közelitőleg akkor ezt ajánlom, messze a legjobb vétel, viszont a true gtg-je van 1-2 240-es aminek gyorsabb, névszerint az Omen X 25 illetve az MSI Oculux NXG252R. Ez a 2 leggyorsabb true gtg-el rendelkező monitor a piacon jelenleg, cserébe ezek már 200 körül vannak nem 100, kérdés neked megér e 1-2ms ennyit :D én a freesync-es verziót vettem az alienwareből mert olcsóbb és se freesyncet se g-syncet nem használok amúgysem mert növelik az input lagot, tearing pedig másfél év alatt mióta megvan a monitor egyszer se volt :)

De amúgy év végén jön az asus 360hz-es újdonsága, kivi leszek rá :D

[ Szerkesztve ]

(#39) sittes79 válasza Csandi (#38) üzenetére


sittes79
addikt

Álom ez lenne igaz nem g-sync-es ez sem és jó drága is :), de 27" QHD!

[link]

Max olyan 200k költenék rá, most van egy 31,5" 144Hz VA panel, már megszoktam, de szédültem tőle egy 24" után :) és érezhetően lassabb, mint TN gsync-es monitor.
Azért vettem ekkorát, mert használom konzollal is és a méret miatt elég frankó!

Sokat tolom fps kompetitiv gémekkel azért gondolkodom újra egy 240Hz TN panelen!

(#40) Pécsi gyerek


Pécsi gyerek
addikt

Viszlát Intel :D

Gigabyte b360 hd3+i5 8400+4×4 gb ddr4 2400 mhz+fsp 460 80+Gtx 1060 6 Gb +zalman z1 neo

(#41) Csandi válasza sittes79 (#39) üzenetére


Csandi
őstag

Nekem a 24-25 col az ideális, fps játékokhoz :) QHD-ra számomra nincs szükség, mivel a minél több fps a szempont nekem kompetitiv fps-ekben. De biztos jó monitor egyébként, nem ismerem kifejezetten azt a modellt.

Ha max 200k körül gondoltad, akkor azt a 2-t nézd meg amit irtam, szerintem a 2 közül valamelyik mindenképp elnyeri majd a tetszésed :) nem tudom melyik free és/vagy g-synces a 2 közül, melyik nem, de nézz utána "battle(non)sense" youtube csatornáján, hogy miért is nem ajánlott egyik sem, ha kompetitiv fpsekkel játszol :)

[ Szerkesztve ]

(#42) ncc1701


ncc1701
veterán

Bakker, AMD anno mekkora savat kapott a 220W-os 5ghz-es FX mittoménmárhanyas prociért. :)

(#43) arn válasza ncc1701 (#42) üzenetére


arn
félisten

Az gyors sem volt... ez azert nem lesz rossz keves szalon.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#44) ncc1701 válasza arn (#43) üzenetére


ncc1701
veterán

Ok, de 300w-ból? Azt ha húzod, mennyi lesz, 400w? :)

(#45) Geri Bátyó válasza Hellwhatever (#31) üzenetére


Geri Bátyó
őstag

Nálad valami komoly gubanc van, mert ezek a hőmérsékletek nem normálisak ilyen hűtés(ek) mellett. Én még 1366-on vagyok és az első procim egy i7 930 volt, ami 130W TDP hivatalosan. 4 GHz-en, 1.315 V--on az is simán megevett 180-200W-ot és egy Xigmatec Balder is 80 °C-on tartotta Linx közben (A Balder egy szimpla 650 g-os torony.) 26 °C-os lakásban.

[ Szerkesztve ]

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#46) Hellwhatever válasza Geri Bátyó (#45) üzenetére


Hellwhatever
aktív tag

Gyors Linx run:

Amit észrevettem hogy a Linx nem konstans magas terhelés mellett járatja a procit hanem ugrál a fogyasztás ~100W-224W között. A kimért max. hőmérsékleteket se sokat láttam, inkább 60-70 fok magasságában járt az esetek zömében.

Ez azért nem mindegy mert pl. egy konstans 195W-os fogyasztás 5-10 percen keresztül nehezebben hűthető mint az amikor 2-3 másodpercre peakel 220-ra de egyébként 90%-ban alatta marad. CB20 alatt ezzel szemben ha beáll 195W-ra akkor 195W végig amíg pörög a teszt, ezért tűnhetnek magasnak a számok mert felfűti a házat. (Egyébként 1.284V Vcore mellett nem láttam még 224W fogyasztást... daaamn..)

Ami még érdekes lehet hogy ki mivel méri a hőfokot. Nálam pl. a Corsair Link folyamatosan ~5 fokkal kevesebbet mér mint a HWMonitor. Általában a HWMonitoros számokat nézem mert ahhoz vannak régebb óta méréseim, nem tudom melyik a valid.

A cucc egy zárt Fractal Define R6 házban van, front mount intake radiátorral, hátul egy fújó ventivel. Ha ezek alapján tudsz mondani valamit hogy szerinted hol van a gubanc azt megköszönöm. :) :R

[ Szerkesztve ]

(#47) Hellwhatever válasza Hellwhatever (#46) üzenetére


Hellwhatever
aktív tag

(Közben kifutottam a szerkesztési időből, sorry.)

i7-930 vs i9-9900KS
Ha jól látom az i7-930 még nem tudott AVX-et, valószínűleg itt (is) lesz a kutya elásva. A specifikáció szerinti Tcase 67.9°C vs. Tjunction 100°C is beszédes. (Tudom, nem 1:1-ben ugyanaz a kettő.)

[ Szerkesztve ]

(#48) Reggie0 válasza Hellwhatever (#37) üzenetére


Reggie0
félisten

A memoria nem eszik sokat, de levonhatunk ~50W-ot nyugodtan vagy esetleg nezhetunk HMB memorias GPU-t. A GPU chip felulete semmivel sem nagyobb, mint ezeknek a nagy prociknak.

(#49) Bilux


Bilux
veterán

Majd amikor Molex csatlakozó lesz a procin is a fogyasztás végett akkor lesz ám csuda :DDD :C

Ne feledd: amatőrök építették Noé bárkáját - profik a Titanicot!

(#50) arn válasza ncc1701 (#44) üzenetére


arn
félisten

Nem hiszem, hogy nagyon tuningolni fogod ezt mar...

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.