Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) mcsabee


mcsabee
senior tag

Tehát 10-12 éve felesleges lett volna venni egy duál procis gépet :R .

Stay a while and listen...

(#2) F e Z o


F e Z o
veterán

Érdekes teszt. Időként jól esik nosztalgiázni.
Lehet előveszem az asus vh6t-met, s dobok rá vizet.....

H2O über alles!

(#3) kovsol válasza mcsabee (#1) üzenetére


kovsol
titán

kivéve ha szerver gép volt, mert szerintem ott speciális alkalmazásokkal szépet dobhatott akkor is már

May the Force be with you!

(#4) Rive


Rive
veterán

Egyrészt: akkoriban még nagyon lehetett érezni, hogy másképpen viselkedik egy egyprocis és egy kétprocis gép. A válaszidők akkor is rövidebbek voltak, illetve nehezebb volt bedugítani a gépet, ha a magok sebessége viszonylag alacsony volt, Konkrét példa a régi dual PPro/200MHz gépem vs. egy PIII/700 - maradtam a PPro-n, még jó ideig.

Dual gépeken van még egy dolog, amire érdemes figyelni. A dual akkor is szokott némi pluszt hozni, ha a teszteléshez használt program nem támogatja a több processzort: ha megfelelő az OS, akkor az OS berágja magát az egyik procira, és teljes mértékben szabadon hagyja a másikat a tesztprogram számára. Órajeltől, programtól függően ez 10-40% gyorsulás is lehet, akár.

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#5) eziskamu válasza kovsol (#3) üzenetére


eziskamu
addikt

Meg ha egyszerre több erőforrásigényes program futott, akkor is sokat jelentett, de csak Win nt/2k/xp és linux alatt, mert a win9x/me nem támogatott több procit. Ha jól emléxem a Quake3 SMP támogatását WinNT (meg gondolom linux/BSD ha volt már akkor portolása) alatt lehetett eleinte használni.

[ Szerkesztve ]

(#6) ronson


ronson
őstag

Gamer kutyáknak nem volt akkoriban ajánlott.

[ Szerkesztve ]

(#7) Hosssszu


Hosssszu
őstag

Jó cikk, és a témája is jó. :C :R
Én is akarok összerakni egy dual socket 370-es gépet összerakni. Már van is hozzá kettő lap, és kettő-kettő proci (p2-350, p3-450) meg a többi sallang is. De valahogy eddig állandóan ellustálkodtam az időt. :o
sephi: nem inkább abit vh6t-re gondoltál?

[ Szerkesztve ]

(#8) mcsabee válasza kovsol (#3) üzenetére


mcsabee
senior tag

Nyilván, de konkrétan a játékok alatti teszt volt a cikk célja, ezért mondtam, amit mondtam ^^.

Stay a while and listen...

(#9) dabadab


dabadab
titán

Legjobb tudomásom szerint a Q3A SMP támogatása (amit külön be kellett kapcsolni, "r_smp 1" :) ) annyit csinált, hogy a botokat átrakta a másik CPU-ra, magát a renderet nem csinálták meg többszálúra.

DRM is theft

(#10) CoDWaW07


CoDWaW07
őstag

Jó kis teszt lett,emlékeztet a régi szép időkre:R

●ASUS M5A97 EVO R2.0 ● AMD FX8320 ● 8 GB Corsair Vengeance 1600 Mhz ● MSI R9 280X 3GB ● Samsung 850 EVO 120 GB ● 1.5 TB ● Cooler Master Silent PRO 600W ● iPhone 6 Space Gray ● iPhone Xs 64GB Silver Galaxy Z Fold 4

(#11) Zoz válasza Rive (#4) üzenetére


Zoz
őstag

Így van, nekem anno egy BP6 volt két 500-as Cerkával, jól érezhetően sokkal gördülékenyebben ment rajta a Windows (akkoriban 2000-et használtam). Persze aztán az Intel rájött, hogy nem jó az ha olcsó procikból tud duál gépet építeni a nép, így az FCPGA Cerkákban már letiltották a duált :-(

(#12) martonx


martonx
veterán

Nem olvastam el, csak az első bekezdést. Hihetetlen, hogy egyesek milyen jól elszórakoztatják magukat hülyeségekkel.

Kíváncsi vagyok mikor jelenik meg a Logout-on a földi giliszták nemi életét taglaló tanulmány :DD

Én kérek elnézést!

(#13) frescho


frescho
addikt

Jo kis teszt. Az SSE es a belso L2 cache sokat szamit. Igazibol a Katmaiokat inkabb csak Pentium 2.5-nek kellene hivni.

Web vagy adatbazis szerver mar akkor is szepen kihasznalta a 2 processzort.

https://frescho.hu

(#14) RepeatSector


RepeatSector
senior tag

Grat a teszt írójának :R
Én is sokat töltöttem annó p2 vs p3 tesztekkel egy cerka 700-ast lazán lever egy 300-as P2
500-as celeronom volt az alatt még a windows ME is akadt

"The tail of the snake is in it's teeth tonight"

(#15) nandon


nandon
tag

Érdekes retroprocesszor-teszt! A fogyasztási adatok hiányát sajnálom, a különbség(ek) mértéke lehet, hogy meglepő lett volna!

RISC86 Power

(#16) czundermák válasza nandon (#15) üzenetére


czundermák
aktív tag
LOGOUT blog

Sajnos nincs wattmérőm, de gondolkoztam rajt hogy a jövőben be kéne szerezni, sokszor tényleg jó látni mi mennyit eszik.

CPU tálcák és bővítő kártya állványok: http://bit.ly/3tOpQyO

(#17) madmaxxx


madmaxxx
senior tag

A teszt szerintem nagyon jól sikerült és a valós és reális eredményeket hozta. Gratulálok hozzá! :C

}}}-----> " A szalonna DIABETIKUS, mivel nem tartalmaz cukrot ..." by H.Lali }}}----->

(#18) hcl


hcl
félisten
LOGOUT blog

Jó a teszt!
Mondjuk kíváncsi lennék egy dual 815-ös lapra is. A BX440 szerintem kissé lassúka rendszerbuszilag, bár meglepően jó BIOS-a lehet annak a lapnak, ha 1000-as P3-at visz...

Amúgy meg helyesíííírááás...!

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#19) czundermák válasza hcl (#18) üzenetére


czundermák
aktív tag
LOGOUT blog

Nem számít neki amíg 100-as FSB-vel hajtanak a procik.

A helyesírási hibákat jelezd kérlek ha észrevetted és ki fogom javítani :R

CPU tálcák és bővítő kártya állványok: http://bit.ly/3tOpQyO

(#20) rumkola


rumkola
veterán

Quake 3 csak konzolparanccsal használta ki a több procit, de már akkoriban is vga limit volt. :D

[ Szerkesztve ]

(#21) _ocsisajt


_ocsisajt
őstag

Jo kis czikk, koszi! :)

tl;dr: ENFP-T :) | proud cat dad ^_^ | Loving ARPGs (preferring HC) | Epic genre and Psytrance forever! :)

(#22) hcl válasza czundermák (#19) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Nekem a 815-re épített gépeim gyorsabbnak tűntek mindig is...

Mutogatni való hater díszpinty

(#23) czundermák válasza hcl (#22) üzenetére


czundermák
aktív tag
LOGOUT blog

A procira gondoltam, amíg 100-as az fsb-je elkattog vele, ha 2 ha 1 van a lapba, lehet ez 1000Mhz vagy 350 vagy bármi. Viszont 133Mhz-en már nem tud dual-t sajna :(

CPU tálcák és bővítő kártya állványok: http://bit.ly/3tOpQyO

(#24) Fairplays


Fairplays
aktív tag

Ekkoriban nem volt valami ''dual core optimizer'' ?

(#25) waithEard


waithEard
őstag

Emlékszem anno, a PII-es többprocis platformról beszélgettünk, egy programozó haverom néhány vodka elfogyasztása után, csillogó szemmel,lelkesen jövendölt az egy CPU-ba integrált, többmagos rendszerekről mint lehetséges jövőképről. Akkor kiröhögtem, :D

"The cold feel of my skin. I try to lose but always win." - M.D.B. - The Fever Sea (RégiHApró: 68 piros \ 0 fekete)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.