Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) bacsis válasza bitpork (#39) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

Egy fotó sem saját készítésű :B
a jelenlévőket kértem meg, akik fényképeztek, hogy dobják át nekem is a fotókat, amik közül válogattam a cikkhez...
Hozzáteszem ha én csináltam volna, sem lettek volna jobbak :B
De épp ezért kel leljönni személyesen a kiállításra, mert ott real-ben meg lehet nézni a gépeket :)

(#52) carr válasza bacsis (#51) üzenetére


carr
őstag

Köszi skacok!
Feliratkozom a bacsis hírfolyamra! RSS van? :)
(nem rosszmájúság, komolyan kérdem)
:R

360+Mindenkit szeress,ne sokban bízz,Ne bánts senkit,ellenséged inkább féljen,Minthogy legyőzd,barátodat szívedre rejtsd,Szidjanak hallgatásért,ne beszédért.

(#53) bacsis válasza carr (#52) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

naná hogy van :D
de amúgy van a bacsis-tuningnak facebook-os csoportja, ott is mindíg ki van postolva az újdonság :)

(#54) carr válasza bacsis (#53) üzenetére


carr
őstag

Haha.. :D
Múlt héten mentem vissza faszbukra.
Az jelent valamit, hogy 2013ig naponta cca 3 órát (minimum) fenn lógtam azon a sz.ron, most meg 2 hét óta kb voltam összesen 10 percet. :D
Szóval megkereslek, ha ismét lesz pár perc faszbuk időm. :D

360+Mindenkit szeress,ne sokban bízz,Ne bánts senkit,ellenséged inkább féljen,Minthogy legyőzd,barátodat szívedre rejtsd,Szidjanak hallgatásért,ne beszédért.

(#55) CaNNa3IS


CaNNa3IS
senior tag

Grat.
Le a kalappal a meló előtt. :R

Stay up Stay humble Ride hard Get stoked

(#56) KKaresz45


KKaresz45
senior tag

Király volt a kiállítás, gratulálok hozzá és ajánlom mindenkinek. A Duke Nukem a végén tényleg beszippantott. :)

Legközelebb korábban megyek majd.

(#57) wizzgeri


wizzgeri
tag

Gratulàlok a kiállításhoz, remélem legközelebb eljutok majd :)

(#58) Luck Dragon

Nagyon szuper lehetett. Ahol a szemüveges úriember ül a rally játéknál, a hozzá tartozó számítógép volt nálunk az első pc. uhh régi szép idők. Nem is tudom hogy milyen vas dolgozhatott benne. :N

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#59) bacsis válasza Luck Dragon (#58) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

Fujitsu Siemens Celvin!
AMD K6-2 500MHz, 256MB RAM 20GB IDE HDD Agyon integrált a lap, és semmi bővíthetőség nincs, így egy SIS hú nem ugrik be milyen Chipset szolgáltatja a grafikai részegységet is, valami 8megás csoda van benne...
nagyjából ennyi :) a hangkártyáját viszont sose tudtam beüzemelni :(

(#60) Luck Dragon válasza bacsis (#59) üzenetére

Ez a Fujitsu? Mert én erre gondoltam :B

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#61) bacsis válasza Luck Dragon (#60) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

Jahh nem... a Rally-s játék a mellette lévő "kék izén" futott :)
Ez az a gépem amelyik minden évben megsz*pat a kiállításon, vagy bárhol ahova viszem mert máshol nem akar működni :W :DDD
Ebben egy 600-ra húzott K6-III+ van Geforce2MX400+Voodoo2-vel megtámogatva...

(#62) Luck Dragon válasza bacsis (#61) üzenetére

Értem ha jól rémlik az enyémben Tnt2- volt de ebben a gépházban volt elhelyezve, ohh a nosztalgia :D

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#63) tvamos


tvamos
nagyúr

:R
Gratulalok! Hatalmas melo lehetett ezt mind osszerakni.

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#64) bacsis válasza tvamos (#63) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

Háát.. jahhm aszittem letérdelek :DDD de megérte :)

(#65) SunMount3r


SunMount3r
nagyúr

Van egy 900MHz-es Duron-os gépem, Mercury (te jósten') alaplappal, még mindig itt a szekrényemben. Ez már retro?! :D Mit adnának érte a gyűjtők?! Remélem azóta már arany áron van! :D

(Sajna a jó öreg 486-osomat már kidobtam (pontosabban leraktam a társasházi szeméttárolóba, vigye akai akarja.) Amikor már mindenki P3-asokkal nyomta, nekem még mindig csak 486-osom volt és persze megveszekedve tuningoltam a kicsikét, még egy 133MHz-es 5x86 AMD procit is szereztem bele, ami 120MHz-ig stabil is volt benne. Aztán ráuntam a dologra. Most kb. annyit mondanék, hogy jó lenne, ha még meglenne, de akkor se tudnék vele sok mindent kezdeni...)

(#66) bacsis válasza SunMount3r (#65) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

Igen már retro egy olyan gép, de azért mert öreg még nem fog arany árba menni, főleg hogy valami low end cucc lehet, a Duron-ból meg a Mercury-ből ítélve :))

(#67) SunMount3r válasza bacsis (#66) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

valami low end cucc lehet, a Duron-ból meg a Mercury-ből ítélve

Ez minek számít? A kiállításon szereplő összes cucc "low end" a mostani gépekhez képest... :D

(#68) bacsis válasza SunMount3r (#67) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

autókhoz értesz egy kicsit? csak úgy nagyjából? :)
engedd meg, hogy egy autós példával jöjjek... és megérted, hogy miért nincs igazad :)
íme egy porsche 911 targa, 1974-ből:

És íme egy Lada granta 2015-ből:

Melyik a low end szerinted? :)

(#69) SunMount3r válasza bacsis (#68) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Te nem értetted az iróniát a szavaimban. Természetesen értettem mire gondolsz, de pl. ez a mostani autós hasonlat eléggé sántít nekem. A Duron prociból ne induljunk már ki, hogy Low-end, az egy proci, XMHz-en ketyeg, tud ilyen meg olyan ficsőrt, amiből kijön egy teljesítmény. Csak azért mert korának nem a legerősebbjei közé tartozott és olcsó is volt ráadásul? Akkor ez megint már csak presztízs kérdés. És ennek alapvetően semmi köze ahhoz, hogy hol áll(t) a cumó technikai szintben (lásd manapság Alma mániát :D ).

A Mercury alaplap az egy kicsit más tészta, de amúgy alapvetően semmi gond nem volt azokkal sem, nekem is hibátlanul kibírt jó néhány évet, az olcsóbb lapok között nagyon is OK volt a Mercury (a tápjaikkal most ne keverjük), de mondjuk ficsőr szinten tényleg gyengusak voltak, erre talán megfelelőbb a Low-End kifejezés, de azért ezt az autós hasonlatot kár volt felhozni...

(#70) bacsis válasza SunMount3r (#69) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

nem volt kár felhozni...
És lehet tovább is feszegetni...
a lada is elvisz A-ból B-be....
tehát a Mercury is tudta azt amit tudnia kell...
De ne hasonlítsuk már össze a ladát egy prémium kategóriás/felszereltésgű autóhoz, és a Mercury-t egy akkori Abit vagy Asushoz... ahogy te is írod... ficsőrök szempontjából low end... ugyanez igaz volt a duron-ra is.. tudta amit tudott, de attól még alsó kategóriás volt :)
a kiállításon öreg, de kategóriájukon belül legalább közép-felső de inkább felső/csúcs kategóriás gépek voltak kint :)

(#71) SunMount3r válasza bacsis (#70) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Ismét sántít a hasonlat:

A linkelt Porschéba még ma is bele ülnél, mert nem egy csúnya autó, vezetési élménye is -feltételezem- jó, ezzel szemben a kiállítás gépei ma már milyen felhasználói igényeket tudnának kielégíteni? Munka, szórakozás?! Feltételezem egyiket sem igazán. Tehát hiába voltak korukban felső-közép kategóriásak, max. a hobbysta gyűjtők számára jelentenek értéket. Az érdeklődők, kíváncsiskodók és gyűjtők számára meg miért ne lehetne épp olyan érdekes egy 900MHz-es Duron, mint egy 133MHz-es AMD 5x86-os proci (ha már "High-End"), melyik tud többet ficsőrök tekintetében és melyiknek nagyobb a számítási teljesítménye? -Látod, épp nem ez itt a lényeg! A Duron "rossz" proci volt? Nem. A Mercury alaplapjai "rosszak" voltak? Nem. Nem korának csúcsai, volt náluk jobb is, "szebb" is, de miért ne tarthatnának ugyan akkora érdeklődésre számot? Biztos emlékszel akkor arra is, hányan kezdték akkoriban Duron procikkal és, hogy miért volt annyira népszerű "olcsó alternatíva". Én azért nem temetném annyira azt a "Low-End" masinát.

De ha rövidre akarjuk zárni és úgy vesszük, hogy úgy értetted, hogy az akkori technikai színvonalhoz képest volt "Low-End" (bár nekem jobban tetszik az "alsó vagy belépő kategóriás" elnevezés), akkor az még rendben lenne. De te azt sugalmaztad, hogy úgy amblokk egy gyenge eresztés volt. Mintha nem látta volna el a feladatát, amire az ember számított tőle, hibásan működött volna stb...

Ez a High-Low end kifejezés inkább a hifiben állná meg a helyét, de ezt tényleg nem akarom belekeverni ( bár akkor még inkább kijönne az összehasonlítás sántasága)...

(#72) bacsis válasza SunMount3r (#71) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

Persze hogy sántít a hasonlít, és direkt van kiélezve... De pont ezt akartam, hogy megértsd mire célzok.. és el is értem a célomat :)
amúgy igen, telejsen jogos a felvetés, simán mutathatna érdeklődést egy egykori alsó kategóriás konfig is, bár az ex csúcs hardverek továbbra is jobban vonzák a szemet :)
Viszont a Mercury+Duron konfig igen, gyenge eresztés volt :)
A proci teljesítméyne még csak-csak, hiszen az akkori konkures celeronok szintjét hozta sőt túllépte, de a Mercury lapok kaptak jó kis SIS meg gyengébb VIA chipsetet amivel rendesen agyon vágták a teljesítményt, a BIOS-uk olyan puritán volt, hogy esélyed sem volt a rendszer finomhangolására... Ettől függetlenül sulinetes gépek alapjainak jó volt.. de attól még gyenge eresztés volt, ha tetszik ha nem... de ez már nem teljesen vág ide :)

(#73) Lalikiraly


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog

Gratulálok!!! Minden elismerésem. Szép munka. Majd a következőt jólenne előre tudni. Párommal benevezünk rá :)

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#74) bitpork válasza bacsis (#68) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Rossz a példa mert nekem a porsche is lóend. Egyszerűen nem praktikus , nincs benne semmi szerethető :P
Ízlésbeli dolgokról meg Úriember nem vitázik :K

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#75) erer1000


erer1000
őstag

https://logout.hu/dl/upc/2016-05/18/51464_pu4wxbbz8ugocsgc_dsc00951_jpg.jpg

a képen miylen laptop van? *-*

szinte megszólalásig iylen kinézetű van nekem is csak a zöld gumi pöcök kikopott :D

M5A99X-EVO R2.0 , 1050Ti, 4x8GB 1960MHz , FX 8350@4,4GHz, 1x3TB+2x1TB HDD, 120GB+480GB+1TB SSD || HP Pavilion 15-CX0000NH

(#76) taylordaichi


taylordaichi
csendes tag

Sajnálom, hogy ilyen rendezvényeken nem tudok részt venni, pedig biztos lenne min csemegéznem

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.