Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) FRENK1988


FRENK1988
veterán

Szerintem is ez az igazság. Meg ha nincs jó sw a hw felett akkor lehet dinnyemag számú processzormag akkor is darabos lesz a felhasználói élmény

Nem a lóerő öl, hanem a NYOMATÉK! :)

(#2) D1Rect


D1Rect
félisten

Csak a címet olvastam el:
Kell.

(#3) Gude


Gude
senior tag

Fejlődés útjába nem lehet állni :N

Ha leöltétek az utólsó vadat,ha kivágtátok az utólsó fát,ha megmérgeztétek az utolsó folyót,majd rájöttök,hogy a pénzt nem lehet megenni. -indián mondás-

(#4) Fancy-boy


Fancy-boy
addikt

Valakinek van rá igénye, valakinek meg nincs. :C
Valakinek még most sincs mobiltelefonja. :U

(#5) drlovi


drlovi
aktív tag

Nekem péntek óta van meg a 2x,és az aksi nem merül jobban mint a gt540nèl.ezt is azt is naponta kell tölteni.a mobilnet meg a sok hasznàlat eszi az aksit,ez van.

(#6) Attichu


Attichu
csendes tag

Szerintem nagyon is kell a két mag. egyrészt mert fejlődni sosem árt, másrészt meg pontosan az Android renszer az amely csak úgy hasraütésszerűen futtatga a háttérben programokat ezért a multitasking miatt nagyon is indokolt a több magos rendszer. Nem kell messzire menni csak nézzük meg a pc-ket. Ma már egy szimpla magos pc, internetezésen kívül semmire nem jó szerintem bár én még ott is elgondolkodnék az upgrade-n. De ez természetessen egyéni véleményem! Szerintem a mai világban igenis indokoltak a multicore-os cpu-k.

(#7) DemonDani


DemonDani
addikt

fél év és az nvidiának hála már talán jöhet a "4 magos telefonok. Kell ez nekünk?"
iromány is :DDD

NEM FIZETETT REKLÁM! >>armegoszto.hu<< Folyamatosan friss akciók.

(#8) hackeeeee


hackeeeee
Jómunkásember

Azoknak kell, és szüksége van rá, akik ténylegesen ki használják az okos telefonok adta lehetőségeket. Az a baj, hogy ugye, sokkal kevesebben vannak, mint ezt gondolnánk. :)

Véleményem szubjektív...

(#9) BiP


BiP
nagyúr

Kicsit hosszabb fejtegetésre számítottam, de témaindítónak jó.

Tablerek? Van már ilyen szó?

(ill. van pár helyesírási hiba, érdemes lenne átfutni még egyszer.)

(#10) fricz19


fricz19
őstag

én is kicsit hosszabbra számítottam illetve egy pár tesztre
1mag vs 2mag

AM4/ Intel 8-12. gen CPU-t, Alaplapot, Tápot, DDR4-t, SSD-t VGA-t veszek!

(#11) Gengi válasza Gude (#3) üzenetére


Gengi
senior tag

Az a baj ,hogy ez nem fejlődés ,hanem totyogás egyhelyben...

Bip# Én is nevettem rajta XD. Mert a Phoner szó sem nagyon lett divatos..

[ Szerkesztve ]

PSN:Mak1wara "A Tudásalapú társadalmat megette reggelire a fogyasztói társadalom"

(#12) pechman8


pechman8
aktív tag

Átolvasva a cikket... szerintem kell több mag. A kézi-készülékek számolási teljesítményével arányosan nő a funkcionalitása is (na ezt jó megaszontam.) Ennek nem lehet útját állni. Az én generációmnak talán feleslegesek ezek az újdonságok és sok zsákutcának is bizonyul, de a most felnövőknek nem. Az Ő szemükkel nézve ezek szükséges dolgok és nem is értik hogyan voltunk meg eddig nélküle.

Mindig eszembe jut Nagyapám esete, akit kiközösítettek a faluban mert rádiót vett.
Ma már megdöbbenünk ezen. Pedig akkor az volt a csúcs. A falubeliek sem értették minek az.

Mindebből azt akarom kihozni, hogy a fejlődési irány ugyan bizonytalan, de Van és megy előre, velünk vagy nélkülünk. Egyszer aztán végleg nélkülünk...

Nekem Nokia 1211-esem van.... de tudok más szemével is látni....

[ Szerkesztve ]

Saját korlátaimból nem léphetek ki, mások adottságaiba nem léphetek be.

(#13) jerry311


jerry311
nagyúr

Biztos van akinek kell, nekem nem. Számomra egy mobil még mindig csak telefonálásra és ritkábban SMS-re kell. Ezekhez még izmos processzor sem kell, nem hogy kettő vagy több.

(#14) rainmen


rainmen
aktív tag

Aki okostelefont használ, annak jól esik a minél magasabb sebesség. Akinek nem kell ilyen készülék, annak gyártsanak mobiltelefont.

(#15) dave666


dave666
aktív tag

Köszi az írást :R
Nagyobb igény akkor lenne, ha elérhetőbb áron lehetne megvásárolni :)

Dave666

(#16) kjani18


kjani18
őstag

Ezek már nem mobiltelefonok, a rengeteg szolgáltatás között az csak egy, és sokaknál nem is a legfontosabb.
A két mag csak egy kicsi ugrás a fejlődésben, majd jön a 4 mag, 8, stb.

Olvasd el, benne van a megbízhatóságom is! https://logout.hu/bejegyzes/kjani18/uzletszabalyzatom.html

(#17) MC Pite


MC Pite
veterán

2 db 500-600as mag lenne jó ha minden menne szépen két szálon. De ez álom marad jó ideig...

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#18) Kantorpe


Kantorpe
tag

Elindult itt is a PVS szamhaboru, tokeletesen felesleges, csak arra jo, hogy moralisan elavuljon az elozo generacio, es kesztetes legyen az uj megvetelere.

Ennyi.

Szerintem.

Minden élő megöregszik, minden tulajdon elenyészik...

(#19) RabloTapyr


RabloTapyr
csendes tag

Lehet multitaskról,eg multithreadről beszélni, igen ma már nagyon fontos ez, egyszerre több allalmazást futtatni, hozzáfèrni többen ugyanahhoz, stbstb. De a telefon nem a legjobb platform, sőt majdnem alkalmatlan erre, már csak a mérete miatt is(vagy a mikezünk mérete miatt) :) Tabletek esetén tényleg jól jön, de az már nem mobil. :)Nameg, azért leis kéne makd hűteni az egészet , a rebesgetett 4 6 8 maghoz:-)

(#20) iMaverick


iMaverick
addikt

Nekem is az a véleményem, hogy telefonba (okosba is) felesleges a két mag. A tablet-be tényleg mehet, de oda sem kötelezően.

Eddig egy Samsung Omnia-t gyötörtem (egy mag, 620MHz), most egy Galaxy Ace-t (egy mag, 800MHz) és teljesen elégedett voltam-vagyok mindkettővel. Az tény, hogy HD-s filmet nem játszik le egyik sem, de a "sima" avi-k is nagyon babán néznek ki a 3,5"-on...

Talán ha állandóan Twiter-eznék meg Facebook-oznék és emelé lenne nyitva 3 játék + a filmnézés, akkor ... :DDD

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

(#21) nuke7


nuke7
veterán

kicsit jobban tördelhetted volna, és szerintem inkább személyes bejegyzésnek kellett volna felrakni, nem pedig elemzésnek, ez szerintem csak egy kis eszme-futtatás. :R
minden kezdet nehéz -> ez eggyel többször van, mint ahogy kellene lennie a szövegben.
szerintem az egészet annyival lehetne összefoglalni, hogy : "amíg nincs rá szoftver, nem sokat fogunk profitálni belőle. pont." viszont amint lesznek erre optimalizált szoftverek, bizony nagyon fogunk nézni, hogy mit tudnak ezek a telok... :U

[ Szerkesztve ]

https://youtube.com/user/nuke7

(#22) Flatron710 válasza FRENK1988 (#1) üzenetére


Flatron710
tag

Szerintem a jelenleg elterjedt alkalmazások, felhasználási körülmények még nem teszik kötelezővé a két magot. Ahhoz azért még kell egy kis idő, amíg megérkeznek az olyan összetett alkalmazások, hogy szükség legyen rá...

[ Szerkesztve ]

Minden popzene a szexről szól. A rock arról, hogy akarod, a jazz arról, hogy csinálod, és a country vagy a western pedig arról, hogy bűnösnek érzed magad utána. -Robert Waldo Brunelle Jr. --- WoT/WoWs/War Thunder acc : Zolika_tm

(#23) Xaels


Xaels
félisten

Szerintem egy kicsit elhamarkodott lett ez az írás. Nincs kellőképpen átgondolva sem a pro sem a kontra része.

Amúgy személy véleményem:
- Telefonba/okostelefonba felesleges jelenleg még(bár szerintem később is), de egyébként is nem a SOC-ok teljesítménye lesz a szűk keresztmetszet, hanem a készülékek mérete és az akkumulátorok kapacitása. Teszem itt, hogy hiába fog bírni a Tegra "X" bivalyerős számítási képességekkel, ha 10 perc alatt lemerül az akkumulátor a terhelésnek köszönhetően mivel a méret miatt itt nem tudunk 4000-5000mAH kapacitású akkumulátorokat betenni vagy hiába képes 8000p -s videót 200fps -el lejátszani, ha az a fránya kijelző ~4". Egy komoly prezentációra úgysem egy szál telefonnal fog menni az ember illetve általában az olyan helyeken ahol sűrűn tartanak ilyesmiket ott megtalálható minden eszköz amire csak szükség lehet. Meg lehet itt jönni a Multitask-al de tegyük hozzá, minél több holmi fut(igazi futásra gondolok) a háttérben annál jobban terheli az akkumulátort ami megint csak nem jó akárhogy is nézzük. Különben is kinek van rá szüksége, hogy 20-30 felhasználói alkalmazás fusson egy időben egy telefonon?!

Nem azt mondom, hogy nem kell fejlődni hanem azt, hogy ez jelenleg szerintem nem jó irány.

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#24) koshmar


koshmar
őstag

Nem érzem szükségét.
De a vásárlók/leendő ügyfelek majd tudják.

Egy medvével nehéz beszélgetni, mert gyakran félbeszakit..

(#25) Misi1979


Misi1979
őstag

Optimalizalt oprendszer kell. Ne a magok szamat, orajelet emeljuk esz nelkul, hanem irjanak normalis programokat.. Anno is sikerult, pedig akkor nem ilyen orajelek es megabyte-ok alltak rendelkezesre..

A kismókusok kenyérre is kenhetik.

(#26) freeapro


freeapro
senior tag

A több mag PC processzoroknál is azért kellett, mert miközben a számítási teljesítményt folyamatosan növelni kellette teljesítményfelvételi problémákba ütköztek. 2db 1GHz-es mag kevesebbet fogyaszt mint 1db 2GHz-es. Bár nem nő lineárisan a teljesítmény a magok számával, de a fogyasztás így kordában tartható, ami döntő fontosságú mobil eszközöknél.

(#27) smkb


smkb
őstag

Kell a több magm mert órajel emeléssel rosszabbul lehet fogyasztás szempontból gazdálkodni. Amúgy meg ugye annak idején felmerült a minek színes kijelző egy telefonra kérdés is :)

(#28) smkb válasza Misi1979 (#25) üzenetére


smkb
őstag

Ezzel az a baj, hogy az egy program egyr ejobban otpimalizálása exponenciálisan növeli a fejlesztési időt a végén -> hatalmas fejlesztési költségek, és ez minden egyes programnál újra és újra... erős, túlméretezett vasat meg csak egyszer kell belerakni és töredéke egy erős csip egyszeri többletköltsége a fejlesztési költségnövekedéshez képest. Egyszerűen ez a olcsóbb út, ráadásul egymást gerjeszti a szoftver és hw piac. A gyártóknak meg ez kell, eladás + eladás + eladás...

(#29) bazsi83vp


bazsi83vp
senior tag

Azok látják jól, akik a fogyasztáscsökkenésre voksolnak, mint lehetséges ok.
Bizonyos esetekben ez a legfontosabb.
De nehogy azt higgyétek, hogy ez új dolog. Bizonyos céleszközökbe nem véletlen építenek több magot. Pl egy jobb phonak hallókészülék 4 magot tartalmaz. A hangfeldolgozás jól párhuzamosítható. Ilyen esetekben is célszerűbb több alacsonyabb órajelű egységet alkamazni, mint 1 magasabban ketyegőt.

(#30) Apollyon válasza Kantorpe (#18) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Igen, én is így tudnám ezt jellemezni. Kihoznak egy eléggé felesleges dolgot, és kiépítik mellé az igényeket, vagy úgy is fogalmazhatunk hogy meggyőzik az embereket, hogy igen, ez nektek kell!

Aki meg azzal jön, hogy jajj, ez a technikai fejlődés.. Ez nem az már, ez bőven csak az hogy költsd el a pénzed, minél többet.
Van egy pont, amikor már tényleg felesleges, hacsak nem fogja átépíteni a házát meg a kocsiját hogy a mobiljával irányítson mindent, az ajtót, a motort, a padlást, a pincét meg a mosógépet.. Arra lehet már kéne fejlettebb HW.

De ilyen nagy valószínűséggel úgysem lesz.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#31) joey04


joey04
titán

Kell.

A fogyasztás szempontjából egy 2X semmi különlegeset nem mutat se pozitív, se negatív irányban. Nem lett akkora ugrás, mint sokan várták, de sgs-t 2xre cserélő user tesztjében írta le jól: A sebesség lenyűgöző, bármit csinálsz, ez nem kezd el gondolkozni, megy előre mint az úthenger, hiba, sorozatos Force Close nincs, out-of-the-box kétszer olyan sebességű, mint az előző készülékem, a Galaxy S. Pedig ott felraktam mindent ami létezik. Jó volt, gyors volt, de ezután már nem ugyanaz a fogalom a gyorsaság. Ennél a készüléknél kezdtem el azon gondolkozni, hogy igen, az androidnak így kéne futnia

Az persze jogos kérdés (és a teszt is így folytatja), biztos, hogy 2 mag kell ehhez? Optimalizálni kell, valóban. De azt is figyelembe kell venni, hogy lassan már műanyag bilin is elindul az Android. Ez előny, mert az alsó-közép kategóriában is igen kellemes felhasználói élményt tud nyújtani, viszont hátrány is, amit a csúcskészülékeknél érzünk meg. Hogy hákolni kell, azért, hogy a konkurencia sebességét és folyamatosságát megközelítsék. Az Apple-nek és a MS-nak könnyebb dolga van, jóval kevesebb vasra kell optimalizálni. Persze ennek is van hátránya... Lényeg, hogy sajnos bizony jóval erősebb vas kell egy Android alá, mint egy WP7 alá, hogy kb azonos szinten legyenek. Ezt el kell fogadni.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#32) kmisi99


kmisi99
addikt

Pár éve is meg lehetett kérdezni hogy pl kell e 400mhz nél több hát mint látszik kellett!

[ Szerkesztve ]

(#33) horush


horush
addikt

Én olyan véleményen vagyok, hogy kell a fejlődés.. én már a 4 magos telefonokat várom ;] Egyébként, meg pl. gondolj csak a számítástechnikára, és a procik/vga-k (meg az ezeket használó programok, játékok) fejlődésére.. Szinte minden elavul 1-2 év alatt, így van (lesz) ez a telefonokkal is :)

(#34) madd dogg


madd dogg
senior tag

Annyira semmitmondó az írás :) Már bocs.

(#35) wikings2 válasza madd dogg (#34) üzenetére


wikings2
őstag

+1, nem tudtam meg sok újat.

Talán én is Pest vagyok... Pest a pestiségem. Pest,hogy rég Pesten lakok, s nem lettem pesti mégsem.

(#36) callmeakos válasza madd dogg (#34) üzenetére


callmeakos
veterán
LOGOUT blog (1)

mit szeretetél volna megtudni amit itt nem lett leírva?
Az első sor:
A téma pont aktuális hiszen a [Mobilaréna] csapata elkészítette a világ első 2 magos processzorú telefonjának az Lg Optimus 2x P990 tesztjét.
Most azt gondoltad, hogy ha már megírta egy olyan aki többet tud erről, nem gondolod hogy nyomok egy CTRL+C + CTRL+V-t..... Ja alcím: Szubjektív........ :W

[ Szerkesztve ]

All→M8

(#37) Keresztapper válasza Misi1979 (#25) üzenetére


Keresztapper
senior tag

:) Nézz meg egy Android 2.3-at CyanogenMod-dal és meglepődsz. Nekem most pont az a bajom, hogy már nincs vele mit csinálni, annyira gyorsan és stabilan szalad. (max a CPU alul feszelést csiszolgatom még, hátha ehet kevesebbet is...)

http://palscoffeetech.com/

(#38) mrhitoshi


mrhitoshi
veterán

Majd vissza térünk erre a témára, ha az akksik bírják majd 4 mag alatt 5 napig. :P
Viccet félre téve, kell. Most néztem, kicsit megvezettek, de 120e FT-ért láttam már egy két helyen ezt a telefont, és azt kell mondjam, megéri. Szóval ezt a többlet költséget megéri kicsengetni, mert tud annyival többet, illetve még tudni is fog többet. Vissza térve az akksi ügyre: no comment. :U

PS4

(#39) Skynet258 válasza joey04 (#31) üzenetére


Skynet258
veterán

Jé, ezek a szavam tőlem származnak... olvasom, olvasom, mondom mintha én írtam volna. És tényleg. :DDD

[ Szerkesztve ]

https://geekpulse.hu

(#40) Kolondrum


Kolondrum
félisten

Tesómnak telefonja sincs. Ámen!

Én amúgy többre becsülök egy rendes egymagost mint egy kettőt. Mondom úgy, hogy 332MHz-s CPU dolgozik a telefonomban és nem vágyom a tapisokra, nem, hogy két mag. Ott lett elbacva h tapi, azóta leálltam a telefon cserélgetésekkel.

(#41) Gabi 8906


Gabi 8906
senior tag

Szerintem még nemsok értelme van ennek a 2 magos mókának. :(
Játékoknál látom csak értelmét. Ami az Androidot illeti, lehet azért nem elég gyors hogy az emberek megvegyék az újabbat. A 2 magos telot, hogy azon majd tökéletes lessz....
Pedig csak optimalizálni kellene, ez a dupla mag szerintem csak játékokban lessz jó.
Full HD...Minek az? :F (720p is elég szép.) Memória meg nincs a telokba. Lassan a mai telefonok vernek egy netbookot tudásban. Csak az alá van pakolva vagy 250 giga hely. Így már van hova tenni a sok nagyfelbontású videót meg játékot. :K :D

Apple IPhone 13 Promax+Lenovo Thinkplus-GM2 Pro+B&O Beoplay A1

(#42) Armor72


Armor72
csendes tag

Mit is mondhatnánk? A fejlődésnek (és a biznisznek) tényleg nem lehet gátat szabni.
Nekem Samsung Galaxy S-em van, de néha-néha akadozik a gyors 1 magos proc.
És hamar lemerül az aksi is. Szóval van még fejlődni.
Mindegy , örülhetünk , hogy az nVidia mégsem megy tönkre..talán.. és lesz még aki PC-s játékok fejlesztését szponzorálja majd. :D

(#43) Vladi


Vladi
nagyúr
LOGOUT blog

Persze, mint egy falat kenyér... :DDD

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#44) KonzolKartel

Az aksis tema badarsag. Nekem eddig minden okostelefonom 1 napot birta. Sot, a 3GS-em napi ketszer toltottem, mikozben ez meg nalam is kibir 1 napot(bar biztos letudom meriteni, ha belelendulok).

Telefonon gyorsabban elérsz: 06705213007

(#45) janos1988


janos1988
addikt

Repeat
WriteLn( "Semmi értelme sincs a több magnak.");
Until Windows8_Start;

[ Szerkesztve ]

https://www.youtube.com/watch?v=mkDSGbRyjz8&list=PLVJH24yGtE_w5Ke4aWmRV8erFQmqRD1dK Minden egyes új rész rátesz még egy lapáttal :-D

(#46) Polllen válasza D1Rect (#2) üzenetére


Polllen
nagyúr

Én kicsit többet is, de akkor kell, ha az üzemidő nőm és ha már fillérekért utánam dobják :))

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#47) rekid


rekid
addikt

Persze hogy kell! Elvegre az embernek is két heréje van. :R

Gyáva népnek nincs hazája!

(#48) Chosen válasza rekid (#47) üzenetére


Chosen
addikt

Ebből az elméletből kiidulva mi a véleményed a 6 magos cpu-król? :DDD

(#49) rekid válasza Chosen (#48) üzenetére


rekid
addikt

2 felett csak felvágás. :K

[ Szerkesztve ]

Gyáva népnek nincs hazája!

(#50) Lajkó


Lajkó
őstag

Hehe!
Én most váltottam Spica-ról 6500 Slide-ra! :U
Majd ha rendes akkumulátorokat raknak bele, ami kibír egy hetet az-az nyüstölve 4-5 napot, akkor talán....

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.