Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) koxx


koxx
MODERÁTOR

Elég komoly cuccnak néz ki, biztos belekerül néhány tízezer $-ba.

(#2) Zodicus


Zodicus
senior tag

:Y :Y :Y

(#3) SzlobiG


SzlobiG
félisten

"a flashalapú tároló véletlenszerű írásnál elérheti az 160 000 IOPS-ot, olvasásnál pedig a 330 000 IOPS-ot is, adatátviteli sebességének felső határa pedig valahol 2 GB/s környékén van olvasásnál, 1,4 GB/s írásnál" :Y

Hova fokozzák már ezeket?:D

Nem csodálom, hogy PCI-Expressbe illeszthető.

(#4) Torry


Torry
addikt

Egyébként ilyenekre milyen cégeknek van szüksége?

(#6) fi:zi'k


fi:zi'k
nagyúr

Azért durva, hogy borda kell rá... no meg 3 ceruza elem. ;]

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#7) radi8tor


radi8tor
MODERÁTOR

LIKE!

⭐ Stella

(#8) vinibali


vinibali
őstag

sosem értettem, valaki elmondaná hogyan érzékeli ezt a bios? vagy az uefi képes kezelni csak, a lényeg a "hogyanságán" van :) :F

BIOS/UEFI írás, helyreállítás, törlés, mentés! https://www.bvinarz.org/bios-iras/

(#9) macilaci78 válasza fi:zi'k (#6) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Gondolom, az elem azért kell, hogy a memória ne veszítse el tartalmát áramtalanítás esetén.

Amúgy must have kategória. Majd ha lesz low profile is 1U magas szerverekbe... :)
Vér István meg erre mehet bent ki. :))

vinibali: Gyanúm szerint sima meghajtóként, akár egy pendrive-ot. Ha tud a lap penről bootolni, ezt is tudja használni. Én inkább egy RAID tömböt néznék meg ezzel! :DDD

[ Szerkesztve ]

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#10) flexxx2


flexxx2
őstag

Amikor még sima ssdről álmodozunk, hol lesz az amikor ilyeneken gondolkodunk majd.

(#11) radi8tor válasza vinibali (#8) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Van olyan PCI-SSD amit képesek egyes alaplapok boot-meghajtóként kezelni.
Általában ezt feltüntetik az SSD adatlapján.

⭐ Stella

(#12) grabber válasza radi8tor (#7) üzenetére


grabber
addikt

Ez aztán egy igazi értelemmel teletűzdelt szakmai hozzászólás volt.Gratulálok.

(#13) mghltm válasza SzlobiG (#3) üzenetére


mghltm
addikt

igy ebed utan nem csak a kajat kell megemesztenem, hanem ezeket a szeduletes teljesitmeny adatokat is :DDD

still 4 sale https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mghltm/index.html || http://www.youtube.com/watch?v=85VErvTqgWc

(#14) veector válasza macilaci78 (#9) üzenetére


veector
senior tag

Szerintem kondenzátor, és csak arra kell hogy befejezze az írást egy áramtalanítás esetén.

(#15) zsigus válasza veector (#14) üzenetére


zsigus
őstag

Nekem sem tűnik elemnek, és itt nem is RAM-Drive-ról van szó, hanem SSD-ről.
De ha valaki találkozott már egy ilyennel írja meg. :)

Egyébként döbbenet. :Y
Mikor kerül majd egy ilyen annyiba, mint egy X25V? :D

[ Szerkesztve ]

(#16) UnSkilleD


UnSkilleD
senior tag

ilyenből jöhetne 2 darab raid0-ba aztán jó is lenne :D

"Az internet olyan, mint az MTV: annak idején az MTV nagyon trendi volt, aztán hirtelen elavult” - Prince

(#17) vinibali válasza radi8tor (#11) üzenetére


vinibali
őstag

és macilaci78: nem gondoltam volna :R

BIOS/UEFI írás, helyreállítás, törlés, mentés! https://www.bvinarz.org/bios-iras/

(#18) osztraksajt


osztraksajt
őstag

Nembaj, 12 év múlva ezt is odébbrugjuk ha belebotlunk mint most a 20 gigás HDDket. ;]

(#19) Boxi88 válasza osztraksajt (#18) üzenetére


Boxi88
őstag

Sajnos igen... ilyen ez az informatikai világ! Túl gyorsan fejlődik és hamar elértéktelenednek a dolgok... :U

(#20) atti_2010 válasza osztraksajt (#18) üzenetére


atti_2010
nagyúr

Vagy azon gondolkodom hogy el kellene adni a 19 LCD-t amit 6-7 éve kikerekedett szemmel csodáltam egy üzletbe mikor megjelent, amúgy régen a CRT idejében a monitor viszonylag stabilan és sokára értéktelenedett el, most ezt is megoldották.

[ Szerkesztve ]

1.Asrock FM2A88X+ Killer,A10-5800K,Kingston 2x4Gb 2400Mhz,Int X25-V SSD,SF Pro S.F.-450P14XE. 2.MSI-A75A-G55,A8-3870, Kingston 2x2GB2000, MSI R9-270, Zen 400.

(#21) macilaci78 válasza veector (#14) üzenetére


macilaci78
nagyúr

A kondenzátor nem az, ami egy pillanat alatt leadja a benne lévő töltést?

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#22) dosailord


dosailord
tag

Tegyük fel hogy ilyet veszek egy otthoni gépbe. Van olyan alaplap (inkább processzor mert ha jól tudom abban van a vezérlő) ahol a videokártyának megmarad a 16 csatorna és még ennek a 8? Annyira nem vagyok otthon ebben. Vagy a videokártya ugyanolyan gyors x8-ban is mivel még nincs szükségük nagyobb sebességre? (Ugye akkor x8-x8 elosztásban a video és az ssd).

Csak úgy érdekelne, tudom hogy ez nem otthonra szánt dolog. De ugye vannak olcsóbb ilyesmi termékek is ha jól rémlik.

Igazából csak mellékes a kérdés, aki ezt fejből tudja, légyszi írja le, hogy van. Köszi.

(#23) atti_2010 válasza macilaci78 (#21) üzenetére


atti_2010
nagyúr

De az SSD nem felejt el semmit arámtalanítás után, a kondenzátor elveszíti a töltést egy pillanat alatt de lehet szűrésre kellenek.

1.Asrock FM2A88X+ Killer,A10-5800K,Kingston 2x4Gb 2400Mhz,Int X25-V SSD,SF Pro S.F.-450P14XE. 2.MSI-A75A-G55,A8-3870, Kingston 2x2GB2000, MSI R9-270, Zen 400.

(#24) bpx válasza dosailord (#22) üzenetére


bpx
őstag

X58-as chipset (S1366)
de egyébként a x8 és x16-os videokártya között sincs olyan húdenagy különbség

(#25) Tonyius777


Tonyius777
tag

hát ez nem nekem készült :(
de majd pár év múlva röhögve nézünk ezekre is, mert ezt árba is meg sebességbe is veri majd és nem is kell sokat várni ha lesz optikai összeköttetés :DDD

Üdv:Tony

(#26) Angel1981


Angel1981
veterán

Jó kis cucc!
Egyből kéne kettő SLI-be, őőőőő......RAID-be! :D

[ Szerkesztve ]

(#27) jokerke86 válasza UnSkilleD (#16) üzenetére


jokerke86
tag

Csak vigyázz, hogy miután betetted a gépedbe őket, nehogy felébredj és ez elcsessze a napodat :D

(#28) macikos válasza macilaci78 (#21) üzenetére


macikos
addikt

De, a kondenzátor az az, ami megb*ssza Pistikét, amikor úgy dönt, hogy kitakarítja a tápegységét :D

(#29) gyiku válasza SzlobiG (#3) üzenetére


gyiku
nagyúr

ja, ide mar kell az a 150W :DDD

hüllő

(#30) atti_2010 válasza macikos (#28) üzenetére


atti_2010
nagyúr

Aáá, a régi lámpás TV-be voltak szép kis kondik 300V körül töltve, na azok! Erről van egy szuper történetem is de nem hiszem hogy sok mindenkit érdekel.A tápban csak +12V+5V ra vannak töltve a kondik.

[ Szerkesztve ]

1.Asrock FM2A88X+ Killer,A10-5800K,Kingston 2x4Gb 2400Mhz,Int X25-V SSD,SF Pro S.F.-450P14XE. 2.MSI-A75A-G55,A8-3870, Kingston 2x2GB2000, MSI R9-270, Zen 400.

(#31) macilaci78 válasza macikos (#28) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Alapvetően nem nyúlok bele fém, vagy szigeteletlen eszközzel és puszta kézzel. És szerelés előtt megsimogatom kicsit a vízcsövet, hogy a stat elektromosság lemásszon rólam.

[ Szerkesztve ]

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#32) Ribi válasza macilaci78 (#21) üzenetére


Ribi
nagyúr

Kondikat több mindenre is lehet használni.
PL erősítőmben egy kondi látja el árammal a memóriáját ami a csatornákat megjegyzi.
Nem pedig gomb elem.
Az hónapikig megy, nem csak pillanatokig.
Viszont tény, hogy pillanatok alatt le tudja adni.
Inkább mint puffert szokták használni ha jól tudom.

(#33) Tonyius777 válasza Ribi (#32) üzenetére


Tonyius777
tag

hát akkor valami spéci kondi lehet mert én úgy tudom rossz hatásfokkal dolgoznak mármint hamar lemerülnek. Persze függ attól mennyit eszik az elektronikája.

[ Szerkesztve ]

Üdv:Tony

(#34) macikos válasza atti_2010 (#30) üzenetére


macikos
addikt

Haverommal történt meg, aki egyébként nagyon jól ért a számítógépekhez (notijába akart asztali videókártyát venni, csak nem tudta hogy kell belerakni...), hogy szétszedte a tápját, hogy kipucolja a sok portól. Természetes, hogy rátenyerelt az egyik kondira :D Aztán ahelyett, hogy összerakta volna, rátenyerelt a másik kondira is :D Utána mondta nekem, hogy rájött: nem neki való a számítógép szerelés :D

CRT tévékben, monitorokban nem a kondi volt a lényeg ilyen szempontból, hanem maga a képcső :D

(#35) radi8tor válasza grabber (#12) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Akárcsak a tiéd. ;] :P

⭐ Stella

(#36) atti_2010 válasza macikos (#34) üzenetére


atti_2010
nagyúr

A régi lámpás színes TV-re gondoltam abban volt egy 300-400V elkó feltöltve, a haver hozzáért (az akkor nehezen vett 1987 évek) kondihoz a csavarhozóval pedig refleksz-ből lecsapta a képcső végét, hallotta a szuszogást kiáltott az anyának "hozzál gyorsan egy rágót ott van a fiókban"addig az úját tartotta oda azzal akarta betömni a lyukat, persze a nehezen megszerzett TV-nek lőttek és mint utólag kiderült csak kontakt hibás volt.

[ Szerkesztve ]

1.Asrock FM2A88X+ Killer,A10-5800K,Kingston 2x4Gb 2400Mhz,Int X25-V SSD,SF Pro S.F.-450P14XE. 2.MSI-A75A-G55,A8-3870, Kingston 2x2GB2000, MSI R9-270, Zen 400.

(#37) Ősember


Ősember
őstag

ez még mlc chippekkel is egy vagyon lenne a maga 2gb/s tempójával, hát még slc-vel :Y

______________________________________________________________________ www.rambazar.com - G.Skill minden szinten - 8GB DDR3 15.000Ft alatt!

(#38) weiss


weiss
addikt

Completely Non-Volatile: Flash memory is inherently non-volatile, and onboard capacitors keep RAM used for translation tables powered long enough for dumping data in the event of a power loss, so no time is wasted rebuilding tables when power goes down.

I did nothing, the pavement was his enemy!

(#39) EkSYS


EkSYS
senior tag

komoly a cucc!
Jó ez a fejlődés mert akarva-akaratlanul magával húzza a hétköznapi piacot is. Nyilván kevesen vannak akik most azonnal rohannak ilyet venni, de egy-két év múlva már remélem elérhető árba lesz!

Eki - az eredeti

(#40) NLZ válasza EkSYS (#39) üzenetére


NLZ
tag

Nehezen, mert a sata6.0 bekorlátoz egy jóidőre. Hacsak nem terjed el egy új csatlakozó bővítőkártyával, de ilyenből egyedül az OZCnek van vmi mókája, egyébknét síri csend. Már pedig idei asztali SSD-k majdnem súrolják a sata6.0 határát, a 2012es generációt meg lazán be fogja korlátozni. Szal a fejlődés megint meg fog torpanni egy időre.

(#41) Ł-IceRocK-Ł


Ł-IceRocK-Ł
addikt

Ez mi durva már. űr-ssd :C

[ Szerkesztve ]

"lol, rock, te egy kib*szott médium vagy. mit médium, HARD " by FireKeeper

(#42) EkSYS válasza NLZ (#40) üzenetére


EkSYS
senior tag

nem feltétlen. pci-e csatoló felületes OCZ tényleg van, a revodrive. Namármost miért ne terjedhetne el ez? Vagy ha már mindenképpen sata, akkor majd lesz valami új abból. de a 6/Gbs azért még idén elég lesz :). Amúgy meg vegyél valami 50-80e HUF-os ssd-t és nézd meg hogy félév használat után mennyit fog majd menni, rögtön nem lesz gondod a sata 6.0-vál

Eki - az eredeti

(#43) Srodney válasza Torry (#4) üzenetére


Srodney
senior tag

hát nekem itthonra jólenne,amikor c-ről d-re másolok egy filmet,akkor jóles 15perc helyett a pár másodperc másolási idő!mért neked nem kellene ha ingyen adnák?nekem kéne,ingyér vagy annál olcsóbban...

(#44) NLZ válasza EkSYS (#42) üzenetére


NLZ
tag

Én most a HSDL-re gondoltam. SATA 6.0 persze, hogy elég néhány évig, de nem tovább, új szabványról pedig semmi hír. Pedig egy olyannak sok idő kell, hogy elterjedjen.

(#45) eroli válasza NLZ (#44) üzenetére


eroli
csendes tag

Esetleg a Tunderbolt, az elvileg gyorsabb! nem?

Összes hirdetésem megtekintheted: http://hardverapro.hu/aprok/keres.php?suser=eroli&sival=&sctyid=&scmpid=&ssell=

(#46) yakuza.tora válasza Torry (#4) üzenetére


yakuza.tora
addikt

A vállalati szegmens itt inkább a vastag pénztárca miatt jön szóba... :DDD

Alléz Olympique de Marseille!

(#47) kerelo


kerelo
senior tag

Bődületes teljesítmény :K csak hát az ára miatt érthető,hogy vállalati szegmens-be van szánva

[ Szerkesztve ]

Lássanak hát csodát,kicsik és nagyok,a becsületes ember én magam vagyok "bendeguz"

(#48) Ł-IceRocK-Ł válasza kerelo (#47) üzenetére


Ł-IceRocK-Ł
addikt

Teljesítményre se mondanám azt, hogy átlagfelhasználásra készült.
bár az igaz hogy ha annyiért adnák mint egy 128 as sima ssd-t, másmilye nem venne senki :D

"lol, rock, te egy kib*szott médium vagy. mit médium, HARD " by FireKeeper

(#49) Koley


Koley
tag

Nagyon komoly teljesítmény

(#50) didyman válasza veector (#14) üzenetére


didyman
őstag

Akku lesz az. Kondenzátorból hatalmas kellene egy ilyen bordával ellátott XOR/FLASH kezelő ellátásához, míg puffert ürít biztonságosan.

"Az Antióchiai Szent Kézigránát. Mínár atya az őrizője e kegyes ereklyének"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.