Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) Solten válasza Thom! (#49) üzenetére


Solten
addikt

Pedig az Intel NUC-nal nincs hangosabb mini PC, na az tenyleg visit terhelve.

Saor Alba

(#52) Cs1csó


Cs1csó
félisten

Amúgy 2020-ban MINEK D-SUB???????????

(#53) Redneck válasza Cs1csó (#52) üzenetére


Redneck
veterán

Szerintem is f*szság, főleg hogy csak egy HDMI került mellé, de Cyberboy42 és SunMount3r már leírták korábban.

Azt hiszem egyelőre nem lesz miniPC-m, inkább megvárom a következő gent, és a 4800G utódját. Jó lenne ha GPU-ban még előrébb lépnének, legalább egy 1050 Ti szintre.

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban. http://steamcommunity.com/id/redneck026/

(#54) Thom! válasza Solten (#51) üzenetére


Thom!
veterán

Asus vivomini 4300u procival sem volt halkabb

(#55) Redneck válasza Redneck (#53) üzenetére


Redneck
veterán

Természetesen a 4700G-re gondoltam, csak elütés történt.

Thom!:
Kár hogy nincs egy erősebb verzió bele. Azt se bánnám ha 95W TDP lenne a fogyasztása, simán építenék köré egy kompakt gépet. Igazi játékos APU így csak a konzolokba kerül, mert nem akarnak házon belüli konkurenciát egy RX 550-560 szintű GPU-nak. Pedig de jó is lenne...

[ Szerkesztve ]

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban. http://steamcommunity.com/id/redneck026/

(#56) Thom! válasza Redneck (#55) üzenetére


Thom!
veterán

Az a baj marad Vega GPU az 5XXX mobil procikban is...
Annyi változás lesz hogy lesz Zen2 és Zen3 procival a Renoir utódja...

(#57) scream válasza Solten (#51) üzenetére


scream
veterán

Van rá megoldás, én elégedetten használtam NUC8i5BEK2-t, teljesen passzív házban, monitor hátulján, teljesen néma volt. Igaz, nem a gyári házában, hanem egy Akasa Plato X8-ban.

(#58) jbcs


jbcs
tag

Anyósomnak akarok venni egy ilyet, megkért, hogy nézzek utána. Mivel kevés helye van, ilyen mini pc-t szeretne. Kérdésem, hogy ezek is ugyanúgy jól szervízelhetők, cserélhetők benne az alkatrészek, mint egy normál méretű asztali pc-ben?

(#59) genlog válasza Redneck (#53) üzenetére


genlog
junior tag

Amikor azok megjelennek, megint a következőt fogod várni, mert ezek mindig lemaradásban vannak.
Amúgy én Asrockot biztos nem, ellenben Zotack Prót választanék, ha mini PC-ről van szó.

[ Szerkesztve ]

(#60) Thom!


Thom!
veterán

Én most küldök vissza egy Vivimini PM50 Ryzen 4300 procival őszintén nem rossz, pici terhelésnél már hangja van.
Jelenleg Intel Nuc7i3 van. Erőben 2-2,5*olyan erős volt az AMD, fogyásztás egál!
Várom Intel NUC11 Tiger lake alapú megoldásait...

(#61) M@cika válasza szaszyka (#9) üzenetére


M@cika
őstag

100 mi? :-) rugó? Majd 2-3 év múlva használtasba' esetleg. Újonnan mélyebben a zsebbe kell egy ilyenért nyúlni. 100-ért én is vinnem...

Nasit a kis fehér medvének!

(#62) szaszyka válasza M@cika (#61) üzenetére


szaszyka
senior tag

Nem rugó, buznyák :C. A deskminihez képesti 100000Ft plusz felárat nem nagyon magyarázza az, hogy ebben van processzor, és hűtő, szerintem.

Lenovo Thinkpad X220 :D

(#63) Reggie0 válasza Thom! (#49) üzenetére


Reggie0
félisten

Melyik intel nuccal vetetted ossze?

(#64) Thom! válasza Reggie0 (#63) üzenetére


Thom!
veterán

intel nuc7i3bnh

(#65) Solten válasza scream (#57) üzenetére


Solten
addikt

Jaja, nekem i3BEK volt, nezegettem ezeket az Akasa hazakat, de lecsereltem inkabb egy ThinkCentre M75q Tiny-ra a GPU ero miatt. Na ez kb nema, meg terhelve is kellemes a hangja.

Saor Alba

(#66) Solten válasza jbcs (#58) üzenetére


Solten
addikt

Altalaban csak a memoria, hattertar, wi-fi modul cserelheto. Ajanlom a Asrock Deskminit, abban mar a CPU is, plusz lehet varialni a CPU-hutovel.

Saor Alba

(#67) Jakuu válasza SunMount3r (#50) üzenetére


Jakuu
őstag

Persze rinyalni jobb.

(#68) E.Kaufmann válasza SunMount3r (#50) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Amit láttam átalakító, annak volt audio bemenete és átküldte a TV felé szépen. Egy bajom volt vele, Magyarországon horror ára volt, Aliról rendeltem hetedáron. Mondjuk tényleg nem elegáns megoldás, régi eszközök csatolására való.

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#69) Jakuu válasza E.Kaufmann (#68) üzenetére


Jakuu
őstag

De atmeneti megoldasnak sokkal jobb mint a semmi es azert megis egy problemat megold. Valoban nem elegans megoldas, viszont mukodik, meg ha minosegileg nem ugyanaz. Alin meg olyan 1500 forintos befektetes.

[ Szerkesztve ]

(#70) E.Kaufmann válasza Jakuu (#69) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

ismerős kukaérett laptopjához vettem, hogy arra a kis időre még rá tudják kötni az új tv-re, valóban annyi az Alin, magyar kereskedőtől viszont 10ezernél lejjebb nem nagyon láttam. A fordítottja szerencsére olcsóbb (régi projektorhoz vagy olcsó monitorhoz kötni a gépet).

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#71) jbcs válasza Solten (#66) üzenetére


jbcs
tag

köszi

(#72) gekkoXT


gekkoXT
senior tag

Értem én, hogy alig fog látszani, főleg, ha monitor mögér rakják, de attól még lehetne szebb, mert ronda :)

(#73) Redneck válasza genlog (#59) üzenetére


Redneck
veterán

Alapvetően nem akarok már következő PC-t, de lehet egy hasonló minire beruháznék a következő pár évben. Egyszer biztos jön valami combosabb GPU-val szerelt...
ASRockot én sem vennék, de ennek tetszetős a háza. Egyedül a D-Sub néz ki rajta sz*rul, de megértem miért kellett rá.

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban. http://steamcommunity.com/id/redneck026/

(#74) azozo


azozo
senior tag

hát egy optikai audio kimenet azért jó lett volna...: :(

(#75) Dabsol5


Dabsol5
tag

A gigabyte brix-ekkel még nem volt gond.

(#76) genlog válasza Dabsol5 (#75) üzenetére


genlog
junior tag

Itt azért olvasható "néhány" probléma velük kapcsolatban.
Ami megbízható, az szerintem ez a terméksorozat: [link]

(#77) Prof


Prof
addikt

APU-s kanaan akkor jon majd ha lesz rdna2-3 mag ddr5 es zen3 mag legalabb benne... addig meg annyira jo mint barmelyik 5-10eves nuc > aknakeresohoz es officehoz

(#78) SunMount3r válasza E.Kaufmann (#68) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Mármint hogy akkor még pluszban mindig dugdossam ki-be az audio jack-et, ha a TV-n akarom, hogy szóljon? És gondolom max. sztereó-val működik, így többcsatornás, netán HD hangokat passthrough-n esélytelen átvinni vele. De hagyjuk is, aki nem érti meg (nem Te), hogy ilyen átalakítózás ma, amikor normális képminőséget szeretne az ember (ha már normális képminőségű monitort/TV-t vett ehhez), akkor biztos nem kézenfekvő megoldás. A "kényszermegoldás" (ahogy írtad), meg max valami nagyon régi gépek/megjelenítők esetén érvényes, de itt egy 2020 végén megjelenő új PC-ről beszélünk...

(#79) Graphics válasza Prof (#77) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Volt 10 éve Nuc?

Szerk, látom volt :DDD

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#80) E.Kaufmann válasza SunMount3r (#78) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Te vagy gyengeértelmű, az audio Jack az átalakítóba ment, onnan olyan hosszú HDMI megy a tv felé, audio kábel szüksége nélkül, amilyet csak kapsz, nem kell a tv-be külön dugdosni.

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#81) Graphics válasza E.Kaufmann (#80) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Szúrj be egy képet az eszközről, ne feszüljetek feleslegesen egymásnak. :)

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#82) SunMount3r válasza E.Kaufmann (#80) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Pontosan így értettem, a gépből kijövő audio kábelt kel folyton ki-be dugdosni a gépbe, attól függően, hogy az asztalnál a monitor előtt, vagy TV előtt akarom e a hangot. A "legyengeértelműzést" meg próbáld meg hanyagolni máskor, főleg ha épp te vagy az, aki nem bírja rendesen végig gondolni a problémát.

(#83) azozo válasza SunMount3r (#78) üzenetére


azozo
senior tag

Igen az audio jack csak sztereó... kellene az erősítőbe nekem is spdif ..vagy venni kellene pluszban HDMI audió elosztót .... :((

(#84) dkess válasza Hieronymus (#3) üzenetére


dkess
őstag

Lehet, de ez egy USB 3.2 Gen1 Type-C. 5 Gbps. Ez azért nem sok mindenhez elég. Mondjuk, ha valami "minimál kép" -et tud meg a (többcsatornás) HD hangsávot elbírná egyszerre az elég lehetne ...

(#85) Hieronymus válasza dkess (#84) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

TB támogatásnak is kell mögötte lennie, szóval nem fog rajta DP jel átmenni.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#86) bencze


bencze
senior tag

Nekem tetszik. Van intel nucom, amolyan játék / tesztgépnek (itt a játék nem az rgb géjming hanem kipróbálok rajta cuccokat és nem sajnálom újrahúzni pl legutóbb debianos defender atp futott rajta). Beleférne 2 ssd lehet az itx nasom is lecserélném ilyenre :D

[ Szerkesztve ]

-= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

(#87) cspguy válasza szaszyka (#9) üzenetére


cspguy
csendes tag

Aranyos gép, de 120.000-ért kapni tök új elitedesk 705 gen 5-öt 4 magos amd 3200 cpu, 256 ssd 8 GB ram kombóval kb 2.5 év hp garanciával.

Abba 2 nvme ssd vagy 1 nvme ssd és 1 sata eszköz fér bele.

Ilyenem van, csak 3400GE-vel (beletettem +1TB ssd-t, meg 32GB ram van benne), imádom. 3 monitor rá van kötve 3d-zek alatta meg internetezés, videokódolás.

[ Szerkesztve ]

Live hard, die hard, and keep smiling!

(#88) SunMount3r válasza cspguy (#87) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Hol? Rákeresve csak min. duplájáért látok csak.

(#89) Graphics válasza cspguy (#87) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Jöhet a link :) ha egyszeri vétel volt, akkor nem általános jelenség, használt gépet újhoz hasonlítani felesleges...

2x annyiért találni ez tény, de az nem 120 ezer

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#90) szaszyka válasza cspguy (#87) üzenetére


szaszyka
senior tag

Nekem ebben pont az tetszik, hogy kicsi. Általános felhasználásra, htpc-nek ez tökéletes, azt az elitedesk-et pedig nem tudom hogy tudnám a tv hátuljára felcsavarozni...

Lenovo Thinkpad X220 :D

(#91) Graphics válasza szaszyka (#90) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Ha van hozzá VESA konzol siman, ami amúgy egy fémlap szokott lenni

Legkisebb Elitedesk nem túl nagy.

De választ nem kaptunk honnan lehet 120-ert venni...

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#92) SunMount3r válasza szaszyka (#90) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Mondjuk az az iGPU ami ebben van, a 4K / HDR-hez lehet kevés lesz.

(#93) szaszyka válasza SunMount3r (#92) üzenetére


szaszyka
senior tag

Mi az a 4K /HDR? ;) Engem ezek annyira nem izgatnak...

Lenovo Thinkpad X220 :D

(#94) SunMount3r válasza szaszyka (#93) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Gondlom ezt nem komolyan kérded. De amúgy értem. Ha még csak FHD-ig is kell, akkor is lehet profitálni a 4K SDR->FHD konverzióból és ahhoz is kell a GPU power.

[ Szerkesztve ]

(#95) cspguy válasza Graphics (#89) üzenetére


cspguy
csendes tag

Urak,

itt még egy db van, most vettem még egyet belőle.

Ez 118 plusz 10 szállítás.

https://www.ebay.com/itm/HP-EliteDesk-705-G5-DM-Ryzen-3-3200-8-GB-256-SSD-Brand-New-Warranty/284111377366?ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT&_trksid=p2057872.m2749.l2648

Itt meg volt 110-ért is.

https://www.ebay.com/itm/HP-EliteDesk-705-G5-DM-Ryzen-3-3200-8-GB-256-SSD-Brand-New-Warranty/284026366112?ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT&_trksid=p2060353.m1438.l2649

[ Szerkesztve ]

Live hard, die hard, and keep smiling!

(#96) cspguy válasza Graphics (#91) üzenetére


cspguy
csendes tag

Írtam.

Live hard, die hard, and keep smiling!

(#97) cspguy válasza cspguy (#96) üzenetére


cspguy
csendes tag

2.5 év gar van rajtuk.

Az ebayes eladót érdemes menteni.

Live hard, die hard, and keep smiling!

(#98) cspguy válasza szaszyka (#90) üzenetére


cspguy
csendes tag

Én a t620-amat a tv-re tettem. Csavar, vesa tartó, táp is rá van téve.

Live hard, die hard, and keep smiling!

(#99) azozo válasza cspguy (#95) üzenetére


azozo
senior tag

Vám lett rá vagy EU bol hozzák?

(#100) cspguy válasza azozo (#99) üzenetére


cspguy
csendes tag

Anglia, nézd meg a linket. +10 a szállítás.

A 3400GE-semet 190-ért vettem anno fél éve. Ehhez képest ez ajándék.

Live hard, die hard, and keep smiling!

(#101) cspguy válasza cspguy (#100) üzenetére


cspguy
csendes tag

El is kelt mind.

Live hard, die hard, and keep smiling!

(#102) Graphics válasza cspguy (#101) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Tehát akkor nem kapható :)

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#103) Ze'


Ze'
csendes tag

Én pár hete erre akadtam, mint kedvezőbb árú alternatíva kisebb kompromisszumokkal hasonló teljesítménnyel:

[Lenovo ThinkCentre M75q Gen 2 Tiny, Ryzen 3 PRO 4350GE ab € 369,00 (2021) | Preisvergleich geizhals.eu EU

+ komplett gép ( 8GB - 1 modul 3200MHz memória / 256GB M.2 SSD)
+ cserélhető processzor (igaz csak az elérhetetlen kategóriába tartozó xxGE verziókra)

- HDMI 1.4
- DP 1.2
- beszerzési idő

Másrészt, sok helyem az ASRock úgy hivatkozik a MARS -ra, mint a legvékonyabb, legkisebb AMD -s gépre, de a Lenovo Nanoja e téren jobb (igaz az ára túlzás).
[Lenovo ThinkCentre M75n Nano]

[ Szerkesztve ]

(#104) azozo válasza Ze' (#103) üzenetére


azozo
senior tag

Wow ... :DD nem rosszak pont egy ilyen kellene média és egyéb fogyasztásra...
Csak az a fránya audió kimenet igy nehéz lesz összekötnöm az erősítőmre... :F
Nem hiszem el hogy egy digitális audió kimenetet nem lehetett volna ezekre...opciósan ....

(#105) troviko


troviko
senior tag

Most komolyan... D-sub? Minek??? :( :( :(

https://www.oldtech.hu/

(#106) Graphics válasza troviko (#105) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Amíg a monitorokon van, addig lesz

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.