Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) 2.5HDDKELL


2.5HDDKELL
csendes tag

:F

mutasd magad magyarország!

(#2) tDr1v3r


tDr1v3r
veterán

Tavasz körül lesz frissítés, rumorok szerint új ház várható... hát én remélem hogy változtatnak a ~3 éves designon, viszont a 13"-os Pro megkaphatná az MBA 1440x900-as kijelzőjét (akár matt opcióval, mint a nagyoknál), plusz egy dedikált GPU se ártana... :U
Az viszont közel 100%, hogy Ivy Bridge procit fog kapni a gép.

[ Szerkesztve ]

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#3) 2.5HDDKELL válasza tDr1v3r (#2) üzenetére


2.5HDDKELL
csendes tag

nagyon tanácstalan vagyok, és mivel részletre venném, így nem tehetem meg, hogy váltsak, de viszont ami jelenleg a dell m5030-al folyik az botrány, már a w7 miatt is..

mutasd magad magyarország!

(#4) vwpolopg


vwpolopg
őstag

Ezt találtam:)

(#5) 2.5HDDKELL válasza vwpolopg (#4) üzenetére


2.5HDDKELL
csendes tag

hát ha az a b"csillag"zi vékony lesz, akkor lehet megveszem ezt a modellt.. valahogy nekem megbízhatóbbnak tűnik a mostani vastag ház, már csak azért is, mert munka céljából is cipelném, bár jelenleg azon gondolkodom, hogy megveszem most a mostanit részletre, kijövetel előtt eladom pl -60k-ért, kipótlom a többlettel, és megveszem az újat (már ha olyan, hogy megéri).

mutasd magad magyarország!

(#6) Jhonny06


Jhonny06
veterán

Most volt kb. 1 hete MBP frissítés, bár teljesen jelentéktelen, csak valamivel nagyobb órajelet kaptak a procik. Már idén is mindenki azt mondta, hogy lesz új design, meg minden és nem lett. Abba se vagyok biztos, hogy jövőre lesz. A legújabb procik vannak bennük, nincs értelme újítani. Ha teheted, akkor most vegyél, akár akciós kifutó gépet, mert mint említettem, csak minimális órajel változás van az új modellben.

(#7) 2.5HDDKELL válasza Jhonny06 (#6) üzenetére


2.5HDDKELL
csendes tag

tudnál dobni egy linket az eltérésről?:R

mutasd magad magyarország!

(#8) Jhonny06 válasza 2.5HDDKELL (#7) üzenetére


Jhonny06
veterán

Konkrétan itt, ami "akciós" néven van, az a "régi", a többi meg az új, ami nagyjából 1-2 hete jelent meg. Mint láthatod, a régiben pl. (alapmodell) 2,3GHz-es proci van, az újban 2,4GHz-es, tehát semmi különbség gyakorlatilag. A kifutó viszont olcsóbb és ajándék 8 giga rammal adják, tehát csak azt venném. [link]

[ Szerkesztve ]

(#9) 2.5HDDKELL válasza Jhonny06 (#8) üzenetére


2.5HDDKELL
csendes tag

így már látom!:R
esetleg nem tudod, xms-nél van részletfizetés valamilyen módon?

mutasd magad magyarország!

(#10) tDr1v3r válasza 2.5HDDKELL (#9) üzenetére


tDr1v3r
veterán

Van, velük kell lebonyolítani tudtommal...

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#11) 2.5HDDKELL válasza tDr1v3r (#10) üzenetére


2.5HDDKELL
csendes tag

:R köszönöm!

mutasd magad magyarország!

(#12) Thunderzolee

Ez az!
Vegyél csak részletre Macet..

Telefonod is iPhone ugye?

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#13) Domxc


Domxc
senior tag

Mindig érdemes várni egy Mac gépre. :K

Mindenkinek megvan a maga véleménye. Csak épp a te véleményed hülyeség!

(#14) Thome válasza Thunderzolee (#12) üzenetére


Thome
addikt

Nem b*sztatásképp, de igazából nem mindegy, hogy mit vesz és hogyan? Vagy akár részletre? Ha most egy Dell XPS-t venne részletre, akkor már nem is lenne probléma, csak most azért megy a szapulás, mert Apple Macbookot vesz? (Megsúgom, munkára is használja, írta is.)

Ha tetszik neki és részletbe is belemegy, akkor vegye. Nekem aztán hót mindegy, de ez kicsapja a biztosítékot nálam.

[ Szerkesztve ]

(#15) cucka


cucka
addikt

Az Apple üzletpolitikájának egyik jellemzője, hogy semmiféle hivatalosnak tekinthető információt nem adnak ki a készülő eszközeikről a hivatalos bejelentésig. Tehát minden, amit a neten olvashatsz, puszta spekuláció.

Amúgy azért nagy csodára nem lehet várni. Minden bizonnyal könnyebb, vékonyabb lesz a köv. generáció, esetleg elhagyják a dvd olvasót belőle vagy lesz ssd-s modell is, kb. ilyesmire lehet számítani.

Ha szükséged van a gépre, akkor ne várj a vásárlással, semmi értelme. Egy Apple gép 3-4 évig biztosan kiszolgál, ez alatt minimum 3 generáció fut ki az adott modellből, szóval nincs értelme spekulálni.

[ Szerkesztve ]

(#16) Thunderzolee válasza Thome (#14) üzenetére

"részletre" <-- ezen volt a hangsúly.

És valóban.. keresem az indokokat, mivel jobb egy sokszázezres gép egy hasonló felszereltségű alig 150ezres sima "mezei" notinál.

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#17) cucka válasza Thunderzolee (#16) üzenetére


cucka
addikt

mivel jobb egy sokszázezres gép egy hasonló felszereltségű alig 150ezres sima "mezei" notinál.
Abban jobb, hogy sokkal faszább rajta minden :D
Például ha egy Macbook-ot összecsuksz, akkor a két fele között pengevékony a hézag, az olcsó notin meg távolról sem pengevékony. Ez kétségkívül egy király dolog, meg is drágítja a gépet, viszont forintban nem igazán tudod meghatározni ennek a fícsörnek az értékét.
Sok ilyen apró részlet van, amitől prémiumkategóriás lesz a gép (és ennélfogva drága is), mindenkinek az egyéni megítélésén kell múljon, hogy hajlandó-e ezért plusz pénzt kifizetni.

(#18) Thunderzolee válasza cucka (#17) üzenetére

A prémium kategória nálam egy üzleti HP gép, nem egy Mac..

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#19) vwpolopg válasza Thunderzolee (#18) üzenetére


vwpolopg
őstag

+1

Valamint ki nézegeti egy bezárt laptop fedelének hézagtávolságát?:D Ki nem adnék egy feleslegesen túlárazott ,,agyonhájpolt" divatkütyüre ennyit. Sokkal jobb tudású HP-t kapok az áráért ami tényleg tud valamit...

(#20) Thome


Thome
addikt

Woohoo, na most inkább senkinek semmit sem válaszolok. :DDD

(#21) vwpolopg válasza Thome (#20) üzenetére


vwpolopg
őstag

Hát igen, elég nagy Alma pro kontra fan/hater harc indulna:D

(#22) Thunderzolee válasza vwpolopg (#21) üzenetére

Egyébként arra próbáltam flame gyanús hsz-ommal ráeszméltetni a cikk íróját, h ha van pénze, vegye nyugodtan, de hitelre... pppppfffffff....

A legutóbbi bejegyzéseiből (már nincsenek meg) arra következtetek, nem veti fel a pénz úgy, ahogy egy Mac tulajdonost szokott, akkor meg nem lenne célszerűbb egy hasonló tulajdonságokkal bíró "sima", (akár fehér) notebook? Az is elég "menő" (ha ez lenne a cél egyáltalán), nem kell feltétlenül a legdrágábbat megvenni. Pláne részletre.

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#23) Jhonny06 válasza Thunderzolee (#18) üzenetére


Jhonny06
veterán

Egész nyáron úgynevezett "prémium" kategóriás HP gépekkel dolgoztam (EliteBook, a legdrágább széria) és nem akarsz olyat Mac helyett, hidd el. Ha most eltekintünk attól, hogy OS X vagy Windows, akkor a MacBook Pro jobb gép, ezt teljes nyugodtsággal állítom.

(#24) 2.5HDDKELL


2.5HDDKELL
csendes tag

Igazából legfőképpen az OSX miatt szeretnék Mac-et, másrészt szerintem jóval megbízhatóbb, és minőségibb, plusz akku idő sem mindegy nekem. Logic Pro is csak OSX-en van és szeretném kitanulni, és alapból érdekel a Mac téma. És ha az alma miatt venném, akkor vennék egy 3.1-es whitet 100k-ért használtan..

mutasd magad magyarország!

(#25) Thunderzolee válasza 2.5HDDKELL (#24) üzenetére

Hát igen, az OSX.. Jól van, Te nyertél.

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#26) Gergő_ válasza Thunderzolee (#16) üzenetére


Gergő_
őstag

Semmiben, kivéve a fétist. Talán az Air szériának van értelme, nem sok vetélytársa van hasonló árban...
Munkára kell...
Egy macbook pro árából igen komoly Lenovo munkaállomást lehet venni, nem gagyi grafikuskártyával, és egy ssd-vel is fel tudod bővíteni a pro áráig vagy alább.
Almáéknak ideje lenne valami igen olcsó szériát kiadni, mert kezdi értelmét veszteni az egész.

(#27) h1n1_900


h1n1_900
senior tag

sislaciii vigyázat!

Logitech X-530 eladó jó állapotban olcsón! http://href.hu/x/gkgr

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.