Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) turbulencia8


turbulencia8
őstag

Ez tényleg elismerésre méltó!

(#2) Samus


Samus
addikt

Valaki leírná nekem, hogy miért időtállóbb a DAT kazetta? A technológia része érdekelne, gondolom egy merevlemezhez képest olcsóbb, de mitől ellenállóbb?

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#3) bear_ válasza Samus (#2) üzenetére


bear_
aktív tag

A merevlemezben kismillió dolog van ami elromolhat, a kazettában nem sok minden.

(#4) KISDUCK válasza bear_ (#3) üzenetére


KISDUCK
addikt

Nekem a szalag bomlása jut eszembe, ami a VHS és MC kazettáknál jelentkezett. Itt nem olyan fenyegető?

(#5) vittorio7


vittorio7
őstag

Szép.

"Információink szerint a HP a gyártást több mint egy évtizedes együttműködés után a Flextronicstól a szombathelyi Jabilhez viszi át, a transzfer idén ősszel fejeződhet be."

Tehát a Jabil még a Flextronicsnál is költséghatékonyabban gyárt? Milyen bérre, és munkakörülményekre számíthatnak majd az ott dolgozók? :U

[ Szerkesztve ]

(#6) #22145024


#22145024
törölt tag

Jól látom, hogy 500EUR környékéről indulnak ezek a HP DAT drive-ok?

(#7) mikej95


mikej95
aktív tag

Ha emberi árban adnák ezeket, már rég befektettem volna egybe, hogy archiváljak minden.

Azt viszont nem tudják, hogy mi nem tudjuk azt, amiről ők úgy tudják, hogy tudjuk.'

(#8) wwenigma válasza vittorio7 (#5) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Hát, tippelhetsz... :U

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#9) vittorio7 válasza wwenigma (#8) üzenetére


vittorio7
őstag

Inkább nem tenném! :( Az a baj ezzel a "magyar kapitalizmussal", hogy a legnagyobb ellenfele a tisztességes munkabér. Legszívesebben mindenkiből "agy nélküli" biorobotot csinálnának.

[ Szerkesztve ]

(#10) djculture válasza vittorio7 (#5) üzenetére


djculture
félisten

Jabil az a már hírhedt rabszolgahely, sori melósoknak embertelen ott a helyzete.12 órázás 3* 10 perces szünettel.. Mindez persze minimálbérért, nemcsoda ha ott előnyösebb gyártatni.

[ Szerkesztve ]

(#11) Tapsi válasza mikej95 (#7) üzenetére


Tapsi
addikt

Ez nagyvállalatoknak lett kitalálva, az ehhez illő árazással.

(#12) hallador válasza Samus (#2) üzenetére


hallador
addikt

Mi a jó benne? Attól függ kit kérdezel meg, ha az EMC-t, akkor szart sem ér, ha az IBM-t, akkor ez jó- Én az IBM felé hajlok. A tapek előnye:

- tape marha olcsó (40 - 80$)
- igénytelen
- attól függően, hogy ultrium LTO 1,2,3,4,5,6 ,ost már 3 az alap, és a 4, 5 a legeltejedtem, a 6 terjed 400 - 2,5 TB között vannak a méreteik. a 6 2.5 TB tömörítve elérheti a 6.25 tb-ot is.
- 120 - 140 MB / sekre képes ,mikor mentesz vele, az nagyon jó.
- mocskosul jó szoftverek vannak mentés szempontból a Tape Library-kez, pl TSM, vagy éppen a HP DataProtector, Symantec NetBackup.

Legnagyob felhasználói bázisa a Tape Library, első számú gyártója a Quantum .

A gyártók 90 %-a tőle veszik a tape library-t a HP is. Egészen akár 6 - 800 tape is lehet egy tape lbraryban több bővítőládát is lehet egy library-hez csatolni.

Alapvetően komoly helyen van szalagos mentés, ahol nincs az komolytalan hely.

A Szalagokat 90%-ban a Fujitsu gyártja, akár a library esetében a quantumtól, úgy a szalagokat a fujitsutól veszik és átcimkézik.

Ez a HP csak a jéghegy csúcsa, ezek csak az 5,25-ös driveok, ezek a legkevésbé használtak az iparban.

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#13) djculture


djculture
félisten

A meghajtó elég drága de a adatkazetták elég olcsók, Ultrium LTO5 3TB is 10k körül van.

(#14) Egon válasza hallador (#12) üzenetére


Egon
nagyúr

Alapvetően komoly helyen van szalagos mentés, ahol nincs az komolytalan hely.

Nem vagy túl naprakész. Komoly helyen manapság már Virtual tape library van... :U

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#15) hallador válasza djculture (#13) üzenetére


hallador
addikt

Mondjuk az is 1,5 TB csak a tömörített adattal tud 3 TB-ot tárolni, ami valójában az adattól függ, ha txt-éket tárolsz, akkor tudhatja a 3TB-ot, de ha mondjuk dvix-et, akkor 1,5 TB-ot tud valójában, Az LTO 6 is 2,5 TB-ot tud valójában az már csak egy dolog, hogy a HP pl 6,35 TB-nak hirdeti az IBM, meg 3,5 TB-nak.

(#14) Egon

Mi a jó benne? Attól függ kit kérdezel meg, ha az EMC-t, akkor szart sem ér, ha az IBM-t, akkor ez jó- Én az IBM felé hajlok.

Ha figyelmesebben elolvasod amit írtam (Nem tetted, legalább ne minősítenél ), Le vagy te maradva....

Van ahova az EMC DataDomain picit drága, na ők vesznek Tape Library-t.

Meg azért a Tape-k elállósága 10 év, az IBM, Fujitsu csréli, ha elromlik a tape, cserébe mennyivell jobb az EMC 200 000 -es disk árrai, amire van 3 év garancia mennyivel jobb is semmivel.... Csak akkor kell ha marha nagy sebesség kell, de ahova nem kell oda jó a tape library.

A VTL fasza, csak rohadt drága-

[ Szerkesztve ]

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#16) tntmax


tntmax
aktív tag

Érdekes rövid hír volt. A teljesség kedvéért én azért a "6,25 TB-ra nőtt" szövegrészre tennék egy linket, mert sokan nem jártasak a szalagos témában (pl én se), de kíváncsiságból rákerestem, először csak a termék oldalát találtam meg.. a poén hogy még itt sem tesz említést a valós kapacitásról (biztos csak véletlen hehe), de azért ott van az jobboldalt elrejtve a link a teljes speckóra, ahol már kiderül hogy 2.5TB-os valós kapacitása van, ami tömörítéssel akár 6.25TB is lehet, bár azt a szót hogy akár nem említi, de lényegében ezt jelentik a számok. Nincs is ezzel semmi baj, meg nagyon szép a 2.5TB is, csak ne azon legyen a hangsúly hogy akár, hanem a valós kapacitást közöljék először, és utána a további elméleti lehetőségeket. (ez a mondat nem a cikkírónak szól, csak a félreértés elkerülése végett:) )

Bár régebben, VHS időkben ha emlékeim nem csalnak volt egy olyan felvételi mód hogy LP (Long Play), amivel filmek esetén valóban duplázta a felvételi időtartamot, ami némi minőségromlással járt (a technikai hátterét nem ismerem), viszont adatok felvétele esetén csak kvázi volt dupla a kapacitás, ott a tömöríthetőségén múlt hogy mennyivel több fért rá.

Másik hasonló szitu, szintén régebbi időkből példa, karácsonyra meghozta télapó a 40 megabájtos winyót, mi volt az első dos telepítés után?
Stackerrel, vagy dblspace/drivespace progival megduplázni a háttérkapacitást, tejóég.. többszáz játék meg program elfért, meg soksok "scene". :)
Duplázás után valóban 75-80MB szabad kapacitást írt, de ahogy telt, az jött ki hogy átlagosan 30-50%-al lett több helyünk, ezért emlékeim szerint egy minimális overheaddel fizettünk az on-the-fly tömörítésért.. ma már ez megmosolyogtató, kb ennyi adatot forgalmazunk percenként ha eltévedünk jutyubon.. :)

Najó, asszem én is befejezem mert kezdek eltévedni magam is. :)

[ Szerkesztve ]

(#17) #22145024 válasza tntmax (#16) üzenetére


#22145024
törölt tag

Úgy emléxem, a VHS nem tömörített, hanem csak egyszerűen fele sebességgel tekerte a szalagot LP módban; így 2x olyan hosszú műsor fért rá. Természetesen mindezt az amúgy sem túl acélos dinamikatartomány rovására tette. Bár, a 28. átmásoláson edződött nézőközönségnek ez meg sem kottyant :D

[ Szerkesztve ]

(#18) hallador válasza tntmax (#16) üzenetére


hallador
addikt

Ha visszaolvasol ezt a keresést elkerülhetted volna, pontosan így van:

LTO3 : 400
LTO4 : 800
LTO5 : 1500
LTO6 : 2500

GB

A többi meg bs,

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#19) tntmax válasza hallador (#18) üzenetére


tntmax
aktív tag

Való igaz nem olvastam át minden hozzászólást csak az első párra pillantottam, de sebaj, mert szeretek magam is utánajárni a dolgoknak, főleg ha olyan a téma ami érdekel.

(#20) [Misel] válasza hallador (#18) üzenetére


[Misel]
tag

Nálunk írt már TSM 2,1TB-t LTO4 kazira...igaz még filling-es volt, 40% körül, de akkoris :D

"Ipari szörnyeteghangdaganatok lepték el a lüktető, eleven, nedvzöld csodahippirétet."

(#21) hallador válasza [Misel] (#20) üzenetére


hallador
addikt

Nálunk meg LTO5-re 3.9 TB-ot :D

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#22) Goose-T


Goose-T
veterán

Az LTO3 bristoli próbagyártásánál még ott voltam 2004-ben, én konfiguráltam alá a termelési adatbázist meg a kliensprogramjait, SQL-es riportokat is írtam hozzá. Aztán 2005-ben eljöttem Zalaegerszegről, pedig ki akartak még egyszer küldeni Bristolba. :D Egyébként nem csak az LTO-t, hanem a DDS-t is ott gyártották (illetve inkább csak konfigurálták, mert a mechanika egyszerűbb volt, készen jött), azt nem tudom, hogy most azzal mi van.

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#23) kaliber válasza vittorio7 (#5) üzenetére


kaliber
aktív tag

Most is gyártanak ott sok mindent (Jabil) mint ahogy többen is leírták a szalagon dolgozók minimálbér felett keresnek picivel és, hogy érezzék a megbecsülést határozatlan idejű vagy 2 hetes munkaszerződésük van. [link]

Miért jársz futni? Mert az élet rövid, a futástól kicsit hosszabbnak tűnik :)

(#24) big-J


big-J
őstag

Ezek nem indexeltek ugye, úgy értem egy adott fájlhoz az egészet be kell olvasni

(#25) kraftxld


kraftxld
nagyúr

Ebben benne van az is, hogy kb a 75% gar is cserere szorul az elso 3 ev alatt? :)

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#26) woker válasza Egon (#14) üzenetére


woker
aktív tag

Te sem, mert komoly helyeken nem használnak kizárólag VTL/VTS-t a Tape Library helyett (mivel a VTL/VTS továbbra is disket használ ami még mindig drága és kevésbé megbízhatóbb mint a szalag) hanem egyfajta puffer zónaként iktatják be a TL elé mivel általa optimalizálható a TL használata és gyorsíthatóak a szalagos műveletek hiszen amit kiküldesz az olyan gyorsan íródik ki a virtuális szalagra mintha diskre ment volna és ugyan olyan gyorsan is jön vissza ha nem telt még el sok idő a szalagra küldés óta mivel az még a VTL-en lesz. A VTL/VTS meg majd kiírja szalagra amikor lesz szabad meghajtó.
Továbbá egy TL-nél megtudod azt csinálni, hogy fogod a napi backupot, kiveszed őket a TL-ből majd felpakolod egy teherautóra és elviszed egy védett helyre ami a külvilágtól elzárt (gy.k. bunker) és eltárolod arra az esetre ha szükséged lenne rá) míg egy VTS/VTL-nél kissé macerás lenne a RAID tömbből kikapni a diskeket (vagy magát az egész VTL/VTS-t :DDD ) majd elszállítani :)

[ Szerkesztve ]

(#27) [Misel] válasza woker (#26) üzenetére


[Misel]
tag

offsite-ozni elég költséges móka, nem csoda, hogy nem is nagyon divat

"Ipari szörnyeteghangdaganatok lepték el a lüktető, eleven, nedvzöld csodahippirétet."

(#28) woker válasza [Misel] (#27) üzenetére


woker
aktív tag

Az, de ugye az offsite backup nem a kis cégnek van kitalálva :)

(#29) [Misel] válasza woker (#28) üzenetére


[Misel]
tag

nem feltétlenül, nálunk van olyan customer, aki 40 kaziból vitet ki. Akinek fontos, az megoldja

"Ipari szörnyeteghangdaganatok lepték el a lüktető, eleven, nedvzöld csodahippirétet."

(#30) BatchMan


BatchMan
senior tag

Nálunk nem vált be a kazetta. Amikor meghalt a drive (4Gbyte, SCSI2), már nem lehetett kapni. Kölcsönbe szereztünk egyet, aztán lehetett átmenteni. Mire a szalag egyik végéről a másikra ér, eltelik az életed. Visszaállításhoz egy másik élet is kell, mire összelegózod a töredékeket. Egy 3T-ás vinyó ma már nem összeg, és verhetetlenül gyorsabb. Meglepett, hogy van még piaca.

(#31) Goose-T válasza BatchMan (#30) üzenetére


Goose-T
veterán

Nyilván te nem mentesz le naponta terabájtokat, és nem is kell őrizned páncélszekrényben öt évig.

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#32) BatchMan válasza Goose-T (#31) üzenetére


BatchMan
senior tag

Félig. Két külön tűzszakaszban található páncél a cél...
Értelmes helyen nem keletkeznek terabájtok naponta. Csak az incrementumot mentjük, nem az egészet.
(kiváncsi vagyok a kivétel/-ek/re, ahol tényleg terabájtnyi új info jön össze naponta)

(#33) [Misel] válasza BatchMan (#32) üzenetére


[Misel]
tag

tsm: xxxxxxxx> select nodes.domain_name,summary.activity, -
cont> sum(cast(summary.bytes/1024/1024/1024 as decimal(6,2))) as GB -
cont> from nodes, summary -
cont> where (end_time between current_timestamp - 24 hours and current_timestamp) -
cont> and (activity='BACKUP' or activity='RESTORE' -
cont> or activity='ARCHIVE' or activity='RETRIEVE') -
cont> and ((nodes.node_name=summary.entity)) -
cont> group by domain_name,summary.activity -
cont> order by activity,domain_name asc
ANR2963W This SQL query may produce a very large result table, or may require a significant amount of time to compute.

Do you wish to proceed? (Yes (Y)/No (N)) y

DOMAIN_NAME ACTIVITY GB
------------------ ------------------ ------------------
xxxxxxxxxxxx ARCHIVE 31.44
xxxxxxxxxx BACKUP 181.28
xxxxxxxxxxxx BACKUP 1323.92
xxxxxxxxxxxx RETRIEVE 0.65

tsm: xxxxxxxx>

ez az egyik serverünk a 100ból, természetesen nincs mindegyiken ennyi, de van vagy 10 hasonló

[ Szerkesztve ]

"Ipari szörnyeteghangdaganatok lepték el a lüktető, eleven, nedvzöld csodahippirétet."

(#34) Goose-T válasza BatchMan (#32) üzenetére


Goose-T
veterán

Hát én a C betűs amerikai banknál dolgoztam, ott nem lehetett szarakodni inkrementális backupokkal, mert ha elszállt egy terabájtos adatbázis (volt rá példa), akkor nem volt idő tökölni a visszaállítgatásokkal, előszedtük a legutolsót, oszt rátoltuk. Két hétig minden napi mentés teljes egészében le volt tárolva és helyben volt tartva, a régebbiekből meg a hóvégieket kellett megőrizni öt évig offsite.

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#35) [Misel] válasza Goose-T (#34) üzenetére


[Misel]
tag

na igen, akartam mondani,hogy ez még nem is tetemes...mint mondtam a tape már eleve nem SOHO kategória, szóval a mentett adatok sem azok :D

"Ipari szörnyeteghangdaganatok lepték el a lüktető, eleven, nedvzöld csodahippirétet."

(#36) BatchMan válasza [Misel] (#33) üzenetére


BatchMan
senior tag

Nem kétlem, csak azt, hogy ennyi adatod egyetlen nap keletkezett. Ha 15M-nyi adatot beleszórsz 3T-nyi SQL táblatengerbe, akkor újra mentheted a 3T-nyi adatot. Tévedek?
Amúgy sacc/kb honnan a példa?

(#37) [Misel] válasza BatchMan (#36) üzenetére


[Misel]
tag

ez vegyesen DB2, OS, DOMINO, meg még franc se tudja mik nem :D
nagyjából a NagyKék EMEA része :D
egyébként meg azért sztem vannak már annyira intellektuellek ezek a rendszerek, hogy nem fileszinten mentik a dolgot :D

[ Szerkesztve ]

"Ipari szörnyeteghangdaganatok lepték el a lüktető, eleven, nedvzöld csodahippirétet."

(#38) hallador válasza BatchMan (#30) üzenetére


hallador
addikt

Pláne, ha ezt az EMC-től, IBM-től, vagy a HP-től veszed meg, mert akkor simán rámegy egy 2 000 000-ós autó ára 8 Disk-re, de lehet, hogy keveset mondtam, de amúgy, ha meg egy occsssóóóó storage-et használsz VTL-nek, akkor az meg olyan is. Szóval de rohadt drága a disk, és annyival nem lesz gyorsabb, pláne, akkor, ha a TSM szerveren 90 - 100 TB-nyi adat, és ebből 4 van na azt ragd össze RAID6-os VTL-be, megnézem mikor betolják a DD4500-at, és a cég kifizeti két budai villa árát rá. Szóval de sokkal többe kerül.
Amit leírtál az amatőrizmus, ilyen esetben legalább 2 - 4 drive-ot kell tartani, és még egy tape-library-t, ami a duplikációkat is tartalmazza. Akkor hiába repül ki a drive megy tovább az egész.
A Másik pedig, hogy illik a Tape Library-kat is újjítani.

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#39) hallador válasza BatchMan (#36) üzenetére


hallador
addikt

NEM. Mert pl. TSM is képes az adatbázist is inkrementálian menteni, a logokat is, és full mentésre is képes, az az nem kell full mentést csinálnod, ez a TDP mentés. Tivoli Data Protection for

Full mentés elég hetente egyszer, log mentés pl 3 óránként, incrementeális mentés naponta.

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#40) BatchMan válasza hallador (#38) üzenetére


BatchMan
senior tag

Amatőr hozzáállásom természetes, és simán el is költünk 2 millát 8 diskre a HPtól. És igyekszünk csak azt archiválni, ami törvényi kötelezettség + saját jól felfogott érdek.

De mondd, hol keletkezik 100T/hét értelmes adat? (Kivéve Tecsőd szerverek, Arckönyv stb.)
100 000 000 000 000 byte.

(#41) hallador válasza BatchMan (#40) üzenetére


hallador
addikt

Nagy Iparvállalatoknál, ahol egy kontinensen 4 - 5 2 szerverszobás telephelye van, de világszinten is több van ahol 4 - 5 szerverszobával. Na ott van ennyi adat. Simán nevet hagy ne mondjak nem publikus.

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#42) turbulencia8 válasza hallador (#41) üzenetére


turbulencia8
őstag

Gondolom az NSA is vásárolgat bőven ilyenekből... ;]

(#43) Core2duo6600


Core2duo6600
veterán

Sokan használnak szalagos mentést
Mindenhol ahol az elektronikusan létrejött adat érték.

Mondj egy olyan céget, ahol a kommunikáció döntő része nem E-mailen folyik, ezt is illik menteni, aztán ott vannak a file szerverek.
Egy átlagos helyen számolj nyugotan felhasználónként mondjuk 5 GB al és akkor nem is mondtam sokat, ezek persze átlagok, van ahol több van ahol kevesebb.

Mivel ma már egyre jobban terjed a virtualizáció, és sokszor közös storag-ot használnak a virtuális gépek.
Ezeket is illik menteni, most nem azt mondom, hogy minden servert fullosan kell, hiszen az alap rendszer, moindjuk egy server 2012 könnyen reprodukálható, vagyis feltelepíted lefrissíted és kész, hanem a rajta lévő active driektory, amit szintén lehet repdóukálni, csak sokáig tarta cég méretétől függően.

Korábban felvetette valaki, hog file szintem mentik -e a szalagos drive ra a rendszerek az adatok vagy nagyobb egységekben, ez mind beállítás kérdése, ha szükséges, egyetlen egy file is lement neked, vagy akár egy egész particiót, vagy akár egy egész gépet is.
Amit a helyreállító disk, rendszerint egy bootképes CD vagy DVD ami elindítja alapszintűen a gépet, és tartalmazza a kazettás drive kezelő szoftverét, drive ját, vagy az egész backup szervert (Ez szalagon) csak a helyre állítás elindításához szükséges a CD, stb... mind mind beállítás és konfiguráicó kérdése.

Alaphelyzetben szokás menteni a levellező rendszert, a file servert és a hálózat/tartomány alapbeállításat.
Ezen felül, a felhasználási területtől függően az egyéb szoftverek kiszolgálóit liszensz serverét is (Ez utobbit elég csak egyszer hisz úgysem változik).

Ha valaki a majdnem biztosra megy, akkor helyből 2 tape library val dolgozik, az egyik menti hetente a full és naponta a inkrementálsi mentést, a másik meg tartamazza a full mentéseket több ideig, ami kisebb cégeknél mehet akár kézi felügyelettel is., és a kritikus adatokat akár több kazettán páncélba is elzárva.

A felhő mentés csak akkor lehet opció ha nem nagyon nagy az adatmenyiség, nálunk pl, egy full mentés alkalmával 10 TB körüli cucc kerül lementésre, ebben döntő szerepe van a trehány felhasználóknak, akik többszörösen tárolják a serveren a dolgukat.

Amúgy én itthon is LTO drive ot használok, mert elegem lett az olvashatatlan cd / dvd ből, és az állandóan lerohadó hdd kból.

A legujabb lto szabvány a 6 os, ez méregdrága, de egy LTO 3 , 4 vagy 5 ös meghajtóhoz már relative olcsün hozzálehet jutni, használtan meg pláne.

Ha valaki elkölt a laptropjára 400 000 et mobilra 200 000 et nehogymár az adatiara ne költsön el egy laptop árát mindjuk, annyilért már láttam új LTO drive ot is, 3 ast ha jól emlékszem.
Ha összeraksz egy kifejezetten jétlkos gépet akkor az elmehet akár 400-ig is, vagy továb, na ennyit megérnek az adatok is.

2 féle ember létezik, akinek már volt adatvesztése, és akinek majd lesz.

A digitális kamerák és fényképezőgépek esetében, nem kell külön ecsetelni, az adatok védelmét.

Tehát nem olyan drága ez már itthonra sem.

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#44) Nisida


Nisida
aktív tag

Hello!

Tudna nekem ajánlani valaki olyan szervizt ahol Storageworks 448-as Ultriumos meghajtott javítanak ?

A HP szerviz nem játszik ők csak cserélnek nem javítanak.

Előre is köszönöm.

"Majom nem öl majmot ..... Te nem vagy majom!"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.