Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) luw2win


luw2win
őstag

Ez az első írásom várom a kritikákat,jótanácsokat! :R

.“Azért nem jut olyan sok ember sehova az életben, mert a hátsó kertben keresgélik a négylevelű lóheréket.”

(#3) Probiker válasza tököscsávó (#2) üzenetére


Probiker
aktív tag

Tuti panel, 40wattot nem hallana meg a szomszéd kertes házba :P

Ford Mondeo Tournier 2.0 16v Ghia. ABS,ASR... Röviden Ghia :)

(#4) NoLF


NoLF
addikt

személyes véleményem: mielőtt kiteszel egy írást, nézesd át legalább egy word helyesírásellenőrzővel, nem nagy cucc és sokat segíthet hogy ne legyenek bakik az írásban.

amúgy maga az írás jó, nekem is volt már szerencsém ezekhez és a nagyobbik totál mellbevágott annyira erősen tolta a basszust.

ugyanakkor egy teljesen szubjektív vélemény: ha már hangfaltesztre szánja valaki a fejét, miért gondolja hogy egy alaplapi hangkártyával úgymond hitelesen tudja tesztelni a szerkezetet? :(

természetesen :R az írásért.

szerk: ja, és esetleg a címben megemlíthetnéd hogy milyen 2.1 rendszerekről lesz szó, mert a cím alapján az ember elvárhatná hogy kb 6 féle különböző gyártmányú rendszer szerepeljen az írásban :)

[ Szerkesztve ]

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#5) Vamp válasza NoLF (#4) üzenetére


Vamp
senior tag

Csatlakozom. Az írás jó, de 3 ezerért már Sb Live-ot kapni az aprók között. Egy olyan kártya már becsülettel megszólaltatja a tesztelni kívánt hangalat, míg az alaplapi csak tessék-lássék alapon. Nálam nagyon hallani a különbséget, jól is szolgál a 7 éves Sb Live:D

(#6) luw2win válasza NoLF (#4) üzenetére


luw2win
őstag

Köszi a véleményeket! Hamarosan veszek egy SB Live karit és akk írok egy újat v módosítok rajta.
Tököscsávó: Igen panelben lakom és az alattam lévő szomszéd jelentett fel :))

[ Szerkesztve ]

.“Azért nem jut olyan sok ember sehova az életben, mert a hátsó kertben keresgélik a négylevelű lóheréket.”

(#7) Yany válasza NoLF (#4) üzenetére


Yany
addikt

"ugyanakkor egy teljesen szubjektív vélemény: ha már hangfaltesztre szánja valaki a fejét, miért gondolja hogy egy alaplapi hangkártyával úgymond hitelesen tudja tesztelni a szerkezetet?"

Igaz, csak tippelek, nem végeztem statisztikai mérést, de le merném fogadni, hogy ezen szettek vásárlóinak legalább 70%-a (vagyis a többség) alaplapra integrált eszközre köti a dobozokat. Így a teszt is reális, ha nem is kiemelkedő. Jobban kimérhetők a különbségek, ha a hangkeltő eszköz nem szól bele a minőségromlásba, de ilyen szintű teszteknél szvsz. szőrszálhasogatásnak számít, hogy mi volt a hangkártya.

A "de viszont"-tól meg a falra mászok. A bemutató amúgy jó. :R

[ Szerkesztve ]

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

(#8) NoLF válasza Yany (#7) üzenetére


NoLF
addikt

nos, ebben lehet valami igazság. :U
mélységes együttérzésem a ~70%-nak, ás üzenem hogy felejtsék el az alaplapi fost :)

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#9) kmarton válasza NoLF (#8) üzenetére


kmarton
tag

esetleg tud valaki infókkal szolgálni az x210-ről is?

http://www.youtube.com/watch?v=HKGiOY72ru4

(#10) JoeYi válasza Yany (#7) üzenetére


JoeYi
őstag

van az szerintem 80 is :)

Aki játékra veszi hangcuccot, annak sosem fog feltűnni, hogy 90, vagy 92db a jel/zaj arány, ugynúgy szaladni fog ha a segge alá nyomnak egy gránátot :)

Mellesleg kiváncsi lennék, hogy azok közül akik vesznek egy pro hangkártyát mennyien használják is ki egy megfelelő hangfalszettel.

Persze lehet elfogult vagyok a szánalmas kis integrált hangkártyámmal, és 2.1-es genius hangfalammal, de nekem pont ugyan olyan élményt nyújtanak ingame, mint haver egyedi tervezésű hangcucca.

(#11) jookomak


jookomak
őstag

Grat, jó a teszt, bár én is azt hittem, hogy lesz még pár hangfalszett. Véleményem szerint nem ártott volna lossless zenével is tesztelni a hangfalat, ugyanaz a szám pl. összehasonlítva azért kicsit szebben szól. Ha nem, akkor vmi nem stimmel a hangfallal, vagy a fülünkkel. A basszus hova volt tekerve a ládán? Milyen hangerőn hallgattad a cuccost a teszt közben? A kisebbiken hol van a bekapcsoló és a hangerőszabályzó gomb? Egyelőre ennyi kérdésem van csak. Majd még jönnek :)

(#12) cousin333 válasza luw2win (#6) üzenetére


cousin333
addikt

Az írásjeleket a szó után közvetlenül kell kirakni, majd utána szóköz. Ha nem így teszel, akkor egybefolynak a mondatok. A böngészők sem tudják olyan jól tördelni a sorokat, ha nem tudják, hol van a szó vége...

[ Szerkesztve ]

"We spared no expense"

(#13) bbandi


bbandi
tag

"mivel a vezérlő a bal oldali egységen helyezkedik el"

nekem a jobb oldaliban van.....

Mod:
Az X-230-assal nekem egy bajom van: Ha nem pontosan felém van fordítva a két szatellit, azonnal elkenődik a közép/magastartomány, sokkal rosszabbul szól.

Vamp:
Nálam az ALC889A megkülönböztethetetlen volt az sb live! (4.0 value) kártyától (sőt, néha jobnak tűnt az ALC).
Amin teszteltem: kb 30 éves Marantz (tranzisztoros) erősítő, Orion HS282, foobar2000, Marantz Lossless tesztlemez.
Ezeknek a hangfalaknak különben nincs sok mélyük, szóval ott lehet tarolt volna a live. Majd nyáron kipróbálom újra.

[ Szerkesztve ]

(#14) Calibos válasza luw2win (#6) üzenetére


Calibos
addikt

SB Live - van ehhez egyáltalán még drivertámogatás :F
Szerintem nincs.
Jómagam is tulajdonosa vagyok egy x230 hangfalnak.

(#15) bbandi válasza Calibos (#14) üzenetére


bbandi
tag

XP-hez még van, Vista alapból tudja (amennyire az xp is tudja alapból), de elég korlátozottan.

(#16) dragonfx


dragonfx
veterán

20é már van 5.1 nem fullos de az máégis jobban szól..ha már 2.1 akkor az i.trique azt hallottammekkora állat kár nincs abból 5.1.

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#17) PuMbA


PuMbA
titán

Szerintem az SB Live messze a legrosszabb hangkártya,egy bizonyos hangerő felett már nagyon torzít és recsegő hangokat ad ki.Audigy 4-gyel teljesen eltűnt ez a jelenség,a notiban lévő Realtek HD Audio is jobb a Live-nál(itt sem volt torzítás nagy hangerőn).

Mod:Logitech Z-2300-zal hallgatva

[ Szerkesztve ]

(#18) luw2win válasza bbandi (#13) üzenetére


luw2win
őstag

Tetszés szerint arra az oldara teszed hova akarod,de akk a bal hangok a jobb oldalibol fognak szolni..stb

.“Azért nem jut olyan sok ember sehova az életben, mert a hátsó kertben keresgélik a négylevelű lóheréket.”

(#19) bbandi válasza luw2win (#18) üzenetére


bbandi
tag

Akkor a tied (vagy amit teszteltél) rosszul van bekötve. Nekem, és szobatársamnak is 230as van, és a jobb csatornára van szerelve a hangerőszabályzó meg a bekapcsoló.

(#20) Szplöttyy


Szplöttyy
senior tag

Jó cikk,nekem x-230am van megvagyok elégedve:)
A háttérképedet elküldenéd esetleg?Vagy link?

Smoke & Torque

(#21) Vamp válasza PuMbA (#17) üzenetére


Vamp
senior tag

"bizonyos hangerő felett már nagyon torzít és recsegő hangokat ad ki"

Kétlem, hogy ez a hangkártya hibája, nekem 7 éve van meg, de ilyet, hogy torzított volna, még sosem tapasztaltam. Lehet, kifogtál egy rosszabb darabot.

(#22) luw2win válasza Szplöttyy (#20) üzenetére


luw2win
őstag

Én fotóztam :B :D feltöltöm és adok linket
mod :ez az
csak nekem nyújtva van, am ez egy gettós skatepark

[ Szerkesztve ]

.“Azért nem jut olyan sok ember sehova az életben, mert a hátsó kertben keresgélik a négylevelű lóheréket.”

(#23) Vamp válasza bbandi (#13) üzenetére


Vamp
senior tag

Nálam elsősorban a z összeszedett zaj mennyisége csapja ki a biztosítékot. Az alaplapi hangkeltő félelmetesen sz*rul szólal meg a mély tartományban, valamint erősen hallani az alaplap "belezúgását". A Live-nál ilyen nincs. Biztos vagyok benne, hogy az újabbak szebben szólnak, de alaplapi hangkártyát még nem hallottam jobban szólni a különállómnál.

Egyébként, ha felvenni nem szeretnétek, akkor a KX driver jó XP alá a Live-nak. A felvétel picit macerás, mert könnyen túl lehet vezérelni a bemeneti jelet.

(#24) Szplöttyy válasza luw2win (#22) üzenetére


Szplöttyy
senior tag

Köszönöm!
Ügyes fotós vagy:) Amúgy ez a kép csak nem fóton készült?

Smoke & Torque

(#25) biker válasza Probiker (#3) üzenetére


biker
nagyúr

dehogynem, csak nem SAL hangfalakkal :)

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#26) Bohus


Bohus
aktív tag

Nekem Z-4 szól otthon, valóban fantasztikus a hangja, mindenkinak ajánlom aki nem akarja 5.1-el körbeszőni magát. Előtte egy Z3 volt nálam javításon, akkor szerettem bele, de az egyszerűbb kábelezése miatt Z4-et választottam (a kettő szinte ua., egyszerre nem hallottam őket, talán a Z4 magas hangokban egy picit jobb). A szobám kicsi, torzításról nem tudok mit mondani, soha nem volt a hangerő ~70% fölé tekerve. A basszust 25-50% közé tekerve használom, fölötte túl dinamikus a mély, nullára csavarva valóban el lehet tüntetni a mélytartományt. A cucc jól van összerakva, nem igényel semmilyen utólagos tuningot. (Genius ládák kapcsán olvastam, hogy utólagos tömítéssel csodát lehet tenni velük)

A Föld legnagyobb problémája maga az ember.

(#27) cousin333 válasza dragonfx (#16) üzenetére


cousin333
addikt

Miért szólna jobban? Meg mikor?

"We spared no expense"

(#28) cucka


cucka
addikt

nekem z3-asom van, de egy lapát sz*rt sem ér, ritka ocsmányul szól. szomszédban van egy x230, dettó.
az ilyen hangszórók azoknak valók, akiknél az egyetlen értékelési szempont az, hogy mekkora a basszusa..
(csak hogy tiszta legyen, amikor vettem, erre volt pénzem, kellett valami hangszóró. majd ha lesz lehetőségem rá, lecserélem őket egy normális szettre)

[ Szerkesztve ]

(#29) luw2win válasza cucka (#28) üzenetére


luw2win
őstag

Sztem ezek polgári normális felhasználásra tökéletesek,nem mindenki ultra gazdag h megtehesse h 100ezer forintért vagy felette vásároljon hangfalakat ehez még kell vennie 70k-s hangkártyát és még szinte jól jársz! Én nem tehettem meg h ennyi pénzért hangfalakat vegyek de sztem otthoni felhasználásra ezek tökéletesek.
Én egy Kolink hangszorón nőttem fel ami kb √0.2 wattosak voltak és minden csak viszonyítás kérdése h mi szép és mi nem
Pl egy milliomosnak nem nagy cucc egy S-osztályos merci, de egy parasztnak még lehet az álma

.“Azért nem jut olyan sok ember sehova az életben, mert a hátsó kertben keresgélik a négylevelű lóheréket.”

(#30) cucka válasza luw2win (#29) üzenetére


cucka
addikt

nem sokszázezres cuccokról beszéltem, hanem átlagos, normális hangrendszerről, amit akár 40-50 ezerből ki lehet hozni. tudom, hogy a logitech z3 tizenpárezer forintba kerül, nem is összehasonlítás akart lenni.

amiért fostalicska a z3, az az, hogy tipikus parasztvakítós cucc - annyit tud felmutatni, hogy a mélyláda jó hangosan tud döngeni, még minimumra tekerve is. logitech-ék igazán gyárthatnának normális hangszórót is, amitől ugyan nem rezeg a padló meg az asztal, de legalább szól valahogy, nem hiszem, hogy annyira drága lenne egy pár elfogadható minőségű középhangszóró.
a vicc, hogy a nagytestvérei (z4,z2300) is ugyanilyenek, csak ott még hangosabb a basszus.

(#31) luw2win válasza cucka (#30) üzenetére


luw2win
őstag

tudnál mondani márkát típust ami szted megéri az árát? (2.1)

.“Azért nem jut olyan sok ember sehova az életben, mert a hátsó kertben keresgélik a négylevelű lóheréket.”

(#32) Dufresne válasza kmarton (#9) üzenetére


Dufresne
addikt

ÉN eredetileg X210-et vettem tesómnak, és lehet csak valami gyári hiba volt, de azonnal vittem is vissza, mert recsegett ropogott. Vettem helyette egy X230-at, már a kábelezése is komolyabb sztem és engem meglepett hogy ennyire jól szól őszintén szólva. Méretéhez képest nem gondoltam volna.

(#33) Bohus válasza cucka (#28) üzenetére


Bohus
aktív tag

Átlagfelhasználóknak a Z4 tökéletes. Z3 úgyszintén. Ha egy Z-3 ocsmányul szól, akkor az vagy egyedileg hibás, v. a hangkártya a gyenge láncszem. Aki már igazán audiofil, az meg ugysem PC-n hallgat zenét.

A Föld legnagyobb problémája maga az ember.

(#34) biker válasza luw2win (#31) üzenetére


biker
nagyúr

HarmanKardon soundsticks - 45.000
JBL Creature - 27.000

mindkettő igen jó vétel, és kissé magasabb kategória.

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#35) luw2win válasza biker (#34) üzenetére


luw2win
őstag

:DDD Én azt hittem ez a harman/kardon ilyen 20k-s árkategóríban van.
De ez tényleg jól szól, olyan kicsik a speakerek...mondjuk ennyiért biztos jól szól

.“Azért nem jut olyan sok ember sehova az életben, mert a hátsó kertben keresgélik a négylevelű lóheréket.”

(#36) eddie17


eddie17
addikt

Én most üzemeltem be egy Z-3at. Eddig pöpec, most pedig elolvasom az írást. :K

(#37) biker válasza luw2win (#35) üzenetére


biker
nagyúr

mi kicsi? minden eleme nagyobb, mint a general cuccoknak.
4db 2,5cm hangszóró, amiből max 2db szokott lenni egy egységben.

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#38) jookomak válasza biker (#37) üzenetére


jookomak
őstag

A két utoljára linkelt hangfalszett sztem azért kerül ennyibe, mert apple design. Lehet, ha szimpla szürke/fekete kockák lennének olcsóbb lenne egy ötezressl.
Más kérdés, hogy én ki nem tennék egy ilyet az asztalomra :)
Mostanában azon gondolkozom, hogy veszek egy SZTEREÓ erősítőt, meg hozzá vmi két kisebb kétutas hangfalat, ez kijön olyan 80ból, és jobban szól, mint a pc-s 2.1-es hangfalak. Már csak a 80 hibádzik, de az ötlet jó.

(#39) biker válasza jookomak (#38) üzenetére


biker
nagyúr

konkrétan nem apple design, csak design.
és azért apple boltokban árulják, mert pc boltban az occsó a menő.
aki vesz egy bézs házat meg mellé egy gazdaságos tft-t, az nem ilyet vesz.

van nagyon sok ilyen kategóriájú és designú szett, amiben ilyen odissey hangszórók vannak, csak ennyibe kerülnek.

az apple viszont SOHA nem szerelt be rosszabb cuccokat olyan gépbe, amihez hangszóró járt (mini nem az)
A cube harman kardon golyót kapott, az emac és imac beépített sztereo JBL hangszórókkal, ugyanez az alu membrános cucc van benne.

nyilván nem akarják elkótyavetyélni a 96khz 24bites hangkártyát, ami alap minden gépben, még a miniben is :)

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#40) Mcray válasza luw2win (#6) üzenetére


Mcray
senior tag

Biztos hogy a zene volt hangos... :DD :DD :DD Nálunk másért panaszkodnak a szomszédok. Köszi az írást, jó lett.

"Dö Pávaa det wí ár díling hír iz immezsöréböl" WoWs: das_booty

(#41) eddie17


eddie17
addikt

Elolvastam, nem rossz írás, szomszéd dolog, meg benne van a pakliban, ha panelban lakik az ember. Én most beszéltem a szomszéddal, mert kipróbáltam a Z-3-at, de rendes volt, igaz mondta, hogy hallotta, de mivel Ő vette át, gondolta, hogy kipróbálom:)

(#42) Ndruu


Ndruu
MODERÁTOR

Hiánypótlóak az ilyen témájú írások! PC-s hangrendszerekről manapság nem divat tesztet készíteni - úgy látszik -, ezért a user-nek kell ezt megtenni. Lehet lutri alapon vagy egy kis segítségkéréssel egybekötve... De a tesztet a user írja...

Amit fontos megjegyezni: A Z-3 és Z-4 hangrendszerekben nem "20,3cm-es mélysugárzó" van, az csak egy álca. Ha jól emlékszem, akkor egy ~13cm-es hangszóró van benne, aminek az elülső és hátsó légtere a passzív membrán mögött egyesül (a hátsó légtér egy úgymond "reflex-csövön" keresztül jut az elülső légtérbe) és ez a passzív membrán, amit lehet látni (~20cm).
Az alapelve és amikor már beszéltünk róla és megint

Harrrr!!!!

(#43) Füleske válasza biker (#34) üzenetére


Füleske
addikt

Én épp azt olvastam , hogy ezek csak dizájn elemnek jók a szobába a hangjuk nem valami jó.
Egy Altec MX5021 - et megkapsz 30-35 körül és jókat írnak róla hangminőség szempontból.

(#44) 3aTi3


3aTi3
tag

"tt nincs reflex nyilás de viszont van egy 20,3 cm-es mélyhangsugárzó. A 2 hangsugárzó tartalmaz egyenként kettő 5,1 cm-es dómos magassugárzót, egy 5,1 cm-es mélyhangsugárzót."

Ndruu megelőzött, akkor én csak azt írom, h a szatellitekben nincs 2 sugárzó (ahogyan félre lehet érteni a logitech.hu alapján), hanem csak 1 db, ami középen van. A másik 2 elvileg passzív membrán.

én végeztem a feladat oroszlánrészét: üvöltöttem!

(#45) cousin333 válasza Füleske (#43) üzenetére


cousin333
addikt

Vagy Altec Lansing 621. Szerintem mondjuk már nem nagyon kapni, de árban az sem lenne több. Bár ez nem abszolút fokmérő, de a 2 x 45W + 53W magáért beszél :).

"We spared no expense"

(#46) Füleske válasza cousin333 (#45) üzenetére


Füleske
addikt

Ezt már úgy látom nem lehet kapni , de szintén jó lehetett. :)

(#47) cousin333 válasza Füleske (#46) üzenetére


cousin333
addikt

Még mindig az ;)

"We spared no expense"

(#48) #27483136


#27483136
törölt tag

Az X-230 szerintem is meglepően jól szól,
DE!
nagyon érzékeny arra, hogy mennyire irányul feléd a két szatelit.
Ha a kezedbe veszed, és szembefordítod magaddal, aztán kicsit jobbra-balra forgatod, változik a hangszín (ezt bbandi is írta), de sokkal nagyobb mértékben igaz ez arra, mikor le-fel billegeted. Ez a 2 hangszóró miatt van, amik interferálnak, és hangnyalábot hoznak létre, nem terítik a hangot, hanem irányítják. (és minnél magasabb a hang, annál inkább - a fizika törvényeit még a logitek sem győzheti le.)
Ennek a jelenségnek a megszüntetését reklámozza úgy a logitek, hogy FDD2 technológia, ami ezek után tök kamu. (kb 5 másodperc ellenőrizni, amit írtam)
A másik gond vele, hogy a basszus teljesen leválik a zenéről, külön életet él. Mintha a egyszerre két különálló zene lenne. (bocs ezt nem tom jobban megfogalmazni)
Mindazonáltal 10kHUF-é nagyon megéri, dögös, elsöprő.
Egy ideje már egy Audigi1-ről megy az alaplapi helyett, sokat dobott rajta.

Az Xbox360-unkon egy Creative Inspire T3100 van. Sokkal muzikálisabb. (nem az Xbox miatt: PC-n is volt egy darabig)

[ Szerkesztve ]

(#49) NoX


NoX
senior tag

Mennyi a csendháborításos büntetés összege? :U
Mindig csak az alattunk lévő lakónak lehet oka panaszra a hangrendszer miatt?

(#50) XuChi válasza luw2win (#6) üzenetére


XuChi
addikt

Akkor engem egyenesen kivégeztek volna a g51 miatt :D. Szerencse hogy téglában lakom.

Amúgy jó tanácsként: Ha a mélyládát sarokba rakod és az asztal alatt van akkor meg ötszöröződik az ereje :D Tapasztalatból mondom :D. Nálam a másodikról jöttek fel (én a negyediken vagyok) hogy a falnál lévő vitrinben rezegnek a poharak. De nem jelentettek fel. MÉG :D

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.