Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) B4nd1t4


B4nd1t4
tag

Ezek az Opteron procik azért ütnek... Belegondolni is elég... 20mag...
Kívácsi vagyok mikor fog csökkenni a magok száma, és kerülnek előtérbe az APU-kra hajazó megoldások...

Alamuszi Nyuszi nagyot ugrik... :)

(#2) Youri


Youri
veterán

igen, a heterogén szerverprocik érdekesek lehetnek majd, de egylőre jó látni, hogy a 28 nm sincs már annyira messze az AMD-nek, így csökken a lemaradás -> növekvő árverseny :)

[ Szerkesztve ]

RTX ON

(#3) osztraksajt válasza B4nd1t4 (#1) üzenetére


osztraksajt
őstag

Az Apu nem minden feladatra jó. Főleg párhuzamosítható tudományos számításokra jó, de nem univerzális csodaszer ami majd hirtelen megsokszorozza a számítási kapacitást minden körülmények között. Van annak oka, hogy a hagyományosabb procikat is feszitett ütemben fejlesztik.

(#4) Youri válasza osztraksajt (#3) üzenetére


Youri
veterán

Az nvidia féle Tesla sok helyen bejött, na most ha hasonlót tudnak kihozni, külön GPGPU kártyák nélkül, az elég jó fegyvertény.

RTX ON

(#5) kerelo


kerelo
senior tag

AMD szerint 2012-ben debütálnak.Eddigi AMD tapasztalat szerint,jó ha 2013 elejére lesz belőle valami :DDD

Lássanak hát csodát,kicsik és nagyok,a becsületes ember én magam vagyok "bendeguz"

(#6) Geri Bátyó válasza Youri (#2) üzenetére


Geri Bátyó
őstag

A 28nm-el (2013-ban) sajna nem csökken a gyártástechnológiai hátrány, csak nő. Intelnél jövőre már 22nm lesz.

Másrészt a 10, illetve 20 mag tényleg durva, pláne, ha CU-kat is pakolnak mellé.
Az AMD kissé innovatívabb mostanában, mint az Intel (mondjuk nem ártott már).

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#7) epityesz


epityesz
aktív tag

azért nem egyszerű procik ezek :DD

tökjó.2009-ben kizárt csaló tag után kaptam 1 feketét:(

(#8) rumkola válasza Geri Bátyó (#6) üzenetére


rumkola
veterán

Előző cikkből ítélve tényleg nem ártott.:
"Részletezve a piacokat a PC-s szerverprocesszorok esetén az Intel erősödött és 94,5%-on áll, míg az AMD a maradék 5,5%-os részt birtokolja."

(#9) Youri válasza Geri Bátyó (#6) üzenetére


Youri
veterán

Igen, kicsit benéztem és '12-re asszociáltam :((

Az innovációval sosem volt gond az AMD-nél, csak a megvalósítás a legtöbb esetben nem a piac igényeinek megfelelő volt.

RTX ON

(#10) CyberPunk666


CyberPunk666
senior tag

Szépek ezek a hosszútávú tervek, de a most késésben lévő projekteket kellene már meghajtani. A bulldozernek hónapok óta kint kellene lennie és már nem is ígérik szeptember előtt, pedig 2011 q2-ről indult a megjelenés dátuma.

(#11) Geri Bátyó


Geri Bátyó
őstag

rumkola, Youri: Jó lehet ez a Bull architektúra, de figyelniük kell, hogy ne az legyen, mint a K8 - K10.5 között, ahol lényegében csak finomítottak (Llano cikkben Oliverda jól leírta), de lényegi fejlesztés nem igazán volt.
A heterogén programozás irányába való elmozdulás viszont jó irány lehet, viszont a gyártástechnológiával (28nm) félő, hogy megint lemaradnak. Mire váltanának 22-re, addigra az Intel már 14-nél fog járni és a 10 (vagy 11?) mintapéldányait küldözgeti a partnereknek.

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#12) [CS]Blade2


[CS]Blade2
addikt

Ahogy elnézem asztali fronton a 8magosnak mondott 4 modulos Bull a 2600K ellen jön, a létra alja pedig a i3 és a Llano fölött kezd 4magosnak nevezett 2 modulossal. Így ezek a magok nem a megszokott magok, jobb lett volna inkább modulként írni, mert így marha nagy keveredés lehet, csak hát a AMD rájött, hogy a 20mag jobban mutat, mint a 10 modul.

(#13) leviske válasza Youri (#2) üzenetére


leviske
veterán

28 nm 2013-ban nem előrelépés, hiszen az Intel már 2012-ben 22nm-re vált (bár lehet, hogy ebből szerver fronton 2013 lesz). Persze, ha a GF benyeli az AMD ebből adódó hátrányait, akkor még jól is kijöhetnek a dologból.

MÁS: Arra van esély, hogy 2013-ig továbbfejlesztik a dual graphics rendszert master/slave irányba? Vagy az új Radeon architektúra az eddigiek alapján nemigen profitálna a dologból?

[ Szerkesztve ]

(#14) Madárpók


Madárpók
aktív tag

Eddig úgy volt, hogy a SOI jó és mindenképpen kelleni fog a jövőben a még kisebb csíkszélességek eléréséhez. Most meg el akarja hagyni az AMD? Miért ennyire nehéz a "GPU darabkákat" SOI-ra átülteni? Elvileg egyszerűbb felépítésűek mint egy proci.

(#15) hcl válasza Geri Bátyó (#6) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

szerintem eddig is innovatívabb olt, az Intel nagyon sokáig abból élt, hogy több pénze volt, jobb minőségben tudott ezért gyártani, és nagyobb cache-t csinált...
Az X2-esek negyedannyi cache-el hozták az Intelek teljesítményét kb., gondolj bele, mi lett volna ugyanakkora cache-el...

Mutogatni való hater díszpinty

(#16) vinibali válasza Madárpók (#14) üzenetére


vinibali
őstag

a SOI nagyon drága dolog. és amint látszik itt nem feltétlen szükséges, hiszem a HPP amint a cikk is írja 3,1Ghz-re képes. szerverfronton ez elég. bőségesen főleg egy sokmagos proci esetén. és a GPU mégha egyszerűbb felépítésű is, ebben a témakörben nagyon kevés a tapasztalat, mondjuk egy jól bejáratott technológiával szemben... talán az AMD volt az első, aki SOI-n keresztül készített GPU(APU)-t!

BIOS/UEFI írás, helyreállítás, törlés, mentés! https://www.bvinarz.org/bios-iras/

(#17) sh4d0w


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

Én arra leszek kíváncsi, hogy a SOI elhagyásával szembesül-e az AMD a szivárgási áram problémájával. Ha igen, az komolyan visszavetheti a fejlesztéseket.

https://www.coreinfinity.tech

(#18) Luzso


Luzso
tag

Rosszul emlékszem hogy lesz az AMD-nek Budapest kódnevű procija?

XBox: TannishComa036, LG G3

(#19) Borisz76 válasza Luzso (#18) üzenetére


Borisz76
veterán

Nekem is rémlik....biztos ,hogy olvastam róla.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#20) vinibali válasza Luzso (#18) üzenetére


vinibali
őstag

igen :)

BIOS/UEFI írás, helyreállítás, törlés, mentés! https://www.bvinarz.org/bios-iras/

(#21) CYBERIA válasza vinibali (#20) üzenetére


CYBERIA
őstag

Tehát nem lesz, hanem volt.

APU: AMD, MB: AMG :) A peresztrojka nálunk olyan gyors, hogy már ma jobban élünk, mint holnap! | Tudja Mohnke, a nyugati demokráciák dekadensek. Előbb-utóbb alulmaradnak a szigorúan fogott keleti népekkel szemben. | Volvo och SAAB beundrare. | A vér nem válik vízzé.

(#22) Geri Bátyó válasza hcl (#15) üzenetére


Geri Bátyó
őstag

Az AMD azért nem használ nagyobb cache-t, mert az ő architektúrájukat kevésbé befolyásolja annak mérete. Intelnél viszont jelentősen. Egész más elvek szerint készítik a procikat.

Az innováció szerintem a gyártástechnológiára is értendő és ebben az Intel mindig is jobb volt.

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#23) rumkola válasza Geri Bátyó (#22) üzenetére


rumkola
veterán

"Az AMD azért nem használ nagyobb cache-t, mert az ő architektúrájukat kevésbé befolyásolja annak mérete."

Érdekes, az Athlon és a Phenom között pont ez a lényeg. :)

(#24) VaniliásRönk válasza rumkola (#23) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Ott nem a cache merete az elsodleges kulonbseg, hanem a tipusa. A Phenom kapott L3 cache-t is, mig az Athlonban ilyen egyaltalan nincs.

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#25) Geri Bátyó válasza VaniliásRönk (#24) üzenetére


Geri Bátyó
őstag

Ott a pont!
A régebbi Athlonoknál az 512KB vagy 1MB L2 között szinte semmi különbség nem volt.

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#26) golya87


golya87
őstag

Az AMD-nek a Bulldozer architektúra kidolgozásakor és a modulos rendszer bevezetésével a tranzisztor spórolás volt a célja. Így ha ugyanakkora területen, de kevesebb tranzisztorral tud hasonló teljesítményt hozni, mint az Intel több tranyóval, akkor már nem is annyira nagy érvágás a gyártástechnológiai lemaradás.

(#27) hcl válasza Geri Bátyó (#25) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Némelyik teszt esetében Inteleknél sem... De van, ahol lényeges.
És sosem baj, ha van.
Amúgy a gyártástechnológia annyira nem a CPU tervezés függvénye, az leginkább lóvé kérdése, az AMD egyszerűen nem tudja megfizetni azt a színvonalat, amin az Iten tömeggyártat.

Mutogatni való hater díszpinty

(#28) Pug válasza hcl (#27) üzenetére


Pug
veterán

Amit Geri írt, az nem a gyártástechnológiából, hanem pont a tervezésből fakad, ne kevered a szezont a fazonnal... ;)

[ Szerkesztve ]

Eladó Samsung Galaxy S24 Ultra 512GB titánlila - 3 év gyártói garancia - extrákkal

(#29) hcl válasza Pug (#28) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Az Intel azért tervezi úgy a procijait, ahogyan, mert tudja, hogy le fogja tudni gyártani... Nem függetlenek ezek a dolgok egymástól.

Mutogatni való hater díszpinty

(#30) Pug válasza hcl (#29) üzenetére


Pug
veterán

Természetesen nem függetlenek, viszont nem egy az egyben van köztük függés, egy cpu architektúráját nem csak a gyártástechnológia határozza meg, sőt... javaslom olvass kicsit utána, mert továbbra is badarság amit írsz ;)

[ Szerkesztve ]

Eladó Samsung Galaxy S24 Ultra 512GB titánlila - 3 év gyártói garancia - extrákkal

(#31) nuke7 válasza hcl (#29) üzenetére


nuke7
veterán

ez jó. :)

[ Szerkesztve ]

https://youtube.com/user/nuke7

(#32) nuke7 válasza hcl (#29) üzenetére


nuke7
veterán

-

[ Szerkesztve ]

https://youtube.com/user/nuke7

(#33) Neovenator válasza Youri (#4) üzenetére


Neovenator
senior tag

Az mit jelent pontosan, hogy "sok helyen bejött" ?

"The problem of leadership is inevitably: Who will play God?"

(#34) Neovenator válasza hcl (#15) üzenetére


Neovenator
senior tag

:D Ekkora csacsiságot...csak azért, mert egymilliárd dollár van a bankszámládon, a termékeid még nem kezdenek el maguktól jobb minőségben készülni, ugye nem kell részletezni, mennyi fejlesztés kell ehhez, nem a babérokon való ücsörgés. "Több pénzed" se magától lesz, ha jól gondolom, azért is tenni kell valamit...a cache meg nem tudom, hogy jön ide...mintha ki kéne pécézni egy mumust, hogy "na, attó' vótt az egész, tuttam ám én mindeíg"... :D

"The problem of leadership is inevitably: Who will play God?"

(#35) rumkola válasza Neovenator (#33) üzenetére


rumkola
veterán

1 helyen jöhetett be, ahová szánták...
a többi fent maradó abból a sokból nemtom mi lehet :)

(#36) Neovenator válasza rumkola (#35) üzenetére


Neovenator
senior tag

:K

"The problem of leadership is inevitably: Who will play God?"

(#37) hcl


hcl
félisten
LOGOUT blog

Asszem páran nem értették, amit írtam, de semmi humorom ezen veszekedni.

Mutogatni való hater díszpinty

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.