Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Patice


Patice
nagyúr

Ezek miért ilyen drágák? Így sosem fognak terjedni...

[ Szerkesztve ]

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#2) X Factor válasza Patice (#1) üzenetére


X Factor
addikt

Drága? ez kifejezetten baráti ár, most vettünk 90k-ért sfp+os 10gbps csatolókat qnapokhoz, Dell-hez szintugy nem olcsó a 10gbps, klienseknel csak mostanság jelentek meg a 30k körüli kártyák.

Otthonra továbbra is elég horror, de vállalati szinten igazából elég soakt redukálódtak az árak, ahhoz képest régen mennyibe fájt átlépni az 1gbps-es határt.

Make things work

(#3) Egon


Egon
nagyúr

Az újdonságok x8-os PCI Express 3.0-s csatolón keresztül kommunikál a munkaállomásokkal vagy szerverekkel, illetve a QNAP bizonyos NAS meghajtóiba is behelyezhetjük őket

Mintha az alany-állítmány egyeztetés nem igazán jött volna össze - persze a szinonimazseninél ez biztos belefér a költészet szabadságába... ;] :C

[ Szerkesztve ]

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#4) #72042496 válasza Egon (#3) üzenetére


#72042496
törölt tag

Tévedni emberi dolog. De ez neked is szól, mert a cikket nem a "szinonimazseni" írta.

Disclaimer: Engem is zavar, amikor hibával teli cikket olvasok, van hogy be is szólok érte. De ez a cikk nem ilyen.

[ Szerkesztve ]

(#5) SidCorky


SidCorky
senior tag

Köszi a jelzést. Nekem nincs szótáram, néha becsúszik ilyen. ;] Javítva. :R

Szerk: ha tele van hibával, be lehet szólni, de ha csak 1-2 van, akkor szívesen veszem ha szól érte valaki. :)

[ Szerkesztve ]

Ryzen 5 3600 // GTX 1660 Ti // iPhone 14 Pro // iPad Pro M2 // Nintendo Switch OLED // Fujifilm X-T30 II

(#6) t72killer válasza Patice (#1) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Drágák:F? OK, nem vagyok nagyon up-to-date árakban, de 2éve, amikor PC-t barkácsoltam, ránéztem mennyi lenne egy 10gigás karit tenni bele - aztán csuktam is befele az árösszehasonlítót. Ez egész használható ár, csakhogy nem rj45 van rajta, ha jól látom:))

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#7) X Factor válasza t72killer (#6) üzenetére


X Factor
addikt

10G rj45, desktop, worstation esetén elmegy, mert ott fura lenne sfp-zni, illetve ritka h.a falban azt huzzak. De akkora fogyasztással és hőtermeléssel jár h. szerver, switch,nas oldalon nem igazán szeretik.

Make things work

(#8) bugizozi


bugizozi
őstag

Meglepő - számomra - hogy csak 20$ különbség van köztük. Kérdés, hogy egy 25 Gbps-os sebességű switch mennyitől indul.

VCP7-DCV, CCNA ||| Ami működik, ahhoz nem szabad hozzányúlni!

(#9) Patice válasza t72killer (#6) üzenetére


Patice
nagyúr

Igen, azok.

Mióta létezik már? Ahhoz képest már rég le kellett volna mennie az árának.

OK, sokak szerint nincs ekkora sebességre igény egy otthoni hálózatban. De, lenne rá igény, ha nem lenne drága.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#10) vicze válasza bugizozi (#8) üzenetére


vicze
félisten

SFP+ sokkal olcsóbb általánosan, mint az UTP csati, ezen a szinten. Öszintén szólva "kisker"-ben még csak nem is nagyon láttam.Mivel 40GBit a normál szabvány igy azok a switchek pár 10e$ környékén vannak.

(#11) Tetsuo válasza X Factor (#2) üzenetére


Tetsuo
aktív tag

Hát ez akkor ugyanannyiba kerül.

(#12) Cyberboy42


Cyberboy42
senior tag

20 dolcsi különbség 10 és a 25 gigabit között? Talán itt már gördülékenyebb lessz az átmenet mint mondjuk az 1 és 10 giga között.

...A teknős ezután pszichoanalitikusként kezeli az identitászavaros krokodilt...

(#13) vicze


vicze
félisten

Ezek vannak rebrandelve akit érdekel.

(#14) zetor2000 válasza t72killer (#6) üzenetére


zetor2000
senior tag

Ekkora sebességnél egyáltalán nem magától értetődő, hogy rézhálózat van az interfész mögött.
Ha meg ez kérdéses, akkor érdemes elgondolkodni, hogy hogyan nem jár rosszul a vásárló, meg mennyire egyszerű a hálózathoz illeszteni a cuccot. Ilyenkor jó az SFP cucc, mert a csatlakozó cserélhető, a kártya fix. Ha optikáról cserélsz rézre, vagy épp fordítva, akkor csak a modult kell cserélni.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#15) zetor2000 válasza Patice (#9) üzenetére


zetor2000
senior tag

Lamborghini autó is mióta létezik, azt már rég le kellett volna mennie az árának... nem?
Ezek egyelőre nem otthoni felhasználásra vannak, vagy ha otthon akarod használni, akkor fizesd meg. De nem az otthoni felhasználás a célterület. Otthonra egyelőre 2.5Gbit vagy 5Gbit, amit talán megfizetsz, mert ott van az alaplapon. De ha hálózatban gondolkodsz, akkor egy switch vagy router sem 3500Ft, mint a legolcsóbb tp-link, hanem kemény pénzek...

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#16) kukif válasza vicze (#10) üzenetére


kukif
csendes tag

Mármint milyen szabvány a 40gbit?

(#17) X Factor válasza kukif (#16) üzenetére


X Factor
addikt

Gondolom, csak arra gondolt h. high density data centereknel az sfp+ 40gbit-ig bővithető backbone oldalon, nyilván nem szabvány, hanem inkűbb lehetőség.

De tényleg egy trunkolt 2*10gbps nem feltétlen a földtől való elrugaszkodás ma már, ha nas-ról vagy server-ről van szó.

Make things work

(#18) kukif válasza X Factor (#17) üzenetére


kukif
csendes tag

Még mindig nem értem,
egy kis wiki,
- SFP - 1gbit
- SFP+ - 10gbit - tehát ez nem bővül sehova ez max 10gbit
- SFP28 - 25gbit

- QSFP lenne a 4x1gbit, ilyet ethernetnél én nem láttam
- QSFP+ (amit inkább csak QSFP-nek hívunk) - 4x10gbit = 40gbit
- QSFP28 - 4x25gbit = 100gbit

10k usd alatt simán van switch amiben van pl.: 48xSFP28 és 6/8 QSFP28 (48x25gbit+6/8x100gbit)

jelenleg mi mar 2x25-el kötjük fel a szervereket, a switchek Nx100-al linkelnek tovább,
de vannak helyek ahol Nx100-al linkelnek a szerverek is

(#19) X Factor válasza kukif (#18) üzenetére


X Factor
addikt

Azért a 25gbit cuccok eléggé enterprise level szinten mozognak, mind árban, mind tudásban, mind abban a témakörben h. hol lehet rá szükség.

Most én a sima sfp+-nál maradva, inkább ezen kategóriára gondoltam. 16xg

Itt is előfordulhat h. egy Dell host-on, vagy egy standard QNAP, Syno NAS kap 2db NIC-et, egyenkenet 2db sfp+ porttal.

Ilyen esetben a core switchre simán lehet 40gbps-es link trunkolva. Nyilván, ez csak annyit jelent h. egyidőben 4 uplinken képes 10g forgalmazására, nem pedig összeadódik, de ahol ilyeneket használnak, ott azért erre nem is szokott szükség lenni.

Make things work

(#20) vicze válasza kukif (#16) üzenetére


vicze
félisten

Leginkább arra gondoltam, hogy az SFP28 elég új alig 2-3 éves, így bár költséghatékinyság miatt van elég sok termék van, nem feltétlenül ezt használják hanem inkább QSFP+-t.
Abban igazad van, hogy nem Cisco kategóriás termékek már 2-5k között elérhetőek, de ott nem is kapsz akkora switch teljesítményt nyilván. Ha csak ritka peak teljesítmlny kell akkor prrsze jók.

(#21) kukif válasza vicze (#20) üzenetére


kukif
csendes tag

Mit jelent az hogy "cisco kategóriás"?

kb mindegyik ilyen switchben broadcom trident* vagy tomahawk* asic van (igen ciscoban is), de lehet hogy
mellanox spectrum

(#22) vicze válasza kukif (#21) üzenetére


vicze
félisten

Akkor azt is tudod hogy mire jók egyes modulok, meg hogy kit keres egy Xeon egy switchben pár GB RAM társaségában, és hogy miért fele annyi a szávszélesség az olcsóban vagy negyedannyi a forwarding. :)

Cisco kategóriás = nem fog blokkolni ha terheled.

[ Szerkesztve ]

(#23) subset


subset
senior tag

Majd 300 dollárért milyen már az a ventilátor amit ráapplikáltak.... :Y
Vicc kategória, főleg olyan cuccon ami 24/7-ben hivatott üzemelni

Használj Te is szabad szoftvert !

(#24) kukif válasza vicze (#22) üzenetére


kukif
csendes tag

a legolcsóbb legkevesebbet fogyasztó x86 cpu van bennük lásd atom elhalálozás para,
ami most éppen kéznél van abban pl.:

model name : Intel(R) Celeron(R) CPU 1047UE @ 1.40GHz
és 8G ram valamint 16G ssd

,de ennek a forwardinghoz semmi köze, quanta-nak pl van ugyanolyan ASIC-al switche ami mellett PPC vagy x86-al van, ez igazából csak az OS futtatására szolgál

persze nyilván nem egy tp-linkről van szó, de azért van a cisco túlarázott cuccain túl is élet...

a "nem fog blokkolni ha terheled" pedig nézd meg mennyit tud egy-egy nexus koppon és oszd le a portok számával, érdekes számok jönnek majd ki

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.