Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Márton


Márton
nagyúr

Épp kezdjük elfelejteni az interlace-t.. :O

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#2) BatchMan


BatchMan
senior tag

Vajh miért van "4K" a típusjelben?

(#3) szab.tam


szab.tam
nagyúr

csodálatos dolgok.

én jobban örülnék, ha végre a videó alatt működő optikai képstabilizátort kezdenének már beintegrálni a mobil eszközökbe, nem a 13mp-t, meg a 240 fps-t...

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#4) Xaels válasza szab.tam (#3) üzenetére


Xaels
félisten

A Nokia, HTC és LG is alkalmazott már OIS-t.

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#5) rizso válasza Xaels (#4) üzenetére


rizso
addikt

+Samsung is, és talán van még 1-2 gyártó.

Amúgy már annyi fejlesztésről volt hír, de én nem nagyon látok érdemi előrelépést. Pl. Nexus 5-nél is mintha lett volna valami spéci eljárás/technika, amivel sokkal jobb képeket lehet lőni, aztán mégsem tűnnek kia tömegből a Nexus 5 képek.

Eladó cuccok: Panasonic Lumix 25/1.7 m4/3 objektív | új iPhone 15 Pro Max "padlizsán" színű bőr tok | fekete Samsung S21 Ultra Smart View tok (pár alkalommal használt) | Samsung Wireless Dual charger

(#6) tntmax válasza BatchMan (#2) üzenetére


tntmax
aktív tag

A puszta véletlen műve, ne akard már azt hinni hogy valami mögöttes szuggesztív célzattal lett ez a típusa. :)

(#7) szab.tam válasza Xaels (#4) üzenetére


szab.tam
nagyúr

bocs.
akkor én nagyon el vagyok tájolva.
azt hittem, mobilokban (jó esetben is) csak szoftveres képstabilizátor volt idáig.
utánanézek.

ha esetleg lenne egy olyan mobilarénás telefonteszt, ((lehetőleg samsung), amiben ez benne van, megköszönném.

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#8) Xaels válasza szab.tam (#7) üzenetére


Xaels
félisten

A Samsungnál ha jól tudom csak az S4 Zoomban van. Nokiánál a Lumia920 és 1020, HTC-nél a One míg LG-nél a G2.

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#9) Ixion77 válasza szab.tam (#7) üzenetére


Ixion77
őstag

Nem feltétlen a fizikai stabilizálás az üdvözítő megoldás. Eleve nagyon picik a mobilok kamerái, nem biztos hogy további mütyűrnyi optikákkal meg elektromotorokkal érdemes növelni a meghibásodásuk esélyét.

Az optikai képstabi videó esetén még kompakt fényképezőgépek esetén sem feltétlen nyújt igazán jó eredményt. A minőségi stabilitáshoz TV-s kamerák (meg állványok) kellenek. Egy jó szoftveres megoldás (pl. After Effects Warp, Final Cut Pro X Stabilization) viszont nagyon jó eredményekre képes még ócska, mobiltelefon szintű forrásból is. Persze brutális számításigényük van, de mostanában úgyis mindenhol azt hallani, hogy felesleges az a sok mag meg a sok mhz...

"Seems like humanity needs war and famine to correct itself."

(#10) szab.tam


szab.tam
nagyúr

értem, ok, thx. :R

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#11) Reggie0


Reggie0
félisten

Ha megduplazzuk a toltest, attol nem lesz negyszer nagyobb a fenyero, csak ketszer. Valami itt el van irva.

[ Szerkesztve ]

(#12) Ixion77 válasza Reggie0 (#11) üzenetére


Ixion77
őstag

Ha jól tippelem a duplázással lesz 60-ból 120 fps, az interlace (spanyolviasz) feltalálásával meg a 240.
Ráadásul ha jól sejtem a töltés növelése gyakorlatilag az ISO növelésével ekvivalens, szóval a 60 fps helyett lesz 120 fps + interlészes, duplaakkora zajú kép. Nem tűnik nagy előrelépésnek. Bár hangsúlyozom, hogy nem értek az érzékelőkhöz hardveres téren.

"Seems like humanity needs war and famine to correct itself."

(#13) Reggie0 válasza Ixion77 (#12) üzenetére


Reggie0
félisten

Logikus amit mondasz, de a cikkben szo szerint az van, hogy
"A „Bright Mode” egyrészt töltéscsatolást alkalmaz, ami megduplázza minden egyes pixel elektromos töltését, s ennek hatására négyszer olyan világos képet kapunk,..."

[ Szerkesztve ]

(#14) Yany válasza Reggie0 (#13) üzenetére


Yany
addikt

Vagyis még mindig áll Ixion feltevése, ami nekem is kapásból eszembe jutott. Ez 3 dolgot jelenthet:
- egy ISO200-as képnek olyan zajszintje lesz ilyen lapkával, mint másoknak ISO400-on
- eleve ISO400-nak fogják hívni a megnövekedett érzékenység miatt, és a felső tartományt tolják ki mondjuk 256000-es iso-ig :)
- marad a zajszint 2x akkora érzékenység mellett --> valódi fejlődés. Valamiért ez utóbbit tartom a legvalószínűtlenebbnek.

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

(#15) Reggie0 válasza Yany (#14) üzenetére


Reggie0
félisten

Megerositettem, hogy all a felvetese. Viszont azt mondom, hogy a toltesek duplazasa nem negyszerezi a vilagossagot, ugyanis Q=C*U. Minden mas ez utan kovetkezik, kar idekeverni.

[ Szerkesztve ]

(#16) flash-


flash-
veterán

"a fényerő négyszeresére nő"

az én olvasatomban ez nem azt jelenti hogy 400 as iso ról indul hanem azt hogy pl iso 100nál 4x rövidebb záridő fog kelleni(pl 1/15 helyett 1/250), vagy mondjuk sötétebb helyen ahol más gép iso 100nál mondjuk 1/4 es záridőt kér, ennek elég lesz 1/60 as záridő.

[ Szerkesztve ]

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#17) ONEFREE


ONEFREE
aktív tag

Szerintem amíg maga az érzékelő felépítése nem változik addig érdemi előre lépés sem lesz. Ez a típusú fény feldolgozás kb ennyit tud ebben a méretben . Nem tudom milyen irányba kellene elmozdulni, de az érzékelő anyag választása sokat segítene szerintem.

(#18) tgabi333 válasza szab.tam (#7) üzenetére


tgabi333
tag

Nem tudom nem megosztani ezt a lenyűgöző videót: nokia optikai stabi

(#19) nkmedve válasza Reggie0 (#11) üzenetére


nkmedve
őstag

Szerintem ez a Bright Mode egyfajta pixel binning lehet, amikor 2-2 (vizszintes-függőleges) szomszédos pixel töltését használják fel összegyúrva egy pixelbe, igy 4szeresére növekszik a fényerő azon az egy pixelen, cserébe feleződik a felbontás mindkét irányban (13-ról 3.25 MPixelre csökken, ami még mindig bőségésen elég fullHD videóhoz).

(#20) Diocles válasza Reggie0 (#15) üzenetére


Diocles
aktív tag

A Q=C*U-ből önmagában semmi sem következik, a kérdés az, hogy a fényerősség mivel arányos. Ha a pixelenként tárolt energia mennyiségével, akkor valóban négyszereződésről van szó, a tárolt energia ugyanis az általad vázolt képlet esetén a töltés négyzetével arányos.

(#21) Reggie0 válasza Diocles (#20) üzenetére


Reggie0
félisten

CMOS szenzor. Magyarul a beerkezo feny az elemi fotodiodakra erkeznek. Igy nem az energiaval van kozvetlen kapcsolatban. A fotodioda fotokonduktiv uzemmodban van, amely a vele szomszedos fet gate kapacitasan, valamint a sajat kapacitasan levo feszultseget csokkenti(resetkor ezek feltoltesre kerulnek). A fotokonduktiv uzemmodban a fotodiodanak az arama kozvetlen kapcsolatban van a beerkezo fennyel. Magyarul tolteseket szallit el. Igy jon a kepbe a Q=CU.

[ Szerkesztve ]

(#22) solaris17


solaris17
aktív tag

Na az teljesítmény. Jó slow motion videókat lehet vele készíteni csúcsrészleteséggel.

Phenom II X6 | 8 GB CORSAIR XS3 | Kingston V300 | HD 7790 | Creative X-FI Fatal1ty

(#23) BatchMan válasza tntmax (#6) üzenetére


BatchMan
senior tag

Csak azé' gondoltam, mert a 240fps FHD = 60fps 4K, legalábbis adatfolyamban

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.