Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) P00By


P00By
nagyúr

Kicsit magas az időzítés( :D ), idő kell még ezeknek :)

(#2) Oliverda


Oliverda
félisten

Az Elpida beelőzi a Micron-t?

A 2.1V már elég brutál, arról nem is beszélve hogy vajon majd milyen CPU lesz képes profitálni a 2400MHz-ből. Egy 1600 CL5-6-ot szívesebben látnák alcsonyabb feszültség mellett.

P00By: A magas órajel bőven kompenzálja a magas időzítést.

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#3) Nyugdíjas


Nyugdíjas
nagyúr

Nemsemmi vazze :D:Y

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#4) .mf


.mf
veterán

Na végre, nem csak válogatott-matricázott 2000@CL9@1.8-1.9V micron Z9/D9 chipek, hanem valami újabb is. 2000MHz 1.5V mellett már derék. Jó, hogy már gyártásba is kerültek, pár hónappal ezelőtt még csak prototípusok voltak.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#5) pilóta


pilóta
nagyúr

Alacsony feszültségen vagy magas órajel elérésére képes memóriák érkezhetnek a közeljövőben.

Helyesen: Alacsony feszültségen működő, vagy magas órajel elérésére képes memóriák érkezhetnek a közeljövőben.

Aki él és nem boldog, az téved!

(#6) SzlobiG


SzlobiG
félisten

Ejha, kell egy ilyen. ;]

Viszont nagy értelmét nem látom a nehalemhez nézve mivel max 1333MHz-et fog támogatni.:D

(#7) shabbarulez


shabbarulez
őstag

Szerintem ez még nem az augusztusban bejelentett 2500-as, hanem a júliusban bejelentett 2000-esből elkészült sample, legalábbis a paraméterei, sorozatszámai alapján inkább erre lehet következtetni.

A júliusban bejelentett chip viszi 1.5V mellett a 2000-et, 1.35V mellett az 1600-at. [link]
Ez erre épülő memóriák nagy valószínűséggel még idén megjelennek, akár még a novemberi Nehalem debütálásra is befuthatnak.

Az augusztusban bejelentett chip 1.5V mellett 2500-at, 1.2V mellett 1800-at tud, 1.35V mellett meg nem írják de gyanítom 2000 beleférhet. [link]
Ez utóbbi szerintem csak jővő év első negyedévében jön majd, akkor kezdi az áttérést 50nm-re Elpida és az már rezet használó megoldás lesz, ami ennek a magas órajelű, de alacsony feszültségű új modulnak az alapja.

(#8) #72042496 válasza P00By (#1) üzenetére


#72042496
törölt tag

Azért az a 2100 MHz @ CL9 nem rossz! Alakulnak ezek, idő inkább az elterjedéséhez kell, mert a nagy többség számára ár/értékben ezek sehol nincsenek egy jó DDR2-höz képest.

(#9) Tomi84 válasza Oliverda (#2) üzenetére


Tomi84
aktív tag

miért lenne olyan nagy dolog hogy az Elpidia jobb mint a Micron?
DDR1-nél a micron sehol sem volt, mindenki Samsung TCCD meg Hynix D43 ic-s modulokra vadászott. DDR2 a micronnak sikerült a legjobban, samsung maccimum az 533Mhz-es values modulokra kerülhetett, hynix detto. Majd kis idő múlva meglássuk DDR3 kit szeret. Illetve ki szereti :)

(#10) #56573440 válasza SzlobiG (#6) üzenetére


#56573440
törölt tag

az egy dolog hogy mennyinek ismeri fel, onnan aki leleményes még húzhatja addig ameddig nem szenesedik :DDD

(#11) Gonosz15


Gonosz15
aktív tag

2400 Mhz és CL 11-11-11-34
Te Jó Isten :DDD

"Az igazi érték az nem is a szépség, meg nem az intelligencia, nem a humorérzék, nem az hogy milyen a kocsid, vagy az hogy mi a neved, hanem ha te kerülsz szóba azt mondják egy korrekt gyerek."

(#12) Devid_81


Devid_81
nagyúr

Nem lesz ez rossz!Még 1 év kell ennek, az tutter!
Addig akárki akármit is mond DDR2-t a népnek! :K

...

(#13) Zé_Mester válasza SzlobiG (#6) üzenetére


Zé_Mester
őstag

Viszont nagy értelmét nem látom a nehalemhez nézve mivel max 1333MHz-et fog támogatni.

téves !!! kiderült ugyanis hogy nem fixálják a QPI (Quick Path Interconnect) sebességét, így a gyorsabb ramok is helyet kaphatnak az újdonság mellett :C

am jó kis ramocskák lesznek még itt, csak ki kell még forrnia ennek az egész DDR3 cuccosnak :K

(#14) Oliverda válasza Devid_81 (#12) üzenetére


Oliverda
félisten

Meg egy kis eszet is.

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#15) mephi666


mephi666
nagyúr

jaja... dolgoznak még a japók, aztán jó lesz ez... egyébként nagyon úgy nézett ki, hogy a ddr1hez képest rövid életű lesz a ddr2, de most úgy tűnik, hogy talán mégsem :)

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#16) Gabboo


Gabboo
tag

Brutál ez az időzítés ilyen magas órajelen, főleg ha ahhoz képest nézem, hogy az én 800-as ddr2-m 5-5-5-15-ben jár. Viszont gondolom spéci lap kell majd hozzá, meg nem két Forint lesz ez se.

(#17) Oliverda válasza Gabboo (#16) üzenetére


Oliverda
félisten

Miért kéne spéci lap? :F

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#18) Devid_81 válasza Oliverda (#14) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Mivel ezt kötözködésnek vettem néhány apró kérdés :
- Árban megéri a ddr3 jelenleg?
- teljesítménybe hoz valami egetverő újdonságot amiért azonnal váltani kellene?

Szerk X@b3e : lehet :U

[ Szerkesztve ]

...

(#19) X@b3e válasza Oliverda (#17) üzenetére


X@b3e
addikt

Gondolom tuningbarát lapra értette a spécit, ami nem 2 forint

... Roma siamo noi ... S.P.Q.R.

(#20) Charlie válasza #72042496 (#8) üzenetére


Charlie
tag

Azért már a ddr3 árak is elég jól mennek lefelé, szerintem új gép vásárlása esetén már inkább a ddr3 a jobb választás.
Arra leszek majd kíváncsi,hogy lesz-e olyan alaplap ami kezel ilyen gyors memóriát Nehalem procival.

(#21) Oliverda válasza X@b3e (#19) üzenetére


Oliverda
félisten

Hát a 2400MHz-hez lehet de az ilyen chipekkel szerelt modulok szerintem bármilyen DDR3-at támogató lapban képesek lesznek üzemelni.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#22) SzlobiG válasza Zé_Mester (#13) üzenetére


SzlobiG
félisten

No végre egy jó hír a nehalem felől. :K

(#23) whiz válasza Devid_81 (#18) üzenetére


whiz
aktív tag

Engem is az érdekelne, hogy a gyakorlatban mit hoznak ezek az egetverő frekvenciák, (főleg ilyen időzítések mellett)?

Egy jó hacker nem kéri le a napot!

(#24) Oliverda válasza whiz (#23) üzenetére


Oliverda
félisten

Mi a baj ezekkel az időzítésekkel? :U

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#25) bartucc


bartucc
addikt

Nem rossz órajelek, de magasak az időzítések, és drasztiikus feszemeléssel stabilak csak. Kiváncsi vagyok mikortól lehet már ilyeneket kapni., és mekkora teljesítménynövekedést hoznak.

"Azért jó tengerparton lakni, mert akkor csak három oldalról van hülyékkel körülvéve az ember." //Galla Miklós//

(#26) ngabor2


ngabor2
nagyúr

miért van olyan érzésem, hogy inkább fogják a nagyobb elérhető sebességet preferálni, mint az alacsony feszültséget...

(#27) Oliverda válasza bartucc (#25) üzenetére


Oliverda
félisten

"...de magasak az időzítések..."

A ciklusidő mint olyan mond valamit vagy te is csak CAS latency-s szemüvegen keresztül látod a világot?

"....és drasztiikus feszemeléssel stabilak csak."

Tesztelted már? :)

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#28) #72042496 válasza Charlie (#20) üzenetére


#72042496
törölt tag

A DDR3 fiatal még, ezért egy most beszerzett modul hamar degradálódik, mert jönnek az egyre újabbak, gyorsabbak, olcsóbbak. Ezzel szemben a DDR2 jobb áron van, gyors, s kiforrott, még arra voksolok. :)

Ahhoz, hogy a DDR3 "berobbanjon", kell egyfajta kényszer is, vagyis a Nehalem, ill. az új AMD rendszerek elterjedése. Ezen túl szükségét érzem a további árcsökkenésnek. Én legalábbis így látom a dolgot. :)
A DDR2 is hasonló folyamatok után kezdett hódítani.

(#29) 14adam


14adam
addikt

Júj De durva ram lesz majd.De azok az időzitések furcsák.Mármint én nagynak tartom.

(#30) Devid_81 válasza Oliverda (#27) üzenetére


Devid_81
nagyúr

1600 as 7-7-7-14 esek voltak már a közelembe, nem voltam hanyatt esve tőle. (790 chipsetbe)
1000 en járatott DDR2 5-5-5-15 körbeforgórúgja bármikor! (p35) :U

...

(#31) shteer válasza Oliverda (#14) üzenetére


shteer
titán

észt? ;] ajánlom ezt :DDD

szerk: off

[ Szerkesztve ]

..szerintem jónak tűnik

(#32) Oliverda válasza shteer (#31) üzenetére


Oliverda
félisten

Én meg ezt. ;]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#33) #06658560


#06658560
törölt tag

Valakit megkerhetnek, hogy vesse mar ossze a savszelt ennek, es egy DDR1 -400-nak?

(#34) whiz válasza Oliverda (#24) üzenetére


whiz
aktív tag

Nem igazán értek hozzá, azért kérdeztem :B

Egy jó hacker nem kéri le a napot!

(#35) whitehand


whitehand
senior tag

ezekkel a nehalem fog nagyot durrantani, valami eszméletlengyors memkezelése lesz

(#36) Oliverda válasza whitehand (#35) üzenetére


Oliverda
félisten

Igen, egészen 1333MHz-ig.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#37) whitehand válasza Oliverda (#36) üzenetére


whitehand
senior tag

1333mhzen is gyorsabb mint mint a többi 1800-2000en és nem 1333 a határ hanem 1.x volt

(#38) Oliverda válasza whitehand (#37) üzenetére


Oliverda
félisten

Aha, persze.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#39) whitehand válasza Oliverda (#38) üzenetére


whitehand
senior tag

mire aha perszéztél? hogy gyorsabb? vagy hogy nem 1333 a határ hanem hogy nem adhato akermennyi feszülség a ramnak

[ Szerkesztve ]

(#40) Devid_81


Devid_81
nagyúr

(#41) klambi


klambi
addikt

időzítések kicsit magasak szerintem..de a 2GHz feletti memo már nem semmi gyorsabb mint a régi athlon xp-m fene! :C

"Mond szépen angolul: Gyors róka!"

(#42) Zé_Mester válasza Oliverda (#36) üzenetére


Zé_Mester
őstag

még jó hogy nemrég linkeltem, hogy nem lesz 1333MHz-en korlát :U

no mindegy ;)

(#43) Oliverda válasza Zé_Mester (#42) üzenetére


Oliverda
félisten

Ez mi? Tuning. Ami lap függő lesz. Tehát hivatalosan 1066/1333MHz lesz a határ.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#44) Myers válasza Oliverda (#43) üzenetére


Myers
senior tag

A tuning általában lapfüggő. ;)

http://www.muszaj.hu/

(#45) Overlocker


Overlocker
veterán

Pár eredmény a kételkedőknek..LINK
Tudom nem mérvadó, egy darab teszt és ez alapján leszűrni érdemes-e váltani ddr3-ra.., de aki kíváncsi, megnézheti hogy az övé mennyit dob azonos processzorórajelek mellett..Tweak nélkül futatott eredmények..

mod: Nem, ez még nem új szériás ramból való..

[ Szerkesztve ]

(#46) keIdor válasza Overlocker (#45) üzenetére


keIdor
titán

Engem főleg Everest, vagy WinRAR érdekelne, mert SuperPI nem igazán mutatja meg a valóságot...

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#47) Overlocker


Overlocker
veterán

Úgy néz ki a micron is készül valamire..LINK. Az oldalukon már fennvannak az 1,35V-s modulok, sample státuszban :D

[ Szerkesztve ]

(#48) Oliverda válasza Overlocker (#47) üzenetére


Oliverda
félisten

Az első generációs chipekkel szerelt DDR3 modulok meg majd szépen mehetnek a kukába ha ezek bejönnek.

Mondjuk eddig nem is nagyon volt sok értelme DDR3-ba fektetni szvsz.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#49) Overlocker válasza Oliverda (#48) üzenetére


Overlocker
veterán

Nem feltétlen..Akinek nem kell több mag, úgyse fog teljes platformot cserélni..nem éri meg..A mostani X48, NF790I és P45 lapokhoz sokkal jobbak ezek, a "feszeket szerető" ramok..

[ Szerkesztve ]

(#50) Crytek


Crytek
veterán

Ugassatok le röhögjetek ki de ezt minek gyártják ha nincs olyan proci se intel se amd ami támogatja??
Új intel meg amd is 1333mhz-es ddr3-at támogat.

Next PC Upgrade: 2022

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.