Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) bambano


bambano
titán
LOGOUT blog

valaki komolyan gondolja, hogy egy fejlesztőket noszogató lapnak ezer ficcsbe kell kerülnie?
miért nem adja ingyen?

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#2) Gdi válasza bambano (#1) üzenetére


Gdi
senior tag

Ha ingyen adnák hiánycikk lenne, mert az állomány ~97%-a teszem azt Monerot bányászna :)
Amúgy meg ha valóban fejlesztéshez kell egy terv mögé , akkor visszjön az ára, nem?

''Milliárdnyi meggyilkolt csillag sikolya elhal az éj békéjében, és a kétségbeesésnek csak néhány, törékeny, kőbevésett szó áll ellen.''

(#3) bambano válasza Gdi (#2) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

armon a szoftverek zöme opensource.
tehát a konkrét fejlesztőnek közvetlen bevétele nemigen van.
ezért ha azt akarja a gyártó, hogy terjedjen, ennek a nemlétező bevételnek a szintjére kell belőnie a költségeket.

én pl. szívesen vennék belőle szervernek, mert lehet, spórolnék az áramon. csak nem olyan áron, hogy száz évre elviszi az áramspórolás eredményét.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#4) csigabig válasza bambano (#1) üzenetére


csigabig
tag

szia

Az első gondolatom nekem is ez volt.Ha fejlesztéshez szánják adhatnák olcsóbban is de azért 1000 dodo nem kevés pénz.Remélem idővel azért olcsóbb lesz beneveznék egyre de sajnos ilyen áron.

(#5) apatyas válasza bambano (#3) üzenetére


apatyas
Korrektor

Csak úgy kíváncsiságképpen, hogy mennyit lehetne spórolni:
100 dollár = 26500 Ft durván, / 35.31 FT/kWh eredményez 750,7 kWh -t, az 100 Wattos fogyasztás vagy spórolásra vetítve 7507 óra, az egy évre vetítve napi 20,5 óra használatot jelent.
Neked eddig éjjel-nappal ment a szerver? Most optimális a kiszolgáló vas fogyasztása, nincs benne túlméretezett számítási kapacitás? És, ennek a boardnak a kapacitása nem túlméretezett számodra, úgy értem, 4 magos vassal is kiszolgálna töredék lapáráért?

(utókornak: 100W lámpát üzemeltetni egész éven keresztül nagyjából 31ezer Ft-ba kerül, ami mondjuk elég húzósan hangzik, de ezt teszi a 100% időkitöltés)

[ Szerkesztve ]

pezo77 #5 2017.12.14. 13:29 Hmm. És ez az e-hajó akkor hol is tud kikötni? Az e-bay -ben? ;)

(#6) Simi37 válasza apatyas (#5) üzenetére


Simi37
őstag

Csakhogy ez nem ~100 hanem ~1000$

[ Szerkesztve ]

Ryzen 9 5900X • Asus Crosshair VI Hero • ASRock RX 6900 XT OC Formula

(#7) body007 válasza Simi37 (#6) üzenetére


body007
addikt

igen... :K

Mindenkit egyforma külső inger ér, de egyén függő, h éljük meg :P

(#8) Gdi válasza bambano (#3) üzenetére


Gdi
senior tag

aaaaham. eddig nem néztem ARMre open-closed source arányt, de csak van bevétel :)

Én is sokat nézegettem hasonló lapokat és "fejlesztői" SBC-ket miniszerver alapnak, de amin megvoltak a szükséges portok/felépítés/teljesítmény, azok 800+ EUR-ba fájtak.
x86-os alapokon pl egy Intel Avoton vagy Xeon-D/E sem pénztárcabarát.
Szóval marad a Gizmo 2 vagy Raspi-jellegű vacak szenvedni, vagy egyéb kompromisszumokkal egy ITX/DTX esetleg mATX formátumú lap, de így meg a fogyasztás megy jócskán el a kívánt szinttől.

''Milliárdnyi meggyilkolt csillag sikolya elhal az éj békéjében, és a kétségbeesésnek csak néhány, törékeny, kőbevésett szó áll ellen.''

(#9) ThorMANfa


ThorMANfa
kezdő

Szép kis cucc!

(#10) Sotho válasza Simi37 (#6) üzenetére


Sotho
őstag

---

[ Szerkesztve ]

(#11) rodrigez válasza bambano (#1) üzenetére


rodrigez
senior tag

Minden relatív, így ennek a drágasága is. Egy Qualcomm SD835-ös Open-Q dev board 1149$. Az megér ennyit?

(#12) ttt


ttt
senior tag

Jó eséllyel az egyedi proci dobja meg ennyire az árát. De az is valószínű, hogy nem otthoni fejlesztőknek szánták.
Gondolom a most felkapott IOT eszközök központi vezérlésére lenne ez a fejlesztői lap. Azok gyártói meg ebből a cuccból raklappal fognak venni fejlesztése.

Persze úgy harmad áron már sokkal többen beneveznének, én is. :B

[ Szerkesztve ]

(#13) bambano válasza apatyas (#5) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

"Neked eddig éjjel-nappal ment a szerver?": igen, nem is egy.
"Most optimális a kiszolgáló vas fogyasztása, nincs benne túlméretezett számítási kapacitás?": szerintem nem túlméretezett, viszont túlkoros. Szerintem meg kellene tudnom valamennyi áramot takarítani azzal, hogy lecserélem hasonló teljesítményű, de fiatalabb szerverre.

Most vagy veszek egy aktuális szerver procit, ami elég bikás, vagy veszek egy, /core lassabb, de sokmagos és takarékosabb valamit helyette. Szerintem jó lenne ez a 24 magos arm akkor, ha az ára támogatná a tco csökkentést.

de, szerintem, nem teszi.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.