Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Norbi.


Norbi.
őstag

Vettünk egy ilyet karácsonyra, iOs alatt az App használhatatlan, az érintőgombok funkcióját lehet állítani, de ahogy bezárom az appot visszaáll alapértelmezettre így, akármikor hozzáértünk a füleshez bekapcsolta a hangasszisztenst.
A szoftverfrissítés menüpontban pedig csak egy fehér kép jött be. App értékelésnèl másnak is ez volt a gondja. A bölcső elég gagyi minőségű, érzetre is olcsó volt. Töltést sem ment 100%-osan,mintha nem érintkezett volna tökéletesen. Android alatt lehet a szoftveres gondok nincsenek, a hangja nem volt olyan rossz amúgy, de mi visszavittük.

(#2) tixem


tixem
addikt

Erősen szemeztem ezzel a cuccal, de ezt olvasva inkább hagyom. Kezdhetem újra a szelekciót.

[ Szerkesztve ]

Galaxy S24 Ultra 1TB ||| ( •_•) ( •_•)>⌐■-■ (⌐■_■)

(#3) novinyul válasza Norbi. (#1) üzenetére


novinyul
veterán

Elég sokáig használtam(android vonalon) de nálam nem volt gond. Hang minősége és a hangerő rendben volt, zajszűrést tömegközlekedésen használtam és az árához képest nem volt rossz.

Pixel 8Pro - Realme 9Pro Plus - Retro telefonok

(#4) Roberto76


Roberto76
tag

Kinek a pap, kinek a papné.
2 hónapja használom, 100%-os megelégedéssel. Feleségem is kapott egyet, neki szintén teljesen bevált. (kollégája is kipróbálta és rögtön vett egyet) Mindketten Androidos telóval használjuk. Az app is rendben van. A dobozban 12 db, vagyis 6 pár !!! gumiharang található, ezáltal nagyon jól illeszthető különböző fülekhez. Én véletlenül sem tapasztaltam még hasonlót sem, mint amit a tesztben írtak.
Bölcső töltése, fülesek töltése hibátlan. Sokáig bírják szuflával. 4 LED bőven elegendő a bölcsőre, 25% osztással nincs baj. Tesztben nem esett szó a headsetként való használatra. Én leginkább arra vettem, szinte tökéletes! Sokat kipróbáltam már, messze ez a legjobb. Nagyon jól hallom és hallanak engem. Soha nem volt panasz a másik oldalról. Külön-külön is használható, naponta variálom melyik fülembe teszem. A párosítás pedig gyors. Kiveszem a bölcsőből és mire a fülembe teszem már mondja is, hogy csatlakozott. Fülbe helyezés is könnyű, nincs véletlen nyomkodás.
Az ár/érték aránya pedig verhetetlen. A gyártók el van tévedve akkor, amikor ilyen kütyüket 30.000 Ft felett akarnak eladni a lusereknek.
A teszten nagyon meglepődtem, mert ez alapján én sem vennék. Szerintem nem tükrözi a valóságot.

(#5) _flamer válasza Roberto76 (#4) üzenetére


_flamer
aktív tag

Nálam az vált be, hogy ha valamilyen termékkategóriában nem használtam magasabb minőségű terméket akkor teljesen meg voltam elégedve az olcsóbb/gyengébb minőségű cuccal is. Olvasva a cikket szinte pozitív a megítélésem, a tapasztalatokat olvasva azonban más kevésbé. Bár számomra amúgy sem bejövős az agybadugós kialakítás miatt de örülök, hogy nektek bevált a termék. :)

“Innovation distinguishes between a leader and a follower”

(#6) zsolt501


zsolt501
nagyúr

Milyért van az, hogy ezek a Bluetooth fülesek ott hasalnak el ahol igazán lényeges lenne a működésük?
Az egyik eddigi fő problémám ezekkel, hogy a mikrofonjuk hangminősége egyenlő a nullával, sokszor alig érthető az amit az illető beszél, a "hangszótó" füles része még jó is lenne, de a bennük lévő mikrofon dinamikája és frekvencia tartománya illetve érzékenysége a bányász béka ülepe alatt van...
A második bajom ezekkel, hogy egy hosszabb utazást sok esetben nem bírnak ki ha aktívan használjuk, az akku idejük nagyon gyenge.
Ezek miatt sok ismerősöm vissza is tért a kábeles fülesekhez azoknál ennyi gond nem volt pláne a mikrofonokra.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#7) helixP válasza zsolt501 (#6) üzenetére


helixP
nagyúr

Mert a mikrofon nem a szád elé lóg. Lehet ezt szoftveresen tweakelni, de ez ilyen. A fizikát nem lehet megba... kerülni.

Most már kibírnak egyes fülesek 4-6 órát is, ez azért sokmindenre elég, nyilván transzatlanti repülésre pont nem.

[ Szerkesztve ]

(#8) Norbi. válasza helixP (#7) üzenetére


Norbi.
őstag

Teljesen más árkategória, de az Airpods és főleg a Pro-val azért lehet normálisan telefonálni, remekül szűri ki a zajokat és tökéletesen hallanak. Remélhetőleg idővel az alsóbb kategóriák is átvesznek valamennyit tőlük.

(#9) helixP válasza Norbi. (#8) üzenetére


helixP
nagyúr

Szerinte Airpodsra is igaz, hogy szobában hibátlan, észre sem veszik, hogy mi a közvetítő közeg (a levegőn túl :) ), de utcán sétálva azért vannak kihívások.

(#10) moleculez


moleculez
veterán

Én párhuzamosan használok egy Honor Choice-t és AirPods Pro-t. Hogy miért tartottam meg a HC-t? Az ütős mélyek miatt. Ahogy használom, egyre jobb az AP, de technohoz túl steril.

Ezt simán bevállalnám, szeretem a gyomor/agy-szaggató mélyeket :DDD Csak egyrészt van elég fülesem, másrészt ez nekem nagyon(!) csúnya. Sőt, CSHÚNYA.

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#11) Norbi. válasza helixP (#9) üzenetére


Norbi.
őstag

Hosszabb tapasztalatom a Pro-val van, ott senki nem panaszkodott még, forgalmasabb utcában sem. Nyilván telefonnal jobb a minőség, de ez már megközelíti. Sima Airpods-om pár napig volt, nem az én fülemhez van tervezve.

#10 moleculez:
Ennyire jó a Honor Choice? Szemeztem már vele, hogy barátnőmnek kellene venni egyet. Nagy igényei nincsenek, ő is az erősebb mélyeket kedveli, Boris Brejchára ráment mostanában. :))

(#12) janeszgol válasza zsolt501 (#6) üzenetére


janeszgol
félisten

Én ezért is szeretem a fejhallgatókat (BT-s, nincs a szád elé kivezetett mikrofon). Ott jó a mikrofon minősége is.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#13) zsolt501 válasza helixP (#7) üzenetére


zsolt501
nagyúr

A vezetékes füles esetén sincs a szám előtt a mikrofon, hanem a mellkasomon pihen, a számtól legalább 1-1,5 araszra, a fülem és a szám közti távolság kb 0,5 arasz a távolság még nem lenne probléma maximum az irány, de viszont az biztos, hogy 1-2 igen drága pl. Airpods prot leszámítva ezekben a fülesekben igen hitvány mikrofon van, és ez okozza leginkább a gondot, illetve a túlzásba vitt szoftveres tömörítés, ami tovább rontja az amúgy sem túl jól rögzített hangminőséget, és még azt sem lehet mondani, hogy ez a bluetooth átvitel hibája, mert nem az.

A 4-6 órás üzemidővel sem nagyon lehet dicsekedni, nekem ez nagyon karcsú, és senki ne hozza azt, hogy pillanatok alatt fel lehet tölteni.

janeszgol
Fejhallgatókkal csak az a baj, hogy nem minden használathoz ideális, és itt lehetne sorolni nem egy ilyen helyzetet amikor te se használnád.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#14) blueye válasza Roberto76 (#4) üzenetére


blueye
veterán

Nekem is van ilyenem, nagyon szeretem, teljesen veled ertek egyet (mindenben). Igaz en joval olcsobban vettem kulfoldrol.
A tesztet nagyon feluletesnek latom, kicsit azt erzem hogy ezt meg kellett irni mert kapta a szerkesztoseg.
Inkabb ezt erdemes elolvasni.
Esetleg erdemes ellatogatni a "szaktopic"-ba :)

[ Szerkesztve ]

(#15) moleculez válasza Norbi. (#11) üzenetére


moleculez
veterán

Árkategóriájánál jóval szebben szól a Honor Choice (Én 29£ ért vettem Amazonon). A családban 3 is van (nekem, anyós, asszony).
Nalam most Oscar Mulero a császár. Ajánlom bnődnek is :K

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#16) helltp válasza blueye (#14) üzenetére


helltp
aktív tag

Egyetértek, az általános mobilarena minőséget és részletességet nem hozza ez a cikk szerintem. Pedig nagyon megörültem neki mert pont ezzel a modellel szemezek.
Összecsapottnak tűnik, szerintem a főbb feature itt az ANC volna, ennek ellenére arról alig esett szó a cikkben, nincs összehasonlítás más ANC TWS cuccal árkategóriától függetlenül, ugyanezt látom az összegzésnél az ajánlásban is (már ha a huawei jókat gyárt jellegű félmondatot lehet aként értékelni) jólenne akkor ha részletezve lenne hogy milyen más ANC-s opcióm van ennyi pénzért ami jobb.
Ha jól látom a hívásminőségről egy szó se esik és a stabilitásról is alig van valami. Az viszont hogy pont a cikkírónak kényelmetlen a kütyü jó nagy súllyal bekerült az értékelésbe... Értem én ha valami nagyon kényelmetlen egy nem különleges fülalakkal bíró embernek az gyanús, jó is ha meg van említve a cikkben de ne ezen menjen már el egy termék..

Aki másnak vermet ás, az a stack pointer...

(#17) helltp válasza helltp (#16) üzenetére


helltp
aktív tag

Kifutottam a szerkesztési időből, de megnéztem kicsit jobban a mostanában tesztelt Huawei meg Honor TWS füleseket, mégis milyen koronázatlan királya van a Huaweinek ebben az árkategóriában ha az elmúl 2 évben 2 TWS-t teszteltetek tőlük és az egyik 2x a másik meg 3x ennyibe kerül?? A Honortól ugyan vannak olcsóbbak de a legolcsóbb ANCs onnan is 33k ami azért +30% az nem ez a kategória..

Aki másnak vermet ás, az a stack pointer...

(#18) gigafun


gigafun
senior tag

Sziasztok!

1-2 hete vettem egy ilyen fülest, és eddig maximálisan meg vagyok elégedve, hangminőség (Egyik kollégám high end hifi mániás, és jó füle is van hozzá, még ő is elégedett volt a hangjával, ráadásul egy telefonban sincs hifi minőségű DAC, szóval úgyis az lesz a szűk keresztmetszet egy idő után) üzemidő, kényelem tekintetében. Sőt, még a mikrofonal is. Az első napokban mindenkitől, akivel telefonáltam, megkérdeztem, milyen a hang, és senki nem panaszkodott, épp ellenkezőleg.
Egyetelen problémám van vele, méghozá az, hogy szerintem az ANC egyáltalán nem működik, hiába kapcsolgatom a fülesen, vagy az app-ban, nem csillapít semmit, csak egy kis statikus zajt tesz rá. Most a legfrissebb fw van rajta, és most, hogy így belegondolok, frissítés előtt mintha lett volna különbség. Tapasztalt ilyet valaki?

(#19) Goeg


Goeg
csendes tag

Azt látom, hogy nagy a szórás az elégedetlenség és elégedettség tekintetében. Szerintem egy kalap szart nem ér, ahogy szól. Magas és közép hangok nem léteznek benne. A mély túl van tolva de az legalább van. Van olyan zene, ami ezzel a fülessel nem is olyan, mint amilyennek lennie kéne. Más az énekhang, cintányér hangja off. Az ANC jól működik, de ennyi. Egy forintot nem szabad ezért adni. Ennyi pénzért, vagy kicsit drágábban ANC nélküli normálisan szóló TWS fülest lehet kapni. Bánom, hogy megvettem.

(#20) blueye válasza Goeg (#19) üzenetére


blueye
veterán

Ekkora szoras azert nincs a velemenyek kozott, a tied nagyon kilog.
Persze minden TWS hasznalata szubjektiv de ezt senkitol sem olvastam h banna a vetelt. Sajnalom.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.