Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) --ka


--ka
senior tag

A design gyönyörű! Ez, igen! :Y

"... test, lélek, szellem - anyag, energia, információ - tudás, bátorság, becsület - tény, igazság, valóság - belőle, benne, általa..."

(#2) Kékes525 válasza --ka (#1) üzenetére


Kékes525
félisten

Tényleg szép és szerintem viszonylag olcsó is. Mikor fogják itthon forgalmazni?

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#3) Jhonny06 válasza Kékes525 (#2) üzenetére


Jhonny06
veterán

Én is ezt néztem, 20TB 800 dollárért elég baráti.

(#4) MCGaiwer válasza Jhonny06 (#3) üzenetére


MCGaiwer
addikt

200 dollár baráti egy külső rackért, ami semmilyen hálózati funkcióval nem rendelkezik? Ennyiért lehet venni egy NAST is.

Amazon.co.uk, £50 értékű Gift Card cserélhető/eladó

(#5) [CsuCsu] válasza MCGaiwer (#4) üzenetére


[CsuCsu]
őstag

Van benne tarolo is...

(#6) Kékes525 válasza MCGaiwer (#4) üzenetére


Kékes525
félisten

Ennyiért szerintem nem.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#7) MCGaiwer válasza [CsuCsu] (#5) üzenetére


MCGaiwer
addikt

2x10tb WD red ~600 dollár ha kifogsz egy jó akciót, de ha nem, akkor 700ból biztos megvan. a maradék akkor a rack.

[ Szerkesztve ]

Amazon.co.uk, £50 értékű Gift Card cserélhető/eladó

(#8) MCGaiwer válasza Kékes525 (#6) üzenetére


MCGaiwer
addikt

két lemezes NAST veszel már 150 dollárért is, 600-700ból meg raksz bele 2 hddt.

[ Szerkesztve ]

Amazon.co.uk, £50 értékű Gift Card cserélhető/eladó

(#9) Kékes525 válasza MCGaiwer (#8) üzenetére


Kékes525
félisten

A gyári szerelések mindig drágábbak.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#10) #56573440


#56573440
törölt tag

Otthoni felhasználásra szerintem tök fölösleges a történet, ott egy nas sokkal többet tud nem sokkal többért, professzionális felhasználásnál meg nekem mindig az az első hogy hálózat felől ez managelhető? Nem. Akkor oda hogy?

Igazából ennek akkor látom értelmét, ha valaki pl profi fotós vagy fényképész, vagy csak turistaként utazik 2-3 heteket és valahova le kell tárolni a raw képeket ésvagy 4k-s videókat, esetleg helyben vágni és társai. Arra ideális. Amikor nagy file-ok kellenek viszonylag mobil élet mellett.

Na arra viszont ez tényleg jó megoldás.

(#11) szabi__memo válasza MCGaiwer (#8) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Van hasonlóan kicsi hangtalan nas?
Érdekelne

(#12) vilmose33 válasza #56573440 (#10) üzenetére


vilmose33
őstag

Teljesen egyetértek. Kollégám nemrég vett Nas-t,jó kis szerkentyű otthonra.

A jövő most van

(#13) Jhonny06 válasza #56573440 (#10) üzenetére


Jhonny06
veterán

Mint ahogy írtad, fotósoknak/videósoknak simán, de másnak is. Attól még, hogy valahol nagy mennyiségű adatot kell menedzselni, nem következik az, hogy el kell érni hálózaton is.

Nyilván nem egy túl nagy célcsoport, de rengeteg olyan eszköz van, ami kis réteget ér el és mégis van haszna/árulják. A WD-nél se hülyék dolgoznak, nyilván valamiért megcsinálták a cuccot.

[ Szerkesztve ]

(#14) #56573440 válasza Jhonny06 (#13) üzenetére


#56573440
törölt tag

Nem az adat mennyisége miatt gondolom, hanem nálam a professzionális felhasználás inkább smb szintű, és oda ilyen meg általában fölösleges, mert azt megoldható a megfelelő hálózati infrastruktúra kiépítésével. Biztonságosabban.

Ha úgy professzionálisan ahogy írtam, fotós, videós akármi, akkor pesze sima liba. Nem is gondoltam hogy a WD-nél sok hülye ülne, van tőlük "pár" vinyóm ;] Fogyni tuti fog, az ára is egészen korrekt már most, az elődök amik hasonló koncepcióra épült pl az elements desktop vagy az előző my book duo se volt bukás, csak megfogalmaztam, hogy általában egy viszonylag szűk rétegen kívül én nem látom sok értelmét ;)

Szerk: meg ahogy néztem a mellékelt sw a régiekhez is egészen korrekt volt, úgyhogy az is plusz pont lehet

[ Szerkesztve ]

(#15) AusWolf válasza #56573440 (#10) üzenetére


AusWolf
őstag

Nekem is 4 TB-os külső HDD-m van, USB 3.0-s, nem kér külső tápot, sokkal kisebb, és feleannyiba kerül, mint ebből a WD-ből a legkisebb, 4 terás változat. Szóval szerintem nem éri meg (legalább is a kisebbek semmiképp sem). :N

Az önvezető autó olyan, mint az önmegivó sör.

(#16) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

"professzionális felhasználás" <-> "USB 3.1 Gen 1" :U ? Nem 10GBites csati kéne profi eszközhöz, pláne ha már ennyire a RAID-del villognak? (1GBit-et egy jobb winyó egymagában is túlteljesít, USB 3.0-át meg pláne). Ill. ahogy Blackrulz kolléga írta, bármilyen szintű profizmushoz legyen már hálón a tároló.

Ezt az "USB 3.1 Gen 1"-elnevezést büntetni kéne, felér egy szándékos megtévesztéssel :(((

#11: nézz körül a NAS topicban:K A hang jórésze amúgy a winyókból származik, azokból kell halkat szerezni.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#17) #56573440 válasza AusWolf (#15) üzenetére


#56573440
törölt tag

Na most azzal meg az a baj, hogy nem bővíthető, ez később igen. Ha gebasz van a lemez nem cserélhető kényelmesen, ebben azért ahogy nézem de. Nincs rajta raid, ami mondjuk egy selling point lehet itt. Nem túl gyors, a mobil vinyó miatt ez azért jobban megy még az új my book vonalon is ami egy lemezes.

Az megint egy másik termékkategória, itt igazából a belépő modell kb akkor éri meg ha később cserélnéd a lemezeket. Persze kevésbé mobil is lesz miatta, de láttad volna a lagzinkon a két fotóst... Horribilis mennyiségű képek készítettek, folyamatosan rotálták a kártyákat és így is alig bírták menteni gépre. Vannak azért pl több napos rendezvények is. Ott azért történhetnek csodák, és pl én nem kockáztatnék több ezer képet, mert egy sima mobil vinyóval aztán bármi is lehet írás vagy olvasás közben is. Ezzel is persze, de ha raid 1-ben használják azért kicsit kevésbé lesz para, egy részeg vedég ellen semmi se véd, de volt már nekem külső vinyóm ami este jó volt, reggel meg nem. Én se örültem neki...

(#18) tecsu válasza --ka (#1) üzenetére


tecsu
addikt

Ja egy fekete tégla, ráadásul két darab HDD ekkora helyet foglal...

[ Szerkesztve ]

https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

(#19) pomorski


pomorski
őstag

Húúú, szép.

(#20) szabi__memo válasza AusWolf (#15) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Melyik típus és ha utánajártál akkor érdekelne miért pont az.
Most tervezek én is egy ekkorát venni.
PMben is jöhet.
Köszönöm

(#21) MCGaiwer válasza Jhonny06 (#13) üzenetére


MCGaiwer
addikt

ha nem kell raid akkor 2 10.000 forintos külső rack is bőven tudja ugyan azt, mint ez, és legalább az könnyebben szállítható

Amazon.co.uk, £50 értékű Gift Card cserélhető/eladó

(#22) pomorski válasza MCGaiwer (#21) üzenetére


pomorski
őstag

Én speciel a raid-re szavazok. (A sas raid-re.)

(#23) King Unique válasza t72killer (#16) üzenetére


King Unique
titán

Látom meglett a hatása mióta megemlítettem egy másik témánál ezt. :D De jelen esetben ennél a kétlemezes külső HDD-nél valóban nem létszükséglet a Gen 2, mivel elvileg még RAID 0-ban is elég hozzá az USB 3.0 450 MB/s körüli gyakorlati maximuma. Az USB 3.1 Gen 2 adatátviteli sebességét ilyen kivitelben max. egy külső SSD-vel lehetne kihasználni (példa).

[ Szerkesztve ]

(#24) Vole


Vole
tag

2 HDD? Gyerekeknek valo :D

En inkabb vettem egy ilyet:

https://www.amazon.ca/Mediasonic-H82-SU3S2-ProBox-External-Enclosure/dp/B005GYDMYG/ref=sr_1_2?ie=UTF8&qid=1487835771&sr=8-2&keywords=mediasonic+probox

8 HDD, 1 vinyora vetitve sokkal olcsobb haz es mindent tud amit kell. Sot, ahogy nezem, a HDD csere is egyszerubb ( bar teny, hogy erre ritkan van szukseg ). Hamarosan bovitenem kell, ezert beszerzek megegyet. Az egyik lesz a fo tarolo, a masik a backup.

Meg mielott valaki a RAID -el jonne, letezik ebbol RAID -es valtozat is.

(#25) OkosTibi válasza Jhonny06 (#3) üzenetére


OkosTibi
csendes tag

Én a 12-eset néztem 420$ (nálunk lesz ez igaz 110k is talán) ért az még barátibbak tűnik, csak 35$/TB (talán 10k/TB ár alatt lesz) a 20-as esetén meg 40$/TB ami meg már drágának tűnik így.

(#26) t72killer válasza King Unique (#23) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

OK:R, biztos a kezdeti megoldások <200MB/s eredményei élnek még bennem, ilyen 400+MB/s való életben kimért értéket még nem láttam.

Amúgy a winyók cache-e is érdekes dolog ám, egy modern 10terás winyó 256MB cache-el dolgozik, azaz ha sok kicsi fájlt kell feldolgozni, akkor számít a csati milyensége.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#27) MaUser válasza szabi__memo (#11) üzenetére


MaUser
addikt

Méretre gyakorlatilag egy tetszőleges random, két lemezes soho nas is ekkora kb. Hangjuk meg csak a venti miatt van. Az értelmesebbek azt csak akkor forgatják, ha melegek a lemezek, de ki is köthet a ventit (előtte ki kell kapcsolni a venti működés ellenőrzést) ha nem valami forrófejű hdd-ket raksz a nas-ba (amúgy sem azok valóak bele). Azért itt csak két lemezről van szó, nem véletlenül passzív a legtöbb külső hdd ház is, ott sem reklamál senki emiatt.:)

Btw, NAS-nál az egész hang kérdés gyakorlatilag értelmetlen az esetek jó részében, mert azt amúgy is hálózatra kötöd és oda dugod el, ahová jól esik (és van ott kábel). Mehet pincébe, padlásra, szekrény mögé, stb. Nem kell azt az élettérben tárolni. Egy jobb nas-nál (syno, stb.) kb. annyira kell a fizikai hozzáférés, hogy öt évente cseréled nagyobbra a lemezeket benne.:)

''A file-cserélés öli meg a filmipart? Inkább a filmipar öli meg a file-cserélést. 2 hónapja nincsen semmi értelmes film, amit érdemes lenne letölteni...''

(#28) total90 válasza Jhonny06 (#3) üzenetére


total90
veterán

Én is azt néztem. A 4 TB-os lassan tele lesz, lehet ez lesz a kövi.

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#29) Dragon3000 válasza MaUser (#27) üzenetére


Dragon3000
veterán

Azért azt se felejtsd el, hogy a nasnál a ventilátor nem csak a hdd-ket hűti, hanem az egész rendszerben átmozgatja a levegőt. Meg nagyon nem mindegy a használat sem, ha egésznap terheled a hdd-t, akkor fog is melegedni.

(#30) MCGaiwer válasza Dragon3000 (#29) üzenetére


MCGaiwer
addikt

legtöbb esetben nagyobb a HDD hang mint a venti. szóval ez eléggé álprobléma gyanus.

Amazon.co.uk, £50 értékű Gift Card cserélhető/eladó

(#31) Dragon3000 válasza MCGaiwer (#30) üzenetére


Dragon3000
veterán

Ezt most miért nekem írod? Én a ventilátor szükségességére reagáltam nasnál.

(#32) carl18


carl18
addikt

20 Terra ? :D Wow hát fejlődnek az igények is :) Azért ha valaki 4K filmeket nézz jól jön a sok hely :D
Azért azzal a 20 terrával én el lennék egy darabig :D :DD

Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

(#33) t72killer válasza carl18 (#32) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Jó lesz az terának is;)

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#34) dkekesi válasza t72killer (#33) üzenetére


dkekesi
tag

Ne vitatkozz... neki húsz földszerű bolygó kell. Most írta, hogy nagyok az igények. Olvass a sorok közt :)

(#35) t72killer válasza dkekesi (#34) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

:R , úgy legyen

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#36) AusWolf válasza #56573440 (#17) üzenetére


AusWolf
őstag

Aláírom, a RAID és a cserélhető lemez jól hangzik, bár hordozáshoz szerintem akkor is túl nagy.

(#20) szabi__memo: Nekem ennek a portable változatából van egy 4 terásom, és a slimből egy 2 terás. Mindkettő eléggé gyors (120-135 MB/s max. lineáris olvasás), halk, és szépen teszik a dolgukat. :) A 4 terásnak kicsit erősebb a rezgése a több lemez miatt, de ez sem vészes.

Az önvezető autó olyan, mint az önmegivó sör.

(#37) MaUser válasza Dragon3000 (#29) üzenetére


MaUser
addikt

Hát nem hiszem, hogy arra procira, ami anno elment random pda-ban passzívan (soho kategória ugye), majd egy szellős nas-ban kéne hűtés.:) Nyilván ha 0-24-ben megy valami számolás rajta, akkor nem árt hűteni, de ha ilyesmit csinálsz, akkor azt már nem sima hdd box helyett vetted.

Btw, a hdd meg nyilván fel fog melegedni, de nem lesz semmi baja. WD Red-nél pl. 65°C-ig terjed az operation temperature. Beállíthatsz magadnak monitorozást, ha nagyon zavar, de pl. 50°C-ra sem kaptam még riasztást kikapcsolt ventikkel, ráadásul a proci hőmérséklet is mindig "normal". Azért itt 10-20w hőről van szó, ami ráadásul simán kiszellőzik egy szellős házban, főleg hogy mekkora disszipációs felülete van egy hdd-nek. :)

''A file-cserélés öli meg a filmipart? Inkább a filmipar öli meg a file-cserélést. 2 hónapja nincsen semmi értelmes film, amit érdemes lenne letölteni...''

(#38) Dragon3000 válasza MaUser (#37) üzenetére


Dragon3000
veterán

Ehhez csak annyit tudok hozzá fűzni, hogy most 7MB/s-kel tölt le a nas és 100%on van a cpu és máris 50 fokos és még mesze nincs kihasználva a net, és másra sincs per pillanat használva a nas a 2 hdd 38 fokos és kb 1400as fordulaton megy a gyári ventilátor. Ha így nézem, akkor kell az a ventilátor bele.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.