Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) fateless


fateless
veterán

A régi időkben még nagyon jó volt a Redmi MTK-val, én nem tartok tőle (inkább azt látom, hogy az egyszeri user az SD procit egyből be tudja pozícionálni, míg az MTK-t nem, és fél az ismeretlentől)
Közben pedig megértem a lépést a gyártó részéről, amíg a sárga hajú bácsi dirigál a Qualcomm hazájában és ostobaságokat twittel, addig szeretnének országon belül maradni.

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#52) Victoryus94 válasza fateless (#51) üzenetére


Victoryus94
őstag

A Redmi 6 MT6762 -vel jött ki, és az 5-höz képest nagyon szar volt a szoftveres támogatás (frissítés terén). Év elején még úgy nézett ki, nem is kap majd Oreo-t. Főleg amikor kijött az utódja.
Aztán végül idén nyáron ez is megkapta az Oreot (kb 1 hónapja).

Emellett az itteni fórum is arról szólt eleinte hogy mennyire nem előrelépés az 5-öshöz képest a teló.

[ Szerkesztve ]

(#53) Noukoum válasza fateless (#51) üzenetére


Noukoum
veterán

Note 4-nél is jobb volt az sd verzio

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#54) fateless


fateless
veterán

Látszik, milyen fiatalok vagytok, nekem a Redmi 1 ugrott be elsőre :B

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#55) szabi__memo


szabi__memo
nagyúr

Sd
A sima redmi 8 meg sd439, állítólag

[ Szerkesztve ]

(#56) Luck Dragon válasza fateless (#54) üzenetére

Mikor a Redmi 1 jelent meg akkor a hazánkban jó ha 0,01% birtokolt ilyent . Aki követte a Mobilarenát vagy más IT oldalakat azok még tudhattak róla . Semmilyen felhasználóbázis nem létezett így tapasztalatok hiányában nem is szereztek be egy ismeretlen gyártótól készüléket , jó magam is az RN3-al kezdtem el a Xiaomi pályafutásomat , addigra már eléggé közismert lett ár-érték arányban.

Mértéktelenül egyetértek a fentebb hozzászóló fórumtársakkal , szerintem is jobb lett volna az SD.
Ha csak a MiPad 3 katasztrofalis MTK igp illesztő szoftver támogatását is hozzá veszem , akkor igen is kimondhatjuk hogy Xiaomi és MTK összefonódásának nem volt valami sikeres.

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#57) fateless válasza Luck Dragon (#56) üzenetére


fateless
veterán

Igen, nekem a régi, az valóban régit jelent (nerm a közelmúltat)

Egyébként nem azt mondtam, hogy jobb az MTK mint a SD. Szerintem is jobb lett volna a Qualcomm. Én azt írtam, hogy nem tartok az MTK procitól és azt, hogy a Trump-féle kirohanások közepette megértem a gyártó lépését, hogy elszakadna az amerikai függéstől.
Ha arról van szó, hogy választhatok SD710 és MTK helio 90T között, az előbbit választanám. Ugyanakkor értem a gyártó választását is

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#58) Noukoum válasza fateless (#57) üzenetére


Noukoum
veterán

Szóval a ~2017 az közelmúlt, de a ~2013 az valóban régi. Furán gondkodsz.

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#59) fateless válasza Noukoum (#58) üzenetére


fateless
veterán

Igen, háromszor olyan rég volt. Az én napzáramban legalábbis.
De örülök, hogy sikerült a lényeget megragadnod ;)

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#60) Sgr_A válasza Luck Dragon (#56) üzenetére


Sgr_A
addikt

Én a redmi note 4g-vel kezdtem (hongmi 4g) néven futott viszont csak single simes volt, ez már snapi 400 soc-al és megkapta a 4.4-et miui 6-tal, bár nekem a miui 5 jobban tetszett
míg a sima redmi note mtk procis dualsimes volt, de csak a 4.3 jutott neki

Noukoum: hát mobiltelefóniában a 6 év az elég régmultnak számít a nyomogombos korszak meg az őskornak :D

[ Szerkesztve ]

(#61) Luck Dragon válasza fateless (#57) üzenetére

Majd akkor fogunk tartani az MTK-tól mikor előjönnek a régi szoftveres megoldások. :(
Politikai részébe nem látok bele , így nem is kezdek bele.

SD710 már csak azért sem lenne , hiszen össze mosná házon belül a kategóriákat, 9T & 9CC & 9T Pro ...stb
Mindig is , legalábbis ha jól emlékszel SD 6XX lapkák dolgoztak. Most is simán elég lenne a legmodernebb 675-ős. :) Főleg a 4500-as akkumulátorral igen csak üzemidő bajnok lenne. :)

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#62) TeeJay válasza Luck Dragon (#61) üzenetére


TeeJay
félisten

na igen csak a Mediatek Helio G90T még a Snapdragon 730-at is veri teljesítményben
egyedül a gyártástechnológia van hátrányban (8nm vs. 12nm)

a Snapdragon 675 meg bőven gyengébb a 730-tól és a Note7 kapott Snapi 660-at a Note7 Pro meg 675-öt
kétlem hogy 7xx szériát tennének a Note 8-ba mert akkor a K20/Mi9T-nek lenne ellenfele

675 még talán jó is lenne de lehet még attól is olcsóbb a Helio G90T miközben sokkal gyorsabb nála
hátha a Mediatek is gatyába rázza magát ha erősödni akar és jobb támogatást ad hozzá

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#63) Luck Dragon válasza TeeJay (#62) üzenetére

Értem én hogy a teljesítményét nézed , de nem arról volt szó , hanem a lapkához tartozó sw támogatásról .

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#64) Noukoum válasza TeeJay (#62) üzenetére


Noukoum
veterán

És mennyire melegszik? És mennyit fogyaszt?

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#65) Victoryus94 válasza Noukoum (#64) üzenetére


Victoryus94
őstag

Tudom költői kérdés, de

Nagyon (melegszik a proci), én sokat (fogyaszt).
Nem véletlen van benne a plusz hűtés... ergo sok a veszteség, ergo nagy a fogyasztás ha dolgoztatva van. Nem hiszem hogy az 5000-es telep olyan sok pluszt fog majd adni... de majd meglátjuk.

(#66) TeeJay válasza Noukoum (#64) üzenetére


TeeJay
félisten

ez akkor derül ki ha kiadnak vele telót és lesz teszt

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#67) fateless válasza Victoryus94 (#65) üzenetére


fateless
veterán

Ahogy feletted is írták, nem lehet még pontosan tudni.

Egy teszt szerint 23%-kal kevesebbet írtak vagy Sd 730 vagy 712 ellenében, de hiába keresgettem a history-t, persze, hogy nem találom, hol olvastam.
Majd meglátjuk, mi lesz ebből az újabb MTK-s Redmiből...

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#68) TeeJay válasza fateless (#67) üzenetére


TeeJay
félisten

Helio G90 vs. Snapdragon 730
[link]

a G90T emelt GPU órajellel van meg kemény 50MHz-et emeltek a 2xA76 magokra

ha azt nézem hogy a Snapi 675 11nm-en készül akkor ez a 12nm-es Helio G90 sem lesz rossz azért :R

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#69) szabi__memo válasza TeeJay (#66) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

És csak akkor releváns ha el is jut ide

(#70) Luck Dragon

Teljesen más lesz a Note 8 mint a Pro. [link]

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#71) szabi__memo válasza Luck Dragon (#70) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

:D #55

(#72) Luck Dragon válasza szabi__memo (#71) üzenetére

Már csak az akkumulátor nagyságára lennék kiváncsi, mert a pro esetében mindenhol 4500-mAh írnak.

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#73) szabi__memo válasza Luck Dragon (#72) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Lehet az ellensúlyozná a MTK-s cpu nagyobb fogyasztását..
én inkább arra leszek kíváncsi, hogy az se lesz nálunk ahogy Note7 Pro se?

(#74) Noukoum válasza Luck Dragon (#72) üzenetére


Noukoum
veterán

pronál az nagyon jó lenne :)

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#75) Luck Dragon válasza szabi__memo (#73) üzenetére

Hivatalosan szerintem nem lesz elérhető, főleg globál.
Legalábbis az eddigi " trendek" ez sugallják.

Noukoum igen, remélem a sima esetében is maradni fog.

Közben MA oldalán is lehozták a cikket.

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#76) jjeahh


jjeahh
nagyúr

Na mindenki elégedett a telókkal? :D . Látom már vannak videók YT-n. Én közben a3-at rendeltem (note 7, note 8 és a3 volt esélyes) és szerencsére specifikációk alapján nem bántam meg, a note 8 okés lett szerintem, de nekem nem kéne. Bár csak "apróságok" miatt, úgy néz ki műanyag lett az egész hátlap és ebből már nincs fekete, csak Crystal Green és Crystal Blue :N . Esetleg ha az egyik optika tele lenne, akkor most lehet bánnám az a3-at, mert azt nagyon kiasználnám... de nem, ahogy elnézem valami 2mp (? :F ) makrót raktak rá.

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#77) szabi__memo válasza jjeahh (#76) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

A3 kijelzője igen gáz. Azért ennek jobb, a műanyag meg inkább előny szerintem

(#78) jjeahh válasza szabi__memo (#77) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Nézőpont kérdése, valszeg az üveg sérülékenyebb, de én rühellem a fényes műanyagot. A kijelző meg annak gáz gondolom, aki fullhd-hoz szokott és érzékeny erre, én személy szerint nem.

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#79) szabi__memo válasza jjeahh (#78) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Mondjuk egy tokban tök mindegy hogy milyen a műanyag minősége, de akkor te biztos azon kisebbség közé tartozol aki nem használ ilyet

(#80) jjeahh válasza szabi__memo (#79) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Most miért kell ilyen mereven és egyoldalúan tekinteni a dolgokra? :D . Nem egyformák az igényeink én leírtam a sajátjaimat és azt is, hogy másnak ettől még a note 8 lehet okés, te meg kijelented mindenre simán, hogy "gáz, tök mindegy és hogy hová tartozom". Amiért számodra valami nem okés/vagy okés, azért még nem biztos, hogy mindenkinek az, ezért van ennyiféle telefon, jó eséllyel mindenki megtalálja azt, ami neki megfelel :) .
Engem a kisebb méret vonzz, a kijelzőbe épített ujjlenyomatolvasó szintén (tudom, egyesek szerint lassú, szerintem elmegy), az ultraszéles látószög kimondottan előny, a kisebb felbontású kijelző annyira nem zavar, a gagyi műanyagot utálom és számomra egy telefon csakis fekete vagy sötétszürke lehet. Így nem egyértelmű, hogy számomra a három közül az a3 a nyerő? Na ugy-e... ráadásul a pure androidnak is örülök.

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#81) Luck Dragon válasza jjeahh (#80) üzenetére

Note 8 tetszik, bár az akkumulátort picit sajnálom hogy nem lett azonos a próval. De ez van :)
Már csak a SAR értékét tegyék közre aztán ha úgy alakul meg is rendelem, vagy az RN7-et.

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.