Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Apollyon


Apollyon
Korrektor

Nah most ez azért ciki mert a szolgáltatók általában csökkenteni szokták az internet havidíját, és évről évre olcsóbb az X/X mbites csomag. Bár még mindig a Vfon az egyetlen aki korlátlan mobil netet kínál...

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#2) ForRedGlory válasza Apollyon (#1) üzenetére


ForRedGlory
félisten

Korlátlant "árul", de milyen minôségben?
Ha a minôsége/megbízhatósága is javulna 20%-al, akkor oké is lenne.

(#3) (An)Dante válasza ForRedGlory (#2) üzenetére


(An)Dante
őstag

Próbáltad?

Ne arról írj amiről azt hallottad, hogy...

(#4) Apollyon válasza ForRedGlory (#2) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Szerintem igazán csak olyanoknak éri meg, aki Budapesten lakik és csak ott mozog. Vagy talán otthoni netnek is lehetne használni, de sokkal olcsóbb és minőségibb a kábeltv-n működő net. Majd ha kiépítik a hálózatot akkor lesz ez igazán jó.
Meg talán egy 5-10 év és a p2p korlátot is feljebb nyomják :DDD

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#5) (An)Dante válasza Apollyon (#4) üzenetére


(An)Dante
őstag

Alapvetően azoknak nem éri meg akik Pesten laknak.. Ott ugyanis van olcsó kábelnet, ADSL és ráadásul amúgy sem tudna kétmillió embert ellátni nagysebességű nettel a Vodafone jelenlegi hálózata. (Majd ha jön a femtocell).

Vidéken viszont más a helyzet. Ott, ahol már van Voda szélessáv érdemes ezt használni. Kevésbé telytett a Vodafone hálózata és gyakorlatilag nincs is más alterbnatívád. Kemény két éves szerződést köthetsz és marha drágán kapod a netet.

A Vodafone net viszont igénybevehető VitaMAX csomaggal is és ugye ott nincs hűségnyilatkozat sem.

[ Szerkesztve ]

Ne arról írj amiről azt hallottad, hogy...

(#6) ottoyes válasza ForRedGlory (#2) üzenetére


ottoyes
senior tag

Egész jó minőségben..havi 140 Gigát leszedek öt darab ezerforintosért..nincs jobb ajánlat jelenleg a mobilpiacon..drágul 20%-al,ugyhogy siess szerződést kötni,és akkor még a régi áron kapod a szolgáltatást...ami az áremeléssel együtt Budapest területén gyorsulni fog.. :)

Ottoyes

(#7) ottoyes válasza Apollyon (#4) üzenetére


ottoyes
senior tag

...de a kábelnetet nem vihetem magammal...a Vodanet pedig ottvan,ahol én...szoval mobil...és ez nagy elöny.. :)

Ottoyes

(#8) Cathfaern


Cathfaern
nagyúr

Hmm, március közepén bejelentik, 2 héttel korábban, hogy áprilistól megdrágul, de csak azoknak, akik még nem fizettek elő. Csak én érzek marketingfogást (is) emögött?

(#9) Gebriel válasza Cathfaern (#8) üzenetére


Gebriel
veterán

Annyi új bejelentés nekem is ez az egész,hogy itt olvasok róla először. :R :Y :DDD

(#10) Apollyon válasza (An)Dante (#5) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Azt h valaki ezt használja otthoni netnek azt feltételesben értettem, merthogy jelenleg itt van a legjobban kiépítve a HSDPA. Ezért érné meg jobban nekik mint a vidékieknek mert ott meg lehet h csak max 3G van, EDGE meg ugyebár sehol tehát ha 3G se akkor meg gprs...

Csak afféle alternatívaként gondoltam. Mert én is gondolkodtam egyébként voda netben mert még egy fél éve olcsóbb volt mint akkor a chellom, de azóta ez már változott, ADSL-t meg soha nem kötnék akkor már tényleg inkább a Vodás mobilnet.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#11) ForRedGlory válasza (An)Dante (#3) üzenetére


ForRedGlory
félisten

Nem próbáltam... Sajnos van...

(#12) Integra válasza (An)Dante (#3) üzenetére


Integra
titán

sajnos absz össze-vissza ingadozik a minősége.
és hogy ezek után még emelnek is, kész vicc.
mondjuk nem ez az igazi vicc, hanem az a marketing hablababla amivel ez az öltönyös túlfizetett papírmenedzser megmagyarázza az áremelést.

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#13) (An)Dante válasza Integra (#12) üzenetére


(An)Dante
őstag

Lehet, hogy emelnek, de kultúráltabban teszik, mint például a Pannon. Ott kedvesen megemelik a már aktív előfizetők díjait is, amit például a Vodafone nem tesz meg. Ha kell, most előfizetheted ennyiért. Ez van. Így is a legolcsóbb korlátlan internet alternatíva sokak számára.

Ne arról írj amiről azt hallottad, hogy...

(#14) (An)Dante válasza ForRedGlory (#11) üzenetére


(An)Dante
őstag

Ha nem tudod, milyen a minősége nehéz és nem is túl bölcs dolog ítélkezni felette.. ;) A mobil internet alapvetően nem arra lenne hivatott, hogy felváltsa a vezetékes netet. Persze az itthoni sajátságos viszonyok, nevezetesen, hogy a vezetékes net is horror drága (itt nem Budapestre gondolok) ez lépett elő alternatívaként..

Ne arról írj amiről azt hallottad, hogy...

(#15) Cathfaern válasza (An)Dante (#14) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Szerintem úgy értette, hogy nem csak hogy próbálta, hanem most is az van neki :)

(#16) Integra válasza (An)Dante (#13) üzenetére


Integra
titán

egyik kutya, másik eb. ez tény:(

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#17) Geli válasza (An)Dante (#3) üzenetére


Geli
senior tag

haveromnak van, télleg sux...áporkán, ami benne van a listájukban egy kilobyte "sebességre" képes...

(#18) Viktor0610 válasza Geli (#17) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Az, h. egy-egy település benne van a listában semmit sem jelent...
Pl. Budapest is benne van, mégsem 100%-os a 3G-/HSDPA-lefedettség.

Samsung Galaxy A54

(#19) Integra válasza Viktor0610 (#18) üzenetére


Integra
titán

hajaj......
rakás helyen egyszerűen nem is működik

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#20) Oliverda válasza Integra (#19) üzenetére


Oliverda
félisten

Pl.?

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#21) g@bo


g@bo
nagyúr

betetetés utáni emelés. :D

(#22) Oliverda válasza g@bo (#21) üzenetére


Oliverda
félisten

A már meglévő előfizetnőknek nem emelnek.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#23) róland válasza (An)Dante (#5) üzenetére


róland
veterán

kb. 190 km-re Pesttől kábelnetet használok otthon, s még a gondolata is irtóztat, hogy méregdrága telefonos net-et használjak. S persze nem kellett hűségnyilatkozatot sem aláírnom, s nincs forgalomkorlátozás sem az 1024/128-as neten (ami több pénzért lehetne gyorsabb is mindkét irányban).

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#24) ForRedGlory válasza (An)Dante (#14) üzenetére


ForRedGlory
félisten

#15 ;-)

Nehéz megmagyarázni azt ha az Astorián (étteremben) bacik felcsatlakozni a netre a Voda. Ahol meg én lakom (József körút) ott hulla gyenge a házban. Persze a fal nem papír vastagságú, de megeszem a kalapom, ha 3g közelébe ér a speed. Nem hiszem hogy egy perc kéne egy (kezdô)lap megjelenítéséhez. Persze néha elég jó a dolog, de a minôsége gagyi. Az meg hogy vidék így, vidék úgy... én is az vagyok, de könnyû korlátlan netet biztosítani, ha vidéken nincs 3g sem... Ahol van ott rendben, de Jóska bá kitörölheti a seggét a korlátlan netével, ha olyan gyors mint a gprs...

(#25) Viktor0610 válasza ForRedGlory (#24) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Akkor neked is leírom.

Samsung Galaxy A54

(#26) ForRedGlory válasza Viktor0610 (#25) üzenetére


ForRedGlory
félisten

Ezzel maximálisan tisztában vagyok, de én a minôségét próbáltam ecsetelni. Az meg hogy nem képes a Voda legalább a Fôvárost normálisan lefedni, egyfajta szegénységi bizonyítvány, szerintem.

(#27) Viktor0610 válasza ForRedGlory (#26) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Egyik szolgáltatónál sincs 100%-os fővárosi 3G-lefedettség... :U

A Pannoné pl. ~80%.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#28) erdoke válasza Viktor0610 (#27) üzenetére


erdoke
titán

Viszont a Pannoné szinte 100 % EDGE, nem eszi a kefét a delikvens, ha éppen nincs 3G/HSDPA. Román határtnál pl. használtam már EDGE-et, tré és vodka is GPRS, abból is a nyögvenyelős fajta...
Az, hogy bizonyos helyeken gyorsabb más, különösen nem érdekel, böngészésre nekem tökéletesen megfelel a 0,8-1,5 Mbps tartomány, de még a 3G sebességével is elmegy.

A legjobb aláírás a héten

(#29) zoo8800


zoo8800
veterán

Azt sehol nem mondják, hogy kb. 3-4 perc vele felvánszorogni a netre a Huawei modemmel. Nem tudom, hogy a Pannon és a T-Mobile miért nem titja a P2P-t a Voda meg miért igen?

rip and tear, until it is done

(#30) Oliverda válasza zoo8800 (#29) üzenetére


Oliverda
félisten

Nem kötelező Huawei modemet használni a nethez, én például egy HSDPA képes Nokia telefonnal használom és így kb. 5mp alatt felcsatlakozik. Gondolom a Pannon és a T-Mobile azért nem tiltja mert az ő kinálatukban nincs korlátlan csomag. A Vodafone sem szól rád ameddig az első 5 gigában nyomod a P2P-t.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#31) ottoyes válasza zoo8800 (#29) üzenetére


ottoyes
senior tag

Használd telóval!2 mp alatt csatlakozik... :K

Ottoyes

(#32) zoo8800 válasza ottoyes (#31) üzenetére


zoo8800
veterán

Oliverda és Ottoyes

Ezt én is tudom. Csakhogy az előfizetés nem az enyém, nincs HSDPA képes mobilom csak egy SE K750i és nagyon remélem végre bekötik az ADSLt. Régebben két hónapig a telcsimmel neteztem (T-Mobile 5 Gb volt 2 hónapig hűségnyilatkozat nélkül) de elkeserítő volt a 70 Kb/sec (!) csúcsseb.

Budaörsön 8 hónapja nem kötik be az ADSLt mert egy DSLAM központ túlterhelt, meg kell várni a bővítést. Erre várok.

Azért nem két mp a csatlakozás telcsivel van az 3 sec is :)) :))

Azért köszi

[ Szerkesztve ]

rip and tear, until it is done

(#33) greeneye166 válasza zoo8800 (#29) üzenetére


greeneye166
aktív tag

Szia.
Nálunk fél perc sincsen. Helyfüggő a dolog szerintem.
Másik mondatra: a Voda korlátlan netet ad és ezért tiltja a P2P-t. Pannonnál 12ezerért kapok 10Gb-ot amit ugyan használhatok P2Pre és seperc kivagyok a korlátomból. Itt akár 100Gb-ot netezek 5ezerért és lemondok a torrentes spywarekről.

Az áremelésért cserébe 1 hónapig tesztelhető, így ha nem jó a lefedettség vagy túlterhelt a torony, akkor simán visszaviszed, kifizeted a résszámlát és békével távozol. Csak annyit fizetsz amennyit elhasználtál, nem többet.

Nálunk most ért ide a UPC, de net már korábban is kellett ezért lett Vodanet. Debrecenben az egyetem mellett (!!!), nem volt semmilyen értelemes, megérős ADSL. Tény hogy bizonytalankodik a Vodanet, de biztosan kinövi. Állítólag folyik a rendszer kiépítése és duplázódik a sávszél, ami 7,2Mbit elvileges, és 3,6Mbit valós teljesítményt ígér. Ha ez igaz, akkor az "akár 3,6" már valós 3,6 lesz. Ez helyi viszonylatban még a vezetékes ADSLt is lealázza árban. A sorozatos hibák miatt a vakolatot természetesen már lekapartam, de ettől még mindíg ez a legjobb és legkedvezőbb net a környéken. Az hogy vezetéknélküli, meg hab a tortán. :R

[ Szerkesztve ]

> kiregisztrálva, ne küldj privátot <

(#34) lúzer válasza (An)Dante (#13) üzenetére


lúzer
veterán

ezt miből gondolod?

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#35) djdee válasza greeneye166 (#33) üzenetére


djdee
tag

Abszolút egyet kell értsek!
Én kb. fél éve használok Pesten Vodanetet és eddig abszolút meg vagyok vele elégedve.
Az ADSL-t váltottam le, mert 4 év hűség után, nem voltak hajlandóak semmilyen kedvező ajánlatot tenni, vagyis drágábban kaptam a netet, mint az új belépők, amire azt mondtam, hogy nyazsgem.
Megkötöttem a Vodát és most havi átlat 40-50GB adatforgalmat bonyolítok 5ezerért, és ugye nem csak otthoni letöltésre használom, hanem bárhova megyek, velem lehet! :) A sebessége pedig stabilan hozza a 1,5-et, néha 2-t! A korábbi előfizum 4megás volt, de a letöltési korlátom (az ftp specifikus) úgyis csak 1mega! Vagyis nem tapasztalok lassulást és havi 7500 helyett még mindig csak 5000!!!!
Ja, és én eddig szinte mindenhol (ált. bevásárlókp-kban, kávézókban) tudtam gyorsan netezni, ahol épp kedvem támadt.
Nekem már csak 1 gondom van, hogy nem tudom megoldani, hogy ne külön kártyán ketyegjen, hanem vagy egy vitamaxal vagy az előfizummal együtt! Ilyen kéréseimre mindig leráznak az üf-esek! :O

(#36) ddddd4


ddddd4
tag

Így is megéri. 1Mbit-es kábelnet kb 5000ft. Ez többet ér, mert nem helyhezkötött, és néhány modemmel akár 7.2Mbit-el megy.

Vodafone

(#37) greeneye166 válasza ddddd4 (#36) üzenetére


greeneye166
aktív tag

Szia. Ezek szerint egyes modemek képesek azonos körülmények közt (hely, idő) nagyobb sávszélre mint más 3G modemek pl HuaweiE220? Esetleg tudsz olyan típusokat amikre ez igaz? Hasznos lenne. THX előre is. :R

[ Szerkesztve ]

> kiregisztrálva, ne küldj privátot <

(#38) ddddd4 válasza greeneye166 (#37) üzenetére


ddddd4
tag

Tudok. Pl. a Hauwei E272 és az E172 tud 7.2 mbit/sec-et.

Vodafone

(#39) greeneye166 válasza ddddd4 (#38) üzenetére


greeneye166
aktív tag

Szia. Köszönöm a válaszodat. :)
Ez azért furcsa nekem, mert elvileg az E220 15Mbit/sec-el tudna menni max, tehát a 7,2 meg se kéne neki kottyannia. :F

> kiregisztrálva, ne küldj privátot <

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.