Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) JoeYi


JoeYi
őstag

Samsung QE65S95BAT 857e Ft az MM-ben. Fura ezt kimondani, de ez kifejezetten olcsó az inflációt és a devizát figyelembe véve

(#2) #72042496 válasza JoeYi (#1) üzenetére


#72042496
törölt tag

Az A95K-hoz és a G2-höz képest is jó áron van.
Érdekes, hogy Media Markt árait nézve a 65"-os már relatíve olcsóbb is, mint az 55-ös (egységnyi pénzért nagyobb a kép).

#3 tibaimp
Az A95K és S95B Samsung QD-OLED. A többi (nemcsak amit teszteltek, hanem általában is) LG WOLED.

[ Szerkesztve ]

(#3) tibaimp


tibaimp
nagyúr

Az OLED-ekben, minden gyártóéban, LG panel van?

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#4) Joci10 válasza tibaimp (#3) üzenetére


Joci10
őstag

Ahogy Balika a szerkesztett hozzászólásában előtted említette: a QD-OLED egy Samsung fejlesztés (vagyis eltér az LG féle WOLED megoldástól), amit egyelőre tévékben a Sony és a Samsung dob piacra, és terjeszti (sokak szerint jobb a képe, mint az LG WOLED-jének). Monitoroknál már kicsit több a partner, mert akad az Alienware mellett MSI termékjelzésű QD-OLED-es megoldás is (amiről biztosan tudok, mert ezekről volt hír itt, a ph!-en is, de elképzelhető, hogy más gyártók is vannak a partnerek között).

[ Szerkesztve ]

(#5) Samott


Samott
addikt

Errol a rendezvenyrol minden evben szamot adtok, mikozben ez csak valami sarki bolt reklamcelu osszeroffenese az egesz. Itt a honlapjuk: https://valueelectronics.com/

Value Electronics, founded in 1998, is a custom a/v integrator with a retail showroom in the downtown Village of Scarsdale, NY. Value Electronics is well-known and highly regarded as the go to place to purchase audio and video equipment and a/v furniture. The company specializes in a/v system design and custom installation in Westchester.

Ez minden csak nem egy komolyan veheto rendezveny. :)

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#6) Yany válasza tibaimp (#3) üzenetére


Yany
addikt

Egy kis ideje már nem. A Samsung megjelent egy az LG-étől különböző megvalósítású OLED panellel, amit QD-OLED-nek hívnak, mivel az LCD paneleknél bevetett kvantumpontos megoldást adaptálták az OLED technológiájához. Szóval a JOLED és az LG WOLED mellett immár harmadik szereplőként a Samsung QD-OLED paneljeivel is találkozhatsz.

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

(#7) Donki Hóte válasza Samott (#5) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Igen, az USA-ban nagy hagyománya van az olyan "világbajnokságoknak", ahová jó pénzért lehet benevezni, aztán aki a legtöbb szponzori pénzt teszi az asztalra, az nyeri meg a versenyt.

Kb. a nullához konvergál ezeknek a versenyeknek a valós jelentősége :K

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#8) #72042496


#72042496
törölt tag

Itt van amúgy a teljes anyag, illetve itt egy 16 perces kivonat.

Teljesen papírforma lett az eredmény, nekem két dolog szúrja a szemem:
- Nem vakteszt volt, megmondták előre, hogy melyik tévé melyik.
- Játék módban nem vetették össze őket.

Szerintem nyugodtan össze lehetne engedni a 4K és 8K tévéket is. Csak a Z9K-ból és Z2-ből nincs 65-ös ill. az utóbbi amúgy is rögtön felismerhető.

[ Szerkesztve ]

(#9) tibaimp válasza #72042496 (#2) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Balika911, Joci10, Yany: köszi srácok :R
Szóval akkor a tesztgyőztes + 2. hely TV panelja Samsung. Néztem az árakat 1. hely Sony ~1,2MFt; 2. Samu ~1MFt; 3. LG ~900eFt ha jól emlékszem, míg egy LG C2-es ~800eFt. Nem mostanában akarok venni TV-t, de azt már most látom, hogy lesz vakarózás rendesem a részemről.... :B

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#10) #72042496 válasza tibaimp (#9) üzenetére


#72042496
törölt tag

Az a 850 ezres Samsung 65S95B jó vétel ebben a kategóriában. Ha játszol, akkor érdemes utánanézni, hogy játék, esetleg PC módban (4:4:4 chroma) is pontos-e, mert többfelől írtak olyat, hogy nem. Ill. nincs Dolby Vision, amennyiben ez érdekes. Sony-nál pedig csak két HDMI 2.1 van, ebből az egyik egyben az eARC port is. Emellett Sony-nál a VRR lehet érdekes, hogy jól működik-e. 2160p@120-ban Sony-nál sincs Dolby Vision.

Ezek elég friss árak, jövőre valószínűleg sokkal olcsóbbak lesznek.

[ Szerkesztve ]

(#11) nexplo válasza Donki Hóte (#7) üzenetére


nexplo
őstag

Ezeket szoktam kiindulópontnak tekinteni ha tv után kutatok. Ami odakerül csak nem lehet olyan rossz :D Aztán az indulókból szemezgetek, majd jönnek a tesztek és a végén a pénztárcámba nézve veszek egy akciós sokkal olcsóbb vackot... A vackot kicsit eltúloztam de csúcs TV-t még sosem vettem. El vegetálok pár éve egy 65-ös OLED-el. Persze közép kategóriából :)

Zavard össze a világot: mosolyogj hétfőn! :)

(#12) tibaimp válasza #72042496 (#10) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Nagy köszi :R . És igaz! Kell a DolbyVision, így akkor LG marad.
A többi gyártótól nem hallani, hogy beépíti a szabványt, vagy kizárólagos joga van rá az LG-nek egy ideig?

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#13) #72042496 válasza tibaimp (#12) üzenetére


#72042496
törölt tag

Alapból a Sony tévék is támogatják, kivéve 2160p@120 mellett. Túl hosszú lenne az EDID header, csak nem tudom, akkor az LG-nél például hogyan oldották meg. Philipsnél is van Dolby Vision. (Rákeresve a Vizio, Hisense és TCL is támogatja, de ezeket zárójelben, mert neked talán kevésbé érdekesek most.)

[ Szerkesztve ]

(#14) tibaimp válasza #72042496 (#13) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Úgy látom nagy mágus vagy a témában, maximális :R :R .
Még keresni foglak az tuti :B :K ha nem gond.
De, mint írtam, nem idén lesz, mert idén másra kell a pénz!

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#15) #72042496 válasza tibaimp (#14) üzenetére


#72042496
törölt tag

Dehogy, csak olvasgatok kapcsolódó fórumtémákat. :) Ha lesz kinézett modell, akkor szívesen elmondom, amit tudok róla. AVS Forumon általában szokott lenni owner's thread, akár gaming thread is a különböző tévékhez, azokat érdemes szerintem megnézegetni.

Panasonicot kifelejtettem, náluk is van DV.

[ Szerkesztve ]

(#16) tibaimp válasza #72042496 (#15) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Köszi :R , de jobban szeretem a Ph-t! Elmentettem a vonatkozó OLED topikot, majd érdeklődök. Most néztem az Összefoglalóját, azt a :Y . Lesz mit olvasgatni! Jó lesz az!

[ Szerkesztve ]

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#17) Duree


Duree
veterán

Azt hiszem ha a mezőny több szereplősebb lett volna akkor sem változott volna a sorrend.
Viszont a Samsung QD-OLED tévéja igen csak jó árban van, meg is lepődtem.

duree54

(#18) Donki Hóte válasza nexplo (#11) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Ezek a "bajnokságok" miért jobbak, mint az rtings.com tesztjei :F

Azt tekintsd kiindulópontnak, ott korrekt tesztek vannak :R

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#19) nexplo válasza Donki Hóte (#18) üzenetére


nexplo
őstag

Jogos. Én mindenféle tv összehasonlítást olvasgatok. Sajnos többnyire csak álom marad a legtöbb, mert amit tetszik és tényleg elfogadnám kompromisszumok nélkül, az általában a pénztárcám mérete miatt esik ki :)

Zavard össze a világot: mosolyogj hétfőn! :)

(#20) Joci10 válasza Samott (#5) üzenetére


Joci10
őstag

Konkrétan miért 'szidod'?
Rossz eredményt hoztak ki? Nem úgy tűnik.
A kutya nem nézi a versenyüket? Tuti nem a saját honlapjukról jött az itt megírt hír, hanem valami nevesebb online híroldalról, vagyis valaki csak nézi őket, hogy ott is megjelenjenek, és ide is elérjenek.
Vagy valami más (pl. egyszerűen utálod az adott 'versenyt', vagy pl. csak mindenképp valamibe bele akarsz kötni itt, a ph!-en)? Tényleg érdekelne...

(#21) Samott válasza Joci10 (#20) üzenetére


Samott
addikt

Nem birom az ilyen kamu, Superbrand stilusu hulyesegeket. TV-k kiralya, ja egy kulvarosi kereskedes, ki tudja milyen tesztjen gyoztes tv. A kereskedes tulaja a haverjaival kivalasztja azt a tv-t, amibol a legtobbet akarja eladni. Vagy akitol a legtobb marketing tamogatast kapja. Es kozben reklamot csinal a boltjanak. Mi meg komolyan vesszuk. Hat meg csak nem is vakteszt volt... :)

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#22) nexplo válasza Samott (#21) üzenetére


nexplo
őstag

Azért annyira nem vesszük komolyan. Aki ebből a tesztből-versenyből vagy nevezzük bármiből von le következtetést az meg is érdemli :) Ez nem az a kategória hogy a kis nyugdíjas a tecsóban azt nézi, hogy épp melyik 1000Ft-al több vagy kevesebb. Ebben a kategóriában az emberek talán gondolkodnak is mielőtt kiadnak egy valag pénzt érte. Ámbár ez lehet az én utópiám is.... :B

Zavard össze a világot: mosolyogj hétfőn! :)

(#23) Donki Hóte válasza Samott (#21) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Hat meg csak nem is vakteszt volt... :)

Hát, a legjobb TV-t igazi vakteszten kiválasztani nagy királyság lenne :C

Ez olyan, mintha a TESLA az innováció jegyében braille írással ellátott gombokat rakna az autókba a kormányra :K

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#24) Donki Hóte válasza nexplo (#22) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Magyarországon is megjelent olyan, viszonylag komolynak tekinthető internetes portál által készített teszt, amelyben a Drinky Cola ízben lenyomta a CocaColát :Y

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#25) Joci10 válasza Samott (#21) üzenetére


Joci10
őstag

Újra érdeklődöm, mert újra azt írtad le, hogy szerinted nem hitelesek, miközben meg én pont azt írtam le, hogy az idei eredmény mégiscsak hiteles - hiszen a QD-OLED több szakértő (és nem szakértő) szerint is jobb, mint a WOLED; ami pedig jobb bármilyen LCD-nél (QD-OLED>WOLED>LCD). És ezt hozták ki végeredménynek is.
Akkor mi az, ami szerinted rossz volt a döntésükben? Vagy mi az, ami indokolná az 'ebből akarja a legtöbbet eladni' vagy az 'akitől a legtöbb marketingtámogatást kapja' állításodat a fenti (márminthogy korrekt végeredmény jött ki) fényében? Mert értem én, hogy általánosításokkal próbálsz reagálni, de én nem általában kérdeztem az ilyen 'nevenincs' díjak kitalálóira, létrehozóira, hanem csak konkrétan erről az egyről, ami szerinted hiteltelen, miközben meg korrekt eredményeket közölt.

(#26) Samott válasza Donki Hóte (#23) üzenetére


Samott
addikt

Te is tudod hogy ertettem, a kijelzot mutatni csak, kava, tipusjelzes nelkul.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#27) Samott válasza Joci10 (#25) üzenetére


Samott
addikt

Te, en nem tudom melyik a legjobb tv, de azt tudom hogy nem ugy kell kivalasztani hogy egy kereskedo a havejaival a bolt hatsoreszeben velemenyezi az eppen keszleten levo vasakat. Mert akaratlanul is felvetodik, hogy esetleg az nyer amin a legnagyobb arres van, vagy ahonnet eppen a legtobb kenopenzt kaptak. Ha neked ez hiteles, mert olyan eredmenyt hozott amit vartal akkor sok boldogsagot hozza. En nem tudom az ilyesmit ilyen egyszeruen elfogadni.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#28) Berényi tomm


Berényi tomm
csendes tag

Csak én aggódom a kék oled öregszik a leggyorsabban azért várjuk ki a qd oled tv kibir e 6 évet a lg oled már bizonyított nekem 4 éve van 4k oled nagyon szeretem :K

(#29) nexplo válasza Donki Hóte (#24) üzenetére


nexplo
őstag

Már elnézést, de hülyék mindig is voltak és lesznek is. Ezt már elfogadtam. Szerintem egy bizonyos intelligencia felett az ember át tud siklani bizonyos dolgokon. Nekem ha valaki elkezdi elmagyarázni hogy 2*2=8 akkor ráhagyom. Megtanultam elfogadni mindenkit úgy ahogy van. :)

Zavard össze a világot: mosolyogj hétfőn! :)

(#30) Skyhunter


Skyhunter
senior tag

Azért a Panákat kihagyni ebből a "versenyből"... :(( Lesz elég tökös valamelyik "független" csatorna, amely csinál egy Pana LZ2000 vs Sony A95k tesztet? :D

[ Szerkesztve ]

(#31) #72042496 válasza Skyhunter (#30) üzenetére


#72042496
törölt tag

USA-ban nincs Panasonic, maguknak köszönhetik. HDTVTest shootoutban biztos lesz LZ is.

[ Szerkesztve ]

(#32) Héliosz válasza Skyhunter (#30) üzenetére


Héliosz
tag

Leghamarabb szerintem Vincent csinálna ilyet, a HDTvtest jutyub csatornán.

Ha lebeszélünk egy üzletet, kérlek legyen Benned annyi, hogy állod a szavad. Nem nagy dolog. :)

(#33) nexplo válasza Skyhunter (#30) üzenetére


nexplo
őstag

Olyan rég volt Pana cuccom hogy őszintén megvallom, nem is gondolnék rá vásárláskor. Most kicsit utána néztem hogy hol tartanak és hát nem semmi. Van pár Tv amit duzzogva elfogadnék azonnal :K

Zavard össze a világot: mosolyogj hétfőn! :)

(#34) Donki Hóte válasza nexplo (#33) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Ahogy a notebookos topikokban mindig felbukkannak azok, aki szerint csakis használt üzleti notebookot szabad vásárolni, úgy pár évvel ezelőtt a TV vásárlós topikokban is hemzsegtek azok, akik szerint csakis Panasonic plazma TV-t szabad vásárolni.

Na én akkor utáltam meg a Panasonic márkát, meg a plazma TV-t. A plazma TV-k hál istennek eltűntek a süllyesztőben, a Panasonic meg szimpla összeszerelő üzem lett, ha jó alkatrészekhez jutnak, akkor jó TV-t raknak össze, de általában eléggé hullámzó a kinálatuk.

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#35) #72042496 válasza Donki Hóte (#34) üzenetére


#72042496
törölt tag

Színhelyesség, képeldolgozás terén az 1500-as és 2000-es sorozatú WOLED paneles tévéik évek óta a legjobbak közt vannak, ha nem a legjobbak. Az LZ2000-et is bátran a G2 mellé lehet tenni, sőt. Talán még a QD-OLED-ek mellé is.

A smart platform, gaming fukciók, I/O pedig egy más kérdés. De filmeket, sorozatokat nézni toplistás tévéik vannak.

[ Szerkesztve ]

(#36) Skyhunter válasza Donki Hóte (#34) üzenetére


Skyhunter
senior tag

Nekem Pana GT60 plazmám van, megjegyzem nem vagyok Pana fan, volt/lesz más márkájú tv-m is. Mostanában viszonylag ritkán nézek bármit is rajta, de hétvégén elővettem a Dune-t, megnéztem a Prey-t, és megjegyeztem magamnak, hogy bár a tv nem 4k-s, de baromi jó képe van még mindig. Amit láttam eddig élőben OLED-eket, bárki bármit mondjon, a mozgásmegjelenítés még mindig nem éri el a plazmák szintjét. Persze ha a mostani kilehelné a lelkét, nyilván OLED-et vennék. (Philips 806 tetszik, de vszeg inkább egy 55 LZ1500 vagy A95k lenne a befutó)

(#37) Joci10 válasza Samott (#27) üzenetére


Joci10
őstag

OK. Nem értesz hozzá, de kritikát meg tudsz fogalmazni úgy, hogy azt sem tudod, miről van szó. Kijelented, hogy "egy kereskedo a havejaival a bolt hatsoreszeben velemenyezi az eppen keszleten levo vasakat", miközben meg .... (mint a régi viccben, ahol nem Moszkvában hanem Szentpéterváron, nem Moszkvicsokat, hanem Zsigulikat és nem osztogatnak, hanem fosztogatnak)
Ááááá, de mindegy is. Szerinted hiteltelenek, mert ... mert csak, miközben korrekt eredményt adtak. Nem mondom, hogy nekem ettől hitelesek lettek, de ha a hírt a helyén kezeljük, akkor csak megerősíti a várakozásokat, és a hozzáértők előzetes véleményeit is. Véleményem szerint pont ezért is lett hír belőle, mert nem akartak holmi gyengébb minőségű, raktárakban porosodó cuccot előtérbe nyomni, hogy el tudják adni. Persze lehet ezért lenézni őket, meg utálni, mert ilyen módon akarják megalapozni a cégük megbízhatóságát, 'hírnevét'; de amíg korrekten kezelik a 'versenyüket' (és korrekt eredményeket hoznak ki), addig szerintem az általad felhozott jogtalan kritika nem érheti őket (és igen, nem véletlen egyes szavaknál az idézőjelezés).

[ Szerkesztve ]

(#38) Samott válasza Joci10 (#37) üzenetére


Samott
addikt

Nem tudjuk mi a korrekt eredmeny. Legalabbi ez alapjan a teszt alapjan nem derul ki. Te is csak azert tartod hitelesnek mert igazolta a prekoncepcioidat. Ezert felreteszed az osszes gyanus korulmenyt, probalod ignoralni, lekicsinyiteni azokat. En meg azert ketelkedem benne mert tul sok a lehetoseg a "tevedesre" (es akkor meg nagyon eufemisztikus voltam).

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#39) nexplo válasza Donki Hóte (#34) üzenetére


nexplo
őstag

Nekem még Samsung plazám áll a sarokban vagy 6 éve (100cm körüli) de eladni meg sem próbáltam, mert szerintem egy forintot sem adnának érte. :D
Nekem régen nem voltak túl jók a benyomásaim a Panával. Nem voltak rossz cuccok amiket próbáltam, de mindig volt valami idegesítő hiba vagy hiány bennük. Én leszoktam róluk. Hogy utána hogyan fejlődtek azt pedig nem tudom. Az tuti hogy most amiket árulnak az nem rossz. De ugye személyes tapasztalatom , nincs , csak az oldalukat meg egy két tesztet böngésztem :)

Zavard össze a világot: mosolyogj hétfőn! :)

(#40) Joci10 válasza Samott (#38) üzenetére


Joci10
őstag

Balika is lerta, hogy korrekt az eredmény (#8-ban: "Teljesen papírforma lett az eredmény[...]"). De más szakértők (és nem csak szakértők, vagy 'szakértők') is leírták több helyen, hogy (ahogy már korábban említettem) a Samsung féle QD-OLED jobb, mint az LG féle WOLED (és annak már kérdésnek sem kellene lennie, hogy bármelyik OLED jobb, mint bármelyik LCD). De biztosan az én prekoncepciómról van szó - hiába említettem többször is, hogy ez nem egyéni vélemény. És ja, a nem létező 'gyanús körülmény'-eket ignorálom, mert bizonyítékok nélkül vádolsz valakit, mert te úgy gondolod. Mert te azt mondod. Bocsi, ha a tények nélküli vádaskodást ignorálom, de én ilyen vagyok. Addig minimum semleges vagyok valakivel szemben, amíg ki nem derül valami simlissége. De nekem nem elég az, hogy XY azt mondja, hogy 'biztosan csal, mert csak'.

(#41) #72042496 válasza Joci10 (#40) üzenetére


#72042496
törölt tag

Ez volt a várható eredmény, de a módszertanban mégis furcsa, hogy megmutatták előre, hogy hol melyik tévé van. "Ismeretlenül" is körbe lehet lőni, hogy melyik készülék melyik lehet, de az mégis más lett volna, ha csak számukat látják. (Úgy olyat is lehetett volna, hogy valamelyikből kettőt állítnak be, és megnézik, mekkora a szórás a két ugyanolyan tévé közt.)

Azzal viszont semmi gondot nem látok, hogy a Value szervezte, egy ilyen cégnél minden adott hozzá. Sokal inkább, mint hogy egy tévégyártó csináljon hasonlót. Arra még kíváncsi lennék, hogy ha az "utcáról" hívnak be embereket, akkor mi az eredmény.

[ Szerkesztve ]

(#42) Samott válasza Joci10 (#40) üzenetére


Samott
addikt

Semmi baj, ha neked ez igy megfelel, orulj neki. Nekem tovabbra is tul sok a lehetoseg a sumakolasra. Mikozben lehetett volna ugy is csinalni, hogy ne adjanak okot a gyanura. Megse ugy csinaltak.

Balika911: minden evben igy csinaljak, ez egy marketnig fogas, nem valos verseny. Jo mindenkinek: a boltnak mert reklamozza magat, az ujsagiroknak mert irhatnak rola es a gyoztes markanak is mert buszkelkedhetnek vele. Nem egyedi, vannak kifejezetten erre epulo vallalkozasok, lasd peldaul a kulobozo sör meg asvanyviz trofeak/cimkek. Vagy eppen a Superbrands. Kifizeted, megnyered.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#43) Héliosz


Héliosz
tag

Egymás mellé téve biztosan van némi különbség a 2 technológia képe között, én MM-ban állóképnél láttam különbséget, de nem mondtam volna feltétlenül jobbnak a qdoledet. Ilyet szerintem felesleges kijelenteni, hogy jobb, mint a WOLED, amely már azért egy lényegesen kiforrottabb technológia, a Samsung paneleknél is előjöhetnek egy idő után különböző problémák. Természetesen az újabb technológia nyert, nyilván most azért vannak megőrülve a tesztelők... 1-2 év múlva feltehetően jön majd az LG válasza is, illetve a Panasonicról sem feledkezzünk meg (pl az idei LZ2000-ről), az lehetséges, hogy WOLED panellal szerelve is meg fogja szorongatni a QD-t... :D És akkor még ott van a Philips, Sony, stb.

Ha lebeszélünk egy üzletet, kérlek legyen Benned annyi, hogy állod a szavad. Nem nagy dolog. :)

(#44) #72042496 válasza Héliosz (#43) üzenetére


#72042496
törölt tag

A QD-OLED mérhetően is jobb adott paraméterekben, így ezt nyugodtan ki lehet jelenteni. Egy világos áruházban a store módban futó készülékeken ebből sokminden nem látszik.

Hátránya a pixelstruktúrából származik, de tévéknél az sem különösebben érdekes. Majdra pedig a zsidó sem ad, az 1-2 év múlva érkező választ letesztelik, amikor 1-2 év múlva kapható lesz. :)

[ Szerkesztve ]

(#45) Yany


Yany
addikt

Nekem az ő szavuk számít: [Rtings]

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.