Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) wsanyi


wsanyi
aktív tag

Nem 2021-re ígérte a TSMC az 5 nm-en való tömeggyártás lehetőségét? :O

[ Szerkesztve ]

Az éltető nap mindig süt, még akkor is, ha néha nem látjuk, mert eltakarják a felhők, vagy mert éppen éjszaka van.

(#2) Lacok válasza wsanyi (#1) üzenetére


Lacok
őstag

[link]

"Errare humanum est, sed in errare perseverare diabolicum"

(#3) fotel


fotel
aktív tag

Eddig sem tudtam követni a palettat, igy se lesz jobb. Persze en meg mindig egy régi gépet hajtok, i5 1st gen procival es nem erzem lassunak. Hiába, megöregedtem.

(#4) Televan74 válasza wsanyi (#1) üzenetére


Televan74
nagyúr

Hát nem tudtad hogy az Intel 10nm -re a többiek 7nm -vel megegyezik. Sőt sok ember szerint még jobb is. ;]

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#5) Cifu válasza wsanyi (#1) üzenetére


Cifu
nagyúr

Ne ugorj be az elnevezések mögötti marketingnek...

Az Intel 10nm-e kb. a TSMC 7nm-nek felel meg. Itt van hatalmas bukó jelenleg az Intelnél.
A TSMC 5nm-e nagyjából az Intel 7nm-ének felel meg, bizonyos szempontból elképzelhető, hogy még gyengébb is a TSMC megoldása, hiába sugalja azt a megnevezés, hogy márpedig ez egy generációval előrébb jár.

Tehát ha a hírben szereplő számok stimmelnek, akkor az azt jelenti, hogy az Intel kb. 2 év lemaradásban lesz a konkurensek terén az 10nm-ével technológiai (és nem megnevezési) szempontból, ami csak azért fájó, mert korábban cirka egy-két év előnye volt, ez olvadt el az elmúlt évek Benny Hill showjában.

Ha 2022-ben jön az Intel 7nm-e, akkor egy év lemaradásban lesz a TSMC féle 5nm-hez képest. Persze feltételes módban...

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#6) satz18


satz18
őstag

Még mindig ugyan az a kotta. Hosszú munkához idő kell, kivéve az intel féle 10 nm-hez, mert ahhoz sokkal több. Addig is lehet növelni a magszámot a Xeon procik átnevezésével és OC-zásával.

Asus G513QY, Samsung A52s 5G

(#7) Abu85 válasza Cifu (#5) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Mármint az eredeti 10 nm-es node, amiből sose lesz semmi. De ez egy másik 10 nm-es node már, aminek még nem adták ki a specifikációit.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#8) Petykemano válasza Abu85 (#7) üzenetére


Petykemano
veterán

Ezek szerint Charlie@S|A híresztelése igaz volt.

A legeslegelső mobil ice lake még az eredeti, vagy már az új 10nm gyereke?

Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

(#9) Cifu válasza satz18 (#6) üzenetére


Cifu
nagyúr

Ha a hír úgy jön ki, hogy 2020-ban lehet teljes az átállás a 7nm-re az AMD-nél, az nem lenne hír (bár ha jól sejtem, igaz lenne), és senki sem fogná a fejét.

Ha az Intelről jön hír a fenti címmel, megy az Intel fikázás.

Az elmúlt egy évben lassan már tényleg elérte a PH! hírszerkesztése, hogy sajnálom az Intelt, és lassan elkezdek nekik drukkolni az AMD ellenében... :U

Pedig aztán én ekéztem eddig őket rendesen (paszta-gate, OEM-ek lefizetése, stb.)...

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#10) Abu85 válasza Petykemano (#8) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

A Cannon Lake az eredeti 10 nm, alig működik. A 10 nm+ teljesen törölve lett, ez pedig egy harmadik 10 nm-es node, amiről gyakorlatilag semmit se tudni. Erre jön az Ice Lake. Charlie szerint 12 nm-nek kellene hívni, de ezt nem tudom megerősíteni. Nincs erről a node-ról adatom, azt leszámítva, hogy 10-es van a nanométer előtt.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#11) Cifu válasza Abu85 (#7) üzenetére


Cifu
nagyúr

Ez mondjuk jogos...

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#12) Pug válasza Cifu (#9) üzenetére


Pug
veterán

Nem tudom, szerintem azt a slamasztikát (viszonylagos, nem a piac másik szereplőjének helyzetéhez mért) amibe az Intel lovalta magát a production-jében azt ő maga generálta és nem a PH! hírszerkesztősége....:U

[ Szerkesztve ]

ELADÓ Mous S24 Ultra Limitless 5.0 - MagSafe Speckled Fabric https://hardverapro.hu/apro/bontatlan_mous_s24_ultra_limitless_5_0_magsafe_spe/hsz_1-50.html

(#13) Fecogame


Fecogame
veterán

Csak ennyi:

:))

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#14) Cifu válasza Pug (#12) üzenetére


Cifu
nagyúr

Az Intel helyzetét elemző mondatrésszel kapcsolatban nincs is vita, Benny Hill shownak is kínos, amit összehoztak az elmúlt 2-3 évben.

De azért az is furcsa, hogy valahogy brutális ellenszél megy az Intelnek (és az nVidiának), míg hátszél az AMD híreknek, vagy legalábbis nekem így jön át...

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#15) Mrpingvan


Mrpingvan
tag

Majd 2022ben kiderül... hogy ez igazából a 14nm++++++++++

(#16) dokanin válasza Cifu (#14) üzenetére


dokanin
aktív tag

Hát nem nehéz szimpatikusabbnak látni jelenleg az AMD-t az Intelnél.

(#17) Cathulhu válasza Cifu (#5) üzenetére


Cathulhu
addikt

"Ha 2022-ben jön az Intel 7nm-e, akkor egy év lemaradásban lesz a TSMC féle 5nm-hez képest. Persze feltételes módban..."

Ha minden igaz, akkor az mar 2 ev lemaradas a TSMC-hez kepest (persze, ha nekik minden osszejon, es 2020-ra mar megy a nagyuzemi 5nm), de ez nem jelent 2 ev lemaradast az AMD-hez kepest. Utobbi raadasul mostanaban eleg kiszamithatatlanul adoptalja a gyartastechnologiakat, 14 nanoval kesobb jott, 10-et ki is hagyta, 7 nanon most elvileg gyors (de csak az intelhez kepest, mivel az iphoneban mar jopar honapja uzemel 7 nm, a Zen2 meg meg messze van), Zen4-rol meg nem tudni mire tervezik.

Ashy Slashy, hatchet and saw, Takes your head and skins you raw, Ashy Slashy, heaven and hell, Cuts out your tongue so you can't yell

(#18) Garrick válasza Cifu (#14) üzenetére


Garrick
csendes tag

Ezen nagyon nincs mit csodálkozni. Mindig azon oldal piedesztálra emelése és istenítése ment amelyik jobb helyzetben volt és előrébb járt. Elég megnézni a régebbi cikkek hozzászólásait. Azoknál az AMD sorozatos ekézése ment, akármit mutattak vagy terveztek.

(#19) Solten


Solten
addikt

2021!? Az fenyev ebben az iparban. Bravo Intel, ezt jol elqrtatok... :)

Saor Alba

(#20) Carlos Padre válasza Cifu (#14) üzenetére


Carlos Padre
veterán

Ez jogosan tűnhet így ha a többi magyar hw oldalhoz vagy szokva :)

Genyó vagyok, ha hülye vagy megmondom.

(#21) Cifu


Cifu
nagyúr

@Pinky Demon (#17): Általában a TSMC-hez, esetleg a Samsung-hoz szokták hasonlítani az Intelt ilyen szempontból, lásd akár itt az első hsz.-t. :)

@Garrick (#18): A hozzászólások egy dolog, az Intel vs. AMD vs. nVidia fanságot sose értettem, ha csak nem fizet nekik valamit az adott cég. De ennek a felvetésére sokan megsértődnek. :DDD

Itt inkább az a dolog, hogy anno sem volt például ilyen kárörvendés mondjuk mikor az AMD a 32nm-en ragadt gyártástechnológiában. Tényszerűség volt, ha egyáltalán témaként az asztalra került.

Félreértés ne essék, én a versenynek örülök, örülnék, mert vásárlóként nekem az az érdekem, hogy jó áron jó terméket kapjak, ehhez pedig a versenyhelyzet nyújt jó táptalajt. Pont nem érdekel, hogy piros, kék, zöld, hupilila vagy márványfehér színű dobozból jön.

@Carlos Padre (#20): Nem nagyon szoktam olvasni más magyar HW oldalt, külföldit igen.

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#22) Tetsuo válasza Cifu (#14) üzenetére


Tetsuo
aktív tag

Mindig a gyengébbnek drukkolunk. :))

(#23) Cifu válasza Tetsuo (#22) üzenetére


Cifu
nagyúr

Hajrá VIA!!!! :DD :DD :DD

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#24) Egon válasza Cifu (#14) üzenetére


Egon
nagyúr

De azért az is furcsa, hogy valahogy brutális ellenszél megy az Intelnek (és az nVidiának), míg hátszél az AMD híreknek, vagy legalábbis nekem így jön át...

Nem csak neked jön az így át: csak a vörös szemüvegesek tapsolnak a tények így történő tálalásának.
Egyébként jó eséllyel az AMD is fog 1-2 komponenst (ha nem is procit) gyártatni 14 nanón még sokáig, de az náluk pozitívumként van tálalva... :U

[ Szerkesztve ]

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#25) Tetsuo válasza Egon (#24) üzenetére


Tetsuo
aktív tag

Ha az AMD bénázik, az úgymond megszokott volt eddig. Az Intel nagyságrendekkel nagyobb erőforrással a háttérben, kőprofi nyomulása és marketingvezérelte fejlesztései után evidens, hogy meghökken az ember, ha balul sül el nekik valami. Nem hajtotta őket a tatár, nem kellett buta marketinget bevetve versenyezniük stb., önmaguknak okozták a sok problémát - és ez aggodalomra ad okot.
Az AMD pedig úgy fejlődik minden tekintetben, hogy a nyakán áll az Intel.
A kettőt összevetve igenis komoly baj van/lehet az Intelnél - ennek adnak hangot a cikkekben, nagyon helyesen.

[ Szerkesztve ]

(#26) Abu85 válasza Egon (#24) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Az Intelnél is sokáig marad majd a 14 nm, amikor elérnek a chiplethez. Egyszerűen vannak nem jól skálázódó áramköri elemek, amiket nem éri meg drága node-okra átvinni, ha abból nincs valami kézzel fogható előny (például limitált hely). Ami számít, hogy a processzormagokat, illetve a multiprocesszorokat tartalmazó lapkákat hol gyártják, ezek ugyanis skálázódó áramköri elemek, amik a fogyasztás jó részét is adják.

(#25) Tetsuo: Ironikus módon általában az a baj, ha nem érzed a nyakadon a kést. Például Krzanich valószínűleg nem küldött volna el egy rakás tapasztalt mérnököt, ha nem lett volna nagy előnye az Intelnek. De mivel úgy értékelte, hogy az előny kellemes, így majd a fiatalok megcsinálják ugyanazt, az öreg mérnök fizetésének a töredékéért. Hát nem csinálták meg. Aztán amikor látta, hogy kigyulladt a ház, akkor persze már nem fukarkodott a fizuval... Renduchintala 25 millió dolláros aláíráspénze ugye.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#27) Cifu válasza Tetsuo (#25) üzenetére


Cifu
nagyúr

Akkor én reagálom biztos túl a helyzetett... :W

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#28) Tidus válasza Egon (#24) üzenetére


Tidus
addikt

Én évek óta ezen hátszél figyelembe vételével olvasom a híreket.

Amúgy ennek a kupaktalanított Xeon-nak legalább CPU kinézete van úgy belülről is. Ha nincs forrasztva akkor is.
Nem úgy mint az ehhez képest is szeneslapát méretű TR, négy-öt chip egy kupak alatt. A pásztázáshoz is egy glettvas kell.

(#29) Tetsuo válasza Cifu (#27) üzenetére


Tetsuo
aktív tag

Szerintem igen. Másrészről vannak az érzelmek. Nem robotok írnak cikkeket, hanem emberek saját személyiséggel. Valaki éppen ezt, valaki meg azt favorizálja - nincs ezzel semmi baj, amíg a tények is bemutatásra kerülnek - és szerintem ez így történik itt a PH-n.
Hadd örüljön már, akár egy cikkíró is az AMD kvázi feltámadásának és a közel monopól piac átrendeződésének. Ez simán benne lehet egy cikkben.

[ Szerkesztve ]

(#30) Abu85 válasza Tetsuo (#29) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Annyira most nincs minek örülni. Persze az AMD-nek jól jön pár év, de az nem igazán jó a piacnak, ha az idén érkező Rome-ra, az Intel majd 2022-ben válaszol. A szervergyártók sem különösebben boldogok attól, hogy Intelből kétutas konfig kell, hogy meglegyen az egyutas Rome (már csak azért sem, mert sok szoftverlicenc tokozásra van számolva). Szóval az oké, persze jó hír, hogy az AMD feljött, de az már semmiképpen sem az, hogy ilyen gyorsan ekkora előnyt csinálnak maguknak. Bátor lépés volt 19-re lapot húzni, mert ha nem jön be, akkor az csőd, viszont az aktuális helyzet maximum az AMD-nek lesz jó. Figyeld meg, hogy idén az AMD már visszafogja a tempót, és nem lesz 16-magos Ryzen 3000, pedig tudnának csinálni ilyet, csak nincs okuk rá. Itt már a user hátrányba kerül.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#31) b. válasza Abu85 (#30) üzenetére


b.
félisten

mert a 12 magos nagy hátrány lesz. hagyjuk ezt az ál AMD fikát mert még ez is burkolt marketing, persze ügyesen megfogalmazva, mint azt már megszokhattuk a kikezdhetetlenség és korrektség oltárán.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#32) Abu85 válasza b. (#31) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Nem lesz nagy hátrány, de jöhetne 16-magos is. Ennek egy fontos célja van. A termékek pozicionálásánál számít, hogy milyen áron és mennyit lehet eladni. Ergo egy mainstream platformba szánt top processzort nem fognak 500 dollár fölé árazni. Ha a 16-magos modell lesz 499, akkor a 12-magos 399, míg a 8-magos szépen lemegy 249 dollárra, és így tovább. Viszont ha a 12-magos modell a csúcs, akkor az lesz 499 dollár, és így már a többi árcédulája is feljebb csúszik. Emiatt nem mindegy, hogy lesz-e 16-magos a felhasználónak. Az AMD-nek jó, de nekünk nem igazán. És ez az árazás majd az augusztusban érkező Castle Peakre is hatással lesz, hiszen ott van értelme a 64-magos verziónak, de 2000 dollár helyett majd kap 3000 dolláros árcédulát. Ez megint nem a usernek kedvez. És itt azért processzorokról beszélünk, amelyek tipikusan kevés komponensből épülnek fel, vagyis van rajtuk haszon bőven, tehát lenne hova engedni az árból.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#33) hokuszla


hokuszla
aktív tag

10400 16GB 1660s 4.5TB

(#34) Televan74 válasza hokuszla (#33) üzenetére


Televan74
nagyúr

Ez hogy kapcsolódik a hírhez? Nem értem.Vagy csak a szokásos Intel jobb trollkodás? Mert akkor ok. ;]
Amúgy szép eredmények az AMD -től, de van még hova fejlődni. :K

[ Szerkesztve ]

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#35) Akula


Akula
őstag

Vajon milyen biztonsági rések beépítésén dolgozhatnak a háttérben?

"Akula Sub, ready for the deep!"

(#36) ablack válasza hokuszla (#33) üzenetére


ablack
senior tag

Nem mindenkinek játékra kell a CPU.

(#37) Hubba12 válasza ablack (#36) üzenetére


Hubba12
senior tag

Ezek még mindig full hd eredmények. Majd ha 4kban is ennyivel többet tudd.

[ Szerkesztve ]

Csak az ASUS!

(#38) SECTORnooB válasza Televan74 (#34) üzenetére


SECTORnooB
addikt

De legalább olyan diát mutatna ahol van legalább 20fps lemaradása ;]
Meglepő hogy nem egy performance/dollár diát szúrt be. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#39) hombre[EU] válasza Cifu (#5) üzenetére


hombre[EU]
veterán

Az Intel 10nm-e kb. a TSMC 7nm-nek felel meg. a 7nm transistor density 116,7 millió/mm2,ehhez jön idén a CLN7FF+(+20%) míg az Intelé valahol 90+ környékén lesz,mivel az elōzōleg bejelentett százast (103) valószínū nem fogják elérni

[ Szerkesztve ]

Life, Uh, Finds A Way

(#40) Ragnar_ válasza hokuszla (#33) üzenetére


Ragnar_
addikt

Erre csak azt tudom mondani, hogy kapcsold ki az FPS számlálót, kapcsold be az adaptive syncet és próbáld meg 10-ből 10-szer határozottan megkülönböztetni a 120 átlag FPS-t a 100 átlag FPS-től ;). De egyébként a számok nem hazudnak, ez kétségtelen. Sem a grafikonon, sem az árcédulán, de térjünk vissza erre a grafikonra úgy fél év múlva a Ryzen 3xxx-ekkel...(Azt már nem is mondom, hogy mi lenne, ha a játékok mondjuk már nem erősnégymag-ra készülnének, hanem tudnának skálázódni esetleg, ha már egy konzolban 8 mag van ugye.)

[ Szerkesztve ]

Ryzen R5 1600X - ASUS PIRME-B350 PLUS - 2x8Gb G.Skill Aegis 3GHz - Gigabyte 1070 G1 Gaming

(#41) Cyberboy42 válasza Ragnar_ (#40) üzenetére


Cyberboy42
senior tag

vagy csak annyi hogy csináljon egy ugyanilyen tesztet, a windows 10 októberi frissítése utáni verzióval. picit átrendeződne a dolog. De mindegy is, ez abszolút nem ide illő téma.
Az már annál inkább hogy ez jövőkép az intelnél egyáltalán nem tetszik. Azt gondoltam hogy az év vége fele vehetnék már végre egy 10nm-es Intel procit. Most meg kiderül hogy legfeljebb i3 lesz, ha lesz, mert majd csak jövőre, de jön mellé egy ujabb 14nm-es... hát banyeg, szét lesz szabdalva a termékskála az biztos :(

...A teknős ezután pszichoanalitikusként kezeli az identitászavaros krokodilt...

(#42) DudeHUN válasza Ragnar_ (#40) üzenetére


DudeHUN
senior tag

Mivel maximum 6, és valamennyi a 7. magból használható konzolon (a többi a rendszernek van fentartva), így már egy 8 szálat kihasználó játék is meglepő. Nem véletlen, hogy a 6 magos Intel procik ennyire jók játékok alatt. Maximum ennyi mag van jelenleg normálisan kihasználva az esetek 99%-ban. Gondolom ez az új konzolokkal, majd változni fog. De az sem ma lesz.

Gamer for Life

(#43) b. válasza Ragnar_ (#40) üzenetére


b.
félisten

ennyi erővel akkor lehetne pentium G is hisz az is képes a gsync tartományra feltornáznia 2080 karit...

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#44) hokuszpk válasza b. (#31) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

az a helyzet, hogy ez nem Intel vs Amd hir, hanem inkabb Intel vs TSMC. az AMDnek mar egy ideje nemigazan van befolyasa az elerheto tekknologiara, amig csak 28 nm volt, akkor arra terveztek, amikor meg 14, akkor meg arra. Szerencsejuk van, hogy a TSMC megcsinalta a 7nm -et elobb, mint a konkurrencia.
Az Intel meg ha keptelen implementalni azt amit sajat maganak kitalalt, meg mindig rendelkezesre all az opcio, hogy a versenykepesseg megorzese erdekeben ugyanugy bergyartasson, mint az AMD vagy az NV.

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#45) hokuszpk válasza hokuszla (#33) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

tippre ezt a csucskategorias NV kartyak tesztjehez passzolo topicba szantad.

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#46) Alogonomus válasza Cifu (#5) üzenetére


Alogonomus
őstag

Az a kérdés, hogy az Intel 10 nm-es technológiája mennyire lesz kiforrott 2 év múlva. Ugyanez a kérdés a 7 nm esetén is fennáll majd.
TSMC 2016 szeptember 5-i közleményében már üzemelő áramköröket emleget "Test chips with IP from lead customers have already started running in Fab 8." 2017 közepén beindították teszt jelleggel a 7 nm-es gyártósort, mégis csak 2018 áprilisára jutottak el a tömeggyártásra alkalmas szintre.
Intel esetleg már elérte a TSMC 2016-os állapotát, de a 2017 közepi szintet még aligha, vagy vernék a mellüket.
Nyilván létezik az ipari kémkedés fogalma, és az Intel a TSMC sok hibásnak bizonyuló megoldását eleve ki tudja már zárni a saját fejlesztési folyamatából, de így is elsőre csak a kis teljesítményű (i3) területre merik bevezetni az új technológiát, majd az éles tesztek alapján próbálnának csiszolni a technológián, hogy az a komoly teljesítményre ( i5/i7/i9) is alkalmassá váljon. Ezután gondolkodnak csak a szerverszintű termékekben 2021 második fele magasságában. És ez még csak a 10 nm, ami talán valóban jobb lesz, mint a TSMC addigra már bő 5 éves 10 nm-e.

(#47) b. válasza hokuszpk (#44) üzenetére


b.
félisten

főleg a részemről nem az ,mert egyik gyártót sem szeretem különösebben, sőt. nem is erre volt kihegyezve a kommentem.
ha NV vagy IBM / ARM gyártana CPU-t desktopra már mennék is át hozzájuk, még ha gyengébb is lenne valamivel.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#48) Pro!Petya válasza hokuszla (#33) üzenetére


Pro!Petya
addikt

Ezt minden hír alá kötelező betrollkodnod?? :DDD

Tisztán látjuk hogy azért a ~15 fps többletért 1080p-ben még a hülyének is megéri az a ~200Euro plusz ha csak a 2700X-et nézem , De ha már a képbe beleveszem a 2600X-et akkor már ~300 euro a difi. ;] ;) :P

[ Szerkesztve ]

Audeze Maxwell * Alienware AW3423DWF * LG 65" C2 * Samsung Q935B * Nv Shield Pro * Edifier S360DB *

(#49) b.


b.
félisten

[Intel Confirms Oregon Expansion for 7nm Chip Production ]

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#50) Lacika112 válasza Tidus (#28) üzenetére


Lacika112
aktív tag

"Nem úgy mint az ehhez képest is szeneslapát méretű TR, négy-öt chip egy kupak alatt."

Ne vedd kötekedésnek de olvastam 10+ éves tag vagy, core2duo? core2quad? tudom ha az intel drótoz az innováció ha az amd akkor nem is cpu :R :C :R

Ezen nincsen mit szépíteni a kékek nagyon elcseszték, nem egyszer, nem kétszer, évek óta folyamatosan vergődnek. Lassan ott tartunk majd mint anno első athlon, athlon x2 korszak hogy évekig nem lesz normális reakciója a kékeknek és elszáll az amd ára.
Nagyon drukkolok a kékeknek mert ha még ennyire sem lesz konkurencia hááát......

Zen megjelent a full kék szemcsisek tolták orrba szájba "na majd a fiók mélye a kékeknél..." jó mély lehet az a fiók ha azóta se tudnak mit előkeresni belőle :W

ha meghúzom a kocsidat az oc-nek számít?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.