Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) catalano


catalano
tag

Már csak a router van tőlük... de soha többet. [link] - a hozzáállásuk miatt sem bízok bennük!

Értem én a viccet, csak nem szeretem...

(#52) #72042496 válasza Gabor tm (#50) üzenetére


#72042496
törölt tag

Hmm, a C922 meg 60 ezer fölött megy. Lehet, meg kéne hirdetnem, jó lesz nekem a telefonba/tabletbe/laptopba épített is. :)

(#53) bitblueduck válasza martonx (#30) üzenetére


bitblueduck
senior tag

Melyik ország olyan szerencsés? Mert tőlünk nyugatabbra sem mindenki rohan high-end kártyákat venni. UK-ben is minimálbér környékén lehet spórolni egy darabig egy 3080/3090-re.

An open mind is like a fortress with its gates unbarred and unguarded.

(#54) joey04


joey04
titán

eddig is brutálisan túláraztak.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#55) snecy20 válasza Gabor tm (#50) üzenetére


snecy20
veterán

Jó, hát a Covid az elmúlt 1 évben szépen felülírt mindent.

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#56) arn válasza snecy20 (#46) üzenetére


arn
félisten

Epits egy retropct :) meg modern gepen is lehet regi jatekokkal jatszani.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#57) Patrik.Varga válasza Gabor tm (#50) üzenetére


Patrik.Varga
tag

Mi a kukim?????? Bár ne néztem volna rá! Így hallgasson rád az ember. :C
Ezeknek elgurult... :)) 40 ezer egy webkameráért???? Mind ugyanzt tudja egy teljes értékű redmi telefon ugyanennyiért. :-D
Powertape-el felragasztom a monitor tetejére és ugyanott vagyok. :D

[ Szerkesztve ]

(#58) flydomi válasza snecy20 (#39) üzenetére


flydomi
junior tag

magyarnisztanban mar a kezdetek ota dupla annyi volt egy kartya,mint barhol a vilagon.
Hiaba az MSRP,magyarnisztat nem erdekli ez.Mert egy kapzsi balkani hely ez.
Nevetseges,hogy egy kozos gazdasagi rendszerben dupla annyiba kerul nalunk egyes-nagyon sok muszaki termek,mint a hanyatlo nyugaton.
Igen-igen,kicsi az arres,nagyok a koltsegek,stb,stb barom dumak........

(#59) bfkerek


bfkerek
kezdő

$600 ~174 000 HUF .. itthon 339 000HUF (a "régi ár") [link]

[ Szerkesztve ]

(#60) janeszgol válasza bfkerek (#59) üzenetére


janeszgol
félisten

A dollaros ar az netto? Bar oke, ertem en, ketszeres ar.

(#61) bfkerek válasza Semplar (#21) üzenetére


bfkerek
kezdő

Nem tudom a hozzászólásod szarkazmus-e, nálam az utóbbi 20 évben vásárolt 5 asus alaplap (2db prémium kategóriás "generáció váltásos" ) és 7 asus videókártya (ebből csak egy volt prémiumum/top, a többi középkategóriás szutyok , valamit 3 asus top kategóriás egér és egy top egérpad valamint egy asus gépház! ment tönkre ,a vásárlást követő 13. hónapban -ez ugye tudjuk mit jelent -ez egéralátét 1 hét volt ).. az asus olyan mint a bóvli "villanykörte"...

A "ház" (na az hogy... csak a kapcsolók meg a csatlakozók.. a ház fém része csak oxidálódott, az oldala szép, arra csvarom ki a cigicsikkeket )

Többi gép amiben Nem asus alkatrészek vannak, "köszönik jól megvannak" ...

Az asus-t meg a samsungot össze kellene kötözni, oszt belelőni őket a dunába...

(#62) bfkerek válasza niof (#25) üzenetére


bfkerek
kezdő

"garanciális ügyintézésük példás, korrekt és gyors" ja ha rájuk küldöd a fogyasztóvédelmet meg a nav-ot akkor nagynehezen kicserélik magyar garanciával (volt már olyan hogy cisszaküldtem garanciába lapot, elküldték kandába (minek?) onna taiwan.. aztán mondták hog ykicserélik de fizessem ki szállítást.. mondom akkor egyétek meg... ( a galadious egereimet meg visszaküldtem , aztán a hősök nem javították meg, plussz fizessem afutárt hogy visszakapjam, majd mikor visszajöttek még a cserealkatrészeket is kilopták a pakkból!)

(#63) bfkerek válasza XuChi (#26) üzenetére


bfkerek
kezdő

Venném én is csak azért nekem 3338L bor többet ér mint mint egy RTX 3090 1,1M-é hahaha (részegen meg úgy sem látom hogy low a grafika meg még jó is hogy akad, mert a végén még túl lassú a 3338L bortól a reakcióidőm)

(#64) Semplar válasza bfkerek (#61) üzenetére


Semplar
őstag

„Nem tudom a hozzászólásod szarkazmus-e"

Nézd meg az adatlapom. Nincs neked számtech boltod beragadt nem ASUS termékekkel? ;]

“Don’t worry, nothing gets away here, the place belongs to the Mafia.”

(#65) pandras83 válasza toronyhaz (#10) üzenetére


pandras83
senior tag

az ilyen "örülök magamnak mert nincs pénzem pc alkatrészekre - jó nekem a konzol is szerintem egyik legjobb döntésem volt hogy elhagytam a PC-t és csak alap dolgokra használom hozzáállás a lehető legunalmasabb hsz lehet egy pc hardverekkel foglalkozó fórumon. még akkor is ha drágulásról van szó a hírben, amihez hozzászóltál.

Cyberfuck Patchrunner

(#66) Exelsior válasza a2d2 (#43) üzenetére


Exelsior
senior tag

Nálam is a 2060. agyaltam egy 3060TI-on de olyan árak vannak hogy vicc. :D

Samsung galaxy fold 4 12/256 gb ,- Samsung Odyssey G6 S32BG650,ROG STRIX B550-A GAMING Lian Li Galahad AIO 240mm ARGB White,Ryzen 3600, Corsair RM850\Corsair Vengeance RGB PRO 2X16GB,GeForce-RTX-3080-GAMING-TRIO-PLUS-12G-LHR/Lian Li LANCOOL 216 RGB White,keychron k8,ROG Pugio II/Logitech G935

(#67) Felesbandi válasza pandras83 (#65) üzenetére


Felesbandi
senior tag

Van, aki nem veszi meg a draga kartyat, mert nem engedheti meg maganak es van aki megengedhetne, de elvbol nem kolt ennyit egy (tobbsegunknel) jatekra szant komponensre, ha fele ennyiert alig rosszabb minosegben is jatszhat konzolon.

Meg mindig jobb az o hozzaallasa, mint azoke, akik nem engedhetnek meg maguknak az uj RTX-eket, de akkor is megveszik. ;]

(#68) niof válasza bfkerek (#62) üzenetére


niof
addikt

Haverom 1080Ti kártyájáért ők küldték a futárt, neki csak az időpontot kellett leegyeztetni, szintén Taiwanra utaztatták, és kereken 3 hét múlva csengett nála a futár a cseredarabbal, és egy fillért nem fizetett. Komolyan, olyan sztorik vannak, mintha nem is egy cégről beszélnénk. Nem is értem...

Egyelőre nem szelem fel az almát egyenlőre.

(#69) olymind1


olymind1
senior tag

(#70) wattafaka válasza Patrik.Varga (#2) üzenetére


wattafaka
senior tag

Ugyanez jutott eszembe :D Vagy ahogy Balika911 mondja drágábban nem lesznek kaphatóak.

(#71) Z10N válasza olymind1 (#34) üzenetére


Z10N
veterán

"Fejlesztés van, csak sajnos "elfelejtik" lehozni az olcsóbb kategóriába az újdonságokat és a sebesség növekedést, vagy ha le is hozzák nem, vagy csak alig gyorsabb mint az előző 1-2 generációs hasonló árú termékük, pl Polaris ami lassan 5 éves lesz (és még mindig 150-250 € között mozog az ára mint 4 éve) annyi pénzből mint amikor megjelent ma alig van előrelépés és szerintem ez a szánalom, a gyártók csak egyre jobban tolják fel az árakat, ahogy hozzák ki az újabb és gyorsabb cuccaikat."

Ergo nincs fejlodes ebben a szegmensben, ahogy mondtam. Erdekes a cpu vonalon volt elore lepes (persze ez az amd erdeme). De emlitsuk a tv gyartokat. Mar szinte minden tv 4K. A $200 vga szint meg stagnal.

# sshnuke 10.2.2.2 -rootpw="Z10N0101"

(#72) nemo333 válasza Televan74 (#22) üzenetére


nemo333
újonc

Akkor te melyik alaplapban és videókártyában bízol? Gigabyte vagy MSI, esetleg ASRock?
Minden gyártónál akadhat olyan modell amelyik hibás, vagy olyan szériájú alkatrész ami felszereltségét tekintve túlárazott. Illetve még ott a pro kategória ami a komolyabb felhasználókat célozza meg.

(#73) arn válasza Z10N (#71) üzenetére


arn
félisten

Par eve megkezdett tendencia, hogy eltunt a generacios ar/teljesitmenyugras, ami evtizedekig jellemzo volt. A regit kapod regi arban, az ujert fizess tobbet. De lassan ott vagyunk, a regit sem lehet kapni :)

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#74) reds.hu


reds.hu
csendes tag

Jól van, már épp ideje egy kis drágulásnak!
Van egy 1080as kártyám, idén egész biztos marad ha ő is úgy akarja. 3,5 éves Gigabyte.
Asus? - köszönöm nem. A kb 10évvel előtti cuccaik jók voltak. Ezt követően nálam 3 deszkájuk is oda lett a várt időn belül. 2 röviddel a garancia lejárta után...

A sikernek nincs titka. Ára van.

(#75) Z10N válasza arn (#73) üzenetére


Z10N
veterán

"Par eve megkezdett tendencia, hogy eltunt a generacios ar/teljesitmenyugras, ami evtizedekig jellemzo volt."
Es erted mindenki mondja, hogy milyen jo kartyak vannak. Mert olcsobban kapod az eleve tularazott kartyakat. Egy kartya "josagi" faktorat az ara hatarozza meg.

"A regit kapod regi arban, az ujert fizess tobbet."
Ehhez meg mindenki tapsol es hozzajarul a tarcajaval a kasszaknal. Tisztelet annak a par kivetelnek, aki tudatosan vasarol.

"De lassan ott vagyunk, a regit sem lehet kapni"
Ez itt a lenyeg. Se ujat, se regit es a hasznalt is tul van arazva.

10- 25 evvel ezelott evente lehetett jobbnal jobb kartyakat venni elfogadhato aron. De aki csak ket evente valtott hatalmasakat ugrott, mert folyamatosan mentek lefele az arak, ahogy kell, mivel elavultak.

# sshnuke 10.2.2.2 -rootpw="Z10N0101"

(#76) arn válasza Z10N (#75) üzenetére


arn
félisten

Msrpben megtartottak, csak a valosag meg a 1.5-2x ar. Ideje lenne, hogy a fogyasztovedelem erre ramenjen... a megjeleneskori tesztek teljesen mast sugallnak az egyik es a masik esetben, a keresletet felturbozzak, ami vegeredmenyben az arak emelkedesehez vezet. Ez tervezett felrevezetes.

nincs rossz termek, csak rossz ar.

nem akar vki egy ilyen tomeges fogyasztovedelmi keresetet inditani ez ellen a gyakorlat ellen? Csatlakoznek hozza, az euban szvsz tamogatnak. A fogyasztoknak joguk van hozza, hogy lassak a termek varhato tenyleges ar/ertek aranyat a megjeleneskor, es a bemutatokor. Nem kis felhordules es ignoralas lett volna, ha a 3080at 1200 dollarral promozzak pl.

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#77) #16939776 válasza arn (#76) üzenetére


#16939776
törölt tag

Amikor én fiatal voltam, olyan drága/ritka dolgokat vásároltam, ami ált. Magyarországon nem volt készleten senkinek, de a kis bolt a neten található európai árhoz képest 3% ár réssel! mégis meghozta, csak ki kellett várni azt a 2 hetet 1 hónapot amíg végig rendelgették egymás között a nagykerek és az megérkezhetett a magyar nagykerbe és onnan a kisboltba.
4 ével ezelőtti boltos emlékeim szerint kizárólag csak azt tud a bolt hozni, ami a nagykernél éppen van, vagy tervezett beszerzés alatt van. Következő lépés az ellehetetlenülés felé meg az hogy nem tartunk készletet, ami meg éppen van azt magasan tartjuk, hogy el ne fogyjon.
Szerintem egyre kevésbé biznisz, másrészt Mo. még akkora kereslet sincs rá mint más normális helyen, hogy egy importőrnek megérje havi szinten 20-20-20 db videókártyával foglalkozni, így olyan darab árat adnak, ami finoman szólva nem növeli az érdeklődést.

(#78) arn válasza #16939776 (#77) üzenetére


arn
félisten

en ausztriaban elek, de nem jobb a helyzet :) de szivesen megveszem mas orszagbol is. sot pl cpunal igazabol nem is lehet mondani, hogy nincs, csak eppen 1.5x aron adjak. amugy megvasarolhato.

poen keppen irtam egy "laikus" levelet az amdnek, hogy lattam a teszteket, es nagyon tetszettek azokon az arakon, es hol vehetnek egyet a hirdetett 549 vs 770 es a 649 vs 1300 eur ar helyett. a kov lepes az lesz, hogy rakerdezek, hogy mi jogon hirdettek annyiert, ha pontosan tudtak, hogy nem annyi lesz az ara?

kivancsi leszek mit valaszolnak :D ha valaszolnak.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#79) olymind1


olymind1
senior tag

AMD-ék már rég nyithattak volna volna EU-ban egy boltot és onnan árusíthatnák a termékeiket végfelhasználóknak, azt ne mondják nem lenne rá kereslet. :U

[ Szerkesztve ]

(#80) arn válasza olymind1 (#79) üzenetére


arn
félisten

van, csak eppen ket masodpercig lehetett venni belole, es akkor is folyamatosan osszeomlott - gyk nem tudtal semmit se venni onnan :)

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#81) Dare2Live válasza olymind1 (#69) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

Ez egy US vám Kínai termékekre.

Az US vásárló fizeti mi nem. De gondolom ő se fogja sokáig gyorsan át fogják dobni a termelést taiwan, vietnam...ba.

szerk: Sött mi int EUban lakók még lehet örülhetünk is neki. Ha USban felmegy az ár kevesebbet vesznek. Több marad nekünk.

[ Szerkesztve ]

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#82) Z10N válasza arn (#76) üzenetére


Z10N
veterán

"Msrpben megtartottak, csak a valosag meg a 1.5-2x ar. Ideje lenne, hogy a fogyasztovedelem erre ramenjen..."
A gyarto msrp ar is felment az adott kategoriaban. Ezt mar mashol kitargyaltuk. Az itthoni helyzet masik tema. Ezt a gvh-nak kellene vizsgalnia. A harmadik pedig az AIB gyartok arait a gyartonak is jova kellene elobb hagyni (nekik is erdekuk valahol).

"a megjeleneskori tesztek teljesen mast sugallnak az egyik es a masik esetben, a keresletet felturbozzak, ami vegeredmenyben az arak emelkedesehez vezet. Ez tervezett felrevezetes."
Ez megint egy kulon tema, hogy manapsag milyen tesztek jonnek/johetnek ki.

"nem akar vki egy ilyen tomeges fogyasztovedelmi keresetet inditani ez ellen a gyakorlat ellen? Csatlakoznek hozza, az euban szvsz tamogatnak."
Ehhez nem ertek, de utana kene nezni, hogy az ajanlott fogyasztoi artol mennyivel lehet elterni az EU-ban, ha egyaltalan van erre torveny.

"A fogyasztoknak joguk van hozza, hogy lassak a termek varhato tenyleges ar/ertek aranyat a megjeleneskor, es a bemutatokor. Nem kis felhordules es ignoralas lett volna, ha a 3080at 1200 dollarral promozzak pl."
Ez megint kulon tema. Ezt maguknak a gyartonak kellene viszgalniuk.

Ui: Az a baj mindenki a masikra mutogat es nincs egyeztethetoseg. Mindenki azt csinal amit akar es ez a kapzsisagnak nagyon kedvez. Manapsag errol szol a vilag. Ez abbol is latszik, hogy a gyartok egybol inkabb a banyakba adjak el a kartyakat. Mikozben a gamer kozosseg jutatta el oket oda ahol most vannak. Persze erre azt fogjak mondani, hogy most meg a banyasz kozosseg veszi a katyakat raklap szamra.

[ Szerkesztve ]

# sshnuke 10.2.2.2 -rootpw="Z10N0101"

(#84) XuChi válasza olymind1 (#83) üzenetére


XuChi
addikt

Tényleg eljött a konzolra váltás ideje...

(#85) Exelsior válasza XuChi (#84) üzenetére


Exelsior
senior tag

Épp azért örülök hogy még jutott egy PS5 Megjelenéskor. Most egyenlőre lemondok arról hogy 2060-at lecserélem valamire. Ez azért már sok. :O :((( :((

Samsung galaxy fold 4 12/256 gb ,- Samsung Odyssey G6 S32BG650,ROG STRIX B550-A GAMING Lian Li Galahad AIO 240mm ARGB White,Ryzen 3600, Corsair RM850\Corsair Vengeance RGB PRO 2X16GB,GeForce-RTX-3080-GAMING-TRIO-PLUS-12G-LHR/Lian Li LANCOOL 216 RGB White,keychron k8,ROG Pugio II/Logitech G935

(#86) XuChi válasza Exelsior (#85) üzenetére


XuChi
addikt

Én nem cserélném le a 2060-at. Minek. Ami azon nem megy rendesen, arra ott a PS5 ;)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.