Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Psych0


Psych0
őstag

jol hangzik

"As an online discussion grows longer, the probability of a comparison involving Nazis or Hitler approaches 1."

(#2) anulu


anulu
félisten

mindegy, úgyis csak flame lenne belőle, inkább del

[ Szerkesztve ]

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#3) nemlehet


nemlehet
őstag

Van ennek tényleges realitása? Az egy dolog, hogy a legtöbb szoftvert újra kell írni ARM-re, de talán ez kisebbik gond, de képes megvalósíthatóan és költséghatékonyan megfelelő teljesítményt nyújtani egy ilyen szerver?

Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

(#4) Tigerclaw


Tigerclaw
nagyúr

Ha jól olvastam az AMD megint eltolta az A1100 megjelenését. Most épp a második félévre, de ha így megy inkább 2016 lesz ebből is.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#5) Cathulhu válasza nemlehet (#3) üzenetére


Cathulhu
addikt

Miert kellene ujrairni? Ha nincs GUI es nem hasznalt platformspecifikus kiterjeszteseketet (mondjuk SSE) akkor csak ujraforditod. Ha van GUI, de az vagy cross platform (pl QT) vagy eleve linuxos akkor szinten csak ujraforditas.
Mas, ha egy szerver kismillio klienst szolgal ki, akkor kb mindegy hogy par eros magon utemezi a feladatokat vagy kismillio gyengebben.

Ashy Slashy, hatchet and saw, Takes your head and skins you raw, Ashy Slashy, heaven and hell, Cuts out your tongue so you can't yell

(#7) Cathulhu válasza #32839680 (#6) üzenetére


Cathulhu
addikt

Azokat a részeket át kell írni ARM megfelelőkre (NEON) ami egyrészt azért megoldható, másrészt igencsak specifikus problémákra használható, általános célú programokban nem találkozol igazán velük. Továbbra is tartom, hogy linux alapú szervereknél majdhogynem mindegy, hogy ARM vagy x86 a hardver, de nem ez a szakterületem, remélem jön valaki és megerősít.

Ashy Slashy, hatchet and saw, Takes your head and skins you raw, Ashy Slashy, heaven and hell, Cuts out your tongue so you can't yell

(#9) GIJoe


GIJoe
addikt

Jó lesz az 5%nak is, majd az Intel erős ármarketinget alkalmaz, mint a tablet chipeknél, nem fogja csak úgy hátradőlve hagyni...

(#10) haddent válasza Cathulhu (#5) üzenetére


haddent
addikt

Nem, mert utóbbi akár (sokkal) jobb is lehet. Taszkolásnál nem mindegy, hogy 1 magon fut 10 virtuális taszk, vagy 10 magon a maga saját kis taszkja. Van jövője, szvsz. kezdhet félni még a nagy csúnya intel is :U

GIJoe tabletchippeknél mit akar az intel? :DDD köszönőviszonyban nincs semmilyen értelemben

[ Szerkesztve ]

(#11) GIJoe válasza haddent (#10) üzenetére


GIJoe
addikt

csupán annyi hogy tudomásom szerint, ha eladtál egy Intel-es terméket, mint gyártó kaptál egy kisebb marketing támogatást / db ~ 100$

(#12) pakriksz válasza nemlehet (#3) üzenetére


pakriksz
őstag

nem kell újraírni. Csak újra fordítani. Sokkal egyszerűbb mint desktopon, mert gui sincs amivel gond lehet.

Troll (nemhivatalos definíció): az akinek véleménye nem tetszik nekünk/nem értünk vele egyet. (10-ből 9 fanboy ezt ajánlja) || Fanboy 8 in 1 (Intel, AMD, Nvidia, konzol, PC,+minden politikai oldal) hiszen "ahol nem mi vagyunk, ott az ellenség"

(#13) frostitualt válasza nemlehet (#3) üzenetére


frostitualt
tag

semmit se kell újraírni csak újra kell fordítani. ha pl gcc-vel irták akkor ez simán megy.

(#14) tibaimp


tibaimp
nagyúr

Ja, az Intel ezt meg csak úgy végignézi, álmodnak....

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#16) qisqaqas


qisqaqas
senior tag

Az Intel helyében én nem félnék. Akkora tőkével és branddel... de ha herevakarászás lesz akkor bukó is lehed. Akkor kijátszhatja a tisztességtelen versenypiaci előny kártyáját, megveszi kilóra az ARM-ot, vagy ilyesmi.

Az ARM még sehol esm tart, de fogyasztásban odaver mindennek. Az x86 ellenben igen kiforrott platform, annak ellenére hogy évről évre erősebb megoldások látnak napvilágot, hamarosan kipukkad a nagy x86 lufi és vége van. Ha addig nem áll rendelkezésre más (gondolok itt a kvantumprocesszorokra de azok hol vannak még, ugye) az ARMban van még potenciál és ha lesz rá kereslet ki is fogják taposni belőle.

Mindenesetre érdekel a dolog. ARM <3

CMstorm QF TK eladó || Nem jó a keyboardod? Építs -> http://prohardver.hu/tema/igy_epitsd_a_billentyuzeted/ || Jolla!

(#17) Cathulhu


Cathulhu
addikt

Aki ugy gondolja, hogy az intel szo nelkul lenyomja az ARM bagazst, az gondoljon bele, hogy nem egy 50-ed akkora ceget kell most sakkban tartani mint az AMDt, hanem olyanokat mint pl az ARM, aki hulyere keresi magat, pedig csak liszenszel, a Qualcomm, aki par ev alatt mar majdnem akkorara nott mint maga az intel, vagy a Samsung, aki meg eleve nagyobb. Es akkor johetnek a futottak meg versenyzok, mint az nVidia vagy az AMD, kinaban a Mediatek (ami pl kapora johet Kinanak, most hogy az USA kormany szigoritja a CPU kereskedelmet kinaval), stb, stb.
Szoval most az intel olyan cegekkel kerulhet versenybe, amik esetenkent meg nagyobbak is nala, es szintugy duskalnak az eroforrasokban, innentol kezdve csak erdeklodes kerdese, hogy melyik akar komolyabban belepni a piacra.

Ashy Slashy, hatchet and saw, Takes your head and skins you raw, Ashy Slashy, heaven and hell, Cuts out your tongue so you can't yell

(#18) derive válasza GIJoe (#9) üzenetére


derive
senior tag

LOL, Intel es az armarketing :)) Majd a 4000$os csucs Xeont odaadja a 40$os ARM chip araert... Ne erts felre, de az ARM ket okbol terjed annyira: keveset fogyaszt es hugy olcso.

(#19) frostitualt válasza tibaimp (#14) üzenetére


frostitualt
tag

az intel esélytelen.. az arm brith cég csak licenszet árul amit millió kis gyár használ kb véres tehén pirannyás tó esete.

(#20) tibaimp válasza frostitualt (#19) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Mit tehet, mondjuk felvásárolja az egész arm-et úgy ahogy van, igazad van, csak egy "tervező iroda".

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#21) nemlehet válasza tibaimp (#20) üzenetére


nemlehet
őstag

Hát az azért megnézem :D A Forbes kb 24 milliárdra becsüli a az ARM Holdings értékét, és ráadásul vastagon nyereségesek, úgyhogy ennél jobb ajánlatot kell tegyen az Intel. Az intelnek 2014-ben kb 9,5 milliárd volt a nettó árbevétele tehát kb 3 évi teljes profitjába kerülne kivásárolni az ARM-et de inkább többe. Gazdag cég az Intel de azért ennyire nem. Ráadásul szerintem ha ez a helyzet előállna, hogy ennek legyen realitása a Samu és esetleges kínai konszernek is beleszólnának, ha másért nem akkor az ár felsrófolása miatt.

Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

(#22) Cathulhu válasza nemlehet (#21) üzenetére


Cathulhu
addikt

Masreszt a hatosagok egy ilyen felvasarlast tuti megfurnanak, kvazi monopol helyzetbe kerulne az intel, az EU kizart, hogy hagyna, es Kina sem.

Ashy Slashy, hatchet and saw, Takes your head and skins you raw, Ashy Slashy, heaven and hell, Cuts out your tongue so you can't yell

(#24) tibaimp válasza nemlehet (#21) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Igazad lehet...:) mindegy, akkor sem fogja tétlenül nézni, hogy az orra elől elhappoljanak pont a szerver piacon 20%-ot

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.