Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Preda


Preda
aktív tag

Nem gyenge kár, hogy mind megvan:D.

(#2) 30z.Samu


30z.Samu
félisten

Combos lista, a Bloodborne-al teszek egy próbát. :D

Sic Parvis Magna

(#3) Youri


Youri
veterán

most jött a hírlevél
"2019. március 8-ával kezdődően a PlayStation Plus havi játékai nem fognak PS3 és PS Vita címeket tartalmazni."

[ Szerkesztve ]

RTX ON

(#4) tailor74


tailor74
őstag

Korrekt. :C

Aminek kerekei, vagy mellei vannak, azzal előbb-utóbb gond lesz.

(#5) oriic válasza Youri (#3) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

:R Beleírtam.

Live-Die-Respawn

(#6) Def26


Def26
félisten

ezek után remélem boxra is jön valami normális. :))

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#7) Youri válasza oriic (#5) üzenetére


Youri
veterán

meg merném kockáztatni, hogy az egy előszele lesz a PS5-nek

RTX ON

(#8) gyuribácsi88 válasza Youri (#7) üzenetére

Az már vajon tudni fogja a FHD 60 fps-t stabilan :F reméljük a legjobbakat :DDD

A nyugat a szakadék szélén, de mi egy lépéssel mindig előtte járunk.

(#9) bozont válasza gyuribácsi88 (#8) üzenetére


bozont
veterán

Reméljünk, meg hogy a Sony követi a MS-ot az 1440p támogatásával. :K

Jó eresztés ez a hónap, szinte mind a listámon van és még egyik sincs meg. :C

[ Szerkesztve ]

(#10) Youri válasza gyuribácsi88 (#8) üzenetére


Youri
veterán

Ez majd az AMD-ne múlik... vagy nem :)

RTX ON

(#11) Zlcsi


Zlcsi
senior tag

sziasztok!

ez hogy működik?
ha leszurkolom a havi díjat kapok x játékot ingyen ami onnantól az enyém, de csak akkor játszatok, ha aktív az előfizetés.

Az eddigi játékokhoz nem férek hozzá, csak azokhoz amiket akkor tettek "szabaddá" amikor aktív volt az előfizetés, vagy minden eddig szabaddá tett játékkal játszatok, attól függetlenül. hogy amikor oda adták nem volt előfizetésem?

(#12) leslieke válasza Zlcsi (#11) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Igen, addig és akkor a tied, amikor van elő előfizetésed.
Visszamenőleg nem tudsz ingyen játékokat letölteni.

[ Szerkesztve ]

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#13) Zlcsi válasza leslieke (#12) üzenetére


Zlcsi
senior tag

jól ki van találva a rendszer...

(#14) HaZsolt válasza Youri (#3) üzenetére


HaZsolt
őstag

tehát áprilistól már nincs ps3 és vitás game csak ps4, márciusban adnak utoljára?

(#15) oriic válasza HaZsolt (#14) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Igen, de 2019-től.

Live-Die-Respawn

(#16) HaZsolt válasza oriic (#15) üzenetére


HaZsolt
őstag

hopp, ezt nem is figyeltem, azt hittem már most áprilistól. egy évvel hamarabb akartam nyugdijazni a ps3 vita cimeket:DD

(#17) Bati0501 válasza HaZsolt (#14) üzenetére


Bati0501
őstag

Igen, 2019. áprilistól.

Az előbb még eskü nem mutatta Oriic hsz-ét. :D

[ Szerkesztve ]

(#18) leslieke válasza leslieke (#12) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Igen. :K

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#19) ProEvoFan válasza Youri (#7) üzenetére


ProEvoFan
nagyúr

Annyira durván jól fogy a gép és még durvábban a játékok, hogy szerintem min 3 év mire lesz kövi playstation.
Én most 2021 őszére tippelném.

(#20) Hopkins95 válasza ProEvoFan (#19) üzenetére


Hopkins95
addikt

Ne is merjen hamarabb jönni, én nemrég vettem egy Slimet. :K

Nexus 5x > Pixel 4a 5G \\ AMD Ryzen 5800X3D - Gainward RTX 3070 Phoenix \\ Asus Zenbook 14 Oled UM3402YA \\ Playstation 5 \\ DJI Mavic Mini \\ Nintendo Switch Neon v2 \\ Steelseries Arctis Nova 7 \\ Steam/Origin/Epic Games Store/GoG/Ubi Connect: Hopkins955

(#21) Bazsi1987 válasza ProEvoFan (#19) üzenetére


Bazsi1987
őstag

Szerintem a last of us jön a szokásos tavaszi ütemezésbe jövőre aztán rá fél évre a ps5 majd ősszel tél elején, az idei e3 okosabbak leszünk ha nem lesznek új játékok bejelentve , csak a most lévőket nyomatják akkor tuti jön jövőre

(#22) ProEvoFan válasza Bazsi1987 (#21) üzenetére


ProEvoFan
nagyúr

Év végére nem elképzelhetetlen a 95-100 milló gép eladása.Gondolj bele, ekkora "friss" vevő bázisban mekkora potenciál van még.

(#23) Raysen623


Raysen623
addikt

Ha nem tudja akkor mi lesz? Vége a játékos életnek?! Legfeljebb nem veszel ps-t többet vagy egy ideig ha nálad ez a lényeg és nem a játékélmény. Örülnék ha pc oldalon olyan 30 fps-t kapnánk mint konzolon és nem olyan fos 60 fps-t ami ingadozik és lassannapi szinten cserélgetni kell a drivereket játéktól függően...

A MÁV-nak öt ellensége van: a négy évszak, meg az utasok.

(#24) Sanyi.mTs


Sanyi.mTs
addikt

Én addig várok a ps4 vásárlással, míg meg nem jelenik a ps4 pro slim. :DDD

(#19) ProEvoFan
Reméljük.
Szerintem most a VR-t fogják felfuttatni.

(#25) szupermacs válasza Def26 (#6) üzenetére


szupermacs
veterán

Nagyon ideje lenne. :(

(#26) Jhonny06


Jhonny06
veterán

Nagyon belehúztak Sony-ék, az előző hónapban a Rime is baromi jó volt.

(#27) haxiboy


haxiboy
veterán

Majdnem megvettem a Bloodborne-t még a hónap elején. Szerencsére mást vettem helyette :D

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#28) BReal válasza Raysen623 (#23) üzenetére


BReal
addikt

PC-n is lehet lockolni az fps-t. :B Arról meg ugye még nem beszéltünk, hogy a konzolos 30 fps is nagyon messze van a fix 30 fps-től, szóval ugyanott vagy.

A lista fasza lett.

[ Szerkesztve ]

(#29) 30z.Samu válasza BReal (#28) üzenetére


30z.Samu
félisten

Azért nézd meg hogy néz ki egy konzolon a 30 fps, majd ezt nézd meg egy PC-n is. Nem akarok vitát szítani vagy ilyesmi, de azért van különbség. :)

Sic Parvis Magna

(#30) Hopkins95 válasza BReal (#28) üzenetére


Hopkins95
addikt

Én nem tudom miért, de Gtx 950m-el játszottam Tomb Raider(2013) játékot mediumon 30 FPS-re lockolva és van rendesen tearing. Pedig a Benchmark is igazolt hogy a minimum FPS is 30 fölött marad, direkt úgy játszottam a beállításokkal.

Nexus 5x > Pixel 4a 5G \\ AMD Ryzen 5800X3D - Gainward RTX 3070 Phoenix \\ Asus Zenbook 14 Oled UM3402YA \\ Playstation 5 \\ DJI Mavic Mini \\ Nintendo Switch Neon v2 \\ Steelseries Arctis Nova 7 \\ Steam/Origin/Epic Games Store/GoG/Ubi Connect: Hopkins955

(#31) gyuribácsi88 válasza Raysen623 (#23) üzenetére

Gondolom ezt nekem írtad, szóval bátorkodom reagálni rá. Megjelenés után rögtön megvettem a ps4-et, akkor az volt az ígéret a sony és a fejlesztők részéről hogy minden 1080p és beton stabil 60 fps lesz. Hát nem lett, csak 1-2 játéknál, lett 720p 60 fps (ami jó ha nem 40-re droppolt) meg lett 1080p 30 fps, ami 23-ra droppolt. Sajnos nagyon sok játéknál ezek a droppok nagyon idegesítőek voltak, és a játékélmény rovására mentek, pl witcher 3, DS3, bf4, bf1, stb.stb. 10 év konzolozás után tértem vissza pc-re, és igen, sokkal jobb a pc-s 100+ fps, mint a konzolos 23-45.

És még egyszer hangsúlyozom, ők ígérték azt amit, és nem tartották be, pedig mennyire el voltak ájulva maguktól hogy 8 mag meg a 8 giga ram, pffú mennyi mindenre lesz elég, és minden zökkenőmentes lesz ...

A nyugat a szakadék szélén, de mi egy lépéssel mindig előtte járunk.

(#32) GodGamer5


GodGamer5
addikt

Pont most adtam el a Ratchet-et. Mák. :)

"Többször látsz Game Over képernyőt, mint Michelle Wild f@szt." "It's not a Loop, it's a Spiral"

(#33) Raysen623 válasza gyuribácsi88 (#31) üzenetére


Raysen623
addikt

Elejétől fogva figyelem jelen konzolgenereáció fejleményeit és nem emlékszem erre a minden 60 fps atomstabil részre, de elfogadom a véleményed természetesen. Ha neked ez ennyire alapigény és nem tudsz nélküle létezni, akkor kívánom leld meg benne az örömöd pc oldalon.
Jómagam folyamatosan jövök le a pc gamingről, mert egyrészt rohadtul drága, másrészt baromira ugrál az fps akármit is csinálok.

(#28) BReal: lehetni lehet, csak kb. szart sem ér. Hidd el sok mindent kipróbáltam és egyszerűen meg sem közelíti azt az élményt amit konzol oldalról kapok. PC-n valószínűleg a megoldás egy 120 Hz-es freesync-es monitor lenne, ami drága (nekem min. 30"-os kellene 21:9 arányú képátlóval).

[ Szerkesztve ]

A MÁV-nak öt ellensége van: a négy évszak, meg az utasok.

(#34) sp8787 válasza gyuribácsi88 (#31) üzenetére


sp8787
addikt

Hadd kerdezzek egy temaba vago ON-t.
Stabilan fut a Bloodborne a PC-den?

(#35) gyuribácsi88 válasza sp8787 (#34) üzenetére

Nem, viszont megvettem ps4-re mikor megjelent, és borzasztóan futott, olyan szintű fps droppok voltak hogy egy nagyobb csatában valami borzalom volt végigszenvedni magad.

Vannak minőségi ex címek amik szépek is meg jók is, de ilyen 1 évben 1 db ha van, az is single, amit kitolsz 8-10 óra alatt.

A nyugat a szakadék szélén, de mi egy lépéssel mindig előtte járunk.

(#36) Persie12


Persie12
aktív tag

Srácok hány dlc jött ki a játékhoz? Amúgy gondolom nem a goty verziót adják majd.

iPhone 14 Pro Max - PlayStation 5 - Nintendo Switch Oled - TCL 50C805 - Harman/Kardon Onyx Studio 6

(#37) ProEvoFan válasza gyuribácsi88 (#31) üzenetére


ProEvoFan
nagyúr

Már most előre szólok, hogy a kövi xbox/ps sem fogja vinni fix 60 fpsel az AAA kategóriájú játékokat 4Kban.
Csak jelzem nehogy ez miatt vegyél majd újra konzolt, mert kb 100% ezzel fogják reklámozni az új gépeket.Mindig ez van.Marketing duma.

(#38) tailor74 válasza ProEvoFan (#37) üzenetére


tailor74
őstag

Ezt sem tudhatjuk még biztosan. Sőt azt sem, hogy egyáltalán milyen vas lesz benne.

Egyébként mindig is lesznek olyan játékok, amik kifektetnek minden hardvert, hála a remek optimalizálásnak, vagy a sietségnek. :)

Aminek kerekei, vagy mellei vannak, azzal előbb-utóbb gond lesz.

(#39) <Lacy85> válasza gyuribácsi88 (#31) üzenetére


<Lacy85>
addikt

Nem akarom védeni a Sony-t, de szerintem arról nem ők tehetnek, hogy büdös optimalizálni.
Ha normálisan meg van írva a játék, akkor betonstabil az a 30, vagy nem ritkán 60FPS.
Ellenpéldának meg épp a DS3 az egyik legjobb.

Szerinted mennyire van frankón megírva a kódja, ha egy PS4 Pro-n 1080p-ben 30 és 60FPS között ugrál? :D

(#40) Hopkins95 válasza <Lacy85> (#39) üzenetére


Hopkins95
addikt

Ott inkább az Enginnel van a gond szerintem, furcsán viselkedik és rossz frame pacingben szenved. Nekem megvan PS4 Slimen és sajnos valóban nem valami jó élmény játszani vele.

Nexus 5x > Pixel 4a 5G \\ AMD Ryzen 5800X3D - Gainward RTX 3070 Phoenix \\ Asus Zenbook 14 Oled UM3402YA \\ Playstation 5 \\ DJI Mavic Mini \\ Nintendo Switch Neon v2 \\ Steelseries Arctis Nova 7 \\ Steam/Origin/Epic Games Store/GoG/Ubi Connect: Hopkins955

(#41) <Lacy85> válasza Hopkins95 (#40) üzenetére


<Lacy85>
addikt

Én is Slim-en játszottam végig, most nemrég lett megvéve a Pro.
"Anyáztam" is egyet a DS3 topic-ban. :D
Esküszöm még az alapgépen is jobb volt játszani, mint Pro-n. Ott max néha beesett egy kicsit 30 alá, de nem ingadozott 30FPS-t. Így valami borzalom. :D

(#42) Hopkins95 válasza <Lacy85> (#41) üzenetére


Hopkins95
addikt

Hmm érdekes, mert a Digital Foundrynál is ez volt a dilemma, hogy akkor most hogyan jobb játszani, s a végén azt mondták, hogy talán jobb unlocked framerattel, mivel kisebb az input lag, reszponzívabb a játék, stb. :U Akkor szerintem ez is olyan hogy személyes preferencia.

Nexus 5x > Pixel 4a 5G \\ AMD Ryzen 5800X3D - Gainward RTX 3070 Phoenix \\ Asus Zenbook 14 Oled UM3402YA \\ Playstation 5 \\ DJI Mavic Mini \\ Nintendo Switch Neon v2 \\ Steelseries Arctis Nova 7 \\ Steam/Origin/Epic Games Store/GoG/Ubi Connect: Hopkins955

(#43) <Lacy85> válasza Hopkins95 (#42) üzenetére


<Lacy85>
addikt

Engem nagyon ki tud zökkenteni, amikor mész a karival egy olyan részen, ahol nagyjából megvan a 60FPS, aztán befordulsz egy sarkon, ahol vannak mondjuk hárman, és hirtelen esik vagy 30-at a framerate...
Olyan, mintha szó szerint elkezdene szaggatni a játék.
De lehet, hogy ez tényleg csak engem zavar ennyire. :K
A nagyjából fix 30-nál semmi bajom nem volt.

[ Szerkesztve ]

(#44) hombre[EU]


hombre[EU]
veterán

PS5 meg 60 fps az qrva fontos 8k-ba codozni meg battlefildezni. Nagyon sok potenciál van ebben a gépben,meg is mutatta 1-2 csapat, de hiába lesz benne 50tflop ha ugyanazt a lerágott csontot csomagolják be. Még ezze la géppel sem tud mit kezdeni a fejlesztōk 70%-a

Life, Uh, Finds A Way

(#45) Hopkins95 válasza hombre[EU] (#44) üzenetére


Hopkins95
addikt

Azért szerintem rengeteg új játék érkezik ebben a konzolgenerációban a Playstationre, lehet bőven válogatni. Nem kéne 8k-ban, de a következő gen. mondjuk egy 1080p-ben hozhatná a 60 FPS-t. Én legalábbis arra számítok, hogy lesz rá opció hogy 1080p 60 FPS vagy 4k 30 FPS.

(#43) EclipseGT Mondjuk utóbbi időben én is úgy vagyok vele, hogy korrekt frame pacing mellett a 30 FPS-t választom inkább. Nincs tearing, nincs FPS drop, fluid az élémény. :K

[ Szerkesztve ]

Nexus 5x > Pixel 4a 5G \\ AMD Ryzen 5800X3D - Gainward RTX 3070 Phoenix \\ Asus Zenbook 14 Oled UM3402YA \\ Playstation 5 \\ DJI Mavic Mini \\ Nintendo Switch Neon v2 \\ Steelseries Arctis Nova 7 \\ Steam/Origin/Epic Games Store/GoG/Ubi Connect: Hopkins955

(#46) 30z.Samu válasza Hopkins95 (#45) üzenetére


30z.Samu
félisten

Ezt tudja a Pro is és a One X is.

[ Szerkesztve ]

Sic Parvis Magna

(#47) Hopkins95 válasza 30z.Samu (#46) üzenetére


Hopkins95
addikt

Nem tudják, a Pron csak boost mód van, amivel unlockolhatod az FPS-t, de legtöbb esetben nem éri el a 60-at, hanem ingadozik 30 és 60 között, ahogy a kolléga is leírta feljebb. Még Battlefield 1 multiplayer alatt sem tartja a Ps4 Pro a 60 FPS-t, holott a Frostbite Engine az egyik legjobban skálázódó motor.

[ Szerkesztve ]

Nexus 5x > Pixel 4a 5G \\ AMD Ryzen 5800X3D - Gainward RTX 3070 Phoenix \\ Asus Zenbook 14 Oled UM3402YA \\ Playstation 5 \\ DJI Mavic Mini \\ Nintendo Switch Neon v2 \\ Steelseries Arctis Nova 7 \\ Steam/Origin/Epic Games Store/GoG/Ubi Connect: Hopkins955

(#48) <Lacy85> válasza Hopkins95 (#47) üzenetére


<Lacy85>
addikt

Őőőő, nem egészen. Van boost mód, ez igaz. Ennek jobbára akkor van értelme, ha a játék nem kapott Pro patch-et, mert akkor úgy működik a gép, mintha alap PS4-ed lenne.
Azért rakták be később a boost módot (amikor megjelent, még nem volt benne), hogy ezeknél a játékoknál is stabilabb legyen az FPS.

Ha kaptak Pro patch-et, akkor teljesen más a helyzet. Meg igazából a fejlesztők döntötték el, mit kezdenek vele.
Valamelyik játéknál unlockolták a limitet (több, kevesebb sikerrel :D ), másoknál a grafika lett jobb, vagy nagyobb felbontás, stb.
Ami normálisan meg van írva (pl. COD IW, GT Sport, Doom, stb.), azok már az alapgépen is betonstabil 60FPS-t tudtak. Pro-n meg jobban néznek ki.

3 játékot néztem meg DS3-on kívül, mióta megvan a Pro (Witcher 3, Horizon: Zero Dawn, GT Sport), és mindegyik fényévekkel jobban néz ki, mint az alapgépen. Pedig FHD a tv.

[ Szerkesztve ]

(#49) Hopkins95 válasza <Lacy85> (#48) üzenetére


Hopkins95
addikt

"...másoknál a grafika lett jobb, vagy nagyobb felbontás, stb."

Igen itt tényleg előnyben van a Pro, ebben egyetértek. De az FPS az nem lett annyival jobb, hogy ahol a sima PS4 Slim 30 FPS-t tud, ott a Pro 60 FPS-t is megüti 1080p-ben. Ahol a Pro tudja a stabil 60 FPS-t, ott általában a Slim is tudja.

Ezért voltam úgy vele, hogy elég nekem a PS4 Slim, mert FPS-ben nem annyival jobb a Pro, meg a másik hogy már úgyis a konzolgeneráció vége fele járunk. :)

Nexus 5x > Pixel 4a 5G \\ AMD Ryzen 5800X3D - Gainward RTX 3070 Phoenix \\ Asus Zenbook 14 Oled UM3402YA \\ Playstation 5 \\ DJI Mavic Mini \\ Nintendo Switch Neon v2 \\ Steelseries Arctis Nova 7 \\ Steam/Origin/Epic Games Store/GoG/Ubi Connect: Hopkins955

(#50) <Lacy85> válasza Hopkins95 (#49) üzenetére


<Lacy85>
addikt

Az a vége fele szerintem még simán 2-3 év. Meg ugye elég sokáig támogatva is lesz a PS4, a PS5-re meg alig lesz játék eleinte.
Én a grafika miatt abszolút nem bántam meg, hogy meg lett véve a Pro, mert tényleg ilyen "asztak@rva" volt a különbség a slim-hez képest. :D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.