Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Angel1981


Angel1981
veterán

Hát jó lenne, ha ismét megindulna a fejlődés, mert egy ideje egy helyben toporgunk - 2009 tavaszán jött ki a 2TB-os vinyó, és hiába telt el 3 év azóta, az afelettiek csak marginális eladásokat produkálnak.

[ Szerkesztve ]

(#2) Taky


Taky
senior tag

Akkor nem mostanában kell még temetni a HDD-ket, ahogy látom... :)))

"Tökéletes program nem létezik, csak olyan, amelynek még nem találták meg a hibáit." Pascal

(#3) Tauren45 válasza Taky (#2) üzenetére


Tauren45
aktív tag

Persze mivel az SSD minnél nagyobb annál több a hibája.

Samsung Galaxy S2 - 4.0.4 - SGP Ultra Crystal | Lenovo W510 | The Settlers 2 |

(#4) kiskaktusz válasza Angel1981 (#1) üzenetére


kiskaktusz
addikt

Jaa, ideje lenne már egy kis fejlődésnek... Meg az árak ugye.. :(((

"Don't try to understand women... ...women understand women and they hate each other."

(#5) paperboy


paperboy
senior tag

Kell a hely majd a 80 gigás 4K filmeknek :) Csak legyen olyan net elérés is amivel győzni lehet majd... :)

(#6) ledgeri válasza paperboy (#5) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Meg vágni, renderelni.. milyen gépek jönnek majd..

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#7) sz0k3e_


sz0k3e_
aktív tag

háhá, a full hd-s kijelzőket lassan leváltják a 4k-sok?:D
asszem akkor kicsit le vagyok maradva, még mindig 17" 1280 :U

"What next in the parade of constant obstacles?"

(#8) big-J válasza sz0k3e_ (#7) üzenetére


big-J
őstag

én nem mertem volna ezt leirni :D

(#9) princeps27 válasza paperboy (#5) üzenetére


princeps27
tag

Sztem keveset mondtál avval a 80Gbal :D

(#10) atus72


atus72
senior tag

"Full HD-s kijelzőket lassan leváltják a 4K-s"
Hm... szerintem még a full hd sem terjedt el, legalábbis irodai környezetben tuti nem, nem hogy 4K... :)

(#11) ledgeri válasza atus72 (#10) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Ja, inkább szorúlnak kifele az alsóbb felbontások...

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#12) walkmanboy


walkmanboy
tag

Remélem így lesz, nem csak pletyka.

A nők szerint a szülni a legnehezebb.. Vajon BF-eztek e már 220-as pingel?

(#13) mzso válasza atus72 (#10) üzenetére


mzso
veterán

Irodai környezetben nem is nézel filmeket...

(#14) kiskaktusz válasza walkmanboy (#12) üzenetére


kiskaktusz
addikt

6 év múlva biztosan.. Még a FullHD sincs 40%-os elterjedésnél, azt olvastam valahol..

"Don't try to understand women... ...women understand women and they hate each other."

(#15) King Unique


King Unique
titán

Hol van még '16...de egy ideje már úgyis ez a adatsűrűség növelés a téma,szal nem meglepő,addigra szinte alap lesz....emiatt SSD se nem nagyon fogja kiszorítani piacról vinyókat.

(#10) atus72: ja... :DDD + 4k-n is van tovább,vmi super Hi-Vision,v mi,ami 16xFull HD... :Y

(#16) djculture


djculture
félisten

14 TB-os merevlemez ára ha így maradnak az árak szép lesz, egy 3TB lemez most 40 rugó a boltokba:)

[ Szerkesztve ]

(#17) Silentfrog


Silentfrog
veterán

Tudatlan vagyok... A 4k felbontás az mennyi X mennyi pixel?

[ Szerkesztve ]

(#18) King Unique válasza Silentfrog (#17) üzenetére


King Unique
titán

Aszem 3996 x 2160

(#19) djculture válasza Silentfrog (#17) üzenetére


djculture
félisten

Még nagyon gyerekcipőben jár van 4 féle is:
Digital cinema 4K 4096 × 1714 2.39:1 7,020,544
Digital cinema 4K 3996 × 2160 1.85:1 8,631,360
Academy 4K 3656 × 2664 1.37:1 9,739,584
Full Aperture 4K 4096 × 3112 1.32:1 12,746,752

lujó55 A flash technológia egy hulladék. Egyre inkább be kell hozni ezer féle technológiát hogy a elhasználódást normális keretek között lehessen tartani. Szerintem egy csíkszélességen túl ez már nem fog menni.

[ Szerkesztve ]

(#20) lujó55


lujó55
őstag

lesz még akkor HDD egyáltalán? nekem olyan floppy-érzésem van ezzel kapcsolatban :U
SSD ramp-up nem lesz?

(#21) kiskaktusz válasza lujó55 (#20) üzenetére


kiskaktusz
addikt

Persze, hogy lesz.

"Don't try to understand women... ...women understand women and they hate each other."

(#22) Silentfrog válasza King Unique (#18) üzenetére


Silentfrog
veterán

djculture ,King Unique , :R

[ Szerkesztve ]

(#23) XtremLor


XtremLor
őstag

Eleg jo hir 2016 meg kicsit odebb van, beernem most az evben annyival is ha felezodnenek az arak :U

"Legen...Wait for it...Dary"

(#24) djculture válasza XtremLor (#23) üzenetére


djculture
félisten

Hát annak én is örülnék...

(#25) lujó55 válasza XtremLor (#23) üzenetére


lujó55
őstag

+2

(#26) Amacs válasza sz0k3e_ (#7) üzenetére


Amacs
aktív tag

Nem vagy egyedül.

(#27) Srodney válasza sz0k3e_ (#7) üzenetére


Srodney
senior tag

nekem is ez jutott eszembe,atyaég....sebaj olcsóbb lesz majd addigra a fullhd

(#28) velizare válasza atus72 (#10) üzenetére


velizare
nagyúr

excel tábláknak, 15"os laptop kijelzőkre ne is rakjanak fullhd-t. annak ellenére se, hogy a legtöbb gyártónál ez rendelhető opció.

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#29) sz0k3e_ válasza velizare (#28) üzenetére


sz0k3e_
aktív tag

szerintem meg inkább rakjanak rá fullhd-t mint 1366*768at mert azt kb semmire nem lehet használni. najo a full hd tényleg túlzás de egy 1440*900 vagy 1680*1050 szerintem optimális

"What next in the parade of constant obstacles?"

(#30) Dr. Romano válasza XtremLor (#23) üzenetére


Dr. Romano
veterán

Erre szinte semmi esély.

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#31) Cypresss válasza Angel1981 (#1) üzenetére


Cypresss
senior tag

Öööööö......

Valamivel több mint két év alatt megduplázódott a tárhely (2TB>4TB) ezt azért nem nevezném "egy helyben toporgásnak". A marginális eladásokról pedig nem csak az árak tehetnek. Ha egy átlag usernek bőven elég egy 2TB-s vinyó, minek venne ennél nagyobbat, sokkal drágábban. Tudmásul kell venni, hogy nem a kicsi és fos (gyenge vásárló erő) magyar piac az elsőszámú célpontja a 3-4 TB-s vinyóknak.

A világegyetemben két állandó dolog van; a hidrogén és a hülyeség!

(#32) XtremLor válasza Dr. Romano (#30) üzenetére


XtremLor
őstag

A remeny hal meg utoljara... :DDD

"Legen...Wait for it...Dary" ;]

"Legen...Wait for it...Dary"

(#33) G.I.JOE


G.I.JOE
senior tag

2016? Akkor idén elmarad a világvége?

(#34) Borisz76 válasza G.I.JOE (#33) üzenetére


Borisz76
veterán

vagy csak elfelejtettek szólni a fejlesztőmérnököknek :)

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#35) zapok


zapok
aktív tag

Én nem bánom, ha duplázódik, csak az ára maradjon a jelenlegi szinten, akkor talán megéri.
4k felbontás... :)) Na persze, hol egy nyugtató...;]
Friss statisztika (Steam április): [link]
Még egy grafikon: [link]

[ Szerkesztve ]

Anyám tyúk, avagy az ember tragédia.

(#36) KRi2


KRi2
aktív tag

Gigás korszakban hogyan is jöttek egymás után a méretek?
1,3GB volt az tutti
meg 10GB is rémlik

||| | || ||||| | ||| ||

(#37) Dr. Romano válasza KRi2 (#36) üzenetére


Dr. Romano
veterán

Ha jól emlékszem: 3,2 / 4,3 / 6,4 /8,4 /10 / 20 stb...

[ Szerkesztve ]

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#38) Mr President


Mr President
senior tag

Jöjjenek, DE ha az áruk az egekben lesz, akkor nem tudom ki veszi meg. Előbb olcsón a mostaniakat, aztán jöhetnek a drága nagyobbak.

iPhone 15 Pro | iPad Pro M1 | Apple Watch S7

(#39) .mf válasza sz0k3e_ (#7) üzenetére


.mf
veterán

"És mit eszik?" ;]

Én meg azt várom, hogy végre a 4K felbontás elkezdjen terjedni és elérhető árba kerülni monitorok körében is, mert már a fHD kijelző, sem a 2 db, nem elég. Néha egyszerűen akkora excel táblákban kell dolgozni, hogy annak érdekében, hogy még olvashatóak maradjanak a dolgok, bitang felbontás kell.

---

Kapacitás oké, de az ár? Még mindig duplaannyiért látom azokat a winyókat, amiket pont az áradás előtt vettem, s lassan kéne már egy újat is venni...

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#40) .mf válasza velizare (#28) üzenetére


.mf
veterán

Ez most irónia volt, vagy valami vicc, amit én nem értek?
Néha nagy excel táblákkal dolgozok, s csak a céges laptopot lehet használni, ami 14" 1280*800. Agyf@szt lehet kapni, ha nem tudok nagyobb kijelzőt rákötni, alig fér ki rá valami.
Szerintem pedig egy 15"-es notin alapértelmezettnek kéne lenni a fHD kijelzőnek, 13-14"-en az 1440*900 vagy 1600*900-nak.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#41) Meglivorn válasza .mf (#40) üzenetére


Meglivorn
aktív tag

15"ra hiába teszel fullHD kijelzőt, max bolhafing méretű excel cellákat kapsz. De hogy dolgozni tudj vele, úgyis nagyítanod kell és megint ugyanakkora a hasznos terület.

(#42) MCBASSTION


MCBASSTION
aktív tag

és az ára?
inkább azt csökkentenék :((( :O

windows7sins.org

(#43) .mf válasza Meglivorn (#41) üzenetére


.mf
veterán

Azért van egy kis különbség az élességben, ugyan mindkettő elég kicsi lesz, de az egyik kicsivel olvashatóbb marad, a másik pixeles. Néha a nagyítgatással nem látod jól át az egészet, vagy rengeteget kell nagyítgatnod s utána visszakicsinyítened.
11.1"-en használok 1366*768-at (az utazó-szubnotim), s nekem nincs gondom vele. Na nehogymár egy 15"-esen, ami képernyő-felületben közel duplája, ne férjen el az 1600*900 (37%-kal több pixel) vagy a fHD (kis híján duplája), s csak ugyanaz a felbontás legyen...

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#44) velizare válasza .mf (#40) üzenetére


velizare
nagyúr

sok a 15"ra a fHD. az enyém 1680*1050, ami pont jó, de egy durvább hét végefelé már így is jojózik a szemem, pedig a szemüvegemmel az éleslátásom 120-130%ra van beállítva. mit szóljon az, akinek nem lehet, csak 70-80%ra? nézze 20 centiről a kijelzőt? ugyanez az ember egy fHDval megvert 15"os képernyőnél le is szopná magát, azon még 15%kal több képpont van.

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#45) bteebi válasza Angel1981 (#1) üzenetére


bteebi
veterán

Hát igen... fajlagosan a nagyobb winchesterek jóval drágábbak. És most már sajna a 2 TB-os is sokba fáj :(.

"Az IHS iSuppli kutatása 2016-ra 1,8 terabitet jósol egy négyzethüvelyknyi területre, ami tarthatónak tűnik, ha beválik a HAMR technológia."

Na igen. Ha beválik... Bár ha elvi síkon nem válhatna be, akkor nem jutna el a gyártásig.

"Ezzel 2016-ban 14 TB-os merevlemezekre is lehet kilátás, de ez az érték csupán elméleti számításokon alapszik."

Úgy legyen! :) Ugyanakkor ez nekem még nagyon távoli becslésnek tűnik.

"Természetesen a tárkapacitás növelése rendkívül fontos, hiszen a Full HD-s kijelzőket lassan leváltják a 4K-s megjelenítők, így az ehhez készülő tartalmak rengeteg helyet igényelnek majd."

Na ezt a részt viszont nem értem. Miért lehetne jelentősége a nagyon nagy felbontású videók szempontjából a nagyobb winchestereknek, amikor minden "valamire való" felhasználó 500 rétegű BR lemezen vagy Holodisc-en fogja nézni a 3D UHD filmjeit? :U

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#46) sz0k3e_ válasza bteebi (#45) üzenetére


sz0k3e_
aktív tag

mert az optikai adathordozók egyre népszerűtlenebbek, a digitális terjesztés viszont felfutóban van :)
nézd meg a dvd vs blu-ray helyzetet. lehet én vagyok lemaradva valamiről, de sztem ezeknek a korongoknak lassan lőttek :P

"What next in the parade of constant obstacles?"

(#47) Dyingsoul


Dyingsoul
veterán

2016?? ki tudja még mi lesz addig! :)

- Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

(#48) SLYM


SLYM
veterán

én ha nem is egészen biztosan, de azért nagy meggyőződéssel állítom, hogy pont 2016-ra fog teljesen összeomlani a HDD piac. ha ilyen ütemben fejlődik az SSD, akkor 4 év múlva a 4 terás SSD lesz 60k, a 2 terás pedig 30. innentől nincs értelme a HDD-kről beszélni

[ Szerkesztve ]

(#49) Kronos3000


Kronos3000
senior tag

Legyen új technológia,legyen 10-20-50 terás lemez,de gyártsák a régit is,és adják nagyon-nagyon olcsón.... :C :C :C :DD :DD :DD...már holnaptól... :C :C :C

[ Szerkesztve ]

Wasabi...

(#50) O_L_I


O_L_I
őstag

Migdig a méret növelésről hallani...
Az az érdekes, hogy látszólag is nem is próbálkoznak a HDD sebességét lényegben javítani, pedig ha egy nagyságrendel sikerülne még akkor se lenne nagy ellenfél a SSD-nek.
Pedig én nem akarok SSD-t. Én egy gyors és nagy tárhelyű HDD-t akarok! (De izibe ám :DDD )

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.