Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Graphics


Graphics
Jómunkásember

Ez valamelyest sajnálatos, de részben érthető, de csak akkor, ha ez az áron is meg fog látszódni!

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#2) Segal


Segal
veterán

Ha megmarad celeron és i3 vonalon akkor nem érdekel a dolog ezeket többnyire tényleg azok veszik akik nem terveznek cserét de azért az i5 és i7 vonal maradjon LGA.

"Ez nem változtat azon, hogy tisztességtelen dolog botokkal felvásárolni 160-180e indulóáron a 3060 Ti-t, aztán 250e-ért árulni a HA-n." Ez miért lenne tisztességtelen? Te is meg bárki lesheti botokkal a boltokat, ugyanúgy meg tudod venni a cuccot azon az áron, mint a scalper.(1 házigazda válasz...)

(#3) HeavyToys válasza Graphics (#1) üzenetére


HeavyToys
senior tag

Az, hogy a Volkswagen csökkentette a termelési-autó előállítási költségeit, akár 30-40%-al is, a közös "flexibilis" padlólemez révén. Az árakban nem jelentkezett változás. Nyilván most belekalkulálhatjuk, hogy ezáltal könnyebb-jobb-kevesebbet fogyasztó autókat kapunk X összegért, de az ár nem csökkent emiatt semmit.

Itt sem fog, az Intel is profit orientált cég, ha nő a profit az a jó. Eddig megvették ilyen áron, akkor majd ezt is meg fogják. Én sajnos nem látom benne az árcsökkenés lehetőségét.

(#4) MZperX75


MZperX75
addikt

Profitmaximalizálás,így tuti el lehet adni alaplapot ahány APU-t! Ha kell egy erősebb APU akkor tuti veszel még egy lapot.
Nem rossz ez,csak nekünk nem jó(bár aki nem cserélget évente 2x APU-t(CPU) annak 2-3 évre tök mindegy ,hogy lappal együtt vagy a nélkül kell megvennie,mert úgy is lapossal együtt cserélget 3 évente,én lagalább is igen.

Nem minden esetben hátrányos ez a dolog,sokan emléxem a VGA integrálása a CPU-ba is beijedtek,de így utólag már más a leányzó fekvése,majd mexokjuk! ;)

(#5) QwErTy42


QwErTy42
addikt

Mikor jön a következő váltás?

...oktalan embert észérvekkel meggyőzni nem lehet...

(#6) M107 válasza MZperX75 (#4) üzenetére


M107
addikt

:R

[moderálva] most jutottam egy nagyobb összeghez, és akartam venni egy fullextrás I7-es de e hír olvasása után pápá Intel, maradok az AMD-nél.

[ Módosította: radi8tor ]

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#7) Segal válasza HeavyToys (#3) üzenetére


Segal
veterán

Az intel nem csak azért nem csökkent árat. Persze nyilván a kapitalizmusba annyiért adja amennyiért meg is veszik ez tény de ha elkezdene áratcsökkenteni azzal végképp kicsinálná az AMD-t és akkor az EU rájukszálna.
Nekik meg az nagyon nem lenne jó mert feldarabolnák őket így meg el lehet adni nagyobb haszonnal, a haldokló AMD-t meg a lélegeztetőgépen hagyni.

M107: Szerintead az AMD nem fogja pár év lemaradással követni ezt a képletet? Ne legyünk már naivak persze hogy ők is meg fogják lépni.

[ Szerkesztve ]

"Ez nem változtat azon, hogy tisztességtelen dolog botokkal felvásárolni 160-180e indulóáron a 3060 Ti-t, aztán 250e-ért árulni a HA-n." Ez miért lenne tisztességtelen? Te is meg bárki lesheti botokkal a boltokat, ugyanúgy meg tudod venni a cuccot azon az áron, mint a scalper.(1 házigazda válasz...)

(#9) alvaro


alvaro
senior tag

Azelőtt cserélgettem lapban CPU-t - de tekintetbe véve, hogy a mostani (Conroe C2D + P965) lap/CPU párost 2007 óta használom, nem nagyon hat meg, hogy lappal együtt vagy külön dobozban árulják. A hűtőt lehessen cserélni csöndesebbre, és jó is.

[ Szerkesztve ]

(#10) M107 válasza Segal (#7) üzenetére


M107
addikt

:R

Lehet hogy meglépi de ez a jövőkérdése, bár én mindig 2-3 évre veszek hardvert, bár a mostani kivétel mert sajnos gyenge procit vettem az FM1 lapomba anno....

--- s most rendeltem meg a legnagyobb FM1 procit a lapomba.

De erre nem lesz lehetőségem ha átáll az AMD is erre de ez majd a jövőkérdése.
S ha ugyan ezt csinálja mint az Intel, akkor szerintem az asztali PC-k kora véget ér szó szerint.

[ Szerkesztve ]

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#11) Segal válasza M107 (#10) üzenetére


Segal
veterán

Csökkenni fog a laptopok és táblák előretörése végett ez tény de azokban a kategóriákban vezeti be az intel amiket többnyire ma is egybe árulnak ottmeg a tulaj szerinted tudni fogja hogy mi az LGA vagy BGA? Ki sem tudná cserélni a procit a gépbe ha megtehetné akkor sem ezeknak aztán tökmindegy lesz a tokozás kérdése.
Persze aki végképp olcsó gépet szeretett volna összerakni mondjuk i3 konfigurációba az rosszul jár mert vagy bevállalja majd hogy fix a proci vagy kénytelen lesz többet fizetni egy i5-ért de semmi forradalom nem lesz itt evégett. Persze ha a késöbbiekben tovább bővíti a listát i5 felé az intel az már nagyobb bosszúságot okozhat de arról egyelőre szó sincs. (bár simán kinézem belőlük ez mondjuk tény)

"Ez nem változtat azon, hogy tisztességtelen dolog botokkal felvásárolni 160-180e indulóáron a 3060 Ti-t, aztán 250e-ért árulni a HA-n." Ez miért lenne tisztességtelen? Te is meg bárki lesheti botokkal a boltokat, ugyanúgy meg tudod venni a cuccot azon az áron, mint a scalper.(1 házigazda válasz...)

(#12) kromatika


kromatika
veterán

Hála Istennek. :) Ez jó hír.

(#13) RyanGiggs


RyanGiggs
őstag

Na megnyugodtam, hogy csak a belépőszinten lesz BGA!
Tehát azok akik a szereld össze magad típusú emberek, azokra nem vonatkozik.
Hisz aki szerelget, vagyis ért a PC-hez, az nem fog Celeron meg hasonló gagyi gépet összetenni. Az inkább addig spórol amíg nem tud összedobni minimum i3 vagy i5-ös gépet. Akik meg nem értenek hozzá, csak bemennek a Tuskóba venni egy gépet, annak meg tökmind1 hogy cserélhető-e a proci vagy sem! Az az életbe nem fogja babrálni.

(#14) tikshow válasza RyanGiggs (#13) üzenetére


tikshow
addikt

Nem is tudná, mert több bolt lehegeszti az oldallapot.

(#15) RyanGiggs válasza tikshow (#14) üzenetére


RyanGiggs
őstag

Igen?! Erről abszolút nincs információm. Harminc elmúltam, de még az életem folyamán soha nem volt összeszerelt gépem. Nem is lesz!! Meg is mondom, hogy miért. Neten vagy újságban szoktam látni összeszerelt gépeket, de olyan drágán adják, és annyira sz@rul van összerakva (ami a belsejét illeti), hogy abból a pénzből, sokkal erősebb, komolyabb gépet tudok összetákolni. Az igaz hogy lehet hogy bele kell nyúljak a használt cuccokba is, de az meg kit zavar?!

(#16) MZsoltee


MZsoltee
veterán

Jó lesz a döglött alaplap viszi magával az integrált cpu-t is...
Vehetsz procit is, ha tönkremegy a lap, csak 3 vagy több év garos cuccot szabad majd venni.

A tökéletes nő süketnéma, nimfomániás, és az apjának kocsmája van.

(#17) kriszpontaz


kriszpontaz
veterán

Na. Visszatérünk a 286 - 386 korszakhoz? Legutoljára akkor láttam alaplapra forrasztott x86 procit :).

(#18) tikshow válasza RyanGiggs (#15) üzenetére


tikshow
addikt

Komolyan, vagy szó szerint lehegesztik egyesek, vagy matricát raknak oda. A lényegen nem változtat, addig van rá garancia amíg ezek ott vannak. Porosodhat, koszos lehet, nem nagyon nyúlhatsz hozzá.

(#19) tcp


tcp
tag

nem feltétlenül az a fő gond szerintem, hogy nem fogsz tudni a gépben később CPU-t upgradelni (ezt úgyis egyre kevesebben csinálják, és a foglalatok folytonos változtatása sem ebbe az irányba tereli a népet), inkább meghibásodás esetén nem lesz elegendő alaplapot vagy procit cserélni, hanem megy az egész a levesbe.

(#20) tcp válasza kriszpontaz (#17) üzenetére


tcp
tag

MacBook Air? ;)

(#21) RyanGiggs válasza tikshow (#18) üzenetére


RyanGiggs
őstag

A matricát azt abszolút el tudom képzelni.
Viszont a hegesztést...?! Azt nem! :N De vicces lehet, szépen nézhet ki.

[ Szerkesztve ]

(#22) bteebi válasza Graphics (#1) üzenetére


bteebi
veterán

Meg fog látszani, csak nem pozitív irányban :P. Bár ne legyen igazam.

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#23) kriszpontaz válasza tcp (#20) üzenetére


kriszpontaz
veterán

Nem készre szerelt gépnél persze, hanem sima alaplapnál, amit sarki "bótban" megvehetsz.

[ Szerkesztve ]

(#24) djculture


djculture
félisten

Jó lenne egy normális verseny hogy ilyen hülyeségek eleve ne is forduljon meg a fejükben.
A pc azért pc hogy szabadon cserélgethető benne minden részegység mióta kitalálták.
Ha erre a bga hülyeségre van valakinek igény vesz ilyen egybe pc-t ami a monitorba van épitve minden részegység egy main lapra integrálva.
Különben pont az olcsóbb termékekre volt jellemző, hogy összerakott az ember egy gépet egy gyengébb celeron/pentiummal majd mikor lett kesse kicserélte a procit egy i3 vagy i5-re..
Tehát nagyából nyomdafestéket nem tűrő válaszom lenne az intelnek:)

[ Szerkesztve ]

(#25) Manbal válasza djculture (#24) üzenetére


Manbal
senior tag

Teljesen egyetértek! Teljesen szétverik ez az iparágat is a minél nagyobb extraprofit reményében... szánalmas! Mi birkák pedig csak asszisztálunk a disznófejű nagyuraknak! :(

(#26) atti_2010 válasza Segal (#7) üzenetére


atti_2010
nagyúr

Azért nem csökkent árat mert neki sem érné meg mivel sokkal nagyobb üzemeltetési költségekkel dolgozik mint az AMD és APU szinten meg közel nincsenek olyan helyzetbe hogy árat csökkentsenek mivel így se az IGP részért veszik az emberek, az OEM gyártóknak így is jóval olcsóbban adják mint a kiskereskedelembe ami Intel szinten egy lepkefing.

1.Asrock FM2A88X+ Killer,A10-5800K,Kingston 2x4Gb 2400Mhz,Int X25-V SSD,SF Pro S.F.-450P14XE. 2.MSI-A75A-G55,A8-3870, Kingston 2x2GB2000, MSI R9-270, Zen 400.

(#27) siti válasza djculture (#24) üzenetére


siti
senior tag

amikor kitalálták, hát nagyon nem volt benne semmi cserélhető.
most hogy hirtelen szétnézek a lakásban, akkor két gépemben van cserélhető proci (jó, az amigában is ki lehet venni, de nem lehet másra cserélni). ha megnézitek a dell, hp, lenovo, apple, acer eladásokat, akkor a sarki boltos gép eladások sehol sincsenek, tehát az otthon összerakom vonal kicsit túlmisztikált volumen a nagy gyártókhoz képest és akkor a teszkós noném gépeket még nem is számoltuk bele.

ja, emlékszünk még a nagy SB-Gravis csatára? ma az átlag felhasználónak jó az alaplapi integrált hang. ugyanígy az integrált háló kártya. ki bajlódik még bővítő kártyás ide/sata vezérlővel, mikor ott az alaplapi? Erre a sorsra jutott a vga, amit először az alaplapra, majd a prociba raktak. most jön a következő összevonás. Elég egyértelmű utat járunk be....

[ Szerkesztve ]

Füle -> 9. BRSZK -> 2024. Június 22-23. (hamarosan beérjük a Fast and furious sorozatot)

(#28) atti_2010 válasza siti (#27) üzenetére


atti_2010
nagyúr

Erre a sorsra jutott a vga, amit először az alaplapra, majd a prociba raktak. most jön a következő összevonás

Ha úgy vesszük a VGA integrálásával csak jól jártak a vásárlók mert azelőtt egy 4 magos prociért leperkáltál 30k egy HD -4670 -ért egy újabb 30-35k most meg ideadják egybe 30 K a Trinity és ugyanazt vagy többet tud, kevesebbet eszik kevesebb helyet foglal és nem fűti úgy a házat.

1.Asrock FM2A88X+ Killer,A10-5800K,Kingston 2x4Gb 2400Mhz,Int X25-V SSD,SF Pro S.F.-450P14XE. 2.MSI-A75A-G55,A8-3870, Kingston 2x2GB2000, MSI R9-270, Zen 400.

(#29) MongolZ válasza siti (#27) üzenetére


MongolZ
addikt

Ez az "evolúció". Először kitaláljuk, hogy a gép túl univerzális, ezért kell egy-két speciális dolog bele. Bele kerül a VGA, Hangkártya, Lankártya, stb, majd kitaláljuk, hogy ezek már túl speciálisak, ezért univerzálissá kell tenni őket, így hát mindent integrálunk. Most tartunk itt. Nemsokára megint kitalálunk valamit, amiért extra bővítőkártyákat lehet belerakni a gépbe.

(#30) atti_2010 válasza MongolZ (#29) üzenetére


atti_2010
nagyúr

Durván lesarkazva így van de ne feledjük hogy sokáig elképzelhetetlen és megvalósíthatatlan volt egy hangkártya integrálása, SATA vezérlő vagy IGP az alaplapra mert nem volt meg a kellő technológia hozzá.

1.Asrock FM2A88X+ Killer,A10-5800K,Kingston 2x4Gb 2400Mhz,Int X25-V SSD,SF Pro S.F.-450P14XE. 2.MSI-A75A-G55,A8-3870, Kingston 2x2GB2000, MSI R9-270, Zen 400.

(#31) tcp válasza MongolZ (#29) üzenetére


tcp
tag

ez az evolúció most éppen azért halad az integrált irányba, mert van egy nagyobb léptékű evolúció is. A PC-t azért találtuk ki, hogy a buta és gyenge terminál + nagy darab szerver megoldástól el lehessen rugaszkodni, egy PC mindent tudjon önmagában, ne kelljen csatlakozni a központi megfizethetetlen mainframehez. Most pedig éppen a felhőnek nevezett világgal megyünk vissza abba az irányba, hogy a PC egyre inkább egy gyenge buta terminál legyen, és minden üzleti intelligencia felköltözzön a felhőbe. Ehhez pedig felesleges túl bonyolult, ezer féle módon bővíthető eszköz... egy pár évtized múlva majd valakinek jön az isteni szikra, hogy milyen jó lenne, ha le tudnánk a mainframeről a felhőről csatlakozni és egy-egy eszközünk legalább kicsiben tudná azt, amit a nagy szerver, mi lenne, ha PC-nek hívnánk :P

(#32) Formaster válasza Graphics (#1) üzenetére


Formaster
addikt

Őszintén szólva az árakkal semmi baj. Kis hazánk pénztárcájával van a gond. Egy i7 prociért nem sok 4-500$, ez kinti fizetésben kb 2 max 3 napi béred.

(#33) HeavyToys válasza siti (#27) üzenetére


HeavyToys
senior tag

Igen, de egyébéknt, hogy lejebb szoruljanak az árak, ez lenne a követendő út. A bővítőkártyák csak extra igényeket szolgálnának ki. Pl nekem nem elég jó az integrált HD hang, akkor veszek bele. :)

(#34) #06658560 válasza Segal (#7) üzenetére


#06658560
törölt tag

Nem tudom, az én értelmezésemben az árcsökkentés, ha évente többet kapok ugyan annyi pénzért, miközben az infláció nem nulla.

(#35) Ati1979


Ati1979
veterán

Ez jó hír!

Így legalább marad némi szabadság a konfiguráció összeállításakor.

(#36) csiby1


csiby1
csendes tag

Gratulálok Intel! És ha megmakkan valami a szétintegrált lapban amiben benne van procc is, ami belekerült mondjuk 30-40k-ba akkor lehet kukázni mi?! Most legalább ha szar lapot fogsz ki kicseréled oszt jóccakát! Áhh...! Miért nem lehet ezt csak OEM piacon bevezetni? Miért kell otthoni felhasználókra is ráerőltetni?! Hát ha így lesz és nem lesz i3 külön akkor pápá Intel!

(#37) Pikari


Pikari
őstag

a via és a sis már régóta mindent alaplapra forraszt. miután eladták a sis procikat a dpmnek, azok is az alaplapra forrasztják a vortex86 procit. a nagyon lowendben az intel processzorok is az alaplapra vannak forrasztva már egy évtizede. a transmeta szintén az alaplapra forrasztotta a procikat, amíg végérvényesen tönkre nem tette őket a felvásárló dilettáns izraeli befektetőcég. szóval az amd kivételével mindenki előszeretettel forraszt az alaplapra, már vagy 15 éve.

[ Szerkesztve ]

A Dunning−Kruger-hatás az a pszichológiai jelenség, amikor korlátozott tudású, kompetenciájú vagy képességű emberek rendkívül hozzáértőnek tartják magukat valamiben, amiben nyilvánvalóan nem azok.

(#38) vanye


vanye
senior tag

Hmm... Szal ez a fene nagy integráció csak azért köszönt majd be, hogy a gyártóknak jó legyen? :U Bár... Gizike eddig sem akart procit cserélni, ergo neki scheißegal, hogy akkor mostantól már nem lehet, míg a legózósnak a maga terepén megmarad a vadászat öröme, szóval...

Stern des Südens!

(#39) Pikari válasza Pikari (#37) üzenetére


Pikari
őstag

oh, elírás. az intel nem egy évtizede forrasztgatja a nagyon lowendet az alaplapra, hanem inkább olyan 30 éve.

A Dunning−Kruger-hatás az a pszichológiai jelenség, amikor korlátozott tudású, kompetenciájú vagy képességű emberek rendkívül hozzáértőnek tartják magukat valamiben, amiben nyilvánvalóan nem azok.

(#40) mariomahmoud


mariomahmoud
tag

Egyszerű üzletpolitikai lépés, én csak azon csodálkozom, így visszagondolva, hogy miért csak most jutunk el ide.

Üdv. Mario

(#41) M107 válasza csiby1 (#36) üzenetére


M107
addikt

:R

Sőt lesz tuningra szánt Intel proci is...

Minden egybe Intel Core i7-3770 + alaplap fajtája és gyártója válogatja felszereltség szerint, főleg ha Deluxe
ez a két komponens 100 ezer forint felett van.

Biztos megéri ez nekik ???? Szerintem itt már olyat buknak, hogy öröm lesz nézni.

[ Szerkesztve ]

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#42) csiby1 válasza M107 (#41) üzenetére


csiby1
csendes tag

Én meg a retyón termelem a pénzt!

(#43) M107 válasza csiby1 (#42) üzenetére


M107
addikt

:R

Core i7-3970X a zászlóshajó még mindig olyan 240 000 Ft + egy hozzávaló alaplap és mindezt egybe tokozva majdan 2015 után... (Intel magad alatt vágod a fát)
:DDD :DDD :DDD :( :( :( :O :O :O :O

Ezért maradok AMD-s.... egyenlőre remélem nem fog ilyet kitalálni ő .....

Mondjuk az INTEL uralkodó, azt csinál amit kar nincs konkurencia, mert az AMD innkáb a költséghatékonyságot nézi, és nincs elszállva az árakkal sem.

[ Szerkesztve ]

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#44) taaz


taaz
aktív tag

nem vágom h ezen mi a sporolás. A lapgyártónak nem mindegy h foglalatot vagy bga-t forraszt oda? Itt a foglalat gyártonak lesz hátránya.

(#45) djculture válasza taaz (#44) üzenetére


djculture
félisten

Jó csak így a lapgyártónak eleve felkell majd vásárolni a procikat ha akar alaplapot gyártani... Intel így bevan biztosítva mert neki nem marad a nyakán aproci, legalább is ezt hiszi.
De szerintem ez egy nagy szívás lesz. Ugyanis az alaplapgyártók vagy nem fognak ilyen egybelapokat gyártani és beintenek egy idő után mikor látják hogy nem fogy vagy tönkremennek mert nyakukon marad az alaplap bga procival együtt. Oem piac is telítődve van már igy is, sandy bridge alap konfigok árválkodnak minden fele kutyának se kell.

[ Szerkesztve ]

(#46) #16939776 válasza taaz (#44) üzenetére


#16939776
törölt tag

Egy ilyen foglalatnak intel -által- vele szemben támasztott követelményeket kell kiállnia. kontaktus nyomás, átmeneti ellenállás, lábak induktivitása, processzorcseréknek minimális száma stb..

Igen is +költség, mert az emberek nagy része(NEM MI) 1db processzort vásárol, egy alaplap életciklusa alatt, és az egyre erősebb cpu-k megjelenésével még meghatározóbbá válik/vált.
A CPU-t felforrasztani ugyan annyiba kerül mint a foglalatot, így ezt elhagyva megtakartatható pár dollár.

Valószínűsíthető hogy az áramellátó részen is fognak egyszerűsíteni, egy 35-55W-os CPU mellé nem fognak 120W-ot tudó 4-6-8 fázisú tápellátást rakni, így tovább csökkentve a költségeket...
Valamint a Bios is "notebookos érzetet" fog kelteni a stabilitás és megbízhatóság érdekében.

Biztos vagyok benne hogy el lesznek hintve benne olyan "apró kellemetlenségek", amivel az igényesebb vásárlók bele lesznek kényszerítve, hogy a foglalatos(drágább) lapot és ehhez minimum közép árkategóriás CPU-t keljen választania. Amely igényeket eddig egy közepes lap+ olcsó CPU-val ki tudott szolgálni.

Így generálva piacot a drágább termékeknek.

Ki van ez találva, és "mindenkinek" jóóó ;]

(#47) taaz


taaz
aktív tag

Nah ebbe bele sem gondoltam. Akkor sporol az intel. Azért annyiba jo h lesz azért még alternativa.
Köszi a válaszokat . :R

(#48) #65675776


#65675776
törölt tag

Vajon melyik gyártó ad ki először alaplapot ajándék hőlégfúvóval?

(#49) #97716736


#97716736
törölt tag

Na végre valami jó hír, de hát 2015-is eljön hamar, meg egy átlag felhasználó sokkal jobban szeret úgy vásárolni, hogy külön proci külön alaplap, ízlésének megfelelően kiszolgálva, bár ez az egybe minden, nem igazán jó :(

(#50) djculture válasza #65675776 (#48) üzenetére


djculture
félisten

:C

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.