Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Aron1988


Aron1988
tag

Nem értem, nem kell a Corvinuson végezni, hogy lássák, hogy a piac telített lett. Mindenkinek van már telefonja, csak a kütyümániások, meg akiknek széthullott a telefonja vesznek csak új telefont. Ennyire egyszerű...

A budai elit nívóját nem szabad lentebb adni! Mutasd a telefonod, megmondom ki vagy!

(#2) mtcob


mtcob
senior tag

Valahogy nem lepődtem meg...eljutottunk arra a szintre, hogy nem éri meg évente cserélni a telefonokat, mellé pedig elenyésző számú új vásárló van.

Végtelenségig egy piac se fog nőni.

[ Szerkesztve ]

(#3) tope


tope
addikt

Mint a számítógépnél itt is eljött az az idő, hogy elértük az a szintet, hogy egy 2 évvel korábban kiadott top készülék még ma is megállja a helyét, így meg miért venne az átlag ember évente újat.

(#4) proradeon


proradeon
őstag

Hát ha ennyire telített lett a piac, akkor itt az ideje egy olyan szintű újítással előállni, mint amilyen az okos telefonok megjelenése volt. ;]

Ami működik, ahhoz nem nyúlunk.

(#5) Teetuss


Teetuss
csendes tag

Egyáltalán nem csodálom. Az, hogy csak a Samsungnak sikerült épkézláb A57 magokat gyártania gyakorlatilag mindenki másnál azt hozta, hogy az új készülékek semmivel sem lettek erősebbek a korábbiaknál. Az új A72es magos procikkal viszont szerintem lesz idén fejlődés

WWFSMD?

(#6) -Skylake- válasza proradeon (#4) üzenetére


-Skylake-
addikt

Hat mondjuk oljek a penzt az oktatasba , hatha megjelennek majd az okos emberek. Szerintem.

#5 : igen , egyertelmuen attol lassul a piac , mert ul otthon a sok r=1 user ezt ezt mondja : haaat Margitkam , iden se veszek uj okostelefont vagy mi a csudat , mer hiaba jo az ajfon , meg a zold robotos valami se rossz a Jozsi szerint , dehat konyorgom , a57 ota semmi fejlodes , majd ha jon az a72 Margitkam , na majd akkor eladjuk a rotacioskapat. Tok real , else tudom kepzelni mi mas oka lehet , ha nem ez...

[ Szerkesztve ]

"Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

(#7) Dawkins válasza proradeon (#4) üzenetére


Dawkins
tag

Mondjuk egy hordozható, válltáskaként hordható kagylós telefon:D A hipsterek vinnék mint a cukrot :DD

Semmi nincs a világon, ami teljes mértékben rossz lenne. Még az álló óra is pontos naponta kétszer.

(#8) DithenS


DithenS
senior tag

Hát ez van,minek vegyek mindig tényleg? Mindenki így van ezzel szerintem.Ameddig jó nem vesznek újat.Autót se veszünk 3 évente,max a cégek akik elhasználják.Bár autónál látok most valami újítást azért,ilyen olyaj fényszoró,ilyen motor olyan festés,jobb ülés stb...Telefonnál mi van? Évek óta egyforma a kamera,akku se bírja tovább,kicsit más a kinézet azt ennyi.

(#9) Fejvadi


Fejvadi
nagyúr

Nincs ebben semmi meglepő. Most jön el az ideje, hogy kik tudnak majd fennmaradni.

(#10) Csapoati


Csapoati
nagyúr

De izé, az Apple a legutóbbi jelentésében 74,8 millió eladott iPhone-ról beszél. Akkor mi itt ez a 71 millió?

A Windowsnak pedig szerintem reszeltek, hacsak nem éri meg nekik elvegetálgatni még pár évig 1% körüli részesedéssel.

[ Szerkesztve ]

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#11) jacis


jacis
nagyúr

De szép ez a Nexus fehérben.

iPhone 15 Pro Max,; Samsung Galaxy Z Fold 5; GoPro 8 black, XBOX Series S, Samsung Galaxy Watch 4

(#12) Aron1988


Aron1988
tag

Én abban bízok, hogy a Sony Xperia Z6 annyi újítást fog hozni, hogy forradalmasítja az okostelefon piacot, újra beindítja a vérkeringést, plusz a cég telefonos részlegét is kihúzhatja a sűlyesztőből. Én már csak ebben az egy dologban látom a kitörési pontot. Ide tényleg a japán innováció kéne!

A budai elit nívóját nem szabad lentebb adni! Mutasd a telefonod, megmondom ki vagy!

(#13) berek21 válasza Csapoati (#10) üzenetére


berek21
senior tag

A hiányzó darabszám, különböző pereknél lelhető fel, mint tárgyi bizonyíték. :)

LG Velvet eladó!

(#14) Shinnokina válasza DithenS (#8) üzenetére


Shinnokina
tag

Talán eljött az ideje, hogy a gyártók abbahagyják a félévente új "csúcstelefon" kiadását. Semmi értelmes fejlesztést nem csinálnak, alig változik a telefon tudása is, mégis állandó hír, hogy "jön a Samsung Galaxy Sx" meg "ilyen lesz az iphone xS"... aztán nagyjából pont ugyanolyanok, mint a régebbiek, csak sokkal többe kerülnek. Kinek van félévente-évente 300 ezer forintja új iphone-ra? (Hát nem a fogyasztók többségének). A szolgáltatások fejlesztésére kellene fordítaniuk a figyelmet a gyártóknak. Lásd Xiaomi pl, ők nem a telefonjaikból élnek, hanem a kiegészítő szolgáltatásokból, és baromi jól megy nekik. És a jóval olcsóbb telefonjaik semmivel sem rosszabbak vagy kevesebb tudásúak, mint egy Samsung Galaxy vagy iPhone csúcsmodell. Rá kell ébredniük a gyártóknak, hogy nem lehet végtelenségig tömni a piacot telefonokkal, mert már nem lesz, aki megvegye.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi 11 Lite 5g NE - és zöld :)

(#15) Béééla válasza -Skylake- (#6) üzenetére


Béééla
őstag

Az r=1 júzer azt látja, hogy nem fagy keresztbe a 2 éves teló egy böngésző megnyitásától. Anno a HTC Desire nagy szám volt, néhány év múlva komoly hekkelés árán maradt használható friss szoftverrel (a régi API-ra meg már fingósappok se érhetők el)
Alsóházban a hulladékság miatt megy a cserebere, felsőházban e-pénisz, közte meg köszönik szépen, de évekig megfelel.

Bélabá

(#16) proradeon


proradeon
őstag

(#14) Shinnokina: Az évente kiadott csúcskészülék szerintem rendben van.

Ami engem sokkal jobban irritál, hogy az alsó és középkategória brutálisan el van árasztva különböző telefonokkal (Samsung Galaxy Young, Pop Plus, Trend, Ace, Star Pro, J1, Gio, Core, Trend Plus, Core Prime, Win, Neo Plus, Fame ..........)
Ahelyett, hogy inkább gyártanának 2-3 fajtát, különböző, normális design-nal, lehetőleg azonos hardverrel, hogy az android ne legyen olyan töredezett mind jelenleg.

[ Szerkesztve ]

Ami működik, ahhoz nem nyúlunk.

(#17) Aron1988 válasza Shinnokina (#14) üzenetére


Aron1988
tag

"Kinek van félévente-évente 300 ezer forintja új iphone-ra?"

Hát nem tudom, Budapesten a 25-40 éves, minimálisan rendezett és ápolt külsejű férfiak legalább felénél az aktuális, vagy tavalyi flagship telefont látom. Tőlünk nyugatabbra ez az arány meg még magasabb lehet. Úgy, hogy ezeken a telefonokon több mint 100ezer a tiszta nyereség, hidd el, hogy jó buli "ontani" a drága telefonokat a cégeknek.

A budai elit nívóját nem szabad lentebb adni! Mutasd a telefonod, megmondom ki vagy!

(#18) Shinnokina válasza Aron1988 (#17) üzenetére


Shinnokina
tag

Ja, hitelre, meg csomagban részletre, esetleg céges telóként. De ez sem fog a végtelenségig menni, hidd el. Az Apple eladásai is lassulnak, persze rá lehet fogni a dollár árfolyamára, meg ilyenekre, de a piac egy idő után tényleg torkig lesz telefonokkal. Azok akik tényleg évente cserélnek iPhone-t nem a vásárlók többsége. :)

[ Szerkesztve ]

Xiaomi 11 Lite 5g NE - és zöld :)

(#19) pr0bi válasza Aron1988 (#1) üzenetére


pr0bi
senior tag

Egyetértek. A másik, hogy ésszel kell frissíteni OS-t, mostanában divat lett azonnal lecserélni ha kijön egy új verzió utána meg panaszkodik mindenki, hogy lassú lett a telefon. 5. éve nyüstölöm az iPhone 4S-t 7.1.2-vel. Gyors és kinyírhatatlan.

[ Szerkesztve ]

(#20) eventus


eventus
veterán

Nem is volt olyan nagy fejlődés.

BlackBerry R.I.P. - Sony Xperia 1 V, Sony RX10 IV, Withings ScanWatch

(#21) eventus válasza pr0bi (#19) üzenetére


eventus
veterán

Divat lett a gyártók részéről silány szoftvert kiadni :))

[ Szerkesztve ]

BlackBerry R.I.P. - Sony Xperia 1 V, Sony RX10 IV, Withings ScanWatch

(#22) erahurka válasza Aron1988 (#1) üzenetére


erahurka
félisten

Telített lett a piac, és nem volt érdemi előrelépés. Gyorsabb proci, nagyobb felbontűsú kijelző, jobb kamera... Ez csak haladás a korral.

(#23) Wesder


Wesder
félisten

[Freedom251 4Dollar!!!!!]

Ezek után ne mondja nekem senki azt hogy nem túlárazott a telefonja. :DD

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#24) helixP válasza proradeon (#16) üzenetére


helixP
nagyúr

Gio, Young, Ace?

Működik az időgéped és 5 évvel ezelőttről kommentelsz? :DDD

(#25) RyanGiggs


RyanGiggs
őstag

Én soha nem tekintettem nagy jelentőséget a telefonokra.
Most van egy másfél éves Doogee DG800-am, eszméletlenül gyorsan működik rajta a viber, face, skype... Pont most rendeltem hozzá két új akksit az ali-ról, tehát még egy jó pár évig elleszek ezzel. Konkrétan addig amíg lehet hozzá venni 1500Ft-ért akksit vagy ha bedöglik... Az előző telóm Xperia Mini volt, az akad, belassult, szar volt. Ezen a gps is marha jól működik, tehát nem látom értelmét a leváltásának. K750i-emet csupán 6 évig használtam. ;] Azt cseréltem le a 2.gen Mini-re, de akadt pl. a viber írás közben is.

[ Szerkesztve ]

(#26) proradeon válasza helixP (#24) üzenetére


proradeon
őstag

Bizony működik. :)) És szomorúan láttam, hogy a Samsung és társai a jövőben is ontani fogják magukból a 600 féle hardverrel rendelkező, rendkívül kreatívan elnevezett telefonjaikat. :(

Ami működik, ahhoz nem nyúlunk.

(#27) tdhenry válasza pr0bi (#19) üzenetére


tdhenry
tag

Így van. Az ipad minim azóta fos, hogy lefrissítettem. A huawei p6-om meg gyári 4.2.2-n van, ès hibátlan.

(#28) Gymnova81


Gymnova81
tag

"Hat mondjuk oljek a penzt az oktatasba , hatha megjelennek majd az okos emberek. Szerintem."
Hát ez rohadt jó volt! :C De amúgy igaz......

Én azt gondolom, hogy most már tényleg elérte azt a szintet a mobiltelefon piac és technológia hogy ideje lenne lassítani a kiadott telefonok darabszámán és inkább össze kellene rakni igazán minőségi, finom dizájnú, normális szolgáltatásokkal teli telefont, normális OS-el. Nem tudnak telefonról telefonra olyan szintű változásokat hozni, hogy azt megérje megvenni. Ellenben ha évente lenne modellfrissítés, akkor az sokkal nagyobb szám lenne, mert az abban az évben összeszedett újításokat mind beletehetnék egy új flagshipbe, illetve jobban tudnának koncentrálni egy adott modellen futó OS finomítására.

(#29) joey04 válasza Aron1988 (#12) üzenetére


joey04
titán

csakis. :D

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#30) szupermacs válasza pr0bi (#19) üzenetére


szupermacs
veterán

Én meg köszönöm elvagyok droidon a KitKat-tel. Nincs szükségem újabbra, eddig tökéletesen működött.
Egyébként sok alkalmazás van, aminek a minimális követelménye a 2.3! :C

(#31) zozoo83


zozoo83
tag

2008-ban kicsit barátibb árakon voltak a telefonok. 2-300 ezrekért nem csodálom, hogy nem kapkodnak értük...

(#32) joey04 válasza zozoo83 (#31) üzenetére


joey04
titán

de, jobban kapkodnak. a bővülés lassult, de jóval több fogy ilyen áron is.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#33) szupermacs válasza zozoo83 (#31) üzenetére


szupermacs
veterán

Egyébként fentebb leírták: az alsó kategóriában mindenki cserélgeti a telefont. A felsőben meg azért, mert e-pénisz. Alsó kategória érthető is, mert gyenge hardvert vesznek, amik nem bírják már 1 év után majd az alkalmazások rendszerigényét és visszabutítani előző verziókra nem mindig a legjobb megoldás appoknál, ha kiesnek olyan funkciók a korábbi kiadásokban, amik miatt éppen használod. És erre a kategóriára jellemző, hogy már a megjelenéskor sem a legújabb OS verzió fut rajtuk, frissítés meg abban az árszegmensben felejtős.
Egyre kevesebb embernek nincs már okostelefonja, így kevesen váltanak butafónról már és aki eddig az elmúlt évek alatt kitapasztalta, hogy mire van szüksége és annak megfelelően választott, akkor nincs miért cserélnie.

[ Szerkesztve ]

(#34) janeszgol válasza szupermacs (#30) üzenetére


janeszgol
félisten

Es meg jo ideig lesz olyan, aminek 4.0 lesz a minimalis kovetelmenye kompatibilitasi okok miatt.
Kivetel: MS, Samsung, Sony, Asus appok. (Ezek mar 5.0-t kernek a legfrissebb verzioikban.)

[ Szerkesztve ]

(#35) Quasi_modo


Quasi_modo
nagyúr

a Windowsé 2,8%-ról 1,1-re
Már meg sem lepődöm.

valami

(#36) szupermacs válasza janeszgol (#34) üzenetére


szupermacs
veterán

Azok amiket felsoroltál nekem teljesen kimaradtak. Nem tudom mennyiben nyújtanak többet azoknál, amiket mások adtak ki. Nekem eddig a gyári és Google appok teljesen megfeleltek mindenre, persze ez felhasználótól is függ, kinek mire kell a telefon.

(#37) lettyke


lettyke
tag

Ma már telefonnak nem nevezhető eszközöket használunk "személyes kommunikációs" eszköz a neve az hogy lehet vele telefonálni már jelentéktelen dolog hiszen abban semmi újítás nincs azt a gsm szolgáltatók végzik.Az hogy kevesebb fogy az még nem azt jelenti, hogy telítődött a piac csak az igények változnak és magyarországi viszonylatban az anyagiak számítanak szerintem, hogy ki mennyit áldoz a készülékért és mire akarja használni. Telefonálni lehet még mindig egy Nokia 3210.el is és vannak emberek akiket ez bőven ki is elégít akinek több kell az vesz magának egy okos készüléket amibe mindent beledarálnak és vagy beválik vagy nem hiszen nagy a konkurencia harc a gyártók között és muszáj fejleszteni nehogy lemaradjanak és ezért évente előrukkolnak újdonságokkal persze elégedetlenkedni lehet, hogy semmi új nincs de azért mindig vannak fejlődések csak nem olyan nagy dolgok esetleg mint pár évvel ezelőtt. Én személy szerint nagyon várom, hogy mikor jön ki egy olyan akkumulátor amit nem kell naponta tölteni mert ez a legbosszantóbb hogy mikor merülök le.

(#38) szupermacs válasza lettyke (#37) üzenetére


szupermacs
veterán

,,Én személy szerint nagyon várom, hogy mikor jön ki egy olyan akkumulátor amit nem kell naponta tölteni mert ez a legbosszantóbb hogy mikor merülök le."

Ha olvasod a Mobilarena tesztjeit, akkor hamar találsz is alternatívát. Már van, amit nem kell naponta tölteni. Tessék.

[ Szerkesztve ]

(#39) RyanGiggs válasza lettyke (#37) üzenetére


RyanGiggs
őstag

"Telefonálni lehet még mindig egy Nokia 3210.el is"
Pontosan ezért nem akartam anno lecserélni a 6 éves K750mi-met.
Csak aztán rájöttem úgy 4-5 évvel ezelőtt (mikor lecseréltem, és vettem az első okosomat), hogy bizony jó találmány az! Szinte már azt se tudom hogy kell róla normál módon telefonálni!? Miért? Kizárólag voip-call és viber-t használok, néha egy kis skype-al megfűszerezve! Tehát nincs is szükségem mobil előfizetésre. Érdekes, soha nem is volt. Feltöltőkártyám van. Okosteló időszak előtt, azért elment havi kettő 3000-es feltöltőkártya. Most maximum egy!

(#40) HKorn


HKorn
addikt

De hát 2008-ban szinte nem is volt még okostelefon piac...

Run&Ride

(#41) szupermacs válasza HKorn (#40) üzenetére


szupermacs
veterán

Csak nem tudta elérni még minden boldog-boldogtalan.

(#42) akosar


akosar
tag

Szerintem sem meglepo a dolog. En teljesen atlag user vagyok. Max kis gagyi jatekokkal jatszok netto heti 30 percet, es van kb 20 app a telefonomon. Szeretek jo minosegu kepeket kesziteni, (A "jo" ez esetben a sajat mercem szerint, mert biztos vannak jobb fotos telok.) gyorsan bongeszni, es emailezni. Egy Xiaomi 64 gigas mi3-mat nyustolok mar kozel egy eve. Elso telom, amivel nem akad semmi, mindig a rendelkezesemre all, 4-5 ora kijelzo idovel. Ha ez igy marad, ez nekem meg 2-3 ev mulva is tokeletes lesz. Max cserelem akksit, tokot ha kell.

[ Szerkesztve ]

(#43) HKorn válasza akosar (#42) üzenetére


HKorn
addikt

Én is így vagyok ezzel, ezért is használok én már 4 éve windows phone-t :)

Run&Ride

(#44) Crafter32 válasza Aron1988 (#17) üzenetére


Crafter32
őstag

Azért kíváncsi lennék, hogy azok akik megveszik az aktuális top telefont mindig, hány százaléka él saját házban, rendezett körülmények között és mennyi ebből a bérlakásos 2 havi gázszámla elmaradású itt Magyarországon?

Szerintem is értelmetlen cserélgetni és újabb telefonra költeni, nem tudnak annyival többet amit átlagos ember ki tudna használni.

(#45) zozzo72 válasza tope (#3) üzenetére


zozzo72
aktív tag

Egy top készülék javarészt mindig megállta a helyét 2 évig.

(#46) szupermacs válasza Crafter32 (#44) üzenetére


szupermacs
veterán

Erre én is kíváncsi lennék. :K

(#47) RyanGiggs válasza zozzo72 (#45) üzenetére


RyanGiggs
őstag

Ja! Főleg mostanság meg, de pláne!
Ha vennék most egy 2 éves Z1-et, az még mindig évekig a toppon lenne!

(#48) szupermacs válasza RyanGiggs (#47) üzenetére


szupermacs
veterán

A hardver biztosan. Most ecseteltem egyik topicban a napokban, hogy barátnőméről az összes védőfül gumi tömítése lejött, a micro USB csatija meg kitört a helyéről és tölthetetlen. Egyébként neki is tökéletesen működött, amíg végleg le nem merült 2 hete.

(#49) pusszycat


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Ez tulajdonképpen jó hír,ha csökken a kereslet majd csökkenek az árak is, vagy bezár a bazár. :U

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

(#50) HKorn válasza pusszycat (#49) üzenetére


HKorn
addikt

csődbe megy az okostelefon biznisz? :)

Max lemorzsolódnak majd a sallangok, amúgy sem normális sztem, hogy boldog-boldogtalan telefont gyárt már.

Run&Ride

(#51) zozzo72 válasza RyanGiggs (#47) üzenetére


zozzo72
aktív tag

Z 1 már lassan három éves... :))
Z4-re viszont már azt mondom igen.

(#52) pusszycat válasza HKorn (#50) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Igen. Erre gondolkodtam én is. :)

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

(#53) szupermacs válasza HKorn (#50) üzenetére


szupermacs
veterán

,,lemorzsolódnak majd a sallangok"

Ha ezt azt jelenti, hogy nem lesz több ócska alsó kategóriás Samu, akkor így legyen! :R Talán a középső kategória esik az alsó kategóriába. Reméljük.

(#54) Aron1988 válasza HKorn (#50) üzenetére


Aron1988
tag

"Max lemorzsolódnak majd a sallangok"
Na ja, kezdődhetne a HTC-vel, meg a SONY-val. A piaci farkastörvények elmorzsolhatnák a két céget megbüntetve a horrorisztikus ár/érték arányú készülékeik miatt. Szerencsére 1-2 évre vagyunk ettől. De az LG is csak flagship-ben tud értékelhetőt alkotni.

A budai elit nívóját nem szabad lentebb adni! Mutasd a telefonod, megmondom ki vagy!

(#55) Quasi_modo válasza Aron1988 (#54) üzenetére


Quasi_modo
nagyúr

OK. Majd eldöntöd ki maradhat.

valami

(#56) Scholes9 válasza Aron1988 (#54) üzenetére


Scholes9
nagyúr

Bele is gondoltál ebbe? :) Ezt mi fogjuk megszívni, ha valóban így lesz...

[ Szerkesztve ]

PS5 + PS VR2 <-> XSX <-> 65” S90C

(#57) Cattle_Decap válasza Aron1988 (#54) üzenetére


Cattle_Decap
tag

Ez nem korrekt.

A Sonynak van csak komolyam vehető telefonja vízállósággal felvertezve.

Ergo nem érdekel mennyit fog kérni a következő Ultráért mert ha lesz úgyis megveszem mert olyan tulajdonságokkal rendelkezik amelyek számomra alapvetőek és másik telefon nem rendelkezik velük.

De remélem az nem mostanában lesz mert az első Ultra is tökéletes nekem, és most egy Razer ultrabookot néztem ki magamnak, nem akarom növelni a kiadásokat. :-D

[ Szerkesztve ]

(#58) Dezső1980


Dezső1980
újonc

Az Xperia Z2-m 2 évesen,köszöni szépen,jól van.Abszolút hasít,nem érzek késztetést hogy új készülékre cseréljem :)

(#59) zozzo72 válasza Aron1988 (#54) üzenetére


zozzo72
aktív tag

Már bocs,de akkor elárulnám neked,hogy a Sony igazán nagyot majd az 5g-vel fog szakítani.Ez most nekik egy átmeneti idő.Képviselik magukat,bár most abszolút nem nyereségesek.Ez az oka,hogy már rég nem dobták be a töröljközőt.
Bocs a hibásnak vélt szövegért.

(#60) Quasi_modo válasza zozzo72 (#59) üzenetére


Quasi_modo
nagyúr

a Sony igazán nagyot majd az 5g-vel fog szakítani
Rendben van, de miből jött ez ki?

valami

(#61) zozzo72 válasza Quasi_modo (#60) üzenetére


zozzo72
aktív tag

A mobilrészleg elnőke nyilatkozta.
Itt a lényeg a folyamatos jelenlét.
Ciki lenne kivonulni,majd 2020-ban
újra megjelenni.

(#62) Scholes9 válasza zozzo72 (#61) üzenetére


Scholes9
nagyúr

És ezt készpénznek vetted? :DD Ne viccelj :)

PS5 + PS VR2 <-> XSX <-> 65” S90C

(#63) zozzo72 válasza Scholes9 (#62) üzenetére


zozzo72
aktív tag

Tudod,ez presztízs kérdés.
Itt nem egy piskóta cégről beszélgetünk.
Nagy múlt,valamint minőség áll mögötte.
Ez a vonal pedig akkora üzlet lesz,mint még semmi az elektronikában.

(#64) Quasi_modo válasza zozzo72 (#63) üzenetére


Quasi_modo
nagyúr

Meglátjuk.

valami

(#65) zozzo72 válasza Quasi_modo (#64) üzenetére


zozzo72
aktív tag

Őszintén remélem. :K

(#66) RyanGiggs válasza zozzo72 (#51) üzenetére


RyanGiggs
őstag

"Z1 már lassan három éves... "
ÉS?? :F
Olyan brutális belseje van, hogy ha ma vennék egy újat, még jóó pár évig a toppon lenne. Nem kéne lecserélni, mert belassul nem bír meghajtani normálisan egy programot. A mai középkategóriának nincs az a brutális hardvere, mint annak! Nem beszélve a többi extráról ami még benne lakozik, és a középkategóriába nem is rakják bele.

(#67) Aron1988 válasza RyanGiggs (#66) üzenetére


Aron1988
tag

2013-ra jutottak el a csúcsmodellek szoftveresen és hardveresen is arra a pontra, hogy kompromisszum mentesen kiszolgálnak minden átlagigényt, akár 5-8 évig is. Tehát ez nem csak a Sony készülékére igaz, hanem az összes nagy gyártóéra. Amíg nem jön ki valami törésálló pillekönnyű anyag, vagy hajlítható kijelző, vagy titánmagnéziumoxid akkumulátor, addig csak egyhelyben toporgó e-peen szüttyögés fogja a 2013-2020-as időintervallumot jellemezni. ;]

A budai elit nívóját nem szabad lentebb adni! Mutasd a telefonod, megmondom ki vagy!

(#68) Csapoati válasza RyanGiggs (#66) üzenetére


Csapoati
nagyúr

Ez így ebben a formában már nem igaz, pl. a Xiaomi Redmi Note 3-ban lévő MTK Helio X10 hozza Snapdragon 800 teljesítményét. Persze újabb 2 évvel, de akkor is. Na meg aztán már a memória is több benne (2 vs.3 GB), szóval azért most már nem biztos, hogy megvenném a Z1-et, a régi Droidról ami rajta van, nem is beszélve.

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#69) RyanGiggs válasza Csapoati (#68) üzenetére


RyanGiggs
őstag

Helio X10 ritka még, mint a fehér holló! ;)
2Gb vs 3Gb, egy lényegtelen dologról beszélünk.

Ráadásul amit említettél telefont, egy bazi nagy tégla! (5.5")
Nálam maximum még a 4.5" ami még játszik. (ilyet használok)
Z1 Compact-nak pont tökéletes a mérete.

(#70) zozzo72 válasza RyanGiggs (#66) üzenetére


zozzo72
aktív tag

Egyébként ha csak az elmúlt 2 évet
ha megnézzük,a középkategóriás telefonok
is jelentős fejlődésen mentek keresztül.
Az átlagot véve elég rendesen kiszolgálják
az átlagigényeket.

(#71) Csapoati válasza RyanGiggs (#69) üzenetére


Csapoati
nagyúr

Te Z1-ről beszéltél korábban, szó sem volt Compactról. A 2 giga vs 3 minden, csak nem lényegtelen. A Helio X10 meg ritka lenne? Jelenleg 7 ismertebb telefonban van benne (ezek többsége milliós nagyságrendben kelt el eddig), ráadásul nem értem, hogy miért számít a ritkaság?

zozzo72: Így van, tavaly ilyenkor a közép még a Snapdragon 400/410, 1 GB RAM, 8 GB tárhelyet jelentette, most meg ennek gyakorlatilag minden része duplázódott. A két-három évvel korábbihoz képest meg négyszereződött.

[ Szerkesztve ]

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#72) Aron1988 válasza zozzo72 (#70) üzenetére


Aron1988
tag

"Egyébként ha csak az elmúlt 2 évet
ha megnézzük,a középkategóriás telefonok
is jelentős fejlődésen mentek keresztül."

Akkor ajánlom figyelmedbe hogy az elmúlt két év bármelyik, ismétlem bármelyik 60-110ezer FT közötti HTC, LG, vagy Sony telefon mobilarena cikke alatti topikba olvass bele. A reakciók 90%-a sírógörcs, illetve a dühroham közti átmenet spektrumán található, ahol a kénköves pokol legbugyrába kívánják a gyártókat. Tehát ennyit az elmúlt két évben megjelent márkás középkategóriásokról. (Ahogy sokaknál, nálam se játszik ez a "rendelj eustockból áfa mentesen Le-Ming pro 2 Mi telefont 250 euroért" )

[ Szerkesztve ]

A budai elit nívóját nem szabad lentebb adni! Mutasd a telefonod, megmondom ki vagy!

(#73) zozzo72 válasza Aron1988 (#72) üzenetére


zozzo72
aktív tag

Mi ebből a tanulság?
Inkább egy tavalyi csúcsmodell.
Ezt már régen és sokan tudták.
:)) :DD

(#74) Quasi_modo válasza Aron1988 (#72) üzenetére


Quasi_modo
nagyúr

Légy olyan jó és sorold el kik maradhatnak a piacon és kiknek kell távozniuk.

valami

(#75) RyanGiggs válasza zozzo72 (#70) üzenetére


RyanGiggs
őstag

Pont erről beszélek! Még a középkategória is tökéletesen kiszolgálja az átlag igényeket. Nekem jelenleg egy Doogee DG800-am van! Na akkor egy Z1 Compakt? :)

(#71) Csapoati : "A 2 giga vs 3 minden, csak nem lényegtelen."
Mire gondolsz? Nekem 1 Gb-os telóm van, de még nem találkoztam a programjaim közül olyannal, amelyiknek ne lett volna elég. Próbából megnyitottam 4 progit (viber, face, igo, számológép), és van még így is 480mb szabad Ram-om.

[ Szerkesztve ]

(#76) Wesder válasza RyanGiggs (#75) üzenetére


Wesder
félisten

A RAM elsősorban a multitasking-ért felelős, nem befolyàsolja a redszersebességet a mennyisége.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#77) Scholes9 válasza zozzo72 (#63) üzenetére


Scholes9
nagyúr

De legyen így, mindenki jobban jár majd. Szerintem :)

PS5 + PS VR2 <-> XSX <-> 65” S90C

(#78) daniel909 válasza RyanGiggs (#39) üzenetére


daniel909
addikt

Ez nagyszerű. Csak a baj h nalam pl a viber nem megy 4g hálózaton se a messenger. Wi-fi meg nincs mindenhol.
De lehet h a telekom korlátozza. Mert ilyen logikával en se telefonálnék hagyományos módon.

YoTube csatornám (nem csak tech) https://www.youtube.com/channel/UCuHjE5-zXaFdto2QQaNW5HQ

(#79) RyanGiggs válasza daniel909 (#78) üzenetére


RyanGiggs
őstag

3G-t használok, Telekom-os vagyok!
Ha nem megy 4G-n a viber és a messenger se, akkor minek erőlteted a drágább 4G-t? :U

(#80) daniel909 válasza RyanGiggs (#79) üzenetére


daniel909
addikt

már ugy értem a VOIP nem megy.
nem hallom, ő nem hall, térerő van, SOHA nem tudtam normálisan telefonálni mobilnettel. de ezek szerint nincs tiltva akkor nem értem... :U

mert 4g lefedettség van ahol lakom szóval miért ne használnám? térerő is van..

[ Szerkesztve ]

YoTube csatornám (nem csak tech) https://www.youtube.com/channel/UCuHjE5-zXaFdto2QQaNW5HQ

(#81) RyanGiggs válasza daniel909 (#80) üzenetére


RyanGiggs
őstag

Egyszer velem is előfordult ilyen.
Nem a szolgáltató hibája(szerintem), hanem a Voipé.
Törlés/újra telepítés nálam megoldotta!

(#82) nickedez89 válasza -Skylake- (#6) üzenetére


nickedez89
senior tag

Ez nekem is tetszett!:C
Persze teljesen kizárt egy ilyen profit orientált világban ilyesmit várni!
Főleg,hogy az okos ember nem jó a pénzhajhászáshoz mert még a végén gondolkodna!

A birkákat lehet ugyebár terelgetni...

[ Szerkesztve ]

"...ne gondoljuk, hogy egy kikapcsolt számítógép biztonságos! Elég rávenni valakit, hogy kapcsolja be!" - Kevin D. Mitnick

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.