Hirdetés

2024. április 17., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Muton


Muton
addikt

dear Santa.... :DDD

Muton#2316 - $z@r a drop >_<

(#2) AxBattler válasza Muton (#1) üzenetére


AxBattler
félisten

Talán inkább Nyuszi! :D

Egyébként igen, ez kéne egy üzleti subnotiban! :K

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50 .............................................. CSERÉLEM: RX6600 8GB ITX <-> RTX3050 8GB ITX

(#3) franc0


franc0
őstag

Nagyon klassz, de:

1. 2011 óta terjedtek el az mSATA szabványt támogató notik. Sajnos azóta egyetlen gyártó sem volt képes magából kinyomni egy olyan értelmes üzleti subnotit, amit egy igényes felhasználó megvenne.
2. Mire az mSATA befuthatna az SSD árak miatt, addigra már az új szabvány (M2) átveszi a helyét

ThinkPad X200 X201 alkatrészek: http://bit.ly/Qcadc4

(#4) Kotomicuki


Kotomicuki
senior tag

Bárcsak a processzor lapkáján láthatnám már viszont, mint RAM, még az 1/16-dát is...
Egyből értelmet nyerne az, hogy APU!

A regisztrációdat véglegesen kitiltottuk a következő ok miatt: III.10.8 Üdvözlettel: PROHARDVER!

(#5) Muton válasza AxBattler (#2) üzenetére


Muton
addikt

a nyúlnak erre nincs pénze :P :DDD

Muton#2316 - $z@r a drop >_<

(#6) AxBattler válasza Muton (#5) üzenetére


AxBattler
félisten

Miért, a Mikinek lesz? :P

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50 .............................................. CSERÉLEM: RX6600 8GB ITX <-> RTX3050 8GB ITX

(#7) Balage76


Balage76
senior tag

- 750GB-os változat nem lesz, csak 120-250-500-1000GB

- 850 EVO M.2 idén november végén jön ebbe a kategóriába. Előtte még lesz 950 Pro M.2 nyár végén a professzionális kategóriába.

[ Szerkesztve ]

(#8) IamMenyus válasza franc0 (#3) üzenetére


IamMenyus
tag

van azért pár ilyen gép, én pl egy HP revolve810 -et nyúzok ami egy még használható méretű dokkolható üzleti notesz csak msata ssd hellyel belül...

(#9) DopeBob válasza Kotomicuki (#4) üzenetére


DopeBob
addikt

Hát oda pont nem jó, egy memóriánál ez több nagyságrenddel lassabb.

MZ/X

(#10) Jim Tonic válasza Kotomicuki (#4) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Igen gyenge lenne a teljesítmény.
SSD: ~420MB/s. DDR3 ~12800MB/s.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#11) .mf válasza Kotomicuki (#4) üzenetére


.mf
veterán

"Bárcsak a processzor lapkáján láthatnám már viszont, mint RAM"

:Y Az 1000-2000 ciklust bíró TLC-t?? Párnaponta dobhatnád ki a procit!

-----

Kérés cikkhez: értem, hogy egy HDD berakása a grafikonba nagyon széthúzná a képet, de esetleg utána a szövegbe beleírni, hogy amúgy x teszt-HDD-vel ez a művelet mennyi ideig tart?

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#12) Tsebacsi


Tsebacsi
nagyúr

Egy naív kérdés: 1 TB-os SSD mire jó egy laposban? Hiszen jóval korlátozottabb a felhasználhatósága, mint egy sima HDD-nek nem? Vagy leginkább csak tegyek rá meg töröljek róla nagyobb méretű fileokat ritkán, és akkor nincs gond?

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#13) Alchemist válasza Tsebacsi (#12) üzenetére


Alchemist
addikt

Intenzív videoszerkesztésre nem annyira ajánlott, de médiatartalmak tárolására (HD kiváltására) teljesen jó.

Éppen olvasok egy érdekes könyvet az antigravitációról... képtelen vagyok lerakni.

(#14) velod


velod
csendes tag

V300 Toggle NAND-os vagy az olcsóbb változatával teszteltetek?
Csak azért kérdezem mert a Crucial M500 hiányzik és V300-ban ugyanolyan NAND van mint ebben. Ráadásul ezek a legolcsóbb (értsd emberi árú) SSD-k jelenleg az 500GB-os kapacitás körül.

[ Szerkesztve ]

(#15) Taranti


Taranti
senior tag

"A 840 EVO modellekre jellemző TurboWrite technológia itt sem maradt el. Mindez azt jelenti, hogy a NAND lapka egy bizonyos százalékát SLC módban konfigurálják, ami a jóval magasabb tempó mellett még az élettartamra is jótékony hatással van. A meghajtó teljes kapacitását tekintve a nálunk járt modellek esetében összesen 3 GB az ilyen jellegű terület (a nagyobb meghajtóknál több)..."

Ezt egy kicsit pontosabban kellene megfogalmazni, mert nem értem, pontosan mire vonatkoznak a megállapítások.

Úgy vélem, a játékokkal kapcsolatba hozott agresszivitás nem azok jellege miatt van, hanem (általában) csapnivaló minőségük okán.

(#16) darkarthur


darkarthur
senior tag

Durva cucc, durva ár.
Nagyon elfogadnám! :K

Samsung S23 Ultra 5G

(#17) Borote válasza Tsebacsi (#12) üzenetére


Borote
addikt

Szerintem kicsit túl van lihegve a ne használd az SSD-t, mert elhasználódik téma. 1 éven keresztül csak egy 120GB-os SSD volt az asztali gépemben, ezt használtam mindenre. Nagyjából 4TB írást szedett össze. Az meg elég messze van az írási ciklusok számából adódó 300TB-tól. De mondjuk azt, hogy nagyon rosszul gondolom, és egy nagyságrendet tévedtem, a 30TB még mindig azt jelentené, hogy 7,5 (azaz most már csak 6) év múlva kéne cellafáradástól tartanom.

Jelenleg másfél év intenzív használattal (lapozófájl is van rajta) 6TB-nál járok, 93%-os kondíciót ír. Mire a cellafáradás érintene, vagy meghal benne az elektronika, vagy teljesen értéktelen lesz :DDD

(#18) Pityu.


Pityu.
nagyúr

Miért van ez hogy egy jó pár éve már létezik ssd de az árak sehogy sem akarnak lejjebb menni?

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#19) vivanto válasza Pityu. (#18) üzenetére


vivanto
tag

Azért drága, mert nem veszik, és azért nem veszik, mert drága. :DDD

(#20) Meteorhead válasza Pityu. (#18) üzenetére


Meteorhead
aktív tag

Az azért túlzás, hogy nem mennek lejjebb. Általában 2 évente feleződik az áruk. Ha megnézem, hogy szűk 3 évvel ezelőtt 76 rugóért vettem egy 120 GB-osat, most meg 176 rugó az egy terás... szerinted változnak az árak?

(#21) caprine válasza Meteorhead (#20) üzenetére


caprine
aktív tag

Nekem a 60GB méret óta vannak SSD-im, így van a feleződéssel egyetértek.

Nekem most egy 840 evo 250GB-os van az asztaliban, az öcsémében kingston, a laposban meg egy 3. gyártó :D

Sajna a SATA 3 az most már korlátja a fejlesztéseknek, csak a méret ami mehet felfelé, persze ezt kerüli ki az OCZ revo és a Z drive de nagyon. :K

Ha saját szívedben nem találsz békét, nem fogod azt megtalálni a világon sehol. (SCKG)

(#22) Pityu. válasza Meteorhead (#20) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Igen csökkenek az árak mert mindenhol akció van,de sosem tudni mikor lesznek drágábbak

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#23) mzso válasza Meteorhead (#20) üzenetére


mzso
veterán

Akkor még 4-5 év míg jó áron lesznek? :)

Nem zavarna ha nem lennének már forgó lemezek.

(#24) Kotomicuki válasza Kotomicuki (#4) üzenetére


Kotomicuki
senior tag

Akkor kiegészíteném:

- falhoz állítanám, aki a TLC-t kitalálta és erőlteti -> nagyon nem tetszik az az irány, amibe az SSD-t "fejlesztik", a túlárazásáról már nem is beszélve!

- RAM-ként ugyan nem jó, de DDR3-asként sem kéne 10x akkora hely neki, hogy ne férne be egy nagyobb kupak alá, ami a haswell-féle, kis helyen, nagy hőmennyiséget termelünk bekövetkeztét is kizárja

- az alacsony sebességre: 1024-2048 bites csatalakozást - lapkán belül - meg lehet oldani, nem kell annyira ragaszkodni a mostani JEDEC szabványokhoz...

A regisztrációdat véglegesen kitiltottuk a következő ok miatt: III.10.8 Üdvözlettel: PROHARDVER!

(#25) bteebi


bteebi
veterán

Megdöbbentő, hogy milyen kis helyen elfér 1 TB :Y. A teljesítménye is teljesen rendben van, és szerintem annyira már az ára se megdöbbentő, persze fajlagosan azért kicsit drágább (majdnem 14-szer annyiba kerül) a 40000 Ft/4 TB-os HDD-knél. 1 TB amúgy is felesleges egy SSD-nél, a fél terás meg már jóval barátibb árú. Egy, de még inkább két árfelezés azért még nem ártana, hogy tényleg jó vétel lehessen. Szerintem egy 500 gigás 30-40 ezer, egy 250 gigás pedig 20 ezer Ft körüli áron már elég jó lenne.

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#26) peti_s válasza Meteorhead (#20) üzenetére


peti_s
addikt

Másfél éve 26K volt a kifutó ára a 830-s MLC-s 128 GB-s SSD-nek. Most MLC-set Samsungban nem kapsz 30 alatt.

(#27) satz18


satz18
őstag

Nagyon örülök, hogy ezt is megértük, valóban mérföldkő. A HDDknél 2.5 colon a 2 TB is csak küzdelmek árán érhető el, itt meg egy nyulfarknyi lapkán van 1. Persze ott az ár....
Amúgy: Nekem leesett az állam a szekvenciális írási sebességtől. Az én mSATA SSD-m jó, ha 150 MB/s-et tud. Mostanra behozta lemaradását ilyen tekintetben az mSATA a 2.5 colos társaihoz képest.

Asus G513QY, Samsung A52s 5G

(#28) freemanone válasza peti_s (#26) üzenetére


freemanone
őstag

Amit én 24k-ért szereztem be edigiből 2013.01.17-én.

(#29) Taky


Taky
senior tag

Épp most nézelődöm mSata SSD után, de az árak miatt elég lesz egy 240-es is. A Plextor sokkal drágább sajnos, pedig az lenne az igazi, annak ellenére, hogy valójában LiteOn az, ha jól tudom...

"Tökéletes program nem létezik, csak olyan, amelynek még nem találták meg a hibáit." Pascal

(#30) Szakbarbár válasza Meteorhead (#20) üzenetére


Szakbarbár
aktív tag

Én 2 éve vettem 120 GB-os SSD-t, akkor 21.000 Ft volt, most a legolcsóbb sincs 18.000 alatt. Szóval az a 2 évente árfeleződést kicsit túlzásnak érzem. De ugyanazért a pénzért sem kapsz kétszer akkora tárhelyet mint két éve.

[ Szerkesztve ]

Ez a hozzászólás nem jöhetett volna létre elektromosság nélkül.

(#31) kiszi07


kiszi07
senior tag

Durva :D

Slow down & you'll make less mistakes. At the pace of faith, work is productive, relationships prosper, & your spirit is at peace

(#32) Fritz Teufel


Fritz Teufel
addikt

A két "viszonylag" egy mondaton belül felerősíti egymást, így azt jeleni, hogy nem nagyon elterjedt, csak nem akarom egyértelműen kimondani.

Asus ROG Strix G513IH; Apple iPhone 14 Pro Max, Apple iPhone 13, Apple Watch Ultra, PocketBook Touch HD 2

(#33) vinibali válasza Kotomicuki (#24) üzenetére


vinibali
őstag

pendriveok nagy része is tlc-vel készül.
véleményem szerint a sima 840 a legjobb választás, mert amit és amilyen áron tud, az nagyon versenyképes! ma már nem kapható, de aprón 15 körül vagy alatt is bele lehet futni néhány akár evo-s verzióba is.
vagy sok ssd-d döglött már meg az elfáradt cellák miatt? :)

BIOS/UEFI írás, helyreállítás, törlés, mentés! https://www.bvinarz.org/bios-iras/

(#34) Ixion77


Ixion77
őstag

Ha még egy tesztben el kell olvasnom a "imádnak az IOPS értékekkel dobálózni" kifejezést, lehet hogy agyvérzést kapok... Az még hagyján, hogy manapság nem újságírók írják már a cikkeket, elfogadom az általános igénytelenedés újabb jelének. De hogy egy ilyen ostoba, stílustalan mondat nem csak egy cikkbe került bele véletlen a főszerkesztő figyelmetlensége okán, hanem minden egyes SSD tesztbe oda van másolva a prohardveren, az már flusztráló.

"Seems like humanity needs war and famine to correct itself."

(#35) Jim Tonic válasza Ixion77 (#34) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Vúúúszzáááá. Mondd szépen: "frusztráló". :)

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#36) freestailo válasza Ixion77 (#34) üzenetére


freestailo
őstag

hatalmas +1, engem is nagyon zavar

[ Szerkesztve ]

(#37) franc0 válasza Ixion77 (#34) üzenetére


franc0
őstag

Direkt csinálják.

Mint az "Android alapokon nyugvó".

ThinkPad X200 X201 alkatrészek: http://bit.ly/Qcadc4

(#38) zdanee


zdanee
őstag

Szívesen látnék néhány hibridet a Momentus XT-n kívül. Sajnos az SSD-k még mindig meglehetősen drágák, és azért, hogy egy letöltött filmet pakoljak rá, vagy egy évente háromszor előkerülő családi fényképalbumot, teljesen feleslegesnek, pazarlásnak tartom. Ha lennének mondjuk 64GBs MLC SSD-k, 500GB-s vagy 1TB-s notiHDD-hez csatolva, egy eszközben, az lenne a legjobb. A Momentus XT-ből is az első széria volt a jobb, igaz, hogy csak 4GB de SLC SSD volt benne a jelenlegi 8GB MLC helyett...

Zipit Z2 idomár - S23u 1TB - HP Envy x360 13 - SGW4 - Miyoo Mini

(#39) satz18 válasza zdanee (#38) üzenetére


satz18
őstag

WD Black2 Létezik a koncepció, de drágábban jössz ki így. Az árából 512-es SSD-t lehet venni, szóval a konkrét termét életképtelen.

Asus G513QY, Samsung A52s 5G

(#40) Ati1979


Ati1979
veterán

Jó drága! Mondjuk erre számítani lehetett, ezért nem csodálkozom rajta. :)

(#41) mzso


mzso
veterán

Ejjj mikor lesz már V-NAND. Hogy az ár is csökkenjen maeg a tartósság is növekedjen.

(#42) DopeBob válasza satz18 (#39) üzenetére


DopeBob
addikt

Ez nem teljesen ugyan az mint a Momentus. Itt konkrétan kapsz külön egy SSD-t és (driver telepíte után) egy HDD-t, nem csak cache-ként használják az SSD-t.

MZ/X

(#43) satz18 válasza DopeBob (#42) üzenetére


satz18
őstag

Én azt pontosan tudom. De ő is azt mondta, hogy kéne a HDD-be egy 64 GB-os SSD. Szted egy 64 GB-os SSD-t ki fog gyorsítótárnak használni?

Asus G513QY, Samsung A52s 5G

(#44) Balage76 válasza Ixion77 (#34) üzenetére


Balage76
senior tag

Copy-paste már régóta a legtöbb itteni SSD cikk. Ez nagyon sajnálatos, mert lehetne érdekesebben, magyarázón is (mondjuk gyakorlati példákkal kiegészítve) megírni őket. Egy előnye van: látogatót, forgalmat generálnak a viták a fórumban (ez jó az oldalnak). Az mondjuk mellékes, hogy ezeknek a vitáknak 99%-a eltűnne ha jobbak lennének a cikkek...

(#45) Balage76 válasza mzso (#41) üzenetére


Balage76
senior tag

Nem kell már sokat aludni. De most szólj a mikulásnak hogy kezdjen gyűjtögetni! :)

(#46) kirukris


kirukris
tag

Csak azt nem értem, hogy minek neki ekkora doboz :DDD

(#47) zdanee válasza satz18 (#43) üzenetére


zdanee
őstag

Igen, pontosan így gondoltam. A momentus XT tényleg sokat segít olvasásban, de írásban elég lassú. És olvasásban sem akkor a bajnok, bár egy mezei HDD-t megeszik reggelire (4 éve használom az első generációs 4GB-s SLC modellt). A saját tapasztalatom, hogy a legjobb egy 64-120 GB körüli SSD és mellé egy nagyobb HDD, de sajnos ezt nem minden notiba lehet megoldani, az mSATA csak pár éve kezd elterjedni (miközben lassan le is váltják), és csak a nagyobb Thinkpad-ek, Dell-ek rendelkeznek HDD keretre cserélhető optikai meghajtóval, maga az optikai meghajtó pedig lassan a 15"-os kategóriából is kikopik. Megjegyzem, joggal, de így megint csak egy meghajtóhely van. Persze erre az egész herce-hurcára nem lenne szükség, ha az SSD-k ára hasonló szinten mozogna, mint a HDD-k, ami voltaképpen reális elvárás, semmi mozgóalkatrész, kevesebb meghibásodás, megbízhatóbb működés, és az alapanyag némi optikailag kezelésbe vett homok... Amíg ilyen drága, addig nem lesz nagy a kereslet. Ameddig nem nagy a kereslet, nem lesz olcsóbb a tömeggyártás. Persze a tudás lecsorog az alsóbb kategóriákba és ott olcsóbb lesz, de a mezei halandók által megfizethető kapacitás 120 GB körül mozog, míg az igény ennek kb a nyolcszorosa.

Köszönöm, a WD modelljéről még nem hallottam, de pont ilyenben gondolkodtam. Egy picit még várunk, míg olcsóbb lesz :)

[ Szerkesztve ]

Zipit Z2 idomár - S23u 1TB - HP Envy x360 13 - SGW4 - Miyoo Mini

(#48) Lewzke


Lewzke
őstag

én már egy 2.5 inches ssd-nek is örülnék, elegem van a merevlemezekből, főleg notiban ...

(#49) dabadab válasza peti_s (#26) üzenetére


dabadab
titán

Viszont pl a 240-es MLC-s Crucial M500 100 EUR alatt van.

Egyebkent ez a write endurance tema rettentesen tullihegett.

DRM is theft

(#50) mzso válasza Balage76 (#45) üzenetére


mzso
veterán

Vagyis a téli szezonra már lesznek termékek?

(Egyelőre csak valamilyen gyárépítésről látok hírt ami elméletileg májusban kezd el működni)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.