Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#34) sb válasza gbors (#32) üzenetére


sb
veterán

Az nincs. :)
Én pusztán a leírt számra reagáltam. Az 570 15-30%-ához nem kell megvárni a köv. gent. Többhöz nyilván meg kell. :)

És a többivel is egyetértek amit írtál, én már kb. 2-3 bejelentés óta fikázom, hogy csak nem jön más a Vega helyett... pedig pont sávszélesség kihasználásban ugrott nagyot az RDNA1-2.
A másik oldalról meg nincs mozgástér, a Renoir is elég jól sikerült, most sikerült asztaliba szerezni egyet, kíváncsi vagyok mennyit bír majd, de egyelőre a 4400-as ram kb. 10 perc alatt megvolt. Az még +20-25% de efelett már nincs tér a DDR5-ig.

Egyébként szerintem simán szegmentálnak. Cpu-ban már Zen2 maggal is 2x előnyben voltak kb. Eddig leginkább 15-35W load alatt teljesítményben, de most már az energiamenedzsment fejlesztésével akkuidőben is jön az extra ha a nagyobb teljesítmény a fontos. Ez óriási előny. És igazából mostmár mindkettő egyszerre áll. Nagyon durva a különbség.
Végül is emellé ha bevarázsolnának még egy 1.5-2x gyorsabb gpu-t is akkor már aranyáron kellene adni és nem lenne hova továbblépni. :D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.