Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) hegegabi80


hegegabi80
addikt

Elég jó kis gépecskének néz ki, még szolid játszogatásra is elég lenne nekem. Az árára leszek majd kíváncsi, de félek, hogy attól olcsóbban is össze lehet hozni hasonló konfigot.

(#2) Krugszvele


Krugszvele
aktív tag

Imáim meghallgatásra leltek -> 3 vga kimenet!

(#3) Fred23 válasza hegegabi80 (#1) üzenetére


Fred23
nagyúr

Most nekem is elég lenne mindenre, csak építettem már hasonlót, szóval kilőve. Talán majd az utódja, de csak akkor, ha a Vega helyett valami minimum tripla erős IGP lesz az aktuális, megfizethető APU-ban.

Előreláthatóan most nem fog jönni semmi új játék, ami miatt dedikált VGA-ra lenne szükségem, viszont egy év múlva a Star Citizent talán már kikalapálják annyira, hogy megérje megint feltennem, és akkor oda a Vega 11-em már kevés lesz.

(#4) Ablakos


Ablakos
őstag

Már megint az ár marad le. Mintha tkp. elhanyagolható lenne. Vagy úgy gondolják, kerül amibe kerül.

(#5) Solten válasza Ablakos (#4) üzenetére


Solten
addikt

Konfigtol fugg (Ryzen 7-5-3), legalabb a CPU-t nem kell beszerezni hozza (nem is igazan tudod "hivatalosbol", mert az osszes OEM), gondolom a GE-verziok lesznek 35W TDP-vel.

Amugy az egesz a ThinkCentre Tiny-ra hajaz, latszik hogy vettek kolcson otleteket... :)

[ Szerkesztve ]

Saor Alba

(#6) koby11h


koby11h
aktív tag

Ha megállna egy százas alatt akkor váltanék rá + ram és a meglévő SSD-k, de nem hiszem.

Ha volna sonkánk, akkor csinálhatnánk sonkás tojást, ha lenne tojásunk!

(#7) Sunnam


Sunnam
tag

És vajon ez kapható lesz kis hazánkban, vagy ugyan úgy jár mint a DeskMini X300.

(#8) gbors válasza Fred23 (#3) üzenetére


gbors
nagyúr

Ezt esküszöm nem értem amúgy, 1.5 éve van Navi, why Vega?

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#9) Tigerclaw


Tigerclaw
nagyúr

Szokas szerint elozo generacios processzorokkal. Ez valami heppje az AMD-nek? Tavaly ev vegen 3xxx-es chromebookokat jelntettek be, most meg ez. :W

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#10) Pingüino válasza Tigerclaw (#9) üzenetére


Pingüino
senior tag

Ez nem az AMD heppje, hanem az OEM-eké. :(

(#11) SunMount3r


SunMount3r
nagyúr

Ha jól olvasom ezekben az APU-kban valami valami "Radeon Graphics" van (a 4300G-ben Radeon Graphics 7), tehát nem is Vega, akkor meg mit akar jelenteni? A wikipedia oldalon nem leltem nyomát.

(#12) Fred23 válasza SunMount3r (#11) üzenetére


Fred23
nagyúr

Az (is) Vega. ;)

gbors: Nem tragikus mondjuk a Vega, de azért persze jobb lenne már valami újabb, fejlettebb. A legfőbb baj számomra az, hogy megfelelő teljesítményt 7 nm-en se fogok kapni IGP-ben. 5-re le kéne menni tippre, az meg csak nagyon sokára várható. Vagyis okosabb, többet tudó IGP-nek ugyan örülhetek majd, de a játékos teljesítmény még sokáig kevés lesz.

(#13) SunMount3r válasza Fred23 (#12) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Akkor ezt meg az AMD "sunyisága" a hivatalos weboldalon nem írják, hog Vega, csak, hogy Radeon Graphics, de még azt sem, hogy 7 vagy 11.

(#14) gbors válasza Fred23 (#12) üzenetére


gbors
nagyúr

Hát ez az, hogy lehet, hogy nekem elég lesz a következő gen. Nekem "csak" arra kell, hogy az újonnan megjelenő indie játékok is menjenek normális minőségben, 1920x1080-ban. Azoknál az 570 eléggé malmozik, de azért 15-20-30%-on szokott pörögni.

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#15) HookR válasza Fred23 (#12) üzenetére


HookR
addikt

Nagyon valószínű, hogy IGP teljesítményben látványos ugrást leghamarabb csak DDR5-ös platformon fogunk látni.

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#16) #86354688


#86354688
törölt tag

A hivatalos weboldal szerint támogatja az AM4 foglalatú processzorokat, de nem írja, hogy adnák hozzá.

Sok sikert hűteni 65W-osakat 34 mm vastag házban.

(#17) Tigerclaw válasza HookR (#15) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Vagy ha atszervezik a memoria rendszert hasonloan, mint amilyen az Apple M1-nel van, a HBM-rol nem is beszelve. Kivancsi lennek arra, hogy mennyivel bonyolitana meg az APU-k felepiteset, ha az IGP dedikalt VRAM-ot kapna.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#18) Goose-T válasza #86354688 (#16) üzenetére


Goose-T
veterán

A GE változatok 35W-osak, a G változatok pedig konfigurálhatóak 45W-ra.

Eladó XBOX: https://tinyurl.com/mvjdennu *** Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#19) Goose-T válasza Tigerclaw (#9) üzenetére


Goose-T
veterán

Az IGP-s procik mindig egy generációs lemaradásban vannak a sima procikhoz képest az AMD-nél, így most ez a legújabb APU, amit tudnak adni hozzá.

Eladó XBOX: https://tinyurl.com/mvjdennu *** Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#20) Yodafon


Yodafon
senior tag

Barabone pc... ehh :D Nesze neked 1 liter! (NES-be oltott HTPC)


I'm gangsta!

(#21) Pingüino válasza Tigerclaw (#17) üzenetére


Pingüino
senior tag

Jelen felépítés mellett eléggé. Vagyis igazából nem is annyira bonyolítaná, csak mellé pakolva annyira kevés előnyt hozna a "viszonylag nagy cache + RAM" kombóhoz képest, hogy nem éri meg. APU-hoz dedikált memóriát 3D-s tokozásban érné meg rakni. Ott rövidülnének annyival az összeköttetések, hogy értékelhető mértékben javulna a rendszer teljesítménye. Csak a 3D-s tokozás összeköttetésére meg jelenleg csak elég költséges megoldások vannak.

(#22) FrozeN` válasza Solten (#5) üzenetére


FrozeN`
tag

Pontosan.
Érdekes lesz látni, hogy alakul az ára egy ThinkCentre M75q Tiny-hez képest.

(#23) Reggie0


Reggie0
félisten

Nekem tobbre jott ez ki, mint egy liter. Asrocknal biztos valami angolszasz literben szamolnak.

[ Szerkesztve ]

(#24) gbors válasza Reggie0 (#23) üzenetére


gbors
nagyúr

A külméretek alapján a bruttó térfogat 1.077 liter, szóval a nettó az tényleg 1 liter körül van.

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#25) Tigerclaw válasza Goose-T (#19) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Pont tavaly valtoztattak ezen, sot jobban eloerbe kerult a mobil szegmens is naluk. Elvileg hamarosan, talan 1-2 honapon belul jonnie kellene annak az APU-nak, amiben next gen. IGP van. Addig meg van - legalabbis papiron - rancfellvart Lucienne ami a tavalyi Renoir utodja. Gyakorlatban mondjuk egyikrol sem hallani konkret termek kapcsan. Ahogy tavaly, talan iden is a rajongotabor fogja lassacskan osszeszedni, hogy melyik nem gamer notibol varhato AMD-s verzio.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#26) ukornel válasza HookR (#15) üzenetére


ukornel
aktív tag

Egyetértek. Ami az IGP-nél limitál, az a sávszél.
Nem az új grafikus architektúra plusz pár %-a hiányzik, meg nem is az, hogy mondjuk kétszer annyi CU-t integráljanak.

Ebben a tekintetben viszont az RDNA2 az Infinity Cache-el talán jelentős segítség lenne...

#19 Goose-T
"Az IGP-s procik mindig egy generációs lemaradásban vannak a sima procikhoz képest"

Na, majd ha jönnek a GPU chipletek is :P

[ Szerkesztve ]

(#27) #86354688 válasza gbors (#24) üzenetére


#86354688
törölt tag

Az Asrock oldalán 178 x 178 x 34mm / 1.07L áll, csak a cikkben nem sikerült rendesen lemásolni.

(#28) Qkackca válasza hegegabi80 (#1) üzenetére


Qkackca
őstag

Az A320-as az 180e huf körül van 4650g-vel, ah jól emlékszem.

http://www.hwbot.org/user.do?userId=8629 | 'hét lakatlan faluban nincsen párja'

(#29) gbors válasza #86354688 (#27) üzenetére


gbors
nagyúr

Vagy csak úgy gondolta a cikkíró, hogy a 0.07L nem számít sehova. Mert hát nem is.

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#30) Reggie0 válasza gbors (#29) üzenetére


Reggie0
félisten

Csak annyit, hogy nem igaz az allitas. Mondjak azt, hogy 1.1 liter es abban benne van es a 0.03 liter meg annyit se szamit.

[ Szerkesztve ]

(#31) sb válasza Goose-T (#19) üzenetére


sb
veterán

Már alig van lemaradás, egy generációs végképp nincs. A 4000-es is időben érkezett és most a Zen3 magos 5000-es is megjelent (épp tegnap jöttek ki tesztek) elvben a desktop 5000-es után nem sokkal.

@gbors
Azoknál az 570 eléggé malmozik, de azért 15-20-30%-on szokott pörögni.
A Renoir Vega 7-8 átlagban kb. hozza a 1030 szintjét, szóval kb. az 570 30%-a körül lehet.

[ Szerkesztve ]

(#32) gbors válasza sb (#31) üzenetére


gbors
nagyúr

Aye, vagyis a jelenre többnyire jó, tartalék nemigen van benne.

#30 Reggie0: most komolyan, nem hótmindegy, hogy 1L vagy 1.1L? Ha mondasz valami szempontot, ahol számít, akkor szívesen elhiszem, de ez így állati felesleges...

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#33) #86354688 válasza Goose-T (#18) üzenetére


#86354688
törölt tag

Ha azzal indítunk, hogy korlátozzuk a processzort, akkor inkább alapból egy mobilprocesszoros gépet veszek, pl. ott a Mars 4000U ugyanettől a gyártótól.

[ Szerkesztve ]

(#34) sb válasza gbors (#32) üzenetére


sb
veterán

Az nincs. :)
Én pusztán a leírt számra reagáltam. Az 570 15-30%-ához nem kell megvárni a köv. gent. Többhöz nyilván meg kell. :)

És a többivel is egyetértek amit írtál, én már kb. 2-3 bejelentés óta fikázom, hogy csak nem jön más a Vega helyett... pedig pont sávszélesség kihasználásban ugrott nagyot az RDNA1-2.
A másik oldalról meg nincs mozgástér, a Renoir is elég jól sikerült, most sikerült asztaliba szerezni egyet, kíváncsi vagyok mennyit bír majd, de egyelőre a 4400-as ram kb. 10 perc alatt megvolt. Az még +20-25% de efelett már nincs tér a DDR5-ig.

Egyébként szerintem simán szegmentálnak. Cpu-ban már Zen2 maggal is 2x előnyben voltak kb. Eddig leginkább 15-35W load alatt teljesítményben, de most már az energiamenedzsment fejlesztésével akkuidőben is jön az extra ha a nagyobb teljesítmény a fontos. Ez óriási előny. És igazából mostmár mindkettő egyszerre áll. Nagyon durva a különbség.
Végül is emellé ha bevarázsolnának még egy 1.5-2x gyorsabb gpu-t is akkor már aranyáron kellene adni és nem lenne hova továbblépni. :D

(#35) Reggie0 válasza gbors (#32) üzenetére


Reggie0
félisten

Igen: utalom ezeket a marketingkamukat es amikor egy ilyen egyszeuren kiszamolhato dologban is hazudnak, akkor az azt jelenti, hogy a egyenesen hulyenek neznek. Ez pedig szamomra ellenszenves. Raadasul itt ezt nem is a gyarto csinalja, csak "veletlen" elvesz az informacio... Sajnos tul nagy divat lett nagyot mondani.

[ Szerkesztve ]

(#36) M@cika


M@cika
őstag

Nekem is bejönne, csak az ár kérdéses.

Nasit a kis fehér medvének!

(#37) SunMount3r válasza Yodafon (#20) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Jók ezek, meg poén, de az a kis integrált procis alaplapos cucc, ami benne van max FHD-ig lehet jó HTPC célra (végül is arra egy Pi3 is elég). Az a legnagyobb jelenlegi HTPC-s probléma, hogy 4K / HDR nagyon megdrágította a szükséges PC-s hardver-t. 3200G-s APU a belépő (min. 3000MHz-es RAM-okkal), na egy olyan a hűtéssel együtt már már nem lenne egy ilyenbe belemódolható és a barebone/mini PC-s gyártók sem próbálkoznak vele.

(#38) gbors válasza Reggie0 (#35) üzenetére


gbors
nagyúr

Továbbra is: nem látom, hogy a 0.077 liternyi "ferdítés" bárkit megkárosítana, ill. bárkinek előnye származna belőle. Akkor pedig nem marketingkamu, hanem szimpla egyszerűsítés, amin teljesen feleslegesen rugózol és hergeled magad.

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#39) Solten válasza SunMount3r (#37) üzenetére


Solten
addikt

Minden jo egy ilyen egy literes kis hazikoba, ami max. 35W TDP. Tiny-mban 3400GE van es a hutes teljesen megbirkozik vele, kis terhelesnel hangtalan, agyonterhelve sem visit.

Saor Alba

(#40) sb válasza SunMount3r (#37) üzenetére


sb
veterán

HDR-rel van gond, vagy mi az ami nem megy? Mert tudtommal a 4K HEVC nem lehet probléma már nagyon régóta...

(#41) SunMount3r válasza sb (#40) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Tévedsz, még mindig ez a probléma. Főleg ha nagy bitrátás (80-120Mbit, de felmehet akár 140-ig is néha) HEVC videókról van szó. Erre még rárak a HDR is igen. Mind terheli a GPU-t, nagyon. A hardveres dekódolás egy dolog, de ez akkor azt is jelenti, hogy a GPU-nak kell erőlködnie. A dVGA-kkal már 1030GT-től lehet próbálkozni, de ez az abszolút belépő szint. Az Intel iGP-kben pedig nincs tutira elég erő. Bár az új X-es iGP-ről még kevés a tapasztalat, lehet az már jobb ezekben is. (De a sóher intel azt is csak i3-tól fölfelé rakja a procikba és ott is fölfelé egyre erősebbet. Mikor HTPC-re pont egy alap Prentium is elég lenne, csak az iGP-nek kell minél erősebbnek lennie.)

(#42) Fred23 válasza SunMount3r (#37) üzenetére


Fred23
nagyúr

Nálam a hűtés így lett megoldva 3400G-vel:

Kivágtam az oldallapot. :D

(#43) sb válasza SunMount3r (#41) üzenetére


sb
veterán

Anno ezen nagyon sokat pörögtél és valóban vannak/voltak hiányosságok, de ezek inkább speciális témák voltak korábban is. A HDR kimeneti oldalon nem volt jól kezelve sok esetben, erre emlékszem, ill. a 3D támogatás szinte mindig kérdéses volt. Valamint még a madvr volt ide keverve, de az már egyéni szoc probléma szokott lenni. Normál skálázással és megjelenítéssel egyik gpu-nak, igp-nek sem szabad, hogy gondja legyen.

És itt jön a gond: ha nincs ilyen jellegű extra kérdés akkor amit írsz az innentől nettó félrevezetés, mert átlagusereknek elég, hogy megnyomja a gombot és lejátssza a videót a gép. Ez pedig működik a hw gyorsítással.
Elvben sem nagyon lehet ilyen gond, főleg a bitrate nem játszik gpu terhelésben. Ebből áll a lejátszás:
- Dekódolás: Itt fixfunkciós hw-k vannak legtöbb esetben tehát a gpu terhelése szóba sem jön.
- Render: Megjelenítés, azon belül is a méretezés már gpu-t terhel általában, de egyrészt itt is léteznek hw-s fix megoldások, másrészt ami gpu-s az állítható minimális terheléstől egy topkártya berogyasztásáig. De ettől még az alapértelmezett mindenen elfut.
- Kimenet: Amit fentebb írtam, itt voltak gondok. Dekódol valamit de utána nem tudja kinyomni a kimeneten. HDR-t vagy frame packed 3D-t pl... erre sajnos még mindig oda kell figyelni, mert itt sokat bénáztak a gyártók.

Most megnéztem azért hátha változott a helyzet:
- 4k HDR HEVC 10bit 60p
- 4K HDR HEVC 10bit 30p, 400mbit
mintákat töltöttem le és ráengedtem egy 200GE Vega3-as GPU-ra és egy sima Intel i5 UHD IGP-re.

CPU usage 5-10%, GPU usage Intelen 10% körül van max órejelen, Vega3-on scalertől (nem alap, hanem jobbféle PS scalerek!) függően 30-70%, de alap 400MHz-ről fel sem kapcsol a GPU. Vega8-on ugyanez 15-20%.

Szóval lazán megy. 8k mintát nem találtam. :)

(#44) sb válasza Fred23 (#42) üzenetére


sb
veterán

Elég "egyedi". :)
Először viszont észre se vettem. Azt néztem hogyan fújhatja be a venti a hűvös levegőt a hűtött sörről. :D

(#45) SunMount3r válasza sb (#43) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

És milyen lejátszó programmal? UHD-hez általában feltétlen kell a HDR, tehát a nélkül nem ér. Aki HTPC-t akár az UHD / HDR-es TV-jéhez az ilyen anyagokat is akar lejátszani. Nézd meg ugyan így ezekkel, bár nem tudom milyen csodaprogramot használsz ezekhez.

(#46) Fred23 válasza sb (#44) üzenetére


Fred23
nagyúr

:DDD
A sör nem való hűtésre, mert a meleg sör felháborító. :)

(#47) sb válasza SunMount3r (#45) üzenetére


sb
veterán

Amint írtam HDR-es sample-ket játszottam le töredék terheléssel.
Továbbra sem értem mi a gond. Azt főleg nem amiről írtál, ugyanis konkrétan azt írtad, hogy erő kérdése és a gpu-n múlik , plusz függ a bitrate-től.

Láthatóan egyik sem igaz. Lazán visz mindent, még az extrém méretűeket is pedig ilyenek nem jönnek szembe valós felhasználásban.

Épp ezért írtam én magam, hogy ha megbukik valahol akkor az a "huzalozás"/kimenet kérdése inkább. De ettől még a fentiek nem igazak. (És amúgy HDR nélkül pl. lazán kimegy a HDR-es anyag is.)

@Fred23
Jogos. :)

[ Szerkesztve ]

(#48) Tigerclaw


Tigerclaw
nagyúr

Errol papolok minden ilyen topikban. Miert van az, hogy Inteles gepekbe azonnal mennek a legujabb processzoraik, ebbe, meg a 6xxx modellek helyett 4xxx??? Ugyanaz a forgatokonyv mint tavaly, tavaly elott, csak kivancsi lennek emogott az OEM-ek dontese all, az Intel huzgalja a szalakat mogottuk, vagy az AMD keptelen szallitani current gen processzorokat?

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.