Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) #81733120


#81733120
törölt tag

Végre valami kompakt. De nem sokkal többér már van Redmi 6A is, ami jobb...
1 GB meg szánalmas... :U

[ Szerkesztve ]

(#2) 30z.Samu


30z.Samu
félisten

1GB RAM mire lesz elég? 2 is kevés...

Sic Parvis Magna

(#3) Dilikutya


Dilikutya
félisten

2019-ben 1 GB RAM és Snapdragon 425 már ebben a kategóriában is rossz vicc.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#4) Apollyon


Apollyon
Korrektor

1 GB RAM... Sok sikert majd a kiválóan optimalizált 8-as Androidhoz :U

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#5) helixP válasza Dilikutya (#3) üzenetére


helixP
nagyúr

Akkor is rossz vicc, ha a Nokia csinálja, akkor is az, a Xiao... Redmi. :((

(#6) Viktor0610


Viktor0610
MODERÁTOR

Affene.
Elaludtam. :(

A "sok" 1/8 semmire sem elég hozzászólónak.
Az Android Go csak ilyen változatokban jön ki, szóval akármire is elég/nem elég, nem lesz nagyobb memóriával, tárhellyel. Az már Android One lenne.

Máshol is írtam, a Lite / Go appok jól futhatnak rajta, gondolom.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#7) Apollyon válasza Viktor0610 (#6) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Oké, de egy ilyennel milyen lesz majd a böngészés?
Az egy dolog, hogy maguk az alkalmazások mennyit harapnak, de milyen lesz ezen a felhasználói élmény? Emberek nagy része fb-ozik, ami szintén nem az optimális erőforráskezelésről híres...

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#8) Viktor0610 válasza Apollyon (#7) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Majd megtanulnak optimalizálni a Google-nél, Facebooknál...

:))

Samsung Galaxy A54

(#9) Dilikutya válasza Apollyon (#7) üzenetére


Dilikutya
félisten

A Facebook alkalmazásaiból van Lite verzió, az talán elmegy ezeken is.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#10) paprobert válasza Apollyon (#7) üzenetére


paprobert
senior tag

Ez a feature phone és az okostelefonok közötti átmenet.

Mint a Nokia Asha volt anno. Kb. annyit tud, kb. annyiba kerül.

640 KB mindenre elég. - Steve Jobs

(#11) Polarstar


Polarstar
nagyúr

Nem látom az értelmét...

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#12) helixP válasza Viktor0610 (#6) üzenetére


helixP
nagyúr

Vegyenek egy tavalyi, vagy két éves 2 GB-s telefont, sokkal többre mennek vele.

" Lite / Go appok jól futhatnak rajta" - Ja, egyszerre egy :D

[ Szerkesztve ]

(#13) janeszgol


janeszgol
félisten

Karcsúnak tűnhet, de még mindig jobb vétel, mint a 3G-s cuccok 20 ezer ft alatt. Ha amúgy a kijelző, hangszóró megfelel a követelményeknek, LTE-s lesz, akkor ez nem rossz ár érte. A Nokia 1 tudja még kb ezeket és az leárazva 25k forint, viszont ott a kijelző gagyi. Tehát az nem ér meg 25 ezer forintot sem, hiába fogyasztható a kamera produktuma (valami nagyon minimál elvárást teljesít csak).
És ezen nem lesz rajta a MIUI. Ez se mindegy.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#14) Apollyon válasza Viktor0610 (#8) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Na, de én ezt most komolyan kérdeztem.
Megnyitsz egy weboldalt 1 GB RAM-mal, még asztali, linuxos gépen is lassúcska, pedig x86 platformon eléggé erőforrásbarátul ki lehet hozni az ilyesmit.
Nos akkor vegyünk egy újabb Androidot, ami köszönő viszonyban nincs az optimalizációval, még a törekvés halvány jelével sem, az appok meg pláne (minek, ha már egy átlag mobil 2-3-4 giga rammal jön).

Na de ez egy dolog. A mai weboldalak szénné vannak scriptelve, ott vannak még a reklámok, és az állítólag nagyon jó reszponzív felületek se könnyítenek a teljesítményen.

Ha valaki ezt úgy akarja használni, mint egy másik, ma kapható átlagtelót, hamar földhöz fogja vágni. Pláne, hogy aki ilyet vesz az csak az árát fogja nézni, és nem feltétlenül lesz tisztában a "lite" appok létezésével.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#15) lolal


lolal
senior tag

Ha ingyen dobnák utánam, akkor azzal a lendülettel elhajolnék és vissza is dobnám. Ez a készülék maga a szégyen. Baltával szétverni, vagy a kutyusnak dobálni a futtatóba, maximum erre jó. :U

Én vagyok a Magyar Népgazdaság. Azért vagyok felakasztva, mert így legalább úgy látszik, mintha állnék.

(#16) Donki Hóte válasza Viktor0610 (#8) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Vagy nem :K

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#17) Drughi


Drughi
addikt

Mennyivel kerülhet többe egy 2GB-os RAM modul a Xiaominak, aki havonta vesz 10millió darabot belőle?
1$, esetleg 2$...

(#18) Mrpingvan válasza Apollyon (#14) üzenetére


Mrpingvan
tag

Nagyon sokak félre értik ennek az értelmét. Ezek nem nekünk vannak kitalálva, talán senkinek sem, aki a MA-n jár. Ahogy paprobert is pár hozzászólással feljebb, ez közelebb van egy featurephone-hoz, mint okostelefonhoz. Alapból csak azért lenne, hogy telefon/SMS/..., de ha NAGYON kell, van Google Maps Go, meg a többi.

Az már más dolog, hogy sokan lesznek, akik megveszik mert ez a legolcsóbb, és szidni fogják a gyártót/Androidot/Googlet/akárkit mert nem fut tökéletesen rajta a fészbúk (és nem Facebook Lite), és nem tudják, hogy mit tud (vagy mit nem)

(#19) Algieba


Algieba
őstag
LOGOUT blog

Nokia 2.1 van a kezemben és róla írtam a bejegyzést. Fogalmam sincs hogy mire tudnék használni egy ennél erősebb mobil eszközt. Tehát van piaca az ilyen egyszerűbb kütyüknek is. Még ez is soknak tűnik.

A tudás az egyetlen érték, ami a használat során nem fogy el, hanem még gyarapszik is.

(#20) mike1334


mike1334
veterán

Lassan fél éve elromlott a Redmi 4X-em..amíg szervizben pihent, addig előszedtem a Samsung A3 (2016) telómat. Az előbbiben 3 Gb van, a másikban 1.5 Gb...már hónapok óta megjavították a telót és még mindig nem cseréltem vissza, mert rájöttem, hogy teljesen felesleges, ez is bőven jó..facebook, messenger, böngészés, zene, 1-2 alkalmazás plusz telefonálás. Megbántam, hogy megvettem a Xiaomit.

...unless the law provides otherwise. Guarantees not guaranteed!

(#21) Donki Hóte válasza Mrpingvan (#18) üzenetére


Donki Hóte
veterán

Az már más dolog, hogy sokan lesznek, akik megveszik mert ez a legolcsóbb

Nagyon remélem, hogy nálunk senki se vesz majd ilyet, ugyanis megnéztem, 20 - 25 eFt közötti kategóriában tobzódnak a jobbnál jobb állapotú Redmi 3-as ás 4-es sorozatú telefonok minimum 2/16, de inkább 3/32 GB memóriával.

Aki ilyen Android GO-s Redmi telefont vesz 1 GB RAM-al, az meg is érdemli a sok várható szívást a telefonnal :P

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#22) judas13


judas13
addikt

1 azaz egy GB RAM.

Haladjunk tovább mintha meg sem történt volna.

......
lolal

:C

[ Szerkesztve ]

"Aki nem hoz döntést, az hatalmas döntést hoz."

(#23) Ájvé válasza Apollyon (#7) üzenetére


Ájvé
veterán

Nem kell vele 10+ lapot nyitni, elég 2-3 maximum, akkor talán még használható lesz. Mobil oldalakat érdemes nyitni, azok egyszerűbbek kicsit és kevesebb adatot igényelnek. Van Facebook Lite is, de böngészőből mobil oldalt is meg lehet nyitni, az lehet még jobb megoldás. Opera Mini is ott van, én akkor használom ha nagyon gyenge a netem és nem tudok teljes oldalakat megnyitni, jól spórol is az adatforgalommal is és ez mellett kevésbé hardver igényes szerintem. Most nyitottam 3 weblapot rajta és 12 MB-t memória használatot ír. Szóval van megoldás szerintem, csak ilyen készülékeket ezeket figyelembe véve kell használni.

(#21) Donki Hóte:
Hát újonnan nem tobzódnak a Redmik ennyiért, Redmi 6A 97€ de már rég óta piacon van és ez már akciós ár (100 fölött volt a kezdő ára), Redmi Gora pedig 87€-t ír jelenleg a Gearbest úgy hogy meg se jelent.

[ Szerkesztve ]

(#24) Chaser


Chaser
titán

El akar qrvulni a xiaomi is? Grat...hagynam a lowcost megoldasokat mas gyartoknak, egyre hulyebbek ok is ahogy telik az ido

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#25) Ájvé válasza Chaser (#24) üzenetére


Ájvé
veterán

Android Go 512/1 GB RAM és 8/16 GB ROM-ra van tervezve, szóval minden gyártó ilyen hardverrel fogja kihozni a Go készülékeit.

Ja még annyit megjegyeznék Redmi 6A vs Redmi Go összehasonlításban, ez előbbin MIUI fut még utóbbin az Android Go.Utóbbi azért jóval kevésbé hardver igényes, vagyis kevesebb RAM-ot fog használni alapba, még a MIUI mint tudjuk éhes tud lenni. Ésszel használva szerintem jó kis mobil lehet a Redmi Go, gyereknek vagy második készüléknek is, helyén kell kezelni és értelmet nyer az egész. Ez a SoC egyébként még elég jó is még hozzá, sok tablet is teljes Androidot futtató készülékekben is használják belépő szinten, szóval Android Go-val egész jó lehet már.

[ Szerkesztve ]

(#26) solfilo


solfilo
veterán

Jönnek sorra a Redmi bejelentések, várható vajon sima Redmi 7 is mostanság? A Note nekem már túl nagy. :B

solfilo

(#27) Donki Hóte válasza Ájvé (#25) üzenetére


Donki Hóte
veterán

A Prohardver! kezdheti optimalizálni az oldalait, hogy beleférjen 512 MB RAM-ba :C

Minden jó, ha a vége jó. Ha nem jó, akkor még nincs vége.

(#28) Ájvé válasza Donki Hóte (#27) üzenetére


Ájvé
veterán

Hát én nem vagyok a csapat tagja, szóval nekik kellene írni, viszont van mobil nézet is világon, gondolom pont erre van kitalálva, ahogy nézem megy is mivel már írtak itt is Android Go készülékről.

(#29) Masooo válasza Apollyon (#14) üzenetére


Masooo
aktív tag

Egy dolgot felejtesz el, és többen is estek ebbe a hibába.

Értem én, hogy mindenki azt tekinti etalonnak, a közizlés csúcsának stb, amit ő maga is képvisel, de picit lépjünk most ki ebből a bűvkörből és szemlélődjünk kicsit másik szemszögekből is.

Mint olvashattuk, a telefon nem nyugaton akar "karriert" elérni. Olyan piacon nyit és valszeg oda is koncentrál, ahol az emberek nem mind facebookoznak, mert van életük azon kívül is. Sőt, nem is vannak ráakasztva a netre, mert részint azon kívül is van élet akár csak úgy akár kényszerből, hisz lehet, hogy nincs is pl net :)

Aztán pedig feltételezhetjük azt is, hogy van aki egy ilyen mobilnak is örül, ezekeben az országokban. pl indiában biztosan

Talán lehet, hogy némi piackutatást még Xiaomi berkein belül is végeznek.

Megeshet az is, hogy kiváló "nagyimobil" lesz pl ebből is.

Épíítőmunkásoknak is alkalmas lehet, mert nem sajnálnád ha pl lehuppanna a 300. emelet körül lévő állványzatról.

pont igaz hogy minden fealdatra van jobb is, de aki a szükséges minimumot akarja csak és fillérekért, annak megfelelő lesz ez is. Talán lesznek majd eladási számok idővel amiben megtaláljuk majd ezt a telót is és meglátjuk hogy 300.000 ment el belőle, vagy 5.000.000. Addig ne temessük el.

Politikáról priviben sem vitáznék, mert hát ki a bolondabb? A bolond, vagy aki követi őt?

(#30) dejvid8


dejvid8
őstag

Nekem erről a telefonról kinézetre az első szériás Google Pixel ugrik be, nagyon hasonló.

M2 Air 16/512 | Google Pixel 6A | Xbox | Cars | Developer | Footballer | Visca!

(#31) Chaser válasza Ájvé (#25) üzenetére


Chaser
titán

Ezt nem tudtam, de xiaomi-miui, az egy dolog h egyes modellek natur droiddal.jottek.ki, ugyanakkor ilyen szintre tovabbra is azt mondom h kar lemenni, hagyjak meg masoknak

Szerk:
Herreløse
Azt a kitetelt hozzacaapna , csak akkor a tied ha hasznalod is ( : ;]

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#32) HarleyCustom válasza lolal (#15) üzenetére


HarleyCustom
veterán

Látszik nem vagy egy kereskedő vénájú srác:D
Én elkapnám és utána eladnám.:D

[ Szerkesztve ]

HARLEY-DAVIDSON Custom & DUCATI Meccanica, Bologna.

(#33) Apollyon válasza Masooo (#29) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Te meg abba a hibába esel bele, hogy nem ismered a felhasználói szokásaim ;p
Elárulom, hogy se fb-ot nem használok, se play store nincs az Androidos telómon, se semmilyen gúgel szoftver.

Elhiszem, hogy a harmadik világnak készült, csak akkor ne 8-as droidot raktak volna rá. Ugyanis ilyen hardverrel ez nagyon idegesítő lesz.

Elhiszem azt is, hogy fícsőr fón meg okostelefon közötti átmenet, csak éppen a gúgel krómmal a marketing renderképen mit ígér? Azt, hogy ez egy olcsó okostelefon, és majd tudsz vele jól böngészni. Aztán jön majd a csalódás. Opera mini is van ja, csak éppen nem fogják a telefon dobozára írni, hogy lite appokat szíveskedjenek használni.
Ha fícsör fónnak szánták, akkor meg gyártottak volna azt...

Nem az olcsósággal van a baj, hanem azzal, hogy a hw és a sw így nem passzol, és inkább bosszúság lesz mint öröm.

Amúgy komolyan, most plusz 1 giga ram a meglévő mellé azért nem nyomta volna úgy meg az árát. :U

De ha legyártják, nyilván van piaca, és biztos eladnak belőle valamennyit, mert hogy az ára... Meg azért reméljük azt is, hogy nem gyártottak belőle 3 millió darabot.)

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#34) Masooo válasza Chaser (#24) üzenetére


Masooo
aktív tag

Akkor nézd üzleti szempontból, mert a hozzászólásodból az látszik, hogy sok rálátásod nincs erre.

El fog e kurvulni? -- attól függ szerinted ez mit takar.

A xiaomi nem prémium márka még és lehet hogy lesz erre törekvése amire utal a redmi leányosítása, de azért nem tart még ott.

Az ő szempontjukból ez egy piaci szegmens lefedése még akkor is ha te lenézed, vagy neked nem tetszik.
A világban keresnek ilyen telefonokat is, ha nem tennék, nem lenne sem android go sem hozzá mobil, lehet, hogy nem itt, de más országokban biztosan.
Amennyiben picit gondolkoznál, rájönnél, hogy legyártani ezt a telót, valóban filléres akció lehet. Mellé tenni egy olyan cég nevét, ami jó mobilokról ismert, nos ez pedig kelendővé teszi a készüléket saját kategórián belül. Ergo, eladható. Persze annak akinek ilyen kell. Ettől a ponttól kezdve pedig ez részint megfelelő lépés piaci részesedés növelésre is, valamint szintén okés, ha a jövedelmezőséget nézzük, hisz a bevétel az bevétel.
Lehetne még érvelni a piacképesség mellett, de talán ebből már elindul valami gondolatsor és még az üzleti nézeteid is fejlődnek kicsit, persze ehhez kell még némi önszorgalom.

Aki pedig az android go mellé 4gm ramot szeretne, látogasson el a google android weblapra és olvassa el mit is támogat az android go és milyen memóriához lett "optimalizálva" (ezt kicsit reszkető kézzel írom le de bízzunk bennük)

Politikáról priviben sem vitáznék, mert hát ki a bolondabb? A bolond, vagy aki követi őt?

(#35) Chaser válasza Apollyon (#33) üzenetére


Chaser
titán

En se hasznalok fb-t, nincs is, de mondjuk 3d terkepet szoktam nezni kuglin', meg nem szeretem a mobil nezeteket sem wrblapokon zomeben, ehhez a note4 tokeletes, de megneznem egy.ilyennel:) ezekben sztem semmi extra nincs

Szerk:
Masooo
Annyi ralatasom van, h tudom kozepkategoria alatt nem volt telefonjuk, illetve lehet hataruton also.kat. teteje kozt, ez ala nem mentek, nagyon okosan, mert ha egy modell is sz@r, akkor az terjed h sz@r az a gyarto, szoval jah, elqrvulnak, van egy szint ami ala nem szabad menni

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#36) Mrpingvan válasza Apollyon (#33) üzenetére


Mrpingvan
tag

Igazából... De, ráírják, hogy azokat használják, sőt, a legtöbb fent van rajta, csak Go-knak hívják őket (pl.: Files Go, Maps Go). Bár ahogy tudom ezek alapból fent vannak.

[ Szerkesztve ]

(#37) Mrpingvan válasza Apollyon (#33) üzenetére


Mrpingvan
tag

Sőt, PlayStore-n külön menü jön fel (ami nekik ki is van emelve, nem Go-n csak elérhető, nincs kiemelés), ahol a "Go-kompatibilis" alkalmazások találhatóak. Érdemes előtte megnézni azt, amiről beszélsz

[ Szerkesztve ]

(#38) enginev3.0


enginev3.0
félisten

Sima környezetszennyezés

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#39) Masooo válasza Apollyon (#33) üzenetére


Masooo
aktív tag

Nézd mind tudjuk, hogy szenvedős lehet és nem ad olyan felhasználói élményt mint egy jobb készülék, nem tudom már mi volt a példa de akkor mint a redmi 6a.
Viszont nem ismerjük az ottani piacokat, sőt azt sem tudjuk pontosan milyen a nethez hozzáférés azokban a régiókban és kb nem tudunk semmit sem pontosan mert bár látogatóban jártam arra, élni nem éltem és ezek a dolgok pont nem érdekeltek.
Azt szokták mondani, hogy aki vásárol valamit, legyen tudatos vásárló, nézzen utánna a dolgoknak stb, ha nem tette és megbánta, akkor a saját baja, de ha pl arra felé is van garancia meg visszaviheted meg egyéb, max visszacserélik.
Viszont sokan lesznek akik még ennél is régebbi vasról váltanak majd erre, és ől elájulnak majd tőle. Felém (somogy balaton part) van több olyan szaki, akikhez szoktam menni ezért azért, és kapásból mondok neked 3-at aki nokia 3310el nyomja még mindig.... és ez itt elvileg a nyugat széle.... ezen emberek pedig mate20proval is szaladgálhatnának ha azt akarnék, de nem akarják. van ilyen is. A piac fog dönteni

Chaser
Erre van a redmi. alsó és középkategória lesz a ténykedési központja és talán benéz majd a felsőbe is mint látogató, kicsit honor életút.

[ Szerkesztve ]

Politikáról priviben sem vitáznék, mert hát ki a bolondabb? A bolond, vagy aki követi őt?

(#40) Apollyon válasza Mrpingvan (#37) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Jónak hangzik, tényleg, és mint storage, lehet hogy kevésbé rossz, de a webezés kín lesz. De elhiszem, hogy ezzel senki sem fog netezni, és csak telózásra fogják használni. :)

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#41) Mrpingvan válasza Apollyon (#40) üzenetére


Mrpingvan
tag

A célja ez lenne. Csak az a baj, hogy nem azok fogják főleg megvenni, akiknek nem kell az összes feature, amit egy okostelefon tud, de jó, ha van rá lehetőség (szóval akiknek kéne), hanem azok akik megveszik, mert éppen le volt árazva 15ezerért a Tescoban, és azt hiszik, hogy ugyanaz, mint egy 400ezer forintos iPhone Xs Max vagy S10 vagy Mate 20 Pro,... mert telefon=telefon. Amikor meg nem tudja kielégíteni az igényeit akkor meg szar xiaomi, szar android, ... kommentek jönnek.

(#42) Ájvé válasza Chaser (#31) üzenetére


Ájvé
veterán

Igen, azok az Android One Projekt részei, ez pedig az Android Go része.

(#33) Apollyon:
Gondolom fogják frissíteni, úgy feltételezem itt is a Google végzi a szoftveres frissítést, mint Android One Projekt esetében.

(#35) Chaser:
Dehogy nem volt belépő szintű modellje a Xiaomi (most már ügye csak Redmi néven fut). A jelzést kaptak a végére már, az ebszolút belépő szintű készülékek, Redmi 2A-val kezdődött, azóta majdnem mindig volt ilyen jelöléssel belépő szintű Redmi készülék. Ez alá nem mentek, mivel gondolom nem tudták biztosítani a MIUI mellett a megfelelő használhatóságot. Miután MS-el licenc megállapodást kötött a Xiaomi, megnyílt a nemzetközi piacon a hivatalos megjelenés lehetősége, azóta vannak Android One projektes készülékei is és most Android Go révén még lejjebb tudta tornázni a belépő szintet (Google erre találta ki az Android Go-t, mivel az Android nagyon hardver igényes lett és nagyon megnövekedett hardver igény miatt, lehetetlenné vált bizonyos szint alatt vagyis ár alatt készüléket készíteni).
Szóval lehet szidni meg fikázni, de ettől még nem lesz ez a koncepció rossz, csak nem neked készült, tovább kell lépni rajta, van ilyen is és kész.

(#40) Apollyon :
Lehet vele netezni is, pár lehetőséget írtam is, nyilván meg vannak a korlátai, de egyébként Go-ra írt böngésző is van, de Opera Mini is jó megoldás lehet. Csak te nem tudod elképzelni hogy ez működhet, de egyébként működik is, lásd Android Go készülékek tesztjét.

[ Szerkesztve ]

(#43) Chaser válasza Ájvé (#42) üzenetére


Chaser
titán

De az meg a hasznalhato kategoria volt, nem a vicc kategoria

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#44) Gerasz


Gerasz
aktív tag

Azon kívül, hogy nem MIUI fut rajta, más pozitívum nem említhető. Az alap redmiknél kb 25%-kal olcsóbb, ami ugyan nem elhanyagolható, csak ott a bökkenő, hogy ezek az Android Go-s készülékek rövid üzemidővel rendelkező butatelefonok.

(#45) Algieba


Algieba
őstag
LOGOUT blog

Android Go rendszerű telefonom van. Tökéletesen működik. Van piaca ezeknek az egyszerűbb okostelefonoknak. Nagyon sokfélék vagyunk. Nekem szimpatikus a jó készenléti ideje. Nem szakad bele a munkába. 😁

A tudás az egyetlen érték, ami a használat során nem fogy el, hanem még gyarapszik is.

(#46) Ájvé válasza Gerasz (#44) üzenetére


Ájvé
veterán

De hát igazából mindent tud amit a többi okostelefon, akkor miért lesz mégis buta?

Az a legnagyobb baj, hogy Redmi Go-val szemben mindenki magából indul ki (ami más esetben pozitívum lenne). Biztos sokaknak kevés és nevetséges ez a készülék és azt se tudja elképzelni hogy egyáltalán be bootol rajta az Android, de másnak bizony jó lesz ez is. Vannak nálunk sokkal szegényebbek, akik még egy ilyen készülékre is hónapokig spórolnak, hogy megengedhessék maguknak. Indiába például biztos lehet sikere ennek is.

[ Szerkesztve ]

(#47) janeszgol válasza Masooo (#29) üzenetére


janeszgol
félisten

Igazad van. Ha nem lesz drágább 25 ezer forintnál és a kijelzője, kamerája megfelelő lesz (eléri azt a szintet, amit várok tőle), akkor egyet venni fogok. A Nokia 1 van 25 ezerért, a kamerája elmegy, de a kijelzője nem jó, így szerintem nem biztos, hogy ér annyit. Max az, hogy 25 ezer alatt ilyen vacak, 3G-s, MT6580-as telefonok vannak vacak kijelzővel és vacak kamerával. Ennek tudatában az MT6737-es Nokia 1 sem rossz.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#48) szetcsuszott


szetcsuszott
aktív tag

SD 425 ketyeg az asszony 4A-jában, sőt, a huawei mediapad t3 tabletünkben is, mindkét készülékben 2 GB rammal, és egyáltalán nem fáj, vastagon jobb, mint a nokia1-ben az MT6737M. Az android go elvileg direkt az android hardveréhségének csökkentésére lett kitalálva, simán el tudom képzelni, hogy működőképes. A szűk keresztmetszetet az 1 GB ramban látom esetleg, de ki tudja, mennyi marad szabadon belőle a GO alatt. Pl. a Note4-em 4 gb-jából szebb napjaiban is csak 1,9 szabad, a többit felzabálja a MIUI.... :U

Kezitcsókolom, jó helyen járok? Ez itten az internett? Redmi note4 4/64, Mi11 lite 5G

(#49) Ájvé válasza janeszgol (#47) üzenetére


Ájvé
veterán

Elvileg IPS lesz vagyis bizakodásra ad okot, de nyilván meg kell várni az első teszteket legalább.

(#50) TM.


TM.
kezdő

Pöpec olcsótelefon! Nem értem a hsz-eket arról, hogy feature phone, meg ilyenek, ez is teljes értékű smartphone, csak az egyszerűbb androiddal, hogy kevesebbet egyen. Ha tényleg ennyi lesz újonnan, szerintem simán viszik majd.
Én is egy 1GB-s telefont használok, és a legnagyobb fájdalmam abból ered, hogy a csírák kispórolták belőle a hardveres iránytűt, így nem tudok az AR-rel bohóckodni a Locus Mapban. :D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.