Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) ONEFREE


ONEFREE
aktív tag

Igazán ígéretes ! :C

(#2) snecy20


snecy20
veterán

1080p, TN....lapozhatunk. :D

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#3) lemusz


lemusz
addikt

KG251QI ; 240 Hz ; 0,5 ms

Ez a típus mennyi lesz?

(#4) L4mie válasza snecy20 (#2) üzenetére


L4mie
veterán

Ennyi....Nem én leszek a célközönség.

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#5) Segal válasza snecy20 (#2) üzenetére


Segal
veterán

G sync sincs benne foleg lapozhatunk...

"Ez nem változtat azon, hogy tisztességtelen dolog botokkal felvásárolni 160-180e indulóáron a 3060 Ti-t, aztán 250e-ért árulni a HA-n." Ez miért lenne tisztességtelen? Te is meg bárki lesheti botokkal a boltokat, ugyanúgy meg tudod venni a cuccot azon az áron, mint a scalper.(1 házigazda válasz...)

(#6) rodrigez válasza Segal (#5) üzenetére


rodrigez
senior tag

Ha lenne benne, feltételezem nem 470-en tetőzne az ára, hanem ott kezdődne. :D

(#7) #16939776 válasza lemusz (#3) üzenetére


#16939776
törölt tag

(#8) AxBattler válasza #16939776 (#7) üzenetére


AxBattler
félisten

120k HUF-ért nem tűnik rossznak a KG251QI, főleg ha hozza az újabb Acer TN panelek minőségét... bár nekem a QH is bőven elég lenne.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50 ......................................................................................................................

(#9) GodGamer5


GodGamer5
addikt

2018-ban TN!!! ,🤣

"Többször látsz Game Over képernyőt, mint Michelle Wild f@szt." "It's not a Loop, it's a Spiral"

(#10) Valdez


Valdez
őstag

Esküszöm néha úgy érzem, hogy megállt a fejlődés. Kijelzők piacán főleg.

(#11) #16939776 válasza AxBattler (#8) üzenetére


#16939776
törölt tag

Az ára tényleg nem rossz.
Jó lenne tudni, hogy ezt a 0.5-öt alapból tudja a benne lévő panel, tehát új fejlesztésről van itt szó, vagy egy hagyományos 1ms-es panel lett túlhajtva erre a szintre?! Mert elég komoly különbséget látni képminőségben a sima és OD között.

(#12) Cythyel válasza GodGamer5 (#9) üzenetére


Cythyel
senior tag

+ d-sub :W
erről a 2 dologról már 2-3 éve le kellett volna szokni, az én 4ms-es ah-mva paneles iiyama-m (igaz freesync nélkül) szebb képet ad és nem késik a képpel sem

(#13) Cassi válasza Valdez (#10) üzenetére


Cassi
senior tag

Jól érzed, tényleg megállt. Tehet egy szívességet az Nvidiától kezdve az utolsó tajvani fosgyártóig mindenki, akit felelős ezért az állapotért. 65"-ös jó minőségű 4K-s tévét lehet kapni egy középbéna 27"-os G-sync monitor áráért. Közröhej.

(#14) Dare2Live válasza #16939776 (#11) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

meg kell várni az első input lag + response time teszteket.

"Mert elég komoly különbséget látni képminőségben a sima és OD között."

:C Amikor a topic leragad a gsync, ips... vonalon és nincs semmi fejlődés miközben 20év 60hzról pár év alatt eljutottunk 240hzra és 0.5mses TN ki is tudja szolgálni...

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#15) Amerigo57 válasza snecy20 (#2) üzenetére


Amerigo57
őstag

+1 :K

(#16) [CsuCsu] válasza GodGamer5 (#9) üzenetére


[CsuCsu]
őstag

Hidd el akik ezt veszik nem a kepminoseget hajszoljak. A kutyat sem erdekli hany szazalekos a szinterlefedettseg es a betekintesi szog versenyszeru CS kozben. Ez celeszkoz. Egy dolgot tud, de azt jol. En sem akarok egy traktoron csaladi kirandulasra menni.

(#17) Mamuska válasza [CsuCsu] (#16) üzenetére


Mamuska
őstag

+1
Ugyan azok a körök vannak lefutva minden hír alatt. :D

(#18) #16939776 válasza [CsuCsu] (#16) üzenetére


#16939776
törölt tag

Pedig de. A mozgásmegjelenítés és az anomália mentesség is a látott mozgókép minőségének egy fokmérője, ebben az értelemben is a képminőség javul.

[ Szerkesztve ]

(#19) 5150 válasza [CsuCsu] (#16) üzenetére


5150
aktív tag

Meg eleve pro playerek jelentős többsége lebutitott grafikával tolja.

"Az információ korában az evolúciós szelekció azokat tizedeli, akik képtelenek a hamis információt megkülönböztetni a helyestől"

(#20) Dare2Live válasza #16939776 (#18) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

ez a monitor nem azoknak készült akit "erdekli hany szazalekos a szinterlefedettseg es a betekintesi szog".

ez a monitor azoknak készült akiknél a fő szempont a legalacsonyabb input lag + response time.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#21) Hunreal


Hunreal
tag

27" + IPS + 144 HZ + FREESYNC miért nincs? Miért nem fejlesztenek erre? :(
Oázisban ezekre a kritériumokra mindösszesen 5 db monitort dob.. Ebből kapásból 3 db 2016-os széria...

[ Szerkesztve ]

(#22) L4mie válasza Hunreal (#21) üzenetére


L4mie
veterán

keress rá ugyanerre G-Synccel :D

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#23) ONEFREE


ONEFREE
aktív tag

BF4 Hard Locker en mindenki elvérzik G-Sync,V-Sync, 8ms válasz idő felett és extra grafikai részletességgel. Lehetsz akár milyen jó 🤣🤣.. Ez a monitor család multiplayer játékosoknak készült szerintem 😉. Akiket tényleg nem érdekel mekkora a szín lefedettség és a betekintési szög 😃.

(#24) ribizly válasza Hunreal (#21) üzenetére


ribizly
veterán

Mert így sem kapkodnak értük. Túl drága legtöbbeknek, és nincs rajtuk mit fejleszteni (az ilyen tobiieye, rgb-t meg társait me emlegessük fel).

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#25) saen válasza Mamuska (#17) üzenetére


saen
veterán

Előre tudtam milyen kommentek jönnek mielőtt egyet is elolvastam volna.

Menni kéne az ips monitoros bemutatókhoz trollkodni, miért ilyen lassú? Miért csak 60hz? Lehetne folytatni ;] :P :DDD

(#26) Mamuska válasza saen (#25) üzenetére


Mamuska
őstag

De volt, hogy te is eltévedtél egy PB248Q-val. ;]

(#27) R3laX


R3laX
addikt

Én IPS-t cseréltem egy Alienware AW2518HF-re. Pikk-pakk megszoktam, ezek a panelek már nem a 10 évvel ezelőtti TN-ek. Simán átáll a szem.

(#28) saen válasza Mamuska (#26) üzenetére


saen
veterán

Nem volt az tévedés, jó monitor nagyon, csak változtak az igények. Nincs olyan monitor ami mindenre jó.

(#29) Mamuska válasza saen (#28) üzenetére


Mamuska
őstag

Csak vicceltem, az egy nagyon fasza kis fotós, grafikus monitor. :)

(#30) Hunreal válasza L4mie (#22) üzenetére


Hunreal
tag

6 db.. Ebből az egyik 700, a másik 900 ezerért... Itt még szarabb a helyzet. :((

[ Szerkesztve ]

(#31) Dare2Live válasza ONEFREE (#23) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

psssszt!

Mindjárt leugatnak, hogy ez nem IPS+Gsync szóval megált a fejlődés ez szar. :W

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#32) Valdez válasza ribizly (#24) üzenetére


Valdez
őstag

Hát olcsóbban kéne adni, és akkor kereslet is lenne.

(#33) Valdez válasza Dare2Live (#14) üzenetére


Valdez
őstag

Akinek a Hz meg response time fontos, annak volt fejlődés nem mondom, de pl engem ezek hidegen hagynak. Nekem elég a 60Hz és 4-5 ms.

Vannak egyébként új fejlesztések, amiknek még szerintem is van értelmük, csak fizikailag nem realizálódnak. Hiába van freesync 2, hdr1000, oled meg panasonic ips, ha nincs rá termék. Ha mégis, az valami 40+" panel, amit nem tudom hova tennék ha futná rá egyáltalán.

(#34) Redneck


Redneck
veterán

Ilyet kő' venni és kész. :DD

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#35) lemusz válasza Redneck (#34) üzenetére


lemusz
addikt

wtf?

(#36) ribizly válasza Valdez (#32) üzenetére


ribizly
veterán

Miért adnák olcsón? Adhatnák, de akkor nem szegmentálnák eléggé a piacot. Itt ma már mindenki az apple stratégiáját követi: kiadnak egy új modellt, ami nem sokkal tud többet az előzőtől és árban feljebb rakják. Is történhetett meg, hogy gaming-re a mai csúcs 700jmf-ba kerül.
Adhatnák olcsóbban, de akkor a többit is lejjebb kéne nyomni és volna olyan amit ki kéne vezetni. Egyszerűbb piacon tartani mindent és az újakat feljebb és feljebb tolni. Kevés eladás, kevésbé rizikós fejlesztés.

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#37) ONEFREE válasza Dare2Live (#31) üzenetére


ONEFREE
aktív tag

🤣🤣

(#38) ONEFREE


ONEFREE
aktív tag

Millió egyfajta monitor van minden földi jóval. Szerintem van egy két hiány pótló köztük. Ha ezt a kínálatot 2 éve láttam volna nem vettem volna Predatort. És rá adásnak még nem is tudtam vásárláskor,hogy fps team deathmach játékokhoz nem igazán ajánlatos a sok extra feature.

(#39) Valdez válasza ribizly (#36) üzenetére


Valdez
őstag

Az a baj, hogy nem "pusztul" a piac... Ugyanazt a fost lehet most is megvenni alsó kategóriában. Gagyi tn, dsubbal.... CPU, GPU-nál legalább pusztul az alja, jön újabb jobb. Itt nem. Itt lesz jobb, sokkal drágábban, de közben megmarad a hulladék is.

(#40) Cyberboy42


Cyberboy42
senior tag

Szép kis széria. De én már ez első freesync 2 -vel megjelenő moncsit várom, persze 144hz-val... Mondjuk ahogy állnak a dolgok, lehet beelőzi mėg valami más jóféle :/

...A teknős ezután pszichoanalitikusként kezeli az identitászavaros krokodilt...

(#41) -=RelakS=- válasza Segal (#5) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

most vettem 27-es, 240Hz-es predatort, még "hozzák" :D
180ezer ... ezeknek a kinti ára olyan 135ezerre jön ki. Vajon mennyi lesz, mire ideér?

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#42) Redneck válasza Valdez (#39) üzenetére


Redneck
veterán

Az ilyen híreknél ez már sokszor le lett írva, de szerepeljen újra. Ezek a TN-ek messze nem azok mint a sima irodai és régi TN-ek. Ennyi erővel aki kipróbált egy gyengébb, egyéb panelt, az is lehúzhatja azokat, mert már majdnem mindet látta.
R3laX említette hogy ő is IPS után váltott újra TN-re.

lemusz:
Biztos valami beragadt horror vagy bug. Magam sem értem.

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#43) -=RelakS=- válasza Redneck (#42) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Van egy 11 éves TN monitorom. Annak a helyére fog jönni az új. Majd csináljak akár fotókat is róluk? :D

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#44) Redneck válasza -=RelakS=- (#43) üzenetére


Redneck
veterán

Nem rád gondoltam de persze, miért ne. :C

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#45) -=RelakS=- válasza Redneck (#44) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Ok, de így legalább van összehasonlítási alap :D
Az az Acer olyan régi, hogy még CCFL-es. Már várni kell vele, hogy bemelegedjen, mint a 30-40 évvel ezelőtti CRT tévéknél XD
Ja, és ebben még nincs temporális színkeverés, szóval amíg ezt használtam, nem volt részem FullColor látványban, csak kb HiColor-ban :Y Cserébe a fényerőt valóban a háttérfény szabályzásával csinálja, nem pedig a kép megszerkesztésével.

[ Szerkesztve ]

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#46) [CsuCsu]


[CsuCsu]
őstag

Egyebkent ezt tenyleg sokan elfelejtik, hogy a TN panelek is sokat fejlodtek az utobbi evekben, es messze nem toleralhatatlanok.

(#47) Valdez válasza [CsuCsu] (#46) üzenetére


Valdez
őstag

Mint ahogy minden másik paneltípus is fejlődött egyébként.

(#48) lemusz válasza Valdez (#47) üzenetére


lemusz
addikt

IPS hova fejlődött? Nem követem ezeket, de amikor volt nekem egy budget fajta 2-3 éve már az is gyönyörű szép képet adott, miután vettem hozzá HDMI kábelt és offoltam a dsubot. Nem tudom elképzelni hova fejlődhettek volna onnan. Van valami cikk esetleg vagy összehasonlítás? Csak mert a 144Hz-es TN-emet amit akkor vettem egy régi 2007 körüli TN-es 'vésztartaléknak megtartom' monitor mellé állítottam és kb ég és föld különbség volt a kettő. Mondjuk volt is közöttük kb 8-9 év különbség, de akkor is. Az IPS-t egyébként OCztam 75Hz-re, nagyon sokat számított játékokban, de még asztalon is rögtön észrevettem a különbséget, most rákukkantva a kínálatra látom sokat már eleve 75Hz-ösként árulnak, rájöhettek szerintem hogy igény van erre is. Egyébként nekem egy olcsóbb fajta, drágító syncektől és szolgáltatásoktól mentes 100Hz-es IPS lenne a favorit, az úgymond aranyközép út. Még a miliszekundomok se nagyon izgatnának, hogy most 1ms vagy 4-5ms, de a 100 körüli Hz az kellene mindenképpen. Egyébként megint kacsintgatok az IPSek felé, mert már jóval kevesebbet gémelek, mint korábban.

[ Szerkesztve ]

(#49) -=RelakS=- válasza lemusz (#48) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Legyen 120Hz, mert a 60 képkockás videók rángatásától összekaparnád magad :S Pedig én is jobban örülnék, ha nem ilyen idióta számokkal dobálóznánk, hanem 25-50-100-200 fps-ek lennének... Hülye amcsik

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#50) [CsuCsu] válasza Valdez (#47) üzenetére


[CsuCsu]
őstag

Ez igaz. Viszont a TN ettol fuggetlenul mar hasznalhatova valt, nem az az ultra gagyi, ami egy evtizeddel ezelott volt.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.