Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) rudymester


rudymester
senior tag

Ha elsőre a számokat nézzük ez nem is sok, de ha azt nézem, hogy ez egy nem olcsó teló, így már nem is olyan rossz, de mindez 10 modellre vetítve háááát.... :U

Egyébként nem tudom nézi-e valaki a Dr. Csont (eredeti cím: Bones) sorozatot, de a most futó amerikai részekben már egy pár hete egy WP7 telót használ. Volt olyan jelenet, hogy 15 másodpercig mutatták, hogy miként kezeli a menüt meg a hívásokat. Nem kis pénzt tolhatott oda is az MS. Szinte minden részben látszik pár másodpercre a WP7 felület. :D

Retrofaktor, a régi játékok tárhelye (bemutatók, végigjátszások) - youtube.com/retrofaktor

(#2) pzstm válasza rudymester (#1) üzenetére


pzstm
titán

LG Optimus-a van Bones-nak :DDD

Amúgy ha figyelmesen nézed, láthatod, hogy Bing maps-ot használnak Booth ügynökék, és egyértelműen látszik, hogy FBI főhadiszállásán minden gépen Windows7 fut.

Amúgy How I met your mother-ben meg már nem egyszer megjelent a Kinect is pl. :B ;)

[ Szerkesztve ]

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#3) erdoke


erdoke
titán

Két dolgot fűznék hozzá:
Az első egy korrekció: az eredetiben az első 6 hétre vonatkozik a 1,5 milliós szám, most pedig 9 hétnél járunk. Reálisnak tűnik az idei 2,5 milliós eladás.
A szám a gyártók szállításaira vonatkozik, tehát nem a felhasználói vásárlásokra. Ennek ellenére a kettő elég közel lehet egymáshoz, mivel a 6 hét során szinte végig készlet hiányokról beszéltek a boltok.

Az egészből sok következtetést nem lehet levonni. Az USA-ban pl. a legnagyobb és a harmadik szolgáltató csak 2 hónap múlva kezd WP7 készülékeket árulni, edig nem volt teljes pályás a marketing nyomás se, illetve a hiányosságok is lassan fogynak. Azt se szabad elfelejteni, hogy sok országban (köztük nálunk) úgy forgalmazzák a rendszert, hogy nincs se lokalizáció, se Marketplace elérés. Tehát az Engadget károgása, és az országok/szolgáltatók számának felhozása nem egészen korrekt. Ingyenes Marketplace megoldható trükközéssel (angol/amerikai Live + készülék régió beállítás), de a fizetőshöz olyan országban kiadott hitelkártya kell, amiben van hivatalos hozzáférés.

[ Szerkesztve ]

A legjobb aláírás a héten

(#4) 30z.Samu válasza rudymester (#1) üzenetére


30z.Samu
félisten

Hát igen, a pénz beszél... :)

Sic Parvis Magna

(#5) DemonDani


DemonDani
addikt

Magyarázkodni mindig lehet... Ez nem sok, ezek a tények... 6 hét alatt 1,5 millió...
Pont ennyi idő kellett, hogy ugyan ilyen körülmények között az SGS magában elérje az 1 milliót.

NEM FIZETETT REKLÁM! >>armegoszto.hu<< Folyamatosan friss akciók.

(#6) kenguroo válasza pzstm (#2) üzenetére


kenguroo
tag

meg a HIMYM iphonet használnak ugye? :D

(#7) pzstm válasza kenguroo (#6) üzenetére


pzstm
titán

igen...Barney mindig azt mutogatja, bár mikor terveztek valamilyen utat, hogy ki ér oda hamarabb, azt meg Bing térképen nézték ki. :DDD

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#8) DemonDani válasza pzstm (#7) üzenetére


DemonDani
addikt

a Naked Guy részben oda kerül az Iphone ahova való... WC :DDD

Kineckt melyikben volt? nem is emlékszek rá :DDD

[ Szerkesztve ]

NEM FIZETETT REKLÁM! >>armegoszto.hu<< Folyamatosan friss akciók.

(#9) Bluegene


Bluegene
addikt

nem tudom nekem nem szimpatikus a microsoft terjeszkedő politikája

a számítógépeken a windows az úr, elég nagy falat az(gyak. monopolium)
a nagyteljesítményű játékkonzolokon is félig az ms az úr (xbox360, duopolium)

nehogymár az okostelefonoknál is lenyomja az apple-t és a google, nem fog menni
ahogy a Bing se fog menni

utálom ezt a világuralomra törő céget, ezért se fogok Binget használni és csak azért se fogok ilyen windows mobile 7-es mobilt venni

ugyebár számítógépen windows kell ha játszani is akarsz, ott kötelező, elég annyi belőle

[ Szerkesztve ]

Siemens S65-re való adatkábelt keresek! egyszeri Szoftverfrissítésre! Írj megbeszéljük ha van elfekvőbe/kölcsön neked!

(#10) pzstm válasza DemonDani (#8) üzenetére


pzstm
titán

6.évad 4-es rész.

érdemes rápillantani a kirakatra, ahol office2010 is befigyel ;)

jah és ez valamikor október elején-közepén volt, amikor még USA-ban is kb. 1 hónap volt a hivatalos Kinect Rajtig (vagy 3 hét) ;)

[ Szerkesztve ]

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#11) sagit válasza pzstm (#7) üzenetére


sagit
addikt

Lilly is iphone-t használ :P

[ Szerkesztve ]

Philips 65OLED803 || iPhone 15 Pro Max || Macbook Air M1 ||

(#12) Fossza válasza Bluegene (#9) üzenetére


Fossza
tag

MINDEN cég monopóliumra tör, csak van akinek megy, van akinek nem. És ezek közül nem is a Microsoft a legagresszívebb, a Google-nek jóval nagyobb "világuralmi" tervei vannak. De attól még androidos telót vennék... ;)

(#13) DemonDani válasza Fossza (#12) üzenetére


DemonDani
addikt

Ami jó az jó...

A googlenek sem jön össze minden, de megteheti van rá keret hogy 10 fejlesztésből 2 maradjon piacképes...

(#10) pzstm
Köszönöm! nagyon jó a megfigyelőkéd XD én nem vettem észre :B

NEM FIZETETT REKLÁM! >>armegoszto.hu<< Folyamatosan friss akciók.

(#14) HyP3b0y


HyP3b0y
senior tag

24 - Palm Pré
Psych, Chuck, MentaIist, HIMYM - iPhone
Fringe - Android

Ezeket tudom :DDD

"ez a 3d olyan mint az űrverseny volt a hidegháborúban: sokba kerül, problémás, de muszáj csinálni, mert a versenytársak is csinálják" by JoeYi :)

(#15) tDr1v3r válasza rudymester (#1) üzenetére


tDr1v3r
veterán

Vampire Diaries-be meg Jeremy-nek volt Omnia7-e :)
(#9) Bluegene: Ha valami MS, akkor már szar és ne is legyen sikeres? Gratulálok... :W

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#16) Gabor113


Gabor113
tag

1,5 millió 6 hét alatt? :Y Ez nem túl sok, so to say....

1500000/30= 50000 db per ország? (tovább bontva 5000 db per modell?)

Ez ha ideális esetet nézünk és eladottnak tekintjük az összes leszállított modellt akkor 1200db per ország naponta.

Ez nagyon távol van attól hogy bárkit is megszorítson, de még talán attól is hogy életképes maradjon és visszahozza a beleölt pénzt. Az android és az IOS többszázezres napi eladást produkál a Symbian pedig napi 1 millió db körülit (ami csökken). Ezzel szemben ez a szám erősen bukás szagú, de majd a Q4-es adatok ismertetésénél okosabbak leszünk és lehet hogy ezt a véleményemet felül kell vizsgálnom.

Alcatel OT 300 - Siemens C35 - Siemens MT 50 - Samsung SGH E720 - Nokia N73 - Nokia N82 - Nokia N97mini - Nokia E7 - Blackberry 9300 - Blackberry Q10

(#17) erdoke válasza Gabor113 (#16) üzenetére


erdoke
titán

Rosszindulatú okoskodással csak a flame-et kelted.
Mennyi kelt el Androidból az első 6 hét alatt? Mennyi Symbianból vagy iPhone-ból?

A legjobb aláírás a héten

(#18) Gabor113 válasza erdoke (#17) üzenetére


Gabor113
tag

Már mitől lenne rosszindulatú? :) leosztottam a számokat, ennyi történt. Fogalmam sincs mennyi kelt ez a többiből de szvsz nem is releváns mert a piaci környezet teljesen más. Összehasonlításnak pl az lehetne releváns hogy mennyi kelt el az Iphone 4-ből és mennyi egy WP7-es készülékből? (persze ezt lehet hogy csak én gondolom így) Figyelmedbe ajánlom az utolsó mondatomat. Engem ezek a számok nem győztek meg, ha téged igen akkor az jó, nekem nincs gondom ezzel sem.

Alcatel OT 300 - Siemens C35 - Siemens MT 50 - Samsung SGH E720 - Nokia N73 - Nokia N82 - Nokia N97mini - Nokia E7 - Blackberry 9300 - Blackberry Q10

(#19) Karma válasza erdoke (#17) üzenetére


Karma
félisten

Waveből tudom csak: egymillió az egész világban összesen.
Emellett három hónap kellett az európai egymillióhoz.

És ez az agresszíven árazott S8500 volt.

Egyébként ez szerintem se sok, bár az eladott darabszámnál fontosabb az, hogy törődni kéne a forgalmazó régiókkal egy kicsit :U Itt van a nagyobb gond perpill.

[ Szerkesztve ]

“All nothings are not equal.”

(#20) Integra válasza Bluegene (#9) üzenetére


Integra
titán

szerintem használj linuxot és semmi mást.
mintha az apple vagy a google nem ugyanazt akarná mint a microsoft...

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#21) DemonDani válasza erdoke (#17) üzenetére


DemonDani
addikt

Mennyi kell el Windows Mobileból? Mert hogy ha a többinél a kezdést vesszük akkor ebből is...
sosem tudsz beletörődni ha valami nem túl kellemes hír van WM/WPről, szerintem már mindenki jól tudja aki komolyabban fórumozik a mobilarénán.

Ezzel részemről vége nem kell itt gerjedni, nem túl jók az eladások bele kell törődni és kész, majd lesz jobb még/nem.

NEM FIZETETT REKLÁM! >>armegoszto.hu<< Folyamatosan friss akciók.

(#22) tDr1v3r válasza Gabor113 (#18) üzenetére


tDr1v3r
veterán

Akkor azt is vedd figyelembe, hogy a WP7 pár hónapja kezdett. Így már nem is annyira furcsa az eladott mennyiség, ugye?
Android beindulásának is kellett egy kicsi idő, ennek is. :)

[ Szerkesztve ]

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#23) Bluegene válasza tDr1v3r (#15) üzenetére


Bluegene
addikt

jó én nem támogatom az MS-t a monopoliuma elérésében, ezért érdemes a kisebbiket támogatni hogy beálljon az egészséges egyensúly, inkább az android mint az ios vagy a winmo7

a googlenak legalább nem kell fizetni semmit a szolgáltatásaikért(ingyenes gmail, android, google maps/earth, #1 kereső, google docs, chrome...stb) az M$ és az Apple-ért pedig tejelni kell nem is keveset, sokszor túlárazva

mégis mi a jobb az ingyenes google vagy az M$ és Apfel ami ha tehetné mindenért pénzt kérne

nyilván a google a legszmpatikusabb mint közül

tegnap egyébként kipróbáltam egy ilyen telefont, első blikkre tetszetős, de lehet az idegeimre menne pár nap után

[ Szerkesztve ]

Siemens S65-re való adatkábelt keresek! egyszeri Szoftverfrissítésre! Írj megbeszéljük ha van elfekvőbe/kölcsön neked!

(#24) Gabor113 válasza tDr1v3r (#22) üzenetére


Gabor113
tag

Simán benne van én nem írtam hogy nincs. Annyit írtam mindössze hogy jelenleg szvsz "nagyobb a füstje mint a lángja.".

Alcatel OT 300 - Siemens C35 - Siemens MT 50 - Samsung SGH E720 - Nokia N73 - Nokia N82 - Nokia N97mini - Nokia E7 - Blackberry 9300 - Blackberry Q10

(#25) Bluegene válasza Bluegene (#23) üzenetére


Bluegene
addikt

, első blikkre tetszetős, de lehet az idegeimre menne pár nap után

ezalatt azt értem hogy a menüben jól néznek ki ezek a csilli-villi animációk, de lehet 3 hónap után kikapcsolnám hogy pakk! egyből ott legyek, ki lehet kapcsolni?

gondolom nem, na akkor vágnám földhöz az optimusz 7-est vagy melyiket :D

mikor fél perc míg eljutok a menüpontba újabb fél perc míg kijutok :)) , és közbe számolja a 3D animációkat fogyasztva a procit

Integra: a játékok miatt kell a windows, egyébként linuxoznék, de szeretek néha nyomni egy kis játékot időnként, linuxon zavarna hogy nincs meg ez a lehetőség, vagy csak korlátozva

[ Szerkesztve ]

Siemens S65-re való adatkábelt keresek! egyszeri Szoftverfrissítésre! Írj megbeszéljük ha van elfekvőbe/kölcsön neked!

(#26) blunt válasza DemonDani (#21) üzenetére


blunt
aktív tag

Dehogynem fizetsz. Az adataiddal.
Bluegenenek szolt, nem neked:)

[ Szerkesztve ]

(#27) erdoke válasza Karma (#19) üzenetére


erdoke
titán

Igen, de egy 90 ezres készüléket hasonlítunk 6-8 140-160 ezreshez. Egyetlen készülék mögé a marketinget odatenni is lényegesen könnyebb, mint 4 gyártó 8-féle vasához.

Most mondenki azt érti bele az általam leírtakba, hogy ez mennyire jó eredmény, és minden máőst visz? Hol írtam én akárcsak ehhez hasonlót?
Csak annyit próbálok sugallni, hogy körtét a körtével (vagy WP7-et almával :D) próbáljunk összevetni. Majd megnézzük a WP7 dinamikáját bő két év múlva, és akkor meg tudjuk mondni, hogy van-e legalább olyan, mint amit az Android mutatott az első időszakban (ahol most járunk). Nyilván a MS elvárásai szerint dinamikusabban kellene alakuljon, hiszen valamennyire közelebb szeretnének hozzá kerülni.

(#25) Bluegene
Nem értem, ha láma vagy az egészhez, és sose próbáltad, akkor minek jössz téríteni. Menj inkább az esőerdőbe a maradék emberevőket téríteni, ahhoz is kb. annyira érthetsz, mint a WP7-hez. ;] :))

"jó én nem támogatom az MS-t a monopoliuma elérésében, ezért érdemes a kisebbiket támogatni hogy beálljon az egészséges egyensúly, inkább az android mint az ios vagy a winmo7"

Mondjuk ez tipikus vallásháború, úgyhogy lehet, hogy tévedtem a térítéshez való hozzáértéseddel kapcsolatban. :DDD

[ Szerkesztve ]

A legjobb aláírás a héten

(#28) Karma válasza erdoke (#27) üzenetére


Karma
félisten

PS: Szerintem a Wave azonos mennyisége nagyon gyenge eredmény.

“All nothings are not equal.”

(#29) Bluegene válasza blunt (#26) üzenetére


Bluegene
addikt

jaj nem kell ez a demagóg szöveg

Siemens S65-re való adatkábelt keresek! egyszeri Szoftverfrissítésre! Írj megbeszéljük ha van elfekvőbe/kölcsön neked!

(#30) Arthuro_Adam válasza Bluegene (#9) üzenetére


Arthuro_Adam
őstag

Szerintem a Microsoft és a Google tervei között túl nagy különbség nincs. Minden szegmensben a lehető legnagyobb piaci részesedés elérése (így működnek a cégek :).
A különbség abban van, hogy milyen úton próbálják ezt elérni. Lehet, hogy az Android ingyenes, de az azonos kategóriájú WP7-es telefonnal kb. egy árban van.

Amiket felsoroltál ingyenes dolgokat, azok közül nagyrész minden a Microsofttól is elérhető ingyen.

HyP3b0y: Chuckban Nokiaról váltottak :) Dexterben Nokia van.

Gabor113: Symbian sosem volt napi 1 millió. Éves szinten megy el kb. 100 millió Symbianos telefon (ebben nemcsak az érintősök vannak benn). Nokiaból megy el 400 millió körül (idén kicsivel több minden bizonnyal).

erdoke: A WP7 indulását szerintem lehet hasonlítani a mostani rendszerek eladásaihoz, mert nem teljesen újról van szó (mint mondjuk a bada esetében).

(#31) HardRic válasza HyP3b0y (#14) üzenetére


HardRic
addikt

Smallville - minden microsoft (Windows, WP7)
Heroes - Palm Pre, windowson palmok

(#32) Arthuro_Adam válasza Karma (#28) üzenetére


Arthuro_Adam
őstag

2 millió Wave ment el világszerte eddig?

(#33) Bluegene válasza Arthuro_Adam (#30) üzenetére


Bluegene
addikt

Lehet, hogy az Android ingyenes, de az azonos kategóriájú WP7-es telefonnal kb. egy árban van. hidd el, kifizettetik veled az oprendszer árát, lehet az elején még akciós...

a gyártó nem fogja lenyelni Bill Gates kedvéért

Amiket felsoroltál ingyenes dolgokat, azok közül nagyrész minden a Microsofttól is elérhető ingyen. persze, de ha nem lenne google akkor fejné a népet, hisz nincs más választás ;)

[ Szerkesztve ]

Siemens S65-re való adatkábelt keresek! egyszeri Szoftverfrissítésre! Írj megbeszéljük ha van elfekvőbe/kölcsön neked!

(#34) keIdor válasza Bluegene (#23) üzenetére


keIdor
titán

Mert a Google kisebbik? : D D D D

#27: Egy olyan emberrel nem érdemes vitatkozni, akinek a Super Amoled Pentile-ja az isten. Dolgozik a marketing ezerrel nála. :DDD

[ Szerkesztve ]

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#35) Karma válasza Arthuro_Adam (#32) üzenetére


Karma
félisten

Nem tudom, szerintem több (a három millió kb. reális lehet), viszont a két számom nem összeadható így :) (világszerte 1M június-július - ebből EU-ban x db; ez az x nőtt 1M-re június-szeptember között). Még mindig poén, hogy Dél-Koreában és Észak-Amerikában nem forgalmazzák egyáltalán.

[ Szerkesztve ]

“All nothings are not equal.”

(#36) Bluegene válasza keIdor (#34) üzenetére


Bluegene
addikt

attól függ milyen területen, keresőben és mobil oprendszerben a google a nagyobb, de pl árbevételben és PC oprendszer részesedésben M$ az úr, nem is beszélve a böngészőkről talán a emailbe is(Hotmail)

Siemens S65-re való adatkábelt keresek! egyszeri Szoftverfrissítésre! Írj megbeszéljük ha van elfekvőbe/kölcsön neked!

(#37) erdoke válasza Arthuro_Adam (#30) üzenetére


erdoke
titán

Teljesen új rendszer, amikor elkezded használni, hiába sok részlet azonos a kernelben. Magyarul a felhasználó számára teljesen más, és ezt igazolandó kérdezz csak meg öreg WinMo-sokat, mit gondolnak az "utódról". Meg fogsz lepődni, milyen kis arányban tetszik nekik a WP7, és mennyire az Android. Szellemiségében inkább egy WinMo 7 az Android, mint a WP7. Ha láttál már képeket a félbehagyott WinMo 7-ről, annyira meg se lepődsz ezen az állításomon.

[ Szerkesztve ]

A legjobb aláírás a héten

(#38) keIdor válasza erdoke (#37) üzenetére


keIdor
titán

Ő lenne a WM7?

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#39) Arthuro_Adam válasza erdoke (#37) üzenetére


Arthuro_Adam
őstag

Rosszul fogalmaztam. A rendszer valóban új, de a márkanév nem. Ez nagy különbség szerintem.

Bluegene: A boltban fizetendő árban nincs nagy különbség, attól függetlenül, hogy a WP7-ért gondolom van valamilyen licenszdíj.

(#40) Karma válasza erdoke (#37) üzenetére


Karma
félisten

moonman véleménye elég meggyőző :D

“All nothings are not equal.”

(#41) erdoke válasza Arthuro_Adam (#39) üzenetére


erdoke
titán

A márkanév is új, ráadásul a megcélzott consumer rétegnek nem is nagyon volt köze eddig a Windows Mobile-hoz, tehát se ott gyökerező elvárásaik, se negatív előítéleteik nincsenek.

Arról sokat lehet vitatkozni, hogy melyik rendszer mennyire jön ki OEM oldalon, de amíg a Samsung vagy a HTC nem mond erről valamit, addig csak találgatunk. A végfelhasználói ár nem feltétlenül jó támpont, hiszen azonos áron lehet valamit magasabb profitrátával adni.

(#38) Keldor papa
Szerintem nem, inkább csak alkalmazásokon belülről kerültek ki képek. Persze egyáltalán nem lehetetlen, hogy valamelyik alfa WinMo7 felületet pofozták bele később a WM6.5.x-be.

[ Szerkesztve ]

A legjobb aláírás a héten

(#42) HyP3b0y válasza Arthuro_Adam (#30) üzenetére


HyP3b0y
senior tag

Én nem emlékszem nokiára, chucknak meg sarahnak kezdettől fogva 2G volt a kezében ahogy én emlékszem(2007es launch-al érthetően :) )

"ez a 3d olyan mint az űrverseny volt a hidegháborúban: sokba kerül, problémás, de muszáj csinálni, mert a versenytársak is csinálják" by JoeYi :)

(#43) amanoba


amanoba
őstag

a filmes dolgokat a saját topicjukba is beírhatjátok.

Zene nélkül az élet tévedés volna - Friedrich Nietzsche

(#44) Bluegene válasza amanoba (#43) üzenetére


Bluegene
addikt

uramisten ilyen topic is létezik :C

Siemens S65-re való adatkábelt keresek! egyszeri Szoftverfrissítésre! Írj megbeszéljük ha van elfekvőbe/kölcsön neked!

(#45) Arthuro_Adam válasza HyP3b0y (#42) üzenetére


Arthuro_Adam
őstag

Majd oda berakok akkor egy bizonyító erejű képet.

(#46) tDr1v3r válasza Gabor113 (#24) üzenetére


tDr1v3r
veterán

Ezt mondták Androidra is, és látható hogy mi lett belőle... :) :R

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#47) joey04 válasza DemonDani (#21) üzenetére


joey04
titán

Én is úgy vélem, hogy erdoke elfogult ha wp7 a téma, de ebben a kérdésben teljesen igaza van szerintem. Gabor113 érvelése szerintem is butaság.

[ Szerkesztve ]

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#48) AS


AS
félisten

Nem tudom... Bada is jobban fogyott mint a WP7, vagy Galaxy S önmagában.....

Nubia Red Magic 8 Pro Realme GT 2 Pro , Samsung Galaxy Tab S6, Samsung Watch Active 2

(#49) erdoke válasza joey04 (#47) üzenetére


erdoke
titán

Annyira vagyok elfogult, hogy tetszik az alap koncepció. Nem tetszenek a vasak, és nem tetzsenek a hiányosságok sem. Ettől függetlenül a piacra dobás, az értékesítési modell, a mögé rakott marketing és az eladási számok nálam inkább szakmai kérdés, nem érzelmi.

A legjobb aláírás a héten

(#50) Karma válasza AS (#48) üzenetére


Karma
félisten

Nekem úgy tűnik, hogy közel azonos ütemben fogynak a badával, mint mondtam korábban. Aztán majd kiderül mi lesz, nem egy kategória a kettő semmilyen tekintetben.

“All nothings are not equal.”

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.