Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) keIdor


keIdor
titán

Ja ez már megjelent?:D Észre se vettem...

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#2) anulu válasza keIdor (#1) üzenetére


anulu
félisten

pontosan 1 hónapja :)

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#3) Def26


Def26
félisten

Ha box mellé lenne akkor több lett volna az eladás. ;]

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#4) fasirTTT válasza anulu (#2) üzenetére


fasirTTT
őstag

ahhoz képest a másfél millás eladás csak eu-ba elég durva :C

(#5) Gebriel


Gebriel
veterán

És ez jó adat :F

(#6) tabu3x válasza Def26 (#3) üzenetére


tabu3x
tag

Mire alapozod?
1. Ha az árára, akkor nem nyerő megközelítés, mert ugyan több Motion controller (4 db) már eléri az kinect árát, de tonképp már a Move kezdőcsomag is jól használható single játékhoz. Ha pedig egyszerre ketten akartok ugrálni a TV előtt fejenként 2 db controllerrel, akkor megveheted részletekben is, nem kell belefektetni alapból 40-45k HUF-ot.
2. Ha a játékokra, akkor az sem túl jó megközelítés, szerintem. Arra még várni kell, h vmi normális címet is bejelentsenek a kiencthez...
3. Ha pedig arra, h kontroller nélküli irányítás mennyivel jobb, akkor elárulom: neoprimitív mozgásleképezsre lehet számítani a Kinect esetében. A kombókra gondolok. Amíg Move használata közben a mozgást (pl ütés) fel lehet turbózni a fagyin lévő gombok nyomogatásával (egyszerre mindkét fagyin lévő gombok használhatók), vagy akár el is lehet forgatni a kezedben lévő szerszámot, addig a Kinect nem fog mást csinálni, mint a nagyon jól hangzó motion capture tech-et használva egy az egyben átülteti a mozdulatot a gémbe. Ez is jó, de mint tudjuk, a legtöbb játékstílus kombókra épül...
4. Lag. Igaz, ezt még nem tudjuk biztosan, de borítékolható az előny a Move javára...
5. Világítás. Ez is még csak provizórikus, de egy motion capture jellegű megoldáshoz gyaníthatóan nagyon jó környezeti megvilágítás szükséges. Összes lámpa fel, + egy-két refi. Jó lesz éccaka játszani:-)

(#7) Morden24


Morden24
nagyúr

Csít, csomóan kettőt vettek ;] :D

Sectumsempra - For Enemies

(#8) Morden24 válasza tabu3x (#6) üzenetére


Morden24
nagyúr

addig a Kinect nem fog mást csinálni, mint a nagyon jól hangzó motion capture tech-et használva egy az egyben átülteti a mozdulatot a gémbe

Kombózhatsz pl. mozgással és hangvezérléssel együtt. A neoprimitívtől nagyom messze van a Kinect, az egyetlen kérdés, hogy lesznek-e kreatívak a játékfejlesztők, vagy megmaradnak a bohóckodás szinjén. Ez egyébként érvényes a Move-ra is.

A világítás egyébként az Eye Toy-nál volt gond, Kinectnél (elvileg) nem lesz, mivel a mélységérzékelő (többek között) egy infraegységből is áll, így a környezeti fényektől független az érzékelés.

[ Szerkesztve ]

Sectumsempra - For Enemies

(#9) Gebriel válasza tabu3x (#6) üzenetére


Gebriel
veterán

Arra alapozza, ha box mellé lenne akkor ő is vett volna, így +1 eladás lenne miatta.
Vagy valami ilyesmi. :DDD

(#10) vhunor válasza Morden24 (#8) üzenetére


vhunor
őstag

Az ember alapvetően eszközhasználatra van kondícionálva, én kipróbáltam a Kinect-et és teljesen életidegennek éreztem az üres kézzel hadonászást.

(#11) Morden24 válasza vhunor (#10) üzenetére


Morden24
nagyúr

Ilyesmit mondtak a gombok vs. touchscreen vitáknál is anno. Persze nem jöhet be mindenkinek.

Sectumsempra - For Enemies

(#12) Def26 válasza Gebriel (#9) üzenetére


Def26
félisten

Te más ismersz. :DDD

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#13) heihachi válasza vhunor (#10) üzenetére


heihachi
addikt

Én nem tudom, csak kérdezem, de pl Kinect-nél nem lehet, hogy mondjuk kezembe veszem az Airsoft fegyveremet, ha éppen lövöldözni van kedvem? Vagy a gyerek játékkardját, ha kardozós a játék? Szóval szvsz akármit a kezembe vehetek, akár a kis f...mat is, zavarja az Kinect-et?

"Lehet a Shift 2 már realisztikusabb mint a valóság" by NOD

(#14) Morden24 válasza heihachi (#13) üzenetére


Morden24
nagyúr

Elvileg lehet.
Nem lepődnék meg, ha pont erre építenének a stúdiók (fizetős) fizikai kiegészítők ügyében.

Sectumsempra - For Enemies

(#15) Rabbitf_24 válasza heihachi (#13) üzenetére


Rabbitf_24
őstag

azt ne vedd a kezedbe, mer kipurcan a letapogató egység... :DDD

(#16) tabu3x válasza Morden24 (#8) üzenetére


tabu3x
tag

"A neoprimitívtől nagyom messze van a Kinect"
Nem magára a Kinectre értettem, bár elismerem nem volt jó kifejezés, hanem azokra a mozdulatokra, amiket fel fog ismerni, ergo amivel irányítani tudod majd a karaktered. De meglehet, tévedek, mert mint én is mint itt legtöbben a Kinectről csak olvastam és ezért minden csak feltételezés. Minden kiderül novemberben.

"a környezeti fényektől független az érzékelés"
Úgy legyen, de eléggé szkeptikus vagyok.

(#17) Gebriel válasza Rabbitf_24 (#15) üzenetére


Gebriel
veterán

(#18) tabu3x válasza Morden24 (#8) üzenetére


tabu3x
tag

"mozgással és hangvezérléssel együtt"

Asszem ettől is kiakadna a letapogató egység:-)

(#19) Morden24 válasza tabu3x (#18) üzenetére


Morden24
nagyúr

Mármit miért? Mozgás és hang egyszerre kezelve teljesen reális elképzelés, kétlem, hogy túlmutatna az eszköz képességein.

És akkor máris el lehet képzelni, hogy ha rúgsz, az sima rúgás, de ha rúgsz és közben azt ordítod, hogy hadzsime, akkor meg lángoló rúgás :D

(#13) heihachi: Szerintem a Kinectet nem zavarja, de a coop játékoknál a többieket lehet :D

[ Szerkesztve ]

Sectumsempra - For Enemies

(#20) tabu3x válasza Morden24 (#19) üzenetére


tabu3x
tag

Nah, a hangvezérlés egyébként, kreatív fejlesztőkkel, előre mutató is lehet és nagymértékben növelheti a játékélményt is :D de ez már másik topic lenne :)

(#21) Jander válasza Morden24 (#19) üzenetére


Jander
senior tag

"rúgsz és közben azt ordítod, hogy hadzsime, akkor meg lángoló rúgás"

Ez nagyon jó, szakadtam a röhögéstől amikor elképzeltem!

Más: nekem az egyetlen dolog ami nagyon ellenszenves az ilyen olyan újítani kívánó controllerekben, hogy be akarják szorítani a mozgást a lakásodba. Én speciel ha leülök játszani, akkor azért teszem mert az agyamat le akarom fárasztani. Ha mozogni akarok akkor kimegyek és tekerek egy adagot vagy bármi más értitek. Nekem a kettőt sose fogják eladni egyben, de mint látjuk a Wii Fit eladásokat rengeteg embernek ez bejön... sajnálatos.

Nem szeretnék fanboi-nak látszani, ezért még halkan megjegyzem, hogy a Move-ban még annyi az extra ellenszenv számomra, hogy még csak nem is titkolják, hogy a Wii kontroller-t majmolták le de nagyon keményen. Az, hogy a műanyag borítást lecseréled és ráírod, hogy Sony... és mégis mennyien benyalják a fagyit!

If practice makes perfect, and nobody's perfect... WHY PRACTICE?

(#22) Gebriel válasza Jander (#21) üzenetére


Gebriel
veterán

Move-ban még annyi az extra ellenszenv számomra, hogy még csak nem is titkolják, hogy a Wii kontroller-t majmolták le de nagyon keményen.

Ezek szerint még nem volt Wii-d.
Sokszor amikor játszottam rajta, elfogott a vágy, hogy de jó volna egy HD Wii. Jó a kontroller, de szegényes a grafika.
Erre tessék itt van, csak PS3-nak hívják. :D Tehát addig nem is baj míg utánozzák, ha nekünk ebből csak előnyünk származik.

(#23) Morden24 válasza Jander (#21) üzenetére


Morden24
nagyúr

Ha nem lehetne a mozgás a szobában koncepciót eladni, akkor szobabiciklit sem nagyon adnának el, nem beszélve a fitness dvd-kről.
És ahogy elnéztem a Kinect-re tervezett címeket, van közöttük edzőprogram, és egy ilyen cuccal (úgy értem, ami érzékel is téged) egy elég korrekt digitális személyi edzőt lehet összerakni, ha valaki rámegy (és tuti meg fogják tenni, mert ebben sok lóvé van).

Szerintem ez egyáltalán nem sajnálatos. Aki akar, továbbra is játszik ugyanúgy, aki akar, az hadonászhat a kezével, aki meg akar, az akár fitnessezhet is a cuccal.

Tudom, hogy nevetséges, de pl. magamtól sosem mennék el egy táncoktatásra, mert sem idpm, sem kedvem, sem nem akarok ilyenért fizetni, de pl. ha lenne egy X MS pontba kerülő ilyen program, akkor lehet, hogy kipróbálnám (azért említettem meg a táncot, mert legjobb tudomásom szerint ilyen stuff is készül).

Szóval azért van itt egy csomó olyan lehetőség, amire az átlag játékos nem gondol. Szerintem az jó dolog, hogy nem csak a Halo előtt görnyedő HC-t, hanem a mellette uncsizó barátnőt is be akarják vonni (egyrészt nekik üzletileg jó, másrészt a felhasználói kör bővül),
A Guitar Hero, Lips és egyéb cuccokat pedig orrba-szájba szidják a hácék, de be kell vallani, hogy ilyesmivel még olyanok is k_rvajót szoktak szórakozni, akik egyébként sosem ülnének le egy konzol vagy pc játék elé. És ez szerintem jó :K

Sectumsempra - For Enemies

(#24) Def26 válasza Morden24 (#23) üzenetére


Def26
félisten

Állítólag lesz egy Lady Gaga által készített táncprogram. :D

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#25) Morden24 válasza Def26 (#24) üzenetére


Morden24
nagyúr

Ezt ne mondtad volna :D

Sectumsempra - For Enemies

(#26) Rabbitf_24 válasza Morden24 (#23) üzenetére


Rabbitf_24
őstag

Így van, minnél több potenciális ügyfél, minnél több megérintett csoport vagy réteg, annál több $.... valljuk be ez azért erről szól...

csak nekem tűnik fel, hogy egy move-os topicban a kinectről beszélünk... ;] ;]

[ Szerkesztve ]

(#27) Def26 válasza Rabbitf_24 (#26) üzenetére


Def26
félisten

Nincs sok PS3 -as itt. :) Ahogy nézem a fórumokat megy a hőbörgés, mert megint tolják a GT5 -öt.

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#28) Gebriel válasza Def26 (#27) üzenetére


Gebriel
veterán

Jah + 1 hónap.. :U

(#29) Def26 válasza Gebriel (#28) üzenetére


Def26
félisten

Nem a világ vége, 3 év után már belefér ez az 1 hónap... :)

[ Szerkesztve ]

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#30) Gebriel válasza Def26 (#29) üzenetére


Gebriel
veterán

Legalább lesz időm egy G25-t beszerezni. :D
Ha látsz valahol eladót akkor.... :R

(#31) Peat;) válasza heihachi (#13) üzenetére


Peat;)
veterán

És akkor mi a tököm értelme van a kinectnek ha a kezedbe veszel valamit? Kapunk egy rezgés nélküli mote/move-ot? :) ok mellette még érzékeli pl a fejed mozgását, hát én nekem a rezgés pl fontosabb és inkább egy gombot nyomok meg mint fordítom a fejemet(ami amúgy is egy pontra néz viszonylag). Én pontosan ezt mondom, hogy semmi értelme az egésznek a nintendo/sony megoldásához képest, mert azok legalább rezegnek is és nem kell hozzájuk 100 négyzetméter sem. A kinect sokkal jobban az ugri bugri játékokra lett kitalálva mint maga a wii mote, nagy tereken, társasággal, poénkodás szinten amennyire én eddig látom. Anno az xboxosok elég nagy hányada írta, hogy milyen primitíven bohóc az a wii...nos látom már mi volt a bajuk. Nem volt elég bohócos ;]

(#32) Jander válasza Gebriel (#22) üzenetére


Jander
senior tag

Pont hogy volt Wii-m és azért is adtam el, mert rohadtul nem érdekelt az x-1 gagyi játék ami megpróbált ugrálásra bírni :) még talán a zapper kiegészítő tetszett a legjobban, csak egy FPS játéknál órákig vállhoz tartani egy kontrollert, kösz de kösz nem :) Ha jobb lett volna a játékok grafikája akkor sem érdekelt volna, gyorsan eladtam a gépet pár hónap után, mert asszony sem játszott vele 1-2 óránál többet 1 hónapban.

Előnyünk pedig szerintem nem igazán származik belőle, mivel nem kimondottan vetélytársak pont a felhasználói bázis miatt. Aki vett egy Wii Fit-et (márpedig több 10 millióan tették) nem fog venni PS3-at és Move-ot még méregdrágán, és ugyanez a X/Kinect combora is vonatkozik, a legtöbb casual játékosnak nem számít az, hogy jobb a grafika. Neked pedig mint hardcore(abb) játékosnak annyiért adják el a Move-ot amennyiért nem sajnálják! Jól látszik is, hogy jóval drágább mint a remote pedig ugyanazt tudja...

__

@Morden: én már a szobabiciklit is fenntartásokkal kezelem, bár annyi előnye van, hogy nagy hidegben már nem megyek ki tekerni, tehát egy 2-3-4 hónapra a tekerés szerelmeseinek igenis jól jön egy szobakerékpár. De egy lépegető deszka ami nyomásérzékeny, vagy egy TV-ből beszélő személyi edző otthon... hááát szerintem ezeket tipikusan a témában járatlan casual felhasználóknak célozzák, de hát ez van, fogyasztói társadalom. Úgy csinálják, hogy érezd neked erre szükséged van, pedig nincs: csak ki kéne menni futni egy-két kört a Margit szigetre és máris több értelme volt a mozgásnak mint helyben ugrálni egy fehér digitális-mérlegen.

Én az egészet azért sajnálom, mert van rá példa, hogy régi motoros fejlesztő arcok (nem jut eszembe a Deus Ex atyja) áttérnek a pénzes casual játék témára... ami nekem pl. rossz :O

If practice makes perfect, and nobody's perfect... WHY PRACTICE?

(#33) Morden24 válasza Peat;) (#31) üzenetére


Morden24
nagyúr

Fogsz két vibrátort, aztán kardozol vele. Rezeg is, Kinect is.
Egyébként simán el tudom képzelni, hogy ha befut a Kinect, akkor a Lips, Guitar Hero stb. mintájára lesznek fizikai kiegészítők, amik akár bonyolultabbak is lehetnek, mint egy műanyag kard vagy partvisnyél.

Sectumsempra - For Enemies

(#34) Morden24 válasza Jander (#32) üzenetére


Morden24
nagyúr

Megértem a fejlesztőkkel szemben támasztott aggályaidat (azok Kinect nélkül is mennek casual irányba, szóval ez max. egy szög a sok közül a képzeletbeli koporsóban), de azt már kevésbé értem, hogy miért lenne "a témában járatlan" valaki, akinek bejönne egy ilyen dolog? Én semmi cikit nem látok benne, ha teszem azt egy csaj megvesz egy Rubint Réka vagy tudomisén edzőtervet, és azzal nyomja otthon. A mozgás az mozgás.
Ha meg ezúttal a Rubint Réka szépséges rágcsálófeje vissza is pofázik, hogy nem nyomod a segged elég mélyre, az csak növeli a hatékonyságot, és az interaktivitás miatt valószínűleg szórakoztatóbb is.

Másrészt meg nem mindenkinek van lehetősége kimenni a Margit-szigetre futni. Én pl. nem szívesen tömegközlekednék ezért 30 percet oda, aztán hasonlót vissza. És Budapest nagy százaléka nem az a környék, ahol szívesen futok. Na nem csak azért, mert kipofoznak az alsógatyámból, hanem mert pl. szétrázza a betonon futás a gerincemet, mint ahogyan azt tapasztaltam is már, sajnos.

Ezt a "meggyőznek, hogy szükséged van rá" lufit meg ne fújkodjuk már állandóan, mert olyan iszonyat képmutató. Ez egy szórakoztató eszköz. Ha valaki ezt tekinti szórakoztatónak, akkor vegye meg, aki meg nem így van vele, az ne vegye meg, de ne is mondja másra, hogy "át lettél verve, nincs is szükséged rá".

Sectumsempra - For Enemies

(#35) Gebriel válasza Jander (#32) üzenetére


Gebriel
veterán

Akkor nálad szerintem kimaradt a Zelda, Resident Evil és hasonló játékok, amiknek nagyon jó volt a remote irányítás, és egy HD grafika nagyot dobot volna rajta. :K

(#36) Peat;) válasza Morden24 (#33) üzenetére


Peat;)
veterán

Köszi, de már megtettem wii-vel pár hónap erejéig pár éve és komolyabb játékokkal. Kinect most hogy ugyanazt nyújtja, csak lehet hogy nagyobb késleltetéssel..hmm ez ám a technológiai csoda!
Már írtam párszor, de nekem a kinect az űrben használatos golyóstoll. A wii meg a ceruza.

[ Szerkesztve ]

(#37) Jander válasza Gebriel (#35) üzenetére


Jander
senior tag

Egyébként a vicc, hogy pont ezt a két játékot játszottam amik még tetszettek is.

A Zelda twilight princess volt azt hiszem az aktuális rész: baromi jó játék volt, csak állandóan azt éreztem, hogy minek ide a mozgásérzékelő... nem lett volna elég egy sima controller? És akkor még annyira nem volt tökéletes az irányítás, sokszor nyűg volt a remote.

A RE-ből pedig a ... Umbrella Chronicles-el játszottam, ilyen játéktermi lövölde volt, egész pofás, csak kb. 20 perc után már görcsbe állt a kezem folyamatosan a képernyőre célozni, szóval ez a játék nem bírta túl sokáig. Utána jelent meg a Zapper kieg. csak itthon baromi drága volt, külföldön meg elfogyott... de végül jól döntöttem és eladtam az egész gépet hál'istennek alig buktam rajta pár ezer forintot...

@Morden: nem tartom cikinek, és azért irtam, hogy járatlan mert aki tudja mi az a mozgás, és esetleg aktivan sportol, vagy átlagos szinten karbantartja magát, annak ilyenre nincs szüksége, mert visszafejlődés a zárt szobában gubbasztani. A Margit sziget pedig csak példa volt, rengeteg módon lehet mozogni, akár olcsón akár drágán mást is...

A "meggyőznek, hogy szükséged van rá"-t pedig továbbra is tartom, sajnos ez az alapja a mai fogyasztói társadalomnak, ez a HYPE pl. Hány olyan dolog van biztos vagyok benne, hogy Neked is volt amikor megvettél valamit és 'piac után minden kofa nagyon okos' alapon elég gyorsan rájöttél, hogy mi a jó istennek kellett ez? Én legutóbb a gépembe vettem új CPU-t és RAM-okat. Valag pénzt elköltöttem, gondoltam majd jó lesz jön a Final Fantasy XIV meg amúgy is... utóbbi játék ól lebőgött, szerencsére nem vettem meg, a cuccok pedig sz*rt sem érnek, mmorpg nem jön normális tavaszig, minden mást pedig 360-on játszom. Gyűjthettem volna inkább TV-re, hogy ne a monitoromon kelljen konzolozni (inkább kanapéból á lá Alan Wake :) ).

If practice makes perfect, and nobody's perfect... WHY PRACTICE?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.