Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) fagzal


fagzal
csendes tag

Azért ez egy nagyon ötletes elgondolás, TFT vonalon nagyon régóta nem volt semmi érdemi előrelépés, csak parasztvakítás.

(#2) dabadab


dabadab
titán

Gondolom betekintési szögről érdemben nem lehet beszélni.

DRM is theft

(#3) myckie2 válasza dabadab (#2) üzenetére


myckie2
őstag

Máshol azt írják, hogy a betekintési szöggel sincs probléma. Valószínűleg nem OLED szintű.

(#4) fagzal válasza dabadab (#2) üzenetére


fagzal
csendes tag

Nem feltétlenül van vele baj, gondolom az a lusz réteg úgy működik, mint a zónás local dimming, csak pixel szinten. Szóval nem a pixelek előtt van, és maszkol, hanem mögöttük, szóval tkp. a hátérvilágítást kapcsolja. Akkor meg a betekintési szög meg kéne hogy feleljen a sima panelénak. IPS-nél tűnik logikusnak.

Inkább monitornak tudnám amúgy elképzelni, mint TV-nek.

(#5) bzoley


bzoley
veterán

Miben különbözik az uled xd-től?

(#6) Imi1981 válasza fagzal (#4) üzenetére


Imi1981
veterán

Tv-nek miért nem tudod elképzelni? Szerintem sokkal jobb mint egy jó minőségű va panel ha tényleg olyan mint amit írnak róla. És van egy előnye az oleddel szemben, hogy nem ég be! Igaz az oled meg lehet másban jobb de ezt majd egy teszt eldönti. A felhősödést is kérdés ennél az IPS-nél.

(#7) Ijk válasza dabadab (#2) üzenetére


Ijk
nagyúr

Arra én is kíváncsi lennék, mert egyébként monitornak el tudnám képzelni.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#8) Imi1981 válasza dabadab (#2) üzenetére


Imi1981
veterán

IPS paneles szóval olyan rossz nem lehet. Biztos nem oled szintű de nem lehet olyan gyenge mint va panelnél.

(#9) Joshi válasza Imi1981 (#6) üzenetére


Joshi
titán

OLED-el nem lehet versenyezni főleg ha beindul az LG nyomtatásos gyártása. Persze monitornak ez jó lehet, de a dupla LCD panel nagyon megnöveli a költségeket. Mindenesetre én drukkolok hogy legyen valami konkurencia a TV piacon. :K

(#10) lenox válasza fagzal (#1) üzenetére


lenox
veterán

Csak mar nem uj, eizo is van ilyen (ugy ertem mar reg lehet venni, hasznaltam is, tehat nem csak most fejlesztik).

(#11) Akula


Akula
őstag

Jól hangzik, engem nem zavar, hogy vastag. Nem a kávát nézem, hanem a tartalmat. Jöhet :R

"Akula Sub, ready for the deep!"

(#12) #16939776


#16939776
törölt tag

Ezen már én is gondolkoztam... :B

Orvosi célra, ahol a kiértékelő szobában teljes sötét van, és nem kell nagy fényerő, nagy teljesítményű háttér világítás ott minimális fényintenzitás különbséget adó területeket is szét lehet választani.

[ Szerkesztve ]

(#13) vicze válasza fagzal (#1) üzenetére


vicze
félisten

Azt mondod az OLED nem előrelépés TFT vonalon?
Esetleg LCD. ;)

(#14) ecaddsell


ecaddsell
aktív tag

Ebben mi az új, ha jól emlékszem az Eizo-nak már rég volt ilyen monitora, de pl. a dupla réteg miatt a fogyasztása elég rossz volt ami szintén nem illeszkedik a mai trendekbe (vagy EUs elvárásokba).

(#15) Ren Hoek


Ren Hoek
veterán

Újdonság nincs benne...

Plusz ne feledjük dupla meghibásodási lehetőség a panelokon. Kétszer annyi dead/hot pixel lehetőség.

(#16) Morph76 válasza Imi1981 (#8) üzenetére


Morph76
aktív tag

Hol írják, hogy IPS?

(#17) Imi1981 válasza Morph76 (#16) üzenetére


Imi1981
veterán

Most nem írják tényleg de régebben ez már volt hír akkor írták, hogy IPS.

(#18) Morph76 válasza Imi1981 (#17) üzenetére


Morph76
aktív tag

IPS-ből milliós kontraszt? Egyre jobban izgat... IPS glow-al hogy áll vajon? :F

[ Szerkesztve ]

(#19) krx21


krx21
nagyúr

És a színek? Jól gondolom, hogy evvel a megoldással nem lehet használni a quatum dot technológiát...
Nélküle pedig nincs bővített színtér LCD-ben... Vagy valamit máshogy csinál a Panasonic?

(#20) Imi1981 válasza Morph76 (#18) üzenetére


Imi1981
veterán

Hát ezt nem lehet tudni. Majd ha lesz teszt (ha lesz). Itt volt hír ez már régebben amúgy de most nem tudom megkeresni.

(#21) ecaddsell


ecaddsell
aktív tag

Az Eizo ami szintén monochrome LCD-s háttérvilágítást használ (kétrétegű LCD) ezt tudja:
https://www.eizo.hu/fileadmin/datasheet/CG3145_HU.pdf

[ Szerkesztve ]

(#22) TheSpy


TheSpy
csendes tag

ötletnek nem rossz, de valahogy nem ez lesz a tömeg termék. Nagyon remélem az oled fog mindent vinni.

(#23) zooly


zooly
aktív tag

Evek ota lehet kapni ilyen studio monitorokat.

https://www.ratingraph.com/

(#24) weiss


weiss
addikt

Örülök, hogy ez pár évente előkerül, de azóta sincs semmi kézzel fogható: [link]

I did nothing, the pavement was his enemy!

(#25) Chaser


Chaser
titán

Fogyasztas is erdekelne...:)
10-15 eve lehetett volna letjogosultsaga ennek a technrk, az egyre jobb es olcsobb oledek mellett nem rug labdaba, max tenyleg pro szinten, ahol egesz nap ugyanaz az alkalmazas megy es az oled nem toleralna

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#26) Duree


Duree
veterán

ha annyiba fog kerülni mint egy Oled tévé, már pedig legalább annyiba ha nem többe, akkor sok értelme nincsen ha otthoni használatra is kihozzák.

duree54

(#27) lenox válasza Duree (#26) üzenetére


lenox
veterán

Oledek degradalodnak, es egesz kepen nem szoktak full fenyerot nyomni, ez meg elvileg nem romlik, es egesz kepen is tud full fenyerot. Lasd Sony X300 vs HX310. Mondjuk egesz kepernyon full fenyeronek nem tudom mennyire van sok ertelme, de a marketinget tudja forgatni.

(#28) Chaser válasza lenox (#27) üzenetére


Chaser
titán

ez nem elég ok az oled ellen, mivel senki nem használ full fényerőn kijelzőt, hdr-hez mostani oledek is bőven jók
az lcd is degradálódik, az azt megvilágító ledek is, max aznos idő alatt kevésbé, ez nem fogja meggyőzni az embereket, h oled ellenében egy böhöm dobozt vegyenek, ami nagy eséllyel még jóval többet is eszik azonos méretnél mint az oled, max akkor lenne meggyőző, ha az oled árának felébe kerülne, de erről szó sincs, profi felhasználásra jó

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#29) krx21


krx21
nagyúr

És
Szerintem a dupla LCD réteg, biztos nem tesz jót az amúgy is rossz betekintési szögnek..
Minden esetre érdekes, megnézném...

(#30) lenox válasza Chaser (#28) üzenetére


lenox
veterán

Ne nekem mond, en nem akarom eladni, ettol meg ez a kulonbseg.

Amugy x300 pl. teljes kepernyon 200 nit alatt tud.

[ Szerkesztve ]

(#31) Ijk válasza Duree (#26) üzenetére


Ijk
nagyúr

Samsung QLED drágább mint az oled, akkor egy dupla paneles, valószínűleg nagy gyártási selejttel készült profi lcd nyilván olcsóbb lesz. Nem ez fog a nappaliba kerülni.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#32) Partz válasza lenox (#30) üzenetére


Partz
senior tag

Egész pontosan 170-et, a csúcs fénye valahol 1000-1100 nit közé esik. Az idei Pana GZ2000 160-at tud teljes képen, 900 nites csúccsal, kalibrálva. Lassan beérik a konzumer oled tévék az X300-at, bár az előbbinél még mindig előny az rgb pixel-struktúra. ;)

"Mondjuk egesz kepernyon full fenyeronek nem tudom mennyire van sok ertelme, de a marketinget tudja forgatni."

Azért vannak jelenetek, ilyen egy havas táj hdr-ben, ahol az oled egyszerűen fakó.

[ Szerkesztve ]

(#33) Chaser válasza lenox (#30) üzenetére


Chaser
titán

a marketingeseknek is mondhatnám, ahogy bárkinek, mert tény, valószínűleg nem véletlen az, h meg sem próbálnak ilyennel konzumer vonalra lépni

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#34) Imi1981


Imi1981
veterán

Szerintem még ha jó is és megközelíti az oled minőséget, akkor se vennék tévének ilyen dizájnnal mint ami a képen látható, mert az borzasztó! Szeretem a panasonic márkát de egy oled mellett nagyon ósdinak hatna.

(#35) lenox válasza Partz (#32) üzenetére


lenox
veterán

Sotetben egy havas taj 1000 nittel az kellemetlen latvany leginkabb, mar ha tenyleg az egesz kep annyival vilagit.

(#36) Tetsuo válasza lenox (#35) üzenetére


Tetsuo
aktív tag

Ez igaz, de az a valóságosabb, csak úgy, mint a lövések, sugárhajtóművek hangereje a házimozikon... Valaki arra törekszik. Én elvagyok a halkabb, komprimált hanggal is.
Ha nem profi kijelző, hanem mondjuk tévé, akkor valószínűleg fényérzékelőhöz rendelt fényerőszabályozás lesz az alapértelmezett egy 1000 nites, teljes képernyős megjelenítőhöz - vagy napszemüveg. :)

(#37) lenox válasza Tetsuo (#36) üzenetére


lenox
veterán

De nem attol nez jol ki valami, hogy kozelebb van a valosaghoz.

(#38) Tetsuo válasza lenox (#37) üzenetére


Tetsuo
aktív tag

A lejátszás azért próbálja azt visszaadni, amit a "művész" megálmodott, és általában az nem az anyonnyomott dinamika, hanem épp ellenkezőleg. A lejátszás eszközei - elvileg - komoly korlátok közé szorítják a műélvezetet, legalábbis napjainkban.

(#39) Chaser válasza lenox (#37) üzenetére


Chaser
titán

így van, attól néz ki jól, ha szebb mint a valóság ( :
ez mehetne oled marketingnek, ezeöccáé' eladom nekik ((( :ezeöccáz' millió eurért ( :

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#40) ilyen_85 válasza Ren Hoek (#15) üzenetére


ilyen_85
senior tag

Csak 1.25x meghibásodási lehetőség mert a 2. lcd panel csak full hd-s, az elsődleges pedig 4k :P

(#20) Imi1981
...Majd ha lesz teszt (ha lesz). ...

Vincent már töltötte vele némi időt:
Panasonic Unveil "MegaCon" Dual-Layer LCD Prototype with 1,000,000:1 Contrast

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.