Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) kriszpontaz


kriszpontaz
veterán

Most már csak abban kell reménykednünk, hogy a mérsékeltebb költségek idővel a boltok polcaira felkerülő darabok áraiban is jelentkezni fognak.
Dehogy fognak! ;]

(#2) Balage76 válasza kriszpontaz (#1) üzenetére


Balage76
senior tag

NAND áremelkedést jósolnak Q2-re a korábbi termeléscsökkentések miatt, így amit spórolnak a 24->19nm-rel az pont az emelkedés ellensúlyozására lesz elég.

(#3) ViZion válasza Balage76 (#2) üzenetére


ViZion
félisten

hmmm... micsoda véletlen ;]
Ráadásul az euro/Ft sem kedvező, szal. árcsökkenés sztem már soha nem lesz...

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#4) FRENK1988 válasza ViZion (#3) üzenetére


FRENK1988
veterán

sőt még ott van a ciprusi bankválság :DDD

Nem a lóerő öl, hanem a NYOMATÉK! :)

(#5) dchard


dchard
veterán

A Kingston V300-ban ugyanezek a 19nanós Toshiba Toggle Mode nandok vannak, volt a pH!-n is teszt róla.

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#6) planbmokus


planbmokus
senior tag

A 19 nm-el mennyit csökken az írás ciklus-élettartam?
Csak mert eddig ez volt a probléma csíkszélesség-csökkenésnél, ha nem tévedek...

"Minden állat egyenlő, de egyes állatok egyenlőbbek a többinél." (George Orwell - Állatfarm)

(#7) dchard válasza planbmokus (#6) üzenetére


dchard
veterán

A cikkben is és a Toshiba nyilatkozatai szerint sem csökkent számmottevően az élettartam a 25-ről 19-re való váltással.

Egyébként a képlet sosem volt ilyen egyszerű, hogy ha csökkenés van akkor biztosan romlik az írhatóság. Ahogy az anyagtudomány és a DSP technológia fejlődik és egyre jobban kiismerjük a NAND öregedésének a mikéntjét számos megoldás van arra, hogy ezt az öregedési folyamatot lelassítsuk, így például egy csíkszélesség váltásnál ami önmagában az írhatóság rovására menne, képesek egy korábbi osztály írhatóságán tartani az újat. Valószínűleg ebben az esetben is erről lehet szó. Két jelentős területe van ennek: az egyik az anyagtudomány fejlődése, például a kapuoxid anyagának a változtatása. A másik a vezérlővel kapcsolatos: maga az eljárást ahogy a nandokat írjuk. Az új vezérlők a nandok életkorának és kifáradásának a figyelembevételével, változtatják az írási stratégiát ezáltal jelentősen meg lehet hosszabbítani a nand írhatóságát és élettartamát.

Dchard

[ Szerkesztve ]

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#8) Cefet


Cefet
aktív tag

(#9) Silentfrog válasza FRENK1988 (#4) üzenetére


Silentfrog
veterán

Meg a hó is esik,utána meg húsvét! /tehát mindig van valami!/ :P :)

(#10) gyiku válasza FRENK1988 (#4) üzenetére


gyiku
nagyúr

aha, meg matolcsy vagja a kamatot.

hüllő

(#11) Oliverda válasza planbmokus (#6) üzenetére


Oliverda
félisten

Utolsó bekezdés? :F

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#12) planbmokus válasza Oliverda (#11) üzenetére


planbmokus
senior tag

Gyakorlatban, nem elméletben.

"Minden állat egyenlő, de egyes állatok egyenlőbbek a többinél." (George Orwell - Állatfarm)

(#13) Oliverda válasza planbmokus (#12) üzenetére


Oliverda
félisten

Ha elméletben sem lehet tudni, akkor értelemszerűen a gyakorlatról sincs információ. Ezt házilag nem lehet lapkára kivetítve lemérni.

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#14) planbmokus válasza Oliverda (#13) üzenetére


planbmokus
senior tag

Ha jól emlékszem a Tom'shardware-es srácok tesztelték egy programmal (mely xezer alkalommal írta végig a lemezt a lemezt), hogy a cellákban mennyi károsodás esik, 2-3 nap futtatás után már mérni lehetett a lassulást...
És az évekkel ezelőtt volt, jóval több nm-en.
Relatíve mennyire biztonságos a technológia ilyen szinten?

"Minden állat egyenlő, de egyes állatok egyenlőbbek a többinél." (George Orwell - Állatfarm)

(#15) dchard válasza planbmokus (#14) üzenetére


dchard
veterán

Már milliószor kiveséztük, hogy ezek a túlírási tesztek nem bizonytanak semmit.

Egyrészt azért nem, mert általában egy vagy maximum két meghajtóval tesztelnek.
Másrészt a túlírási teszt nem veszi figyelembe, hogy ez az adatmennyiség jellemzően több év alatt kerül felírásra és közben a nand öregszik.
harmadrészt nincs ki/bekapcsolás amiből szintén ezres nagyságrendet kéne túlélnie.

Átlagos használat mellett teljesen biztonságos az SSD és a HDD is. Egyik típusnál sem lehet elhagyni a biztonsági mentést, mert az SSD is tönkremehet méghozzá a nand túlírása nélkül is, például jön a túlfesz, vagy a vezérlő makkan meg rajta stb.

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#16) ViZion válasza dchard (#15) üzenetére


ViZion
félisten

:R
Ezt a hsz-t az SSD ajánló topikba kérném bemásolni (14 pt, Arial Black, #ff0000)

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#17) planbmokus válasza dchard (#15) üzenetére


planbmokus
senior tag

Értem, tehát egy átlagjúzernek években mérhetően sem kell tartania a problémától, ha jólértem.

"Minden állat egyenlő, de egyes állatok egyenlőbbek a többinél." (George Orwell - Állatfarm)

(#18) Oliverda válasza planbmokus (#17) üzenetére


Oliverda
félisten

Pontosan

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#19) Formaster


Formaster
addikt

Lassan elfogynak azok a nand lapkák :P

(#20) bteebi


bteebi
veterán

"Most már csak abban kell reménykednünk, hogy a mérsékeltebb költségek idővel a boltok polcaira felkerülő darabok áraiban is jelentkezni fognak."

Nyilván... :U (Előbb-utóbb ugyebár, bár inkább utóbb.)

"Amennyiben lehet hinni a nem hivatalos információknak, akkor élettartam szempontjából nincs különbség a korábbi 24 nm-es egységekhez képest, ami mindenképpen egy jó hír lehet."

Tutira nem csökkent, sőt még lehet, hogy drasztikusan nőtt is. Csak nem merték ezt mondani a marketingesek, mert még a végén nem hisszük el ;].

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#21) Oliverda válasza bteebi (#20) üzenetére


Oliverda
félisten

Felesleges ironizálni, nincs hivatalos adat erről.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#22) bteebi válasza Oliverda (#21) üzenetére


bteebi
veterán

Némi poénkodás időnként belefér, no offense ;). Nyilván egyelőre ennyi információ áll rendelkezésetekre. Egyébként inkább legyen hír korlátozott adatokkal is, mint hogy semmi se legyen.

Az árcsökkenés (még ha nem is a bevezetésekor, bár már akár akkor is) teljesen reális, azt viszont nem tudom elképzelni, hogy ugyanannyiszor lehetne írni (azonos körülményeket feltételezve) egy 19 nm-es chipre, mint egy 24-esre. Lehet, hogy a különbség nem számottevő (pl. 3000 -> 2800), vagy hogy szóráson/hibahatáron belül szinte megegyezik, de hogy lényegében 0 legyen, azt azért nem hinném.

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#23) Oliverda válasza bteebi (#22) üzenetére


Oliverda
félisten

Olvastam olyat is, hogy még többet bír az új 19 nm-es mint a korábbi 24-es. A Toshiba elég erős gyártástechnológiában.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#24) TOM-202


TOM-202
senior tag

Gondolom ez az átállás akkor ez egy újabb "pofon" a gyakorlati élettartam szempontjából. Én nagyon szeretném ha nem így lenne mert pont egy drágább Corsairt néztem ki magamnak, de inkább még megvárom az új szériáról alkotott véleményeket, tapasztalatokat. ;)

(#25) bteebi válasza Oliverda (#23) üzenetére


bteebi
veterán

Nem bánom, legyen úgy :R.

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#26) ibmfan válasza Balage76 (#2) üzenetére


ibmfan
tag

Elvben 20nm alatt már a gyártás és a gyártástechnológia alkalmazása nem is olcsóbb...

/ Telefonon: +36203566618 / Hétköznap 9 - 18 között elérsz /

(#27) Balage76 válasza ibmfan (#26) üzenetére


Balage76
senior tag

Ha rendesen belelendülnek és ugyanolyan jó lesz a gyártási kihozatal (sikeres, tökéletesen működő darabok aránya a teljes legyártott mennyiséghez képest) mindkét méreten, akkor egyszerűen a méretkülönbségből megvan az árelőny (azonos gyártási felületen több chip/nagyobb tárkapacitás). Persze az egyenletbe bele kell venni az új beruházás költségét is, így nem egyértlemű az, hogy a csillifitti új gyártósoron felkapcsolják a villanyt és máris dől a profit. Volt már abból gond, hogy túl gyorsan követték egymást a technológia váltások és "szegény" gyártó nem tudott eleget legyártani az újból, mert mire igazán profitábilissá vált volna a helyzet addigra már költhette a pénzét a következő generációs gyártásra.

(#28) dchard válasza ibmfan (#26) üzenetére


dchard
veterán

Imádom ezeket az elveket amiket sehol le nem írnak, de mindenki szajkózza. Mint a Bill Gates féle 640K minden belefér, amit ugyan soha nem mondott de mindenki a szájába adja. Hol is írtak ilyet? Tessék hivatkozni, mert az elvben az sok esetben csak a kommentelő fejében létezik, a valóságban nem. Esetleg 2-3 évvel ezelőtti gyártástechonlógiára igaz a maira már nem.

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#29) Bodor válasza ViZion (#16) üzenetére


Bodor
veterán

Egy párszor már leírtam ... Igaz nem (14 pt, Arial Black, #ff0000)

Az árról meg annyit, hogy épp most készül valaki ilyen SSD-t venni, és 10 $ az árkülönbség, legalábbis a Corsair oldalán az van feltüntetve.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.