Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#335) VinoRosso válasza Cifu (#332) üzenetére


VinoRosso
veterán

Szóval az általam idézett rész vagy felesleges az adott mondatodban, vagy rosszul fogalmaztad meg a mondatodat.

Szerintem nem felesleges, mert a kettőnek egyszerre kell fenn állnia, hogy bekövetkezzen a baleset. Azt te értetted félre, hogy én csak a mondat első felére értettem az állítást, hiszen úgy idézted, mintha azt mondtam volna, hogy azt nem ismerték, hogy grafit van a szabályozó rudak alatt. Holott én nem ezt mondtam, hanem azt, hogy azt nem ismerték, hogy a grafit gyutacsként működik.

A tesztelés nevéből fakadóan nem egy hétköznapi üzemeltetésre vonatkozik.

Na de azt hol írtam, vagy miből szűrted le, hogy én a működtetés szót kizárólag a normál körülmények között történő működtetésre értem?
Meg azt sem értem, hogy neked az miért nem számít a reaktor működtetésének, ha egy teszt alatt működtetik?

Leírod, hogy tilos lett volna. De nem volt ilyen tiltás, hanem folyamatosan terelsz

Nem terelek, többször is megerősítettem, hogy én úgy tudtam, hogy volt ilyen tiltás. Én ezt nem kitaláltam, hanem olvastam, láttam, hallottam több helyen, linketem is, hogy legutóbb hol. De te is megerősítetted, hogy az INSAG-1 is írt róla.

Mert én vettem a fáradtságot, hogy elolvassam, Te mégis egy TV sorozatban látottakkal akarsz megcáfolni.

Nem a TV sorozatból vettem, abban nem emlékszem, hogy benne lett volna a 20%-os szabály. Most néztem vissza délután azt a részt, és erre nem tért ki. Sokadszorra írom le, hogy ez az info máshonnét van, és nem is mostanában találkoztam vele először. Talán olyan 2006 környékén, amikor megjelent a Stalker és elkezdtem utánaolvasgatni a témának. De majd én is elolvasom az INSAG-7-et ha lesz időm.

Ettől még nem volt olyan szabályzat, amely tiltotta volna az ezen teljesítmény alatti üzemeltetést.

Ezt nem tudom így élből elfogadni, hiszen több helyről hallottam az ellenkezőjét.

Mindenesetre abban azért ugye megegyezhetünk, hogy ha a protokollban az van, hogy 700 MW-on hajtsd végre a tesztet, és te 200 MW-on csinálod, akkor nem tartod be a protokollban előírtakat, ugye? Vagy szerinted akkor betartod?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.