Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Predatorr


Predatorr
őstag

A környezetszennyezés minősített esete. :(((

"Amely probléma nem megoldható, azt meg kell szüntetni."

(#2) adamklark


adamklark
senior tag

minek?

(#3) Ryoo


Ryoo
senior tag

Ha csinálnának hozzá egy rendes dokkolót, amivel lehetne használni "munkaállomás"-ként, na meg persze a szoftveres háttér sem árt hozzá. Akkor lehetne értelme.

OnePlus Nord CE 5g, Lenovo Legion Y540, PS 5

(#4) atike


atike
nagyúr

A laptopomban kevesebb, mint a fele van... :DDD Mégis jól elvagyok vele.

(#5) SidCorky válasza atike (#4) üzenetére


SidCorky
senior tag

Én is kezdem cikinek érezni a PC-m a mai droidok mellett :D

Ryzen 5 3600 // GTX 1660 Ti // iPhone 14 Pro // iPad Pro M2 // Nintendo Switch OLED // Fujifilm X-T30 II

(#6) Felesbandi


Felesbandi
senior tag

Nekem csak az a bajom ezzel, hogy még nem lattam androidos telefont, ami engedte volna kihasznalni a rendelkezésére álló ram-ot. 6 gigas teloim kb 4ig mentek csak fel. Ismerosom asszem 12 gigas Samsung-ja 8-ig. Utana dobta ki az appokat a memoriabol. Igy van ertelme a tobb ram-nak? Vagy ez arrol szol, hogy a rendelkezésére álló ram kb. 2/3 részéig éri meg elmenni akku ido szempontjából es ha tobb a ram, tobb az optimálisan használható 2/3 resz?

(#7) janeszgol válasza Felesbandi (#6) üzenetére


janeszgol
félisten

Hát ezt én sem tudom. Évekkel ezelőtt a OnePlus a 6GB memóriás telójában lockolt két GB-ot. Nem mondta meg miért. Azt találgatták, hogy az akku idő miatt. Én még nem láttam ilyen összefüggést, de nem azért mert nincs, hanem mert nem is kerestem. De a hétvégén utánanézek. Kíváncsi vagyok erre.

A véleményem az, hogy 8GB felett nincs értelme telefonba memóriát szerelni. Pontosabban nem lenne értelme. Kicsi a kijelző, emiatt a multitasking nem annyira jellemző. Viszont az Android (ami most látszik igazán) egy elcseszett rendszer. Elcseszett működési, filozófiájú rendszer. Így képes használni több memóriát is, de totál feleslegesen, elég kicsi haszonnal. Több megy el a körítésre (virtualizáció), mint magára ténylegesen az appra, az információra.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#8) PowerBuldog


PowerBuldog
veterán

MI a lónak a nemiszervéért? :W

Eladó motyók: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/powerbuldog/index.html

(#9) Atocha válasza janeszgol (#7) üzenetére


Atocha
senior tag

Idorol idore feljon ez a tema. Kell e ez vagy van e ertelme ennek vagy annak ebbe vagy abba.

Ez az egesz azert ver ciki szerintem mert a prohardver lapcsaladot olyanok olvassak, akiknek valamilyen formaban koze van az informatikahoz.
Konyit hozza, hogy igy jellemezzem.

Megsem ertitek meg, hogy nem az a lenyeg hogy a te velemenyed szerint kell-e, vagy van e ertelme ennek vagy annak a fejlesztesnek, hanem az hogy a fejlodest NEM LEHET ES NEM IS SZABAD MEGALLITANI VAGY KORLATOZNI!

Ha nem ok fognak 18gb ramot beletenni, majd beleteszi mas!
Emlekeztek meg az 512kb mindenre eleg szovegre?
Na ennyi...

Mas:
Nekem is az a bajom amit fentebb leirtak. Kellene mar egy beepitett hdmi kimenet es szoftveres kornyezet ezekre a telefonokra. Siman kivalthatna egy bongeszos pc-t mar. Alap officra is tokeletes lenne. Alap kepszerkesztes, alap videoszerkesztes!
Arrol nem is beszelve hogy media center lenne belole azonnal.
Nem ertem a gyartok ezt miert nem lepik meg.

Nem vagyunk mások, mint egy szemvillanásig emberi alakot öltő csillagpor!

(#10) janeszgol válasza Atocha (#9) üzenetére


janeszgol
félisten

Írjál erről a fejlődésről konkrétumot is, mert eddig csak üres a mondandód.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#11) Shyciii válasza janeszgol (#10) üzenetére


Shyciii
veterán

Ha neked meg kell magyarázni, hogy mi az a fejlődés ami pl a Nokia 3310-től eljutott a Samsung Galaxy S21-ig, akkor szerintem te inkább a Dörmögő Dömötör-t olvasd...

[ Szerkesztve ]

(#12) <Lacy85> válasza Atocha (#9) üzenetére


<Lacy85>
addikt

Mi abban a fejlődés, hogy a szemét rendszer miatt úgysem tudod kihaszálni a ramot, mert kilövi az appokat a francba? :D
Marketing bullshit-nek jó, mert sok van benne, aztán ennyi.

(#13) Juhaszatti válasza Shyciii (#11) üzenetére


Juhaszatti
addikt

Nem erre utalt Janeszgol, nem ez volt a "kérdés". Inkább az a kérdés, hogy milyen használatban érezhető fejlődést hoz jelenleg, vagy akár a telefon életciklusában (2-3 éves távlatban), a 18GB RAM a 12GB-hoz képest.

[ Szerkesztve ]

(#14) Ryoo válasza Juhaszatti (#13) üzenetére


Ryoo
senior tag

A válasz erre egyszerű, ilyen szoftveres háttérrel semmit. 2-3 évnél tovább használva, pedig bekerül a mesterséges avultatás a szoftverbe, hogy vedd meg az újat, illetve proci fronton hoznak valami olyan fejlesztést, ami az új rendszernek alapja lesz, a régi hardver pedig majd emulálja, de ahhoz meg megint a proci lesz a szűk keresztmetszet.

OnePlus Nord CE 5g, Lenovo Legion Y540, PS 5

(#15) Shyciii válasza Juhaszatti (#13) üzenetére


Shyciii
veterán

Akkor mégegyszer. Talán úgy érthetőbb. Hasonlítsd össze az Android 2.1 gépigényét, funkcióit, akkor használható programok erőforrásigényeit, mondjuk az Android 10-esével. Ha így sem megy, akkor tényleg az ilyen embereknek felesleges informatikai oldalakat olvasniuk, és maradhatnak azon mondás mellett, hogy a "640 kilobájt elég lesz mindenkinek", amit ugyebár nem Bill Gates mondott, hiába hozzá társítják.

[ Szerkesztve ]

(#16) Shyciii válasza Ryoo (#14) üzenetére


Shyciii
veterán

Csak úgy mondom, hogy van olyan ismerősöm, aki még Oneplus One-t használ, és tökéletesen funkcionál vele a Snapdragon 801-es még mindig. Tud telefonálni, egyszerűbb játékokkal játszani, böngészni, fotózni, jegyzeteket írni, doksikat olvasni, ebookozni. Teljesen mindennapi dolgok kb 7 éves hardverrel. Szal nincs kényszer, hogy mindenáron frisset használjon az ember.

(#17) Ryoo válasza Shyciii (#16) üzenetére


Ryoo
senior tag

Itt nem arról volt szó, hogy tudod-e használni a régi készüléket, hanem, hogy a 18 GB memória mire lehet jó és mire tudja használni a user és a rendszer. Csak úgy mondom. :W

És egyébként nem az a baj, hogy beleteszik, hanem ahogy már más is írta, fejlesszenek hozzá valami funkciót, ami ki is használja.

[ Szerkesztve ]

OnePlus Nord CE 5g, Lenovo Legion Y540, PS 5

(#18) Shyciii válasza Ryoo (#17) üzenetére


Shyciii
veterán

AKkor utoljára, mert látom vannak itt gyk-sok. 2GB-os telók idejáben ha megjelenik egy 8GB-os teló mit mondtál volna? Hogy minek (hisz most is ezt mantrázod). Közben meg vígan közel 6GB memóriát használ a mostani 11-es androidom. Hogy mire? Ám legyen, mert bár itt lődörögsz, de mégse konyítasz az informatikához, legfőképp az oprendszerekhez: legfőképp a rendszer lefoglal magának egy szeletet, ami idővel folyamatosan nő (micsoda meglepetés), programok cachelése, swap, egyéb buffer. Ha a kedves gyártó nem úgy módostja a rendszert, hogy már 3,5GB-nál elkezd mindent kilőni a memóriából (ugye kedves Xiaomi?), hanem kihasználja a teljes lehetőséget, akkor bizony előjönnek olyan ínyencségek, hogy akár a teljes Real Racing 3-as game-t is be lehet cachelni, ami már több mint 2GB, de az is lehet hogy már 3-4GB-nél tart, mert én arra a programra már évekóta nem néztem rá. Aztán itt vannak a 4k-s, sőt most már 8k-s viedeók szerkesztése, vágása. És itt bizony kicseszett sok memóriát fel lehet zabáltatni a rendszerrel. És akkor még nem beszéltem arról, hogy van olyan, aki pl webszervert, sambaszervert futtat a mobilján időközönként. Persze ezeket nem kellett volna leírnom, ha tovább látnál a Facebook és selfie használatnál.

[ Szerkesztve ]

(#19) Ryoo válasza Shyciii (#18) üzenetére


Ryoo
senior tag

Na azt megnézem, ha valaki a 8k-s, de elég a 4k-s videót vágja a telefonján. :DD
Az pedig, hogy a 18 GB-ból 16 GB-ot be cache-el a rendszer, az nem gyakorlati haszon nekem.

Amúgy meg a kiokosító hangnemet kikérem magamnak, normálisan ment a találgatás, és kérdések feltevése, hogy milyen felhasználása lehet ekkora RAM méretnek. Erre jöttél Te, akinek elvették az alvókáját az oviban, és leoltasz mindenkit, hogy milyen ostobák, mert meg merik kérdezi, hogy mégis miért raknak bele ennyit. Gratulálok! :W

[ Szerkesztve ]

OnePlus Nord CE 5g, Lenovo Legion Y540, PS 5

(#20) Shyciii válasza Ryoo (#19) üzenetére


Shyciii
veterán

Csak úgy mellékesen olyan "kevesen" vágnak videókat mobilon, hogy még az Adobe is beszállt a mobilos piacba...
Nem gyakorlati haszon, hogy gyakorlatilag bármi azonnal megjelenik ha elindítod, és nem kell "tekernie" az UFS tárolónak? Te tényleg 0 hozzáértéssel rendelkezel az informatikához, és le vagy ragadva a facebook+selfie-nél. Elárulom, hogy a mobil piac NEM NEKED dolgozik, akármilyen nagynak is hiszed magad. Több milliárd ember van, aki rendesen képes használni.

[ Szerkesztve ]

(#21) Ryoo válasza Shyciii (#20) üzenetére


Ryoo
senior tag

Köszönöm Ó Informatikusok Istene!!! :R :R

OnePlus Nord CE 5g, Lenovo Legion Y540, PS 5

(#22) Juhaszatti válasza Shyciii (#15) üzenetére


Juhaszatti
addikt

"Akkor mégegyszer." A termék életciklusában való hasznát kérdőjelezem meg, a 12-ről 18GB-ra váltásnak. Ez a termék soha nem fog annyi főverziót kapni, hogy az android 2.1, és az android 10 közötti erőforrásigénykülönbség releváns legyen.

Nem kételkedem abban, hogy idővel kell a több RAM, és a fejlődés. Abban kételkedem, hogy 2-3 éven belül bekövetkezik, hogy az előző széria 12GB-ja a napi használatban nem lesz elég, és a 18GB jelenleg érezhető előrelépést jelent. Előrelépés lesz majd, egy későbbi termékben, de nem ebben.

[ Szerkesztve ]

(#23) Tigerclaw


Tigerclaw
nagyúr

Ez mondjuk tenyleg marketing szamhaborunak tunik, de el tudom kepzelni, hogy van mar egy olyan reteg aki mindent telefonnal akar megoldani es nincs se asztali szamitogepe, se laptopja, se tabletje...pontosabban tabletje van, csak ok telefonnak hivjak. Ezert sem fog megallni 7 inchnel a meret novekedese. Egyre tobb 7 inch feletti “telefon” jon majd, aztan kenytelenek lesznek valtani valamilyen szetnyithato megoldasra. Az nyerhet sokat, aki elsonek dob piacra egy megfizetheto szethajthato telefont.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#24) xsjado93 válasza Shyciii (#18) üzenetére


xsjado93
senior tag

Nem tartom magamat szelfis facebookos embernek, aránylag követem a tech világot, de én sem értem mindek egy telefonba 18GB ram, amikor a laptopok többségében sincs annyi :U
De hála neked, Mr Mindenhez Is Értő Informatikus úr, megtudhattam, hogy sajnos nem mindenkinél alapvető a másik emberrel szembeni tisztelet. Lehetsz akármilyen jó IT szaki, ha embernek hitvány vagy... :N

[ Szerkesztve ]

Your life is a lie.

(#25) adamklark


adamklark
senior tag

arányosan kell nézni, 18gb tényleg, minek? mostani telefonom 12gb es max 8gb ramot használ (android dolgok). ha majd a készülék igényli akkor érthető lesz a 18gb ram. most őszintén, future proofing.. hova? hány év múlva lesz ténylegesen szükség ennyire? ha már innováció, ha lenne olyan számítógépes módja a telonak (pl dex) akkor még talán talán. ez tényleg csak marketing bullshit most amit nem szeretek.

(#26) <Lacy85> válasza Shyciii (#20) üzenetére


<Lacy85>
addikt

Ja. És több milliárd ember rohangál 16GB ramos telefonnal.
Mert ők mindenre IS használják. :DDD
Még véletlenül sem ~8GB ramos a flagship-ek 90%-a, mert bőven elég mindenre. Dehogy.
Ramod meg teljesen mindegy, mennyi van. Az op rendszerek akkor is swappelnek, mintha az életük múlna rajta. Android is, iOS is, Windows is, MacOS is.
32GB ram van a gépemben, mégis 20GB a swap... :U
De ezt gondoltam tudja az Informatika Istene.

[ Szerkesztve ]

(#27) janeszgol válasza Shyciii (#11) üzenetére


janeszgol
félisten

A szemelyeskedeshez van pofad, de a normalis valaszhoz nincs. Maskor inkabb kussolj.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#28) joey04


joey04
titán

Miért nem 32? :(

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#29) janeszgol válasza Juhaszatti (#13) üzenetére


janeszgol
félisten

Koszi, pontosan errol is beszeltem. Egy szint felett elviszi a mukodes a hardver nagyreszet. Nem azert izzad a hardver, mert olyan bonyolultak a mai programok, weblapok, hanem azert, mert ezek elereset pazarlo modon oldjak meg.

Lasd bongeszok esete, ugyan ez igaz az Androidra is. Amikor bejott ez (az egyebkent hasznos) feature, hogy minden ful kulon folyamat, oriasit ugrott a memoria igeny. Pedig ugyan azt csinaltuk utana is rajta, ugyan azt neztuk. A mukodesi elv, a virtualizacio sokat kert a bongeszoknel is.

Ez fog valtozni, remelhetoleg par even belul, es akkor nem szukseges ekkora eroforras, vagy ha megis, azt nem a "keret" viszi, hanem a tartalom.
Most a kontenerizaciora gondolok.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#30) csorbajeno válasza Atocha (#9) üzenetére


csorbajeno
veterán

Meglépték. Samsungnak hívják a céget. Én az S9 megjelenése óta használom a DeX-et, a laptophoz már le se ülök. Telefonról TV-zek, videózok, filmezek, és a játék is-kontrollerrel-konzolszerű élmenyt ad(Evil lands-szel játszok XBox-kontrollerrel). A böngészés vezeték nélküli egér/billentyűzet párossal szinten PC-szerű, egyszerűbb irodai alkalmazásokhoz hibátlan. :C
Hardcore PC-gamereknek nyílván nem ajánlott.

(#31) janeszgol válasza Ryoo (#19) üzenetére


janeszgol
félisten

+1

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#32) Tigerclaw válasza csorbajeno (#30) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Cloud gaminget is hasznalsz vagy csak inkabb mobilos nativ jatekokat?

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#33) Ryoo válasza csorbajeno (#30) üzenetére


Ryoo
senior tag

Igen, csak a samsung ehhez biztosít szoftveres hátteret, az asus-nál tudomásom szerint nincs ilyen, de javítsatok ki, ha tévedek.

OnePlus Nord CE 5g, Lenovo Legion Y540, PS 5

(#34) janeszgol válasza Ryoo (#33) üzenetére


janeszgol
félisten

En sem tudok rola. Arrol viszont igen, hogy a Huawei mar nem is reklamozza, pedig az o megoldasa sem volt rossz.

Tippelgessunk. Van 50 db megnyitott Chrome lap, az elotoltes legyen off. Darabonkent legyen 20 MB egy oldal, az osszesen 1 GB. Ezzel szemben ez a valosagban 7-8-9 GB korul fogyaszt memoriabol a bongeszo ilyenkor. Na ez a bajom. Nem hatekony.

Androidos appok detto ugyanez. A koritesre megy az eroforras nagyresze.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#35) SkyLine3000


SkyLine3000
addikt

Értem én, hogy rambó(l) sosem elég, de árulja már el valaki, hogy egy nyamvadt telefonba mi a búbánatos lófsznak 18gb ram???
A notimba 8gb van és mindenre elég nekem, de telefonba 18gb-ot kell pakolni... Persze, egyszerűbb telegyakni rammal, mint normálisan megírni az appokat.
Számomra szánalmas az egész mai mobiltelefon gyártás úgy, ahogy van. Hánynom kell az egésztől.

[ Szerkesztve ]

(#36) Šolaire válasza SkyLine3000 (#35) üzenetére


Šolaire
veterán

Mindjárt jön az Informatika Pápája és jól megmondja neked mire kell a 18gb ram. :DDD

“Praise The Sun” \[T]/

(#37) SkyLine3000 válasza Šolaire (#36) üzenetére


SkyLine3000
addikt

Csak jöjjön! Majd jól elzavarom! :D

(#38) Tigerclaw válasza SkyLine3000 (#35) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Sok minden nem kell a telefonba, megis benne van es megis veszik az emberek, sot meg orulnek is neki. A specifikaio haboruban barmit lehet, nincsenek taboo-k.

Lesz majd 8k kijelzos telefon is, pedig 4k-sra sincs szukseg. Sok gyarto a kreativitasa hianyat probalja potolni szamhaboruval, es elobb vagy utobb a tobbseguk mar kenyszerpalyan mozog. Belerakja, mert a masik belerakta, vagy mert biztos bele fogja rakni.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#39) janeszgol válasza Tigerclaw (#38) üzenetére


janeszgol
félisten

En nem mondom, hogy nincs szukseg 4k meg 8k felbontasra (nezzuk nativban amit lehet), de van egy erdekes video. TheVr Galaxy S8+ teszt vege. Ott nezik meg a HD+, FHD+ es QHD+ felbontasok kulonbseget. Erdekes. :)

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#40) aprokaroka87 válasza Tigerclaw (#38) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

4K kijelző sem lesz általános.

(#41) SkyLine3000 válasza Tigerclaw (#38) üzenetére


SkyLine3000
addikt

Azért veszik az emberek, mert az van. Én nem vagyok a sok ram ellen, de ez már több mint túlzás. Nagy darab NULLA az értelme egyenlőre. Én spec 3 gb rammal is nagyon jól elvagyok telón. :) Nyilván marha sok értelme lesz 6 collon 4K-nak meg a többinek... Vagy addigra a kijelzők is megnőnek 8-10 collra? :)
Az a baj, hogy már nincs mit belerakni a telefonokba, a fejlődés meg kell és ilyenkor jön az általad is említett számháború. Aztán huhognak az emberek, hogy hú de jó, meg minden, aztán sem a többlet ramot, sem a többlet pixelt nem használják ki. Pazarlás.

[ Szerkesztve ]

(#42) Tigerclaw válasza janeszgol (#39) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Szerintem a “retina” felbontasig erdemes csak menni, tehat odaig ameddig mar nem lehet eszlelni a kulonallo pixeleket, a hasznalati tavolsagbol. A kimenetre persze ki lehet adni magasabb felbontast is.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#43) Sennheiser87


Sennheiser87
csendes tag

Kevés :((
Mobilt 32GB alatt, pct 64GB alatt ne vegyetek!

(#44) Tigerclaw válasza Sennheiser87 (#43) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Ez RAM, nem hattertar, ha esetleg arra gondoltal.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#45) <Lacy85> válasza Tigerclaw (#38) üzenetére


<Lacy85>
addikt

Egyre jobban kezdik elengedni a felbontás háborút is.
1440p-nél 1-2 kivételtől eltekintve megállt az élet. Rengeteg gyártó FHD+ felbontással adja a telót, valamint a Samu is visszalépett ide Note 20, S21, S21+ esetén is. Bőven elég is.
A 11 Pro Max-om felbontása is bőven megfelel.

(#46) Sennheiser87 válasza Tigerclaw (#44) üzenetére


Sennheiser87
csendes tag

Képben vagyok, csak trollkodni jöttem :D

(#47) elfelejtette válasza Tigerclaw (#44) üzenetére


elfelejtette
veterán

Szerintem ez irónia volt... :U
Nehogy bárki is optimalizáljon, oldjunk meg erőből mindent jó drágán. :(((

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#48) <Lacy85> válasza Tigerclaw (#44) üzenetére


<Lacy85>
addikt

Szerintem kihagyott az irónia detektorod. :D
Ramra gondolt.

(#49) Sennheiser87 válasza elfelejtette (#47) üzenetére


Sennheiser87
csendes tag

Sajnos ez Windowsra is jellemző, hogy egyszerűen kell alá vas, mert vannak gyermekbetegségei. Viszont van egy határ, ami fölött semmi értelme többet belerakni.

(#50) elfelejtette válasza Sennheiser87 (#49) üzenetére


elfelejtette
veterán

A Windowsnak az a baja, hogy a legújabb hardver kell alá, még ha belépő szintű akkor is.

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.