Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Entryy


Entryy
aktív tag

Megnéztem a teljes prezentációt, de nem lettem sokkal okosabb,mint a hír után.
Ha jól látom,akkor ez csak egy újabb csatlakozó lesz, mert nem hinném,h ilyenekből 6-8-10 lemezt kezelő alaplapokat építenének, meg HDDk hez minek is.

http://www.adrenalinbase.com/index.php?L=fr&T=videos# -- The need4speed " The art of flight "

(#2) #65675776


#65675776
törölt tag

Egy kicsit a VLB-ra emlékeztet...

(#3) Möhe


Möhe
addikt

Ez egy PCIe slot lesz, ami Sata-s csatolófelületet kap? vagy mi? :F

(#4) LGLuke válasza #65675776 (#2) üzenetére


LGLuke
őstag

Mert? A VLB videokártyáktól kezdve több dolgot is támogatott, illetve ugyan olyan csatolófelület volt, mint az ISA, vagy PCI. Ez meg ha jól látom csak adattárolókat fog támogatni.

(#5) #65675776 válasza LGLuke (#4) üzenetére


#65675776
törölt tag

Mert két busz összeházasításából jött létre.

(#6) ROBOTER válasza #65675776 (#2) üzenetére


ROBOTER
addikt

Milyen szempontból?

(#7) sutszi


sutszi
veterán

Most ez pontosan mi? Egy új bazi nagy csatllakozó lesz vagy mi? Nem mintha zavarna, csak nem teljesen értem a koncepciót.

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#8) banhammer válasza sutszi (#7) üzenetére


banhammer
veterán

Pedig egyszerű, mint egy faék.

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#9) fricz19


fricz19
őstag

" jóval nagyobb átviteli sebesség válik elérhetővé a tervek szerint az SSD és HHD tárolóknál"
hdd -nek aztán kell ekkora sáv...

[ Szerkesztve ]

AM4/ Intel 8-12. gen CPU-t, Alaplapot, Tápot, DDR4-t, SSD-t VGA-t veszek!

(#10) Zodicus válasza fricz19 (#9) üzenetére


Zodicus
senior tag

Na igen, amikor még a SATA1 korlátai is fényévekre van. SSD -nél már kíváncsi lennék.

(#11) vinibali válasza fricz19 (#9) üzenetére


vinibali
őstag

az hHd az nem hdd... :N hanem egy hybrid megoldás az SSD és HDD házasításával. mellegleg ez a szabvány, mint egy falat kenyér :O

[ Szerkesztve ]

BIOS/UEFI írás, helyreállítás, törlés, mentés! https://www.bvinarz.org/bios-iras/

(#12) fricz19 válasza vinibali (#11) üzenetére


fricz19
őstag

valóban...benéztem :)

AM4/ Intel 8-12. gen CPU-t, Alaplapot, Tápot, DDR4-t, SSD-t VGA-t veszek!

(#13) kpal válasza fricz19 (#12) üzenetére


kpal
veterán

A mostani sebesség is elég.

(#14) #72042496 válasza Entryy (#1) üzenetére


#72042496
törölt tag

Ez valami olyan hibridnek tűnik, amelyik visszafelé kompatibilis, mert belemegy két SATA kábel, az x1/x2 PCIe kábellel viszont 8/16 Gbps-ra nő a max. átviteli sebesség.

Nekem sem egyértelmű a dolog, de így tűnik logikusnak.

[ Szerkesztve ]

(#15) DrJános


DrJános
aktív tag

Ránézésre ez egy igen gyorsan hozott és meglehetősen kétségbe esett szabvány módosítás. Az mondjuk érdekelne, hogy az alaplap felőli oldalon is ilyen bazi nagy lesz lesz vagy oda kitalálnak valami értelmeset?
illetve a tápot minek kell az adat kábelhez kötni? :F

Remek vissza térünk a jó öreg 100 lábúhoz :W

[ Szerkesztve ]

Gép és régi mobilok profilban. jelenlegi mobilom : Samsung Galaxy S10

(#16) yakuza.tora


yakuza.tora
addikt

Rendesen felpörgették a SATA szabványokat. 3.1 - 3.2 ráadásul már jövő év elején érkeznek is... :U

Alléz Olympique de Marseille!

(#17) #72042496 válasza kpal (#13) üzenetére


#72042496
törölt tag

Az SSD-knek már nem sokáig.

(#18) donjohnson


donjohnson
addikt

lassan olyan széles lesz mint az ide kábel...

ThinkPad P51 | ThinkPad X250 | http://www.youtube.com/watch?v=Hp6UjOL0s2Q

(#19) nicu71


nicu71
addikt

hiába a fejlődést nem lehet megállitani...kérdés hogy mikor lesz ez az übersebesség kihasználva!jelenleg az usb3 -t sem mondanám valami elterjedtnek,a sata 3 sem dob valami sokat a latban

"-Te jó ég,mindjárt 8 óra!!! - Amilyen éjszakám volt,még jó hogy nem 9 !?"

(#20) dash17291


dash17291
tag

Thunderbolt-hoz lehet ezt hasonlítani? (Ott gyakorlatilag kivezetik a PCI expresst a Mac oldalára, HA jól tudom.)

(#21) kerelo


kerelo
senior tag

nem semmi tempo

Lássanak hát csodát,kicsik és nagyok,a becsületes ember én magam vagyok "bendeguz"

(#22) Hokoyumi válasza DrJános (#15) üzenetére


Hokoyumi
tag

ez am sztem teljesen jó
minek mindenbe a tápból külön kábel, azt a pár W-ot átviszi az adatkábele is
az hogy most rajzról szélesnek tünik 1 dolog, majd kötegelik szépen ide kábelnél is láttam olyat
1 kábel minusz mindenképpen
persze 6-8 normál hdd/odd nem kaphat alaplapról tápot, az úgy min 60-80W lenne, de 1 ilyen port max 2 belefér, az alaplapon ennyi még elhelyezhető

am sokkal szellősebb lene a ház ha minden perifária 1 kábelen lógna és nem 2-n
de ez csak magánvélemény

Amit nem tudsz nem fájl, ilyen a szájber tér. | "Jó lenne még a homokozóba ríni a dömperé"

(#23) pilóta


pilóta
nagyúr

Eleve kitalálhatnának már valami normális szabványú csatlakozót, ami mindenre jó. Egyszerűen volna az alaplapon 8-10 csatlakozó, ami mind egyforma és oda dughatnál a VGA-tól kezdve a nyomtatón át a memórián és az SSD-n keresztül bárakármit. Meg lenne oldva a dolog mindörökre. Amikor gyorsulna a szabvány, akkor sem változna semmi, az újabb alaplapok egyszerűen gyorsabbak lennének ugyanazon a csatlakozóval...

De persze valami gépészmérnökre kellene bízni a fizikai kialakítását, mert a SATA például egy vicc mennyire gagyi nem stabil...

Aki él és nem boldog, az téved!

(#24) XIII Ramses válasza donjohnson (#18) üzenetére


XIII Ramses
aktív tag

Pont erre gondoltam én is. Alighogy végleg megszabadultunk a marha széles kezelhetetlen ide kábeltől, most itt lesz egy másik hasonló...

(#25) XIII Ramses válasza pilóta (#23) üzenetére


XIII Ramses
aktív tag

Ilyen sose lesz, mert akkor ki venné meg az újabb alaplapokat. Már régen tudnának a gyártók sokkal gyorsabb, és komolyabb alaplapokat procikat stb.. csinálni, de nem akarnak, csak majd idővel, és forradalmi újításként hozzák ki azt a technológiát, ami évek óta a tervezőszekrényben nyugszik.

Jó példa erre hogy a Dunlop gumigyártó tulajdonában van egy olyan szabadalmány, ami segítségével olyan gumit (ami természetesen nem gumi, hanem valamilyen más anyag) tudnának gyártani, ami elmegy akár 500ezer kilómétert is, de hülye lenne ilyet gyártani, ki venne akkor megint gumit... Az autót cserélnénk a gumikon !

(#26) nbg válasza XIII Ramses (#24) üzenetére


nbg
senior tag

Ebbol is lehet(ne) ugyanugy rounded kabelt csinalni, mint az ide-bol vagy a jelenelgi sata-bol...

I'm not saying there should be a capital punishment for stupidity, but why don't we just take the safety labels off of everything and let the problem solve itself?

(#27) Viktor81 válasza DrJános (#15) üzenetére


Viktor81
senior tag

Szia !
Lehet, hogy en tevedek, de ugy gondolom, valamit beneztel. Ez az alaplap feloli csatlakozo, illetve en itt nem latok tapot !?
En ugy latom, az ket normal SATA + egy "fel", azert, hogy legyen eleg adatsin a 16 Gp savszelhez. Regi eszkozokket csak a ketto normal SATA-ra dugod, igy uresen marad az "uj" csatlakozo. Bar lehet, hogy rosszul gondolom, de villamos szempontbol sem lenne ildomos ilyen hosszu kabelen egymas mellett vinni az adat- ill. tapkabelt. Foleg nem kozos "harisnyaban". Szoval szerintem itt minden adat. - de tevedhetek is :)
Udv.:Viktor

(#28) liksoft


liksoft
nagyúr

Nekem ez a SAS-ra hajaz. Nem kéne inkább azt átvenni? :F

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#29) waterman_


waterman_
aktív tag

ha már kell a sebesség miért nem lépnek az optikai adatkapcsolat irányába? egyszer meg kell majd lépni, akkor meg miért vacakolni ezekkel a csatlakozókkal?

..egy sikátorba talátak rám, egy régi frigóba próbátam viszatérni a főd légkörébe..

(#30) [CS]Blade2


[CS]Blade2
addikt

Ha jól értem 2db SATA kábel menne bele, vagy egy Express kábel amin közel akkora csati, mint egy IDE, a vezeték pedig min. dupla olyan vastag, mint a SATA, majd egy kicsi, de gyors SDD lógna a végén egy hasonló ba**nagy csatin :F
A költségcsökkenést sem értem, a lap, a sín, a kábel a csatik, mint drágább.
A PCI-E SSD kártyához képest így még van pluszba egy kábel két ba**nagy csatival, cserébe nem bővítőkártya helyet foglal el, és a ráköthető a régi lassú SDD, HDD, ODD, stb.. :F

(#31) TESCO-Zsömle válasza Viktor81 (#27) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Szvsz mind benéztétek.

Ez gyakorlatilag egy PCIe x2 csati. Az a kicsi az elejében, amit a SATA nem használ, az az alaplapi PCIe táp.
Mivel az alap a PCIe 3.0, ezért egyetlen SATA port képes lenne 8Gbps-os sebességre (1GB/s) mindezt 1000%-os kompatibilitással.
Szükség esetén pedig elérhető lenne a PCIe x2 kábelen!

Nem kéne kártyázni, betolhatod a bővítőt 5,25-ös helyre, és rádugod. 75W-ig a táp is biztosítva van.

sz: A hátránya az lenne, hogy innentől a SATA csatik sebessége a PCIe szabványtól függne, ami tulajdonképp nem olyan nagy gáz, figyelembe véve, hogy önmagától se fejlődik elég gyorsan, illetve a PCIe vezérlők költöznek be a CPU-ba.

[ Szerkesztve ]

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#32) fgordon


fgordon
senior tag

Emelje fel a kezét, akinek nem elég a 6 Gigabit/másodperc, azaz 768 mbyte/másodperc sebesség! :) Az is emelje fel, akinek már most 600 mbyte/másodperc felett van az írás/olvasási sebessége az asztali gépében (és szerinte a SATA szabvány fogja vissza az eszközeit)! :K

▏▎▍▋▊▉ Gordon (eleinte azt hittem) ▉ ▊▋▍▎▏

(#33) Devid_81


Devid_81
nagyúr

Ez elég hibrid (fél) megoldásnak tűnik most így hirtelen.
Mondjuk várható volt, hogy kinövi a technika a jelenlegi csatoló felületet.

...

(#34) #16939776 válasza liksoft (#28) üzenetére


#16939776
törölt tag

támogatom!

amihez kell ekkora tempó (ssd) azt most is a pci-express portba dugják, nem értem minek közé + madzag?

Egy desktop user nem nagyon rak 1 nél több ssd-t a gépébe... HDD-k meg úgyis Raid kártyán vannak :))

[ Szerkesztve ]

(#35) #65675776 válasza nbg (#26) üzenetére


#65675776
törölt tag

Amivel nem kevés kompatibilitási probléma is volt. Főleg optikai meghajtók esetén.

(#36) SirRasor válasza waterman_ (#29) üzenetére


SirRasor
őstag

Optikai? Te bolond vagy! Miért tennék? Kifejlesztenek belőle valami bénát, ami 100x gyorsabb lenne ennél, és 20 évig nem kéne fejleszteni. Hát hol van ebben az üzlet? A kollégák gondolnak ám mindenkire :)

Make Love not war!

(#37) #65675776 válasza SirRasor (#36) üzenetére


#65675776
törölt tag

A Fiber Channel csak 1988 óta van piacon, de apróság. Nem kell foglalkozni vele. Igaz alapvetően hálózati tárolókhoz van, de natív FC interface-es vinyó is van nem kevés.

(#38) G.A.


G.A.
aktív tag

Úgy gondoltam jobban utána nézek ennek az egésznek és meglepő dolgokat találtam.

Ha jól értem, nem is olyan nagy az eltérés a PCI-E és a SATA, sőt az USB3.0 között. Igaz csak "hardveres" vagy inkább "hardwire" szinten:

PCI-E x1:
HSO+ HSI+
HSO- HSI-

SATA 1-3
TX+ RX+
TX- RX-

USB 3.0 (csak superspeed része)
SSTX+ SSRX+
SSTX- SSRX-

A táp az már más tészta. Szóval ez a kombináljuk a SATA-t a PCI-E-vel nem is olyan elrugaszkodott egy ötlet, sztem.

Azért ez a SATA3.X -> SATA-E fejlődés/ugrás nem azt jelenti, hogy a 6Gbps-ről 16Gbpsre nő az elméleti sebesség maximuma, hanem inkább 6ról 8ra, de itt lehetőség lesz ezt 16ra bővíteni, ha 1 csatorna helyett 2re kötünk 1db SSDt. Tehát a koncepció elvileg 128Gbps-ig skálázható (16GB/s). Igaz ez már nagyobb adatátviteli sebesség, mint amire jelenleg a mem-sávszélességem XD

Azért nekem még szimpatikusabb lenne, ha mind a 3 szabvány-t össze boronálnák 1be. Na meg persze ezt itt: [link]

(#39) TESCO-Zsömle válasza G.A. (#38) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

És ehhez vedd hozzá, hogy a PCIe vezérlő szép lassan vándorol befele a CPU-ba.

Minden alkalommal, mikor a PCIe szabvány sávszélességet dupláz, duplázódna vele a SATA is.

[ Szerkesztve ]

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#40) P.H. válasza G.A. (#38) üzenetére


P.H.
senior tag

Hozzátéve, hogy a PCI-Express ugyanazt a 8b/10b kódolást használja fizikai szinten a soros átvitelhez, mint a SATA és az USB3 is.

daa-raa: kompatibilitáshoz elégséges, nem?

[ Szerkesztve ]

Arguing on the Internet is like running in the Special Olympics. Even if you win, you are still ... ˙˙˙ Real Eyes Realize Real Lies ˙˙˙

(#41) #65675776 válasza P.H. (#40) üzenetére


#65675776
törölt tag

Amit PCI-E 3.x-ben már csak opcionálisan kell használni.

(#42) SirRasor válasza #65675776 (#37) üzenetére


SirRasor
őstag

Van? Hol? Ha bemegyek 10 számtech boltba, hogy adjanak FC-s HDD-t, akkor csak bámulnak rám, és őszintén szólva én se hallottam róla. Szóval lehet, hogy létezik, de hogy nincs elterjedve, az hót' zicher!

Make Love not war!

(#43) LGLuke válasza SirRasor (#42) üzenetére


LGLuke
őstag

Frászt nincs elterjedve. NAS-okban használják őket leginkább, daa-raa jól mondja van belőlük szép számmal.

FC HDD argep.hu-n

Nyilván nem a sarki boltban kell keresni, főleg, hogy ma már szinte nincs is igazi raktárkészletük a boltoknak, akkor miért tartanának több 100 ezres diszkeket.
Rendelésre viszont biztosan sok helyen tudnak hozni.

(#44) SirRasor válasza LGLuke (#43) üzenetére


SirRasor
őstag

De ****** te tényleg ennyire hülye vagy, vagy csak trollkodsz? 100k-ért hol éri meg 300 GB-os vinyót venni? Ja, és ez a legolcsóbb :)) 600 GB már normális méret, de félmillió forintba kerül. Szerinted ez normális egy otthoni felhasználó számára? Az, hogy NAS-ba lehet kapni csillagászati áron, az hogyan fog elterjedni a szimpla felhasználók között? Áhh..

EDIT: Nah, de hogy segítsek is: Olvasd el megint az első hsz-emet. Ezt úgy értettem, hogy nincs IDE meg SATA1-2-3, hanem kapásból spec. optikai, és akkor már jópár éve és jópár évig nem lenne gond az adatátviteli korláttal.Szóval ha bemész egy boltba, hogy adjanak vinyót, akkor csak ilyen optikai csatolós lenne és kész. Remélem így már világos.

[ Szerkesztve ]

Make Love not war!

(#45) TESCO-Zsömle válasza SirRasor (#44) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Ki mondta, hogy a FC otthoni felhasználók számára van?

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#46) LGLuke válasza SirRasor (#44) üzenetére


LGLuke
őstag

Az egy dolog, hogy nem értesz hozzá, de még te nézel hülyének. :))
Az optikának lehet, hogy nagy a sávszélessége, de az FC is csak 4Gbps.
Tudod, kell optika/elektronikai átalakító, ami különböző frekvenciákon, különböző késleltetést produkál. Az a probléma, hogy a feszültség és frekvencia időbeni változását már nem könnyű pontosan, hiba nélkül felhasználni az adatok továbbítására egy bizonyos sebesség felett.
Szóval hiába tud az optikai kábel TB/s-ot, ha az elektronikai átalakító nem tudja.

Ezért terjedt el ez a csatoló felület szervereknél.
Főleg, ha hosszú kábelt kell használni, mert esetleg a HDD-ket a szervertől nagyobb távolságra helyezik el, akkor ugye az optikai kábel esetébe a környezeti hatások miatti jelváltozás nem játszik.

Egyébként a legtöbb esetben SAS HDD-ket használnak, és a NAS-t kötik össze a szerverekkel core switcheken keresztül optikán.

(#47) Rebourne válasza LGLuke (#46) üzenetére


Rebourne
aktív tag

Teljesen fölösleges volt felhozni az FC-t ebben a topicban. Még az sem állja meg a helyét, hogy húsz éve változatlan, pl. a 4.25 GBaudos standard csak 2005 óta él.

Ez így tényleg csak trollkodás.

@(#45) TESCO-Zsömle:
De itt nem is az ipari gépekről beszélgetünk.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.