Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Márton


Márton
nagyúr

Az indexképen mit akar szimbolizálni a kép síkjából kijövő 3D autó?
Már reménykedtem, hogy újra itt a térhatás, de így csak clickbait számomra :DDD
Pedig a 165Hz fele már nem is hangzik rosszul..
ja de! nem egész szám :B

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#2) Synthwave válasza Márton (#1) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Meg kevés is. :))

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#3) Márton válasza Synthwave (#2) üzenetére


Márton
nagyúr

Mármint mire, a 3D-re?
Eddig is elvoltunk a 120-szal (határeset), ill. a 144 triple flash-sel (nem vibrál).
Ennél több miért kevés? :U

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#4) Synthwave válasza Márton (#3) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Wat? 165 fele az 82,5...

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#5) Márton válasza Synthwave (#4) üzenetére


Márton
nagyúr

Igen. Azt írtam is, hogy nem egész szám.
De a 120 fele meg 60.. Mégis használtuk 3D-re.
Wat? :))

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#6) Synthwave válasza Márton (#5) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Arra írtam, hogy kevés (kerekítve is).

"De a 120 fele meg 60.. Mégis használtuk 3D-re."

Én biztos nem. Egyszer láttam 3D-t, nem is volt nagy szám, meg a fejem is hamar megfájdult tőle. :DDD

[ Szerkesztve ]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#7) Márton válasza Synthwave (#6) üzenetére


Márton
nagyúr

Jó, akkor aki szerette/akarta használta. Így már jobb?
Még mindig nem értem miért kevés a 165, mikor már a 144 sem vibrált egyáltalán. :U

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#8) Synthwave válasza Márton (#7) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Szerintem nagyon elbeszélünk egymás mellett.

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#9) Márton válasza Synthwave (#8) üzenetére


Márton
nagyúr

akkor fejtsd ki most már szájbarágósan, mert kiváncsi vagyok miért kevés
szerintem én érthetően fogalmazok :))

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#10) nexplo válasza Márton (#1) üzenetére


nexplo
őstag

Én is szerettem a térhatást. Nekem passzív szemüveges verzió volt. Az aktív baromira zavart, az nem jött be valamiért. Nem hiszem hogy dobná az árat ha maradt volna a technológia. Sajnos már a múlté. Egy két filmet imádtam vele megnézni pedig.

Zavard össze a világot: mosolyogj hétfőn! :)

(#11) Exakta888


Exakta888
csendes újonc

Már vannak róla tesztek. Egy korai teszt alapján, a mért response time 6.1ms. A magas frekvenciájú ips paneles gamer monitorok response time-ja átlagosan 8ms. A mért kontraszt arány 5150:1-hez a legmagasabb fényerő beállításokon. A legalacsonyabb mért kontraszt arány 4950:1-hez volt. Az már 0 fényerőn volt mérve. A ghosting kifejezetten ügyesen lett finomhangolva. Az ufotest-es ghosting tesztek után tátva maradt a szám. Hihetetlenül közel áll az odyssey g7 teljesítményéhez. Az egyetlen probléma vele hogy mindenképp el kell vinni bekalibrálni a színeket valahova, ha te nem tudod megcsinálni otthon egyedül. Ezen kívül, le a kalappal LG. Volt szerencsém kipróbálni egy bekalibráltat ismerősömnél. Azonnal rendeltem egyet. Az emag on 65k. Amúgy 103 és 105 körül lesz. Egyből akciózva dobta ki az LG. Most a 24 colosrol beszélek. A 27es 85k. De az alacsony PPI miatt engem inkább a 24 colos érdekel. Brutálisan jó monitor és a 65öt nagyon nagyon megéri. De a 105öt is. Nincs ghosting és Dark smearing sem. Ha nem szereted az 1000r-es ívet és nincs szükséged 1440p-re, illetve elég neked a 165hz a 240hz helyett (odyssey g7), akkor ez a monitor egy nagyon nagyon jó választás a jövőre nézve.

Ákos

(#12) zipetya


zipetya
csendes tag

Azért hogy valaki nehogy nagyon félrevezetődjön és túllelkesedjen az előbbi hurráoptimista komment láttán, és elnézést a necro-ért, de... Nem, nem olyan jó. :D
Én egy 8 éves Samsung, 27 colos, szintén VA paneles (CF398) "72 Hz-et már valamiért elviszi FHD-ban (pedig elméletileg 60-as... xD) de a Freesync az atombasic (58-72 Hz) és flicker-el eléggé 58-61 illetve 72 Hz-en..." monitort akartam cserélni erre... és a 8 éves, széthasznált panel agyonverte ennek a vadiúj, másfél éve piacra dobott paneljét.

Persze nem teljesen almát almával összehasonlítás, mert ugye ez megy 144/165 Hz-ig, de annyira ghost-ol minden frekin, hogy a Samsung szétalázza 50, 60, és 72 Hz-en is (ahol egy az egyben összehasonlítható), és majdnem ugyanannyira csúnya a helyzet a magasabb frekvenciák esetén is. 'Normal/Fast/Faster' Response Time szinte semmit nem segít itten...
Meg tudtam nézni összehasonlításnak az IPS-es nagytesóját (LG 27GN60R, már 2023-ból), azon szinte zéró ghosting, meg taaalán érezhetően szebb színek (előre kalibrált gyárilag, elméletileg, 8bit+FRC 10bit); ja és a 27" LG VA-n hiányzik a Red legvége (igen, a 2016-os Samsung több színt bírt ránézésre); nem tudom hogy akármit segítene a műszeres kalibrálás itt amúgy), viszont azon (IPS) meg zéró tükröződésvédelem, iszonyat kontraszt ha VA-hoz vagy szokva (mint pl. én) -sőtét szobában, sötét jelenetek/részek IDEGESÍTŐEN inkább túlvilágos sötétszürkék; nem tudom hogy megszokható-e-, és totál de TOTÁL fölösleges és használhatatlan "butácska" HDR...

Szóval nem olyan egyszerű ez.
Szerintem valami más monitort néztek azok a tesztek, mert bizonyosan nincs finomhangolva a ghosting, és az a 5000:1-hez is teljesen hihetetlennek hangzik nekem amúgy...
Persze YMMV, lehet hogy valami nagyon rossz egyedet fogtam ki, de nem hiszem (láttam komoly tesztet a 24 colosról, pont ugyanezt hozták ki).

Jelenleg egyébként, ha ügyes az ember és jókor jó helyen keres, olyan 55-60e-ért megszerezhető a VA (27 colos), és olyan 75-80e-ért az IPS (27 colos) újonnan. Most 3 év gari.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.