Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) bollokcs80


bollokcs80
Korrektor

Én speciel a 60 és 90 Hz közötti különbséget se érzem, de biztos jó dolog. :)

B.Cs.

(#2) AliceWake válasza bollokcs80 (#1) üzenetére


AliceWake
HÁZIGAZDA

De a 60 és a 120 között már éreznéd :K

Non omnis moriar.

(#3) allergia válasza bollokcs80 (#1) üzenetére


allergia
csendes tag

a 60 és 90 hz között szerintem lehet látni a különbséget, de felette emberi szem már semmit sem vesz észre.
amúgy a ROG3-mal kapcsolatban: tényleg minden szuperhardware-t beleraktak, kivéve a jack dugót. Egy gamer telefonba. Ennyi. Maradok gaming-elni a ROG2-ön.

(#4) Plazmacucci válasza allergia (#3) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Persze hogy lehet. Használod 90Hz-en a telefont, majd visszaállítod 60-ra. Egyből megüti a szemed, hogy akad.
Gondolom az írja, hogy nem látja, akinek nincs is olyan készüléke.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#5) #95462144


#95462144
törölt tag

Mintha nem lenne elég a 144hz... :DDD

(#6) Ixion77


Ixion77
őstag

Valószínűleg az akkuidőre kifejtett hatása miatt nem aktiválták.

Akkor lesz majd a 60Hz feletti frissítés valóban életképes, ha sikerül megoldani a VRR-t, azaz mindig akkora frekvenciával frissít a kijelző, amennyivel érdemes. Mozdulatlan weboldal olvasásakor 30Hz, scrollozáskor 120Hz, játékok alatt akkor amikor a játék kész van a következő képkockával (~FreeSync)

"Seems like humanity needs war and famine to correct itself."

(#7) bollokcs80 válasza AliceWake (#2) üzenetére


bollokcs80
Korrektor

Lehet, de a OnePlus 7T ennyit tud. :))

Érdekes, hogy anno CRT monitoroknál nagyon zavart az 50 Hz-es vibrálás. Lapostévéim már 100 Hz-esek, ott jót tesz a képminőségnek.

B.Cs.

(#8) Fecogame válasza bollokcs80 (#1) üzenetére


Fecogame
veterán

60 és 75 között is van, legalábbis monitornál biztosan :)

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#10) eclipse19


eclipse19
senior tag

"De valószínűleg az egyetlen, ami nemzetközi forgalomba is elérhető."

Vagy "... nemzetközi forgalomBAN is elérhető"
vagy "...nemzetközi forgalomBA is kerül".

"Hol (érhető el)?" kérdésre -ban/-ben-t,
"Hova (kerül)?" kérdésre -ba/-be-t használunk.
Mármint a magyar nyelvben.
Nem mindegy, hogy vagyok valahol vagy megyek valahova.

Tisztelettel.

Hogy a telefonom működése attól függjön, hogy valaki más fizeti-e a számláját??? Viccnek is rossz....

(#11) bollokcs80 válasza Fecogame (#8) üzenetére


bollokcs80
Korrektor

Ott jobban kiszúrtam, főleg a régieknél.

B.Cs.

(#12) _flamer


_flamer
aktív tag

Nem rossz de van még észrevehető különbség a 144Hz és a 160Hz között?

“Innovation distinguishes between a leader and a follower”

(#13) AliceWake válasza eclipse19 (#10) üzenetére


AliceWake
HÁZIGAZDA

Ha most ezt nem vezeted le ilyen szépen, bizonyára sosem tudom meg :U
Vagy lehet, esetleg, ne adj isten, horribile dictu csak máshogy akartam eredetileg befejezni a mondatot vagy csak simán túl gyorsan gépeltem :F

(#12) _flamer 144 és 160 között igazából már tényleg nem nagyon.

[ Szerkesztve ]

Non omnis moriar.

(#14) johnny500 válasza eclipse19 (#10) üzenetére


johnny500
tag

Érdekes figura lehetsz a bulikon ;]

(#15) joey04 válasza _flamer (#12) üzenetére


joey04
titán

nincs

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#16) mbotnd


mbotnd
tag

Ugyanígy a 4k. Évekig 1080 p-n játszottam, aztán 4kra váltottam ( ha már opció volt), és azóta bántóan rossz a 1080 p játékhoz.

(#17) allergia válasza Plazmacucci (#4) üzenetére


allergia
csendes tag

nem teljesen értem, amit írtál.
Írtam már korábban is, a normál Pixel 3XL mellé tavaly vettem egy ROG2-t, játékra. Nagyon egyszerű volt az ok, a hardcore játékok totál kicsinálják a "normál" telók akksiját, pár hónap alatt jelentősen leromlott a 3XL kapacitása (váltottam is idén 4XL-re, világ legjobb telefonja, btw. Nem az akksi miatt váltottam, hanem a radar alapú arcazonosítás miatt, azt hiszem egy darabig androidos vonalon jobbat nem fognak tudni gyártani. Gondolom majd ebbe is belekötnek páran....).
A ROG2-t meg csak játékra használom. Arra tökéletes, és egy darabig még az is lesz. Ez a ROG3 szép, jó, de szerintem a 120 és 144 hz között már nincs szemmel látható különbség. Ahogy normál szem a 90 és 120 hz közöttit se nagyon veszi észre. A 60 és 90 hz között viszont óriási különbség van.
Ennyi.

(#18) Cattle_Decap válasza mbotnd (#16) üzenetére


Cattle_Decap
tag

De messze vagyunk meg a 144 FPS+nal abban a felbontasban. Nekem azert a laptopom elegge bivaly de 1080pben is orulok a 120-150 FPS-nek Doom Eternalban. :DD

(#19) BusinessGuy


BusinessGuy
senior tag

Tök szuper! Minek??
Az egész mobilos 90hz és fölötte egy totálfelesleges parasztvakítás amire mégcsak megfelelő tartalom sincs, de legalább jól megdrágíthatja a készüléket....
Egy monitornál még csakcsak jól jön ha megfelelő hw van rákötve bár 120hz fölött ott is felesleges hacsak nem esportról vagy komolyan vett kompetitív játékról van szó...De egy szaros telefonnál....
És most ez a trend, mert már nem tudják hogy eladni az évről évre újra kihányt ráncfelvarrott szarjaikat a szintén évről évre újrakiokádott felesleges android főverziókkal....

(#20) aprokaroka87 válasza BusinessGuy (#19) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Esetleg probáltál már 120hz-es telefont?

(#21) allergia válasza aprokaroka87 (#20) üzenetére


allergia
csendes tag

Nem csak próbáltam, van (ROG2). Ezért írtam azt, amit, olvasd vissza.
Még egyszer: 60-ról 90 hz-re tényleg nagy és látványos a váltás. Afölött - ahogy itt valaki meg is jegyezte - parasztvakítás.
Kb. olyan ez mint 16GB RAM-ot tenni egy mobilba. Ha nem is tökéletesen, de jól van optimalizálva a rendszer, akkor nincs rá szükség. Ha azért rakják bele a 16 gigát, mert amúgy szar a szoftveroptimalizáció, akkor egyszerűen nem szabad megvenni azt a telefont megvenni.
Persze marketinges szempontból nagyon jól hangzik, kb. ugyanúgy mint a 108 mp-es kamera. Csak ha a brutál MP mögött nincs szoftver - márpedig nincs.... - akkor kenhetik a hajukra.

(#22) BusinessGuy válasza aprokaroka87 (#20) üzenetére


BusinessGuy
senior tag

Próbáltam. Telefon esetében totális gimmick, amire a tartalom aminek értelme lenne is kevés. A hűdegamereknek akik mobilon akarnak fornite-ozni biztos recskaalap. Másra viszont teljesen felesleges és csak drágít.
A tv-met is használhatnám 120hz-n, de tök felesleges, az egyetlen aminél belövöm neki az az ha COD vagy egyéb játék fut rajta. És akkor itt legalább van is tartalom ami miatt érdemes, nem úgy mint mobilon ahol a rá való tartalom zöme - a játékok - még a 60fps-el is nyögvenyelősen vergődik nemhogy magasabb framerate-el menjenek ami értelmet adna a magas képfrissítésnek....
Azért hogy hú de szmúúútabb legyen a böngészési élmény meg a menüben matatás,totális felesleges gimmick feature 60hz-ről felfelé váltani....De biztos van akinek baromira számít mikor pörgeti havonta 1-szer lefelé mondjuk a képgyűjteményét ezerrel akkor finomabb legyen a látvány.... :)

Majd ha lesz telefonra komoly tartalom, értsd komoly optimalizációval ellátott komoly játék,nem ezek a freeetoplay/pay2win meg egyéb szarok amik még a 60 fps-t sem nagyon akarják elérni full csúcs hardvereken és nem 1-1 fosnájt meg cod van behúzva a húdegamereknek akkor talán lesz értelme az ilyen kijelzőknek a mobilba. Addig csak egy újabb totál felesleges fejlesztés amivel eladhatják az újabb android főverziót és az újabb évente kifosott szarjaikat... Nagyon elkurvult a mobilos világ....

[ Szerkesztve ]

(#23) mg1992mg válasza BusinessGuy (#22) üzenetére


mg1992mg
senior tag

ok boomer ;]

(#24) aprokaroka87 válasza BusinessGuy (#22) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Tudomásom szerint az egész rendszert 120hz-en rendereli ki.

Tehát pl a beállítások menűt is.

Persze nyilván valamilyen szintű placebo hatás fel lép.

(#25) Viper26 válasza BusinessGuy (#22) üzenetére


Viper26
nagyúr

Azért remélem depressziós nem lettél tőle. :U

Pixel 7 | FR955

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.