Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Akula


Akula
őstag

Már 15 éves!!! :Y
Like! :R

"Akula Sub, ready for the deep!"

(#2) 1tom


1tom
tag

Hogy repül az idő :)

Bunkók kiméljenek! Amiga rulez always!

(#3) parkr


parkr
őstag

az jó, nekem meg vagy 4 éve lehet otthon wlan :D

(#4) kirukris


kirukris
tag

Az, hogy 2012-ben csak a háztartások 25%-ában volt wi-fi, meglepett. nálunk már 2008-9 óta van router, pedig nincs is informatikus a családban, egyedül engem érdekel mélyebbem a dolog :DDD

[ Szerkesztve ]

(#5) SirRasor


SirRasor
őstag

És 15 éve nincs olyan tanulmány, hogy vajon mennyire káros hosszú távon az emberi szervezetre :((
Majd 20 év múlva kiderülnek a dolgok..vagy akkor sem ;]

Make Love not war!

(#6) TeeJay válasza SirRasor (#5) üzenetére


TeeJay
félisten

10perc mobiltelefon károsabb mint 1év wifi mellett... Vagy valami hasonló arányban van, tehát wifitől félni az gyerekes dolog!

[ Szerkesztve ]

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#7) SirRasor válasza TeeJay (#6) üzenetére


SirRasor
őstag

Régen egy kevésbé okos ember csak annyit mondott, hogy mikrohullámú sütőtől félni gyerekes dolog..

Make Love not war!

(#8) Menslee


Menslee
tag

WiFi-s laptop, telefon, TV, óra, szemüveg...
WiFi-t a népeknek! :D
Egyébként részemről az egyik leghasznosabb találmány/szabadalom. Boldog születésnapot neki! :)

Minimalism is a scam invented by big small to sell more less.

(#9) pdev1811


pdev1811
tag

Én mindig megörülök, ha a Wi-Fi feliratot látom. :D Pláne ha egy olyan helyen vagyok, ahol semmi kedvem lenni.

(#10) maross válasza pdev1811 (#9) üzenetére


maross
veterán

akkor a 15. szulinapodra kerhetsz egy Wi-Fi tetkot :)

[ Szerkesztve ]

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#11) kali


kali
legenda

isten éltesse! :C
hasznos dolog, nálunk már elég régóta "csak" wifi útján kapcsolódik minden eszköz, nem kábelezgetek - bár fix munkaállomás nincs, notikkal dolgozunk - és szórakozunk -, a mobiltelefonok esetén meg egyértelmű a dolog...

(#12) pdev1811 válasza maross (#10) üzenetére


pdev1811
tag

Sajnos már a duplájához közeledem... :( :D

(#13) ollie válasza kirukris (#4) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Gondolom globális szinten értik a 25%-ot. A világ nagy részén internet sincs, nem hogy wifi.

***

(#14) dabadab válasza SirRasor (#5) üzenetére


dabadab
titán

"És 15 éve nincs olyan tanulmány, hogy vajon mennyire káros hosszú távon az emberi szervezetre"

Forrás: hasraütés.
Ha utánanéztél volna, elég sok kutatás foglalkozik a nem-ionizáló elektromágneses sugárzás élettani hatásaival és nem nagyon sikerült semmi olyasmit kiszúrni, ami alátámasztaná azt a konstans rettegést, ami az internetes fórumokon oly' gyakori.

Egyébként most néztem utána, 2004 tavasza óta van a lakásban Wi-Fi (és még élek).

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#15) And válasza SirRasor (#5) üzenetére


And
veterán

(Minden a nagyságrendektől függ, a wifi 'veszélyessége' sem kivétel ez alól.
- Két liter víz: naponta megiszod, egy medencényi: bele is fulladhatsz.
- Egy lépcsőfok: naponta sok százszor is akár, pár emelet: halálos lehet.
- USB-s pohármelegítő: kicsit melegít (1-2 W), grillsütő (1-2 kW): éget, megsüt.
- Otthoni wifi: valószínűtlenül gyenge (20..100mW), mikrosütő: megsüt.
Független tanulmányt meg ugyan lehet várni ebben a témában, de mégis valószínűbb, hogy a megrendelő - legyen akármelyik fél - álláspontját fogja erősíteni, véletlenül sem lesz azzal ellentétes. Ahogy írták, egy mobiltelefon sokkal több 'káros', vagy legalábbis potenciálisan ártalmas energiát képes a testeddel közölni, mivel a fejedhez tartod (itt a távolság négyzete számít), mégis sokkal kevesebben tartanak attól, mint a wifi-től. Meg azt sem árt elfelejteni, hogy a rádióhullámokat nem a wifi és még csak nem is a mobiltelefonok hozták emberközelbe, már egy évszázada velünk vannak.)

(#16) oraihunter válasza SirRasor (#5) üzenetére


oraihunter
aktív tag

Ne légy gonosz. No meg ünneprontó.

oraihunter felhasználónak 381 pozitív és 0 negatív értékelése van a fórumon! Ha sürgős, akkor az adatlapon a telószám (06-30-293-42-53), de számkijelzés nélküli hívást már 21-éve nem fogadunk!

(#17) PistiSan


PistiSan
addikt

Boldog születésnapot, ajándékul a másik antennát is fel csavarom a router hátuljára.

(#18) Silentfrog válasza SirRasor (#5) üzenetére


Silentfrog
veterán

Nemrég néztem egy videot amiben a coca cola-t használták vízkőoldásra. Érdekes, hogy több mint 100 éve van és még egy tanulmányt sem láttam miszerint káros lenne a fogyasztása. A Wi-fi ről se lesz sosem! :)

(#19) ollie válasza Silentfrog (#18) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

A sósav, ami a gyomrunkban van, jóval savasabb kémhatású, mint a coca-cola, arról nem is beszélve, hogy a narancslé is ugyanannyira savas, mint a cola, mégsem sír senki sem, hogy derossz a narancslé. Igen, a narancslé is oldja a vízkövet.

***

(#20) Silentfrog válasza ollie (#19) üzenetére


Silentfrog
veterán

Én ezért iszok sört,az tele van vitaminnal és hasznos anyagokkal! A sört 9000 éve isszák a colát 130 éve.
Az idő mindent igazol! :DDD

(#21) torreadorz válasza Silentfrog (#20) üzenetére


torreadorz
csendes tag

Na de hány 9 ezer éves embert ismersz? :DDD

(#22) Silentfrog válasza torreadorz (#21) üzenetére


Silentfrog
veterán

Pont annyit mint 130 éveset! :)

(#23) kali válasza Silentfrog (#22) üzenetére


kali
legenda

csak óvatosan, 130 évig már élt ember, nem is egy, de 9000 évig biztos nem...
nem néztem utána, hogy éltek olyan sokáig, de esetlegesen lehet köztük olyan, aki akár wifi közelében élhette le élete utolsó éveit. :)

(#24) Ga válasza kali (#23) üzenetére


Ga
tag

De, csak elmentek a csillagkapun keresztül. :)

(#25) Watchdog válasza kali (#23) üzenetére


Watchdog
aktív tag

Állítólag a valaha megszületett embereknek több, mint a fele életben van...

(#26) Silentfrog válasza kali (#23) üzenetére


Silentfrog
veterán

Félreértettél. Írtam, hogy narancslé helyett inkább sört iszom, mert a sört már 9000 éve készítik a colát meg még csak 130. 130 év is sok,de mégsem 9000. /bár nem ezért iszom a sört... / Tudjuk, hogy a sörnek mi a káros és a hasznos tulajdonsága,de még a 130 évvel ezelőtt készített colának sincs még olyan kimutatható káros hatása ami miatt betiltanák. Pedig hasznos anyag nem sok van benne. Így kerül képbe a wi-fi ami ezekhez a löttyökhöz képest csak elenyésző ideig van körülöttünk. Ki tudja, hogy van e káros hatása? Ez meg a (#5) SirRasor hozzászólásához kapcsolódik, hogy mennyire káros vagy nem.

[ Szerkesztve ]

(#27) Szatyor95


Szatyor95
aktív tag

Valahogy nem gondoltam volna, hogy már 15 éve létezik. Úgy 2006-ra tippeltem volna a dolgot. Mondjuk 4 éve még a netet is tésztaszűrővel kölcsönöztem a szomszédból, szóval lehet le vagyok maradva. :D

Nyugodj békében Integra!

(#28) kali válasza Silentfrog (#26) üzenetére


kali
legenda

nem értettelek félre, részint poénból írtam, bár a 130 éves emberek valósak. :)
arról nem is beszélve, hogy nem igazán szeretem a sört, a wifi meg már vagy 10 éve nyomja az agyamat... :DDD

Ga és Watchdog; na jó, hogy az a... :))

(#29) kpal


kpal
veterán

annyira terjed a lakótelepeken hogy albérletbe mindig van ingyen :DDD ;]

(#30) SirRasor válasza And (#15) üzenetére


SirRasor
őstag

Végül is ha így vesszük, akkor a mennyiség alapján nem lehet káros. DE Silentfrog is mond azért valamit. Ezek a Hertz-féle hullámok nem olyan sok ideje vannak velünk ahhoz, hogy rendesen lehetssen következtetni bármire is. Másfelől megközelítve meg amióta van pl: mikrohullámű sütő, a rákos elváltozások száma exponenciálisan megnőtt. Persze mástól is lehet és véletlen egybeesés.

Na de soká' éljen a WIFI :D Csak ne merítené annyira a telefonomat :P

9.000 éves emberről jut eszembe a 14.000 éves ember - The Man from Earth :) Egyik legjobb film, amit valaha láttam!

[ Szerkesztve ]

Make Love not war!

(#31) Silentfrog válasza kali (#28) üzenetére


Silentfrog
veterán

Van 200 éves ember is! Én neki nincs is wi-fije pedig neki igazán lehetne! :DDD [link]

(#32) XharX válasza kirukris (#4) üzenetére


XharX
aktív tag

Nálunk még most sincs. A net elérés ahhoz képest(vidéki "sebesség") jó, a modem ára se vágna földhöz, de egyszerűen felesleges. A gépeken kábeles a kapcsolat, telón mobilnet, tabletet meg jó ha havi 1x előveszem, hát még netezzek is rajta :D

(#33) kpal válasza Silentfrog (#31) üzenetére


kpal
veterán

8éve már nem fizetek netet :D

(#34) Hgovi


Hgovi
aktív tag

Már ennyi idő eltelt?

Üdv Hgovi

(#35) arnyekxxx


arnyekxxx
veterán

Most, hogy a nagy wifiösszeesküvésen túl vagyunk, jöhet a Chemtrail...

(#36) oraihunter válasza Silentfrog (#20) üzenetére


oraihunter
aktív tag

:C

oraihunter felhasználónak 381 pozitív és 0 negatív értékelése van a fórumon! Ha sürgős, akkor az adatlapon a telószám (06-30-293-42-53), de számkijelzés nélküli hívást már 21-éve nem fogadunk!

(#37) kromatika


kromatika
veterán

Hihetetlen hogy repül az idő. :W

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.