Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) satz18


satz18
őstag

:O

Asus G513QY, Samsung A52s 5G

(#2) <Lacy85>


<Lacy85>
addikt

iPhone-t továbbra is vegyen az, akinek jól esik, a Retina Air viszont kimondottan jó vétel volt. Mondjuk nem az ára miatt. :D

(#3) adamssss


adamssss
veterán

Az X szériával nagyon elszállt az Apple árazás terén. Az X még tényleg előremutató volt, de az Xs már csak egy ráncfelvárás és kb ugyanazon a szinten van mint a droidos riválisok.

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#4) LurkerSheik


LurkerSheik
senior tag

Az USA-Kina harc nyilvan oket is erinti, nem csak a Huaweit.
Masreszt a brutalis arazas, ami kompenzalja a darabszamot, szukiti a vasarloreteget, tobbek kozt. Majd kiderul mennyire jol szamoltak almaeknal.

Jelentősen csökkent viszont az iPhone vásárlási kedv: hiába a döbbenetesen magas árazás, az ünnepi időszakban 15%-kal kevesebb pénz csorgott a kasszába, mint 2017 végén.
Kisse ertelmetlennek erzem ezt a szekciót nyelvtanilag.

Új S23 / S24 / S24+ / S24 Ultra rendelhető! /// People with passion can change the world for the better |||

(#5) joey04


joey04
titán

Mielőtt sokan bedőlést emlegetnének, vagy kárörvendeni kezdenének (bár látom már most is késő, mire összeszedtem a számokat :DDD ) :

Ez az Apple második legjobb negyedéves eredménye, ever. A nyereségük gyakorlatilag stagnál az előző évihez képest, 20.1-ről 20.0 milliárd dollárra "csökkent".

Az ünnepi szezonban megint tarolt az iPhone:

Ezzel átmenetileg megint második helyre jött fel ráadásul:

Látható, hogy a kínaikon kívül mindenki bunkóban van, az Apple bukója a legkisebb, 1.7%.
Kínában zuhant meg a cég az állam hatására, ott 27%-ot esett, máshol pozitív irányba változott vagy kis mértékben negatív irányban, illetve stagnált.

A 400 dollár feletti szegmensben (ahol jelen van) a mobiloknál 51% az Apple részesedése! Ha a valódi új modelleket vizsgáljuk csak 800 dollár környékén, akkor ennél is jóval magasabb. Az iPhone is kezd beállni arra a szintre mint a Mac, hogy a saját kategóriája szűk, de ott toronymagas piacvezető.

Ezeken felül egyre kevésbé áll a cég egy lábon, még most is az iPhone a húzóágazat, de kezdenek kilőni az egyéb, hordozható kategória, és szolgáltatások részlegek, vagyis egyre jobban fut a szekér az iCloud, Apple Music, és Apple Watch tekintetében. Ezen felül a Mac és iPad eladások sem lettek rosszak, sőt!

Még az árfolyam is felfelé indult meg a bejelentés után... (Ami persze sokat nem jelent)

[ Szerkesztve ]

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#6) #24536576 válasza joey04 (#5) üzenetére


#24536576
törölt tag

Durva, hogy úgy tudod erre verni a melled, mintha bármi közöld lenne hozzá. 😆

(#7) aprokaroka87 válasza joey04 (#5) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Én nem gondolnám hogy komoly gond van, de hoszabb távon lehet gond ebből.

(#8) Viktor0610 válasza #24536576 (#6) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Ilyen egy vérbeli Apple fan. :))
Ezért megy nekik annyira, mert az összes fan-társa IS így van vele.

Egyébként meg lehet, részvényes (a főnököm is az :DDD ), szóval akkor tényleg lehet hozzá köze! :D

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#9) SkyLine3000


SkyLine3000
addikt

Lehet, egy alapítványt nem ártana létrehozni, nehogy baj legyen...
;]

(#10) noro79 válasza adamssss (#3) üzenetére


noro79
tag

Majd nézd meg az idei mobilok árazását. Samsung S10, Note ...

(#11) kali válasza aprokaroka87 (#7) üzenetére


kali
legenda

Elég nagy gond az az Apple-nek, ha már az ünnepi időszakban is csökkentek a mobilos bevételek, mivel eddig ilyenre nem volt még példa, márpedig a 15% az ő szintjükön nem kevés...
Ráadásul ők csak ősszel adnak ki telefont, ellentétben sok más gyártóval, akik tavasszal is, ezt pedig lehet levezetni tovább...

noro79: Még mindig olcsóbbak lesznek, mint a "párjuk" iPhone fele tárral...stb.

[ Szerkesztve ]

(#12) bollokcs80


bollokcs80
Korrektor

Ahogy a régi nóta is mondja: "....jegenyefák, jegenyefák nem nőnek az égig." :DD

B.Cs.

(#13) #40359168 válasza #24536576 (#6) üzenetére


#40359168
törölt tag

Nem verte a mellét. Tényeket közölt.

(#14) jimbimx


jimbimx
csendes tag

Valóban, még nincs baj. Nem vagyok Apple fan, de jelenleg iphone SE-t, illetve hackelt OsX-t használok, egyébként teljes megelégedéssel. Az egyéb bevételek gyakorlatilag iPhone függőek (zene, iCloud etc). Személy szerint az SE helyett nem tudok életképes Apple cuccot (mondjuk Androidost sem túlzottan, méret és hardver szempontból), így ha nem lesz iphonom netán, az "egyéb" bevételekről, is lemondhat az Apple ezáltal. Tehát ha csökken a telefoneladás, az szépen csökentheti majd az egyéb bevételekt is. Ezért kell ténylegesen odafigyelniük, mit is csinálnak, így jogos az aggódás. ....... szerintem

(#15) Tschubi válasza #40359168 (#13) üzenetére


Tschubi
tag

+1

(#17) Jakesz válasza joey04 (#5) üzenetére


Jakesz
őstag

iSheepek mindig is voltak és lesznek is, szóval senki nem mondta, hogy bukni fog.

(#18) 485 válasza #24536576 (#6) üzenetére


485
aktív tag

Mert az Apple az új iszlám

(#19) Masooo


Masooo
aktív tag

Lassan megindult a mobilpiac szűkülése, és mivel messze az Apple hozza a szekcióban a legnagyobb bevételeket és nyereségeket, az ő kincstáruknak fájhat legjobban a negatív trend.

Nem tudom, biztosan ebben is van valami, de az jótékonyn kimaradt a megállaptás mellől, hogy részint az új modell épp semmit sem tud +ban adni a korábbi modellhez képest, vagy amit igen az kb jelentéktelen sokaknak. Valamint az is, hogy mivel látják ők is, hogy csökkennek az eladások, már már sarc szinten növelik az árakat a semmiért, hogy fenntartható legyen a jövedelmezés.

Ennek a második megállaptásnak pedig a mélyére nézve az jön le nekem ,hogy az apple azokra támaszkodik bevétel szinten, akik rajonganak a márkáért (ez általában normális) és vesznek bármit amit az apple összeszereltet. Ez pedig ugye azt is jelenti, hogy a rajongókat húzzák le ameddig azok engedik, így van aki kijózanodik (az okokat most ne vegyük sorra) és ez is negatívan hat az eladásokra. Viszont milyen cég az, ami a csökkenő eladásait és jövedelmezőségét úgy igyekszik fenntartani, hogy különösebb innováció nélkül hülyére veszi a saját rajongótáborát és ami pénzt lehet kihúz a zsebükből, cserébe viszont nem ad semmit? jah az apple. vajon mikor kezd el rohadni a megrágott alma széle arra leszek kiváncsi, bár számomra a cég semleges se rosszat se jót nem kívánok nekik, de érdekes látni ezeket a folymatokat és a hozzá szorosan kötődő emberi reakciókat.

Politikáról priviben sem vitáznék, mert hát ki a bolondabb? A bolond, vagy aki követi őt?

(#20) joey04 válasza Masooo (#19) üzenetére


joey04
titán

Ahogy látom, a többi csúcskészülék is 1000 dollár és fölötte van. Valamivel drágábbak az Apple készülékei, ez mindig is így volt, de most is kb. akkora felár van mint régen, csak eleve MINDEN csúcskészülék drágább lett. Ennek ellenére remélem, hogy lassan ennek vége lesz, minden márka esetében. :R

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#21) hombre[EU]


hombre[EU]
veterán

Hogy áll az Apple az AR és MR-el? Lassan jönnek a wearable devices és ha arról lemaradnak...

Life, Uh, Finds A Way

(#22) Masooo válasza joey04 (#20) üzenetére


Masooo
aktív tag

Nézd, igazán nem a vita kedvéért de:
s9+ 256gb most megnézve -- 222,900
mate20pro --257,900
alma xs max 387,890 (de a mm-ben 480.000 és az apple boltjában 499.000)

részint ez nem kicsit drágább, hanem sokkal drágább, és azért ha nem vagyok elvakult akkor fenntartom, hogy a semmiért.

-A kijelző, bár az alma szerint világrengető egyedi találmány és egyéb, szerintem nem különösebben korszakalkotó, a samsungnál azért figyeltek arra, hogy a saját vonaluk jobb legyen ennél, és az is.

-A kamera sem a legjobb más csúcskészülékekkel összevetve.

-A szappantartó forma legyen egyéni megítélés kérdése és a szenzorszigeté is mert izlésről nem illik vitázni, minden esetre a keret körben igen vastag, nekem nem szimpi, igaz nem tetszik a konkurencia also vastagabb kávás megoldása sem.

-az arc azonosítás nem egyedi és komoly technológiák vannak egyéb android alapú telókban is, lényegesen olcsóbban, mégis bőven csúcskészüléket véve....

Sorolhatnánk tovább a szerelhetőséget, az akku üzemeidejét, az apple fair hozzáállását a készülék manipulásával arra vonatkozóan, hogy vegyenek a saját rajongóik új telefont végre (kitárgyalt bortány volt, ne részletezzük megint)

Tehát eljutunk oda, hogy sem ár sem minőség sem egyediség tekintetében már nem nagy szám, sőt ez a telefon saját paródiája az első iphonehoz és utánna még jópárhoz képest főleg innováció téren.

Nem is hiszem, hogy lesz további innováció náluk, mert nincs hová nyúlni. A szenzirszigetet lekoppintották és tömegben kiadták (sokan oktondi módon apple találmánynak könyvelik el ezt is mint az oled panelt :) ) de a piac követő magatartása átfordult, és még az apple szenzorszigetes, a többiek már lyukas / full képernyős / cseppszenzoros kivitelekkel mennek amik kalsszisokkal emészthetőbben mint a nocccccssss volt bárki telójáról is beszélünk.
Arc azonosítás van mindenfelé lassan, újlenyomat a kijelzőben is pipa, szebb formák is pipa, hasonló tudású chip is pipa (jegyzem meg már ez az erő is fölös amit ezek a chipek tudnak), lehet hajtogatni a telókat is már, szóval az apple nem innovációs cég mostantól, hanem sima trendkövető lesz. Azt azért remélem hogy a mate20 hátsó kamerarendszerét nem fogják tényleg alkalmazni a köv almán mert az meg a ciki kategória lenne, higgyünk abban hogy az kacsa.

Tehát egy ilyen teló előnye az, hogy ha piciny világát vki apple termékekre építette fel, akkor jó a kompatibilitás és az ios sem rossz rendszer. Egyéb másban a teló nem listavezető és már nem is piacvezető, pláne nem sikk. Akinek csak ezért kell, a saját dolga, hisz mindenki azt vesz amit akar.

[ Szerkesztve ]

Politikáról priviben sem vitáznék, mert hát ki a bolondabb? A bolond, vagy aki követi őt?

(#23) pethYeti válasza Masooo (#22) üzenetére


pethYeti
addikt

Én is így gondolkoztam 8-9 évig amíg Android vonalon voltam és tavaly le nem cseréltem a Galaxy Note 8-at egy Iphone XR-ra. Az az igazság használat közben nem egy kategória az Android/iOS.

(#24) Syl válasza 485 (#18) üzenetére


Syl
nagyúr

Nem is olyan nagy hülyeség amit írsz: [link]

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#25) Masooo válasza pethYeti (#23) üzenetére


Masooo
aktív tag

A különbség annyi, hogy te az operációs rendszerről beszélsz (amit nem mellesleg jónak minősítettem én is) én pedig az iphoneről mint termékről az ár/minőség/egyediség tekintetében.

A megállapításainkat egyébként összefűzve azt mondhatjuk akkor, hogy értelmes usert az ios tartja a márkánál, a kevéssé értelmest pedig az életérzés, hogy a világ vezető marketingesei hülyére veszik (gonoszul sarkítottam, sorry, de az alap ez) :)

Politikáról priviben sem vitáznék, mert hát ki a bolondabb? A bolond, vagy aki követi őt?

(#26) Eugene Roe válasza joey04 (#20) üzenetére


Eugene Roe
őstag

S9+ most 220k rendes üzletben. Hol az 1000$? (+áfa?) Vagy mindig az apple-nek legjobb időszakot kell nézni? Mint a karácsonyt egy szeptemberben vs februárban megjelenő telefonnál?

It'll hurt... a lot, but you'll be better - you say?!

(#27) Braddock válasza #24536576 (#6) üzenetére


Braddock
őstag

Vallás...

(#28) 7Heads Drago válasza Eugene Roe (#26) üzenetére


7Heads Drago
veterán

Egy vér-fannak ezt hiába mondod.
Akkor is védekezik ha senki se támad...

Sztem marhára felesleges magyarázni. A részvény árfolyamok elég beszédesek.

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#29) Solten


Solten
addikt

A Kinaval valo izmozast megszivtak. Make America Hate Again.

Saor Alba

(#30) janeszgol válasza Masooo (#25) üzenetére


janeszgol
félisten

Hagyjuk ezt az értelmes és kevésbé értelmes dolgot. A buszon ha csak a fiatalokat nézem többségében iPhone telót birtokol. Ha beleveszem a középkorúakat is, akkor 10ből 5 iPhone kb. Szóval sokan veszik.
Nem leszel sem több, sem kevesebb, ha nem ezt veszed, de akkor sem, ha ezt. Ennyi.

(#31) judas13 válasza LurkerSheik (#4) üzenetére


judas13
addikt

Na igen. Ha a gazdasági háború folyományaként őrizetbe veszik a Huawei egyik csúcs vezetőjét az elcseszett frizurás valóságshow celeb kérésére Kanadában, az sok " hétköznapi" vásárlónál is kiverheti a biztositékot odahaza és elgondolkodik azon, hogy akkor most milyen telót is vegyen legközelebb, támogassa-e a hazai ipart vagy maradjon ismét az almánál?
És a számok egyértelműek, hogy sokan mit is választottak mostanság és miként is döntöttek - legalábbis szerintem - a fenti hatások emócionális hatása után ez így törvényszerű.

"Aki nem hoz döntést, az hatalmas döntést hoz."

(#32) enginev3.0 válasza joey04 (#5) üzenetére


enginev3.0
félisten

Nyugi, ez még csak a vég kezdete

Még csak most kezdődött el ;)

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#33) Solten válasza janeszgol (#30) üzenetére


Solten
addikt

Ja persze. Mert a buszon lattal par fiatalnal iphone-t attol maris qrva nepszeru lesz a fiatalok koreben. En meg fiataloknal meg mindenkinel tobbsegeben androidos telot lattam a buszon. Nah?

Saor Alba

(#34) Masooo válasza janeszgol (#30) üzenetére


Masooo
aktív tag

vitathatod, vagy utána nézegethetsz a nagyvilágban fórumokon, ki mit gondol az almáról és miért veszi, nomeg hogyan tartja telefonálás közben (tudod logo).
Azaz de, van egy hülye réteg. Főleg az iskolások (nem főiskola ect) akiknek lövése sincs arról, miért jó ez és mit is tud pontosan az ios mert egy 14-16 évestől ezt el sem várja senki, ő meg pont tesz arra mivel kompatibilis. Azt tudja, hogy nekem az van gazsinak nincs én király vagyok. (Közben anya vette hitelre sokesetben tcomban.)

A másik, hogy amit mondasz sem igaz még pesten sem, mert ha úgy lenne akkor a piaci részesedése hazánkban is 50%+ lenne. és hát.... frászt. (lehet persze merítés kérdése, amerre te mész, ott ezt látod, másfelé meg nem)
Ezen felül sokszor hallok csörögni telókat mikor erre arra vagyok mint ahogy gondolom mindenki, és általában a huawei alap szignálja amit a legtöbbet hallok. (nem értem miért nem állítják át de ez más téme) persze ki merre járkál és arra kik élnek, intézkednek...

Politikáról priviben sem vitáznék, mert hát ki a bolondabb? A bolond, vagy aki követi őt?

(#35) janeszgol válasza Solten (#33) üzenetére


janeszgol
félisten

Látom bekapcsoltad az ovi módot.

Masooo, ezeken én már végig mentem. Igen divatcucc, igen nagyzolnak vele stb. De a többség inkább használja. Tudod kik nagyzolnak vele? Akikről írtál (általános iskola), illetve testvéreink, akik kihozzák a zug GSMből. Meg még van néhány hülye, de ennyi elmondható a másik oldalon is. Ja és a kedvenc kategóriám, a céges iPhone, mint kötelező(!) kiegészítő. Amikor az S9et is megkaphatja egy belépő újonc, de iPhoneból csak a SE és a 6s van, mert felette már szinteznek pozíciók szerint.

[ Szerkesztve ]

(#36) Friczy válasza Masooo (#19) üzenetére


Friczy
senior tag

Úgy néz ki, az Apple is észrevette, hogy a végtelenségig nem emelheti az árakat:

[link]

Egyelőre részletes információ nincs, meglátjuk, mi lesz belőle.

Amúgy bevétel meg jó nyereség ide vagy oda, az, hogy az összbevétel csökkent a megemelt ár ellenére, mindenképpen jelzésértékű a cég számára, hogy valamit valahol elrontottak. Egy nagy hajó lassan fordul (és lassan is süllyed, ha léket kap :) ) és sokáig észre sem lehet venni, hogy baj van, pont az ilyen jelzésekre kell a cégnek nagyon figyelni, és lépni, amikor még el lehet fordulni a jéghegy mellett.

(#37) blagolf


blagolf
senior tag

Olyat nem fog bukni soha mint a Nokia, de én azért picit drukkolok. ;]

Üdv, Zoli

(#38) judas13 válasza Masooo (#22) üzenetére


judas13
addikt

+1

"Aki nem hoz döntést, az hatalmas döntést hoz."

(#39) Pirosász válasza joey04 (#5) üzenetére


Pirosász
aktív tag

Nagyon is egy lábon állnak. Apple Music előfizetők hány százaléka droidos/Win-es pl.? Ha a telefonok zuhannak a köré épülő szolgáltatások is.

(#40) janeszgol válasza blagolf (#37) üzenetére


janeszgol
félisten

Ha bukik az alma, akkor annak az évi 300 millió embernek androidos készülék kell. Ekkora mennyiség felveri ám az árakat. :)

(#41) Solten válasza janeszgol (#35) üzenetére


Solten
addikt

Bocsanat, le kellett mennem a szintedre hogy megerts.

[ Szerkesztve ]

Saor Alba

(#42) Masooo válasza janeszgol (#35) üzenetére


Masooo
aktív tag

egyetértünk!

Politikáról priviben sem vitáznék, mert hát ki a bolondabb? A bolond, vagy aki követi őt?

(#43) janeszgol válasza Masooo (#42) üzenetére


janeszgol
félisten

iPhoneból egy évben kb 300 millió megy el. Samsungból szintén. Ezért van az a benyomása az embernek, hogy mindenhol iPhone van, meg mindenhol Samsung. A Huawei is jön fel, ő is ebben a ligában van, látok is belőle, de még nem annyira. Persze ez a véletlen műve, hiszen én a fővárosról írok, lehet keleten már mások az ember benyomásai.
Nos ekkora eladott mennyiségben szinte mindenki előfordul. Még a tudatosan vásárlók is. :)

[ Szerkesztve ]

(#44) bali válasza pethYeti (#23) üzenetére


bali
tag

Mi volt a baj a Note 8-cal, mi nem jött be rajta?

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Watch Active 2

(#45) Masooo válasza janeszgol (#43) üzenetére


Masooo
aktív tag

nyugaton lakom, nem tudom mi a pontos helyzet pesten v akár keleten, következtetni lehet csak :)

Politikáról priviben sem vitáznék, mert hát ki a bolondabb? A bolond, vagy aki követi őt?

(#46) pethYeti válasza bali (#44) üzenetére


pethYeti
addikt

Első sorban az akksija... gyalázat és vállalhatatlan. 7.1-el használtam kb 1 hónapig úgy volt 4,5 óra SOT-om. Jött a 8.0. Átlag 2-2,5 óra lett. Egyébként vettem időközben egy iPad-et és utána döntöttem a iphone mellett. Ipad-en nagyon megtetszett az IOS.

(#47) Noukoum válasza pethYeti (#23) üzenetére


Noukoum
veterán

Ezt kifejtenéd bővebben? Mind2 rendszert használom, úgy kérdem:)

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#48) arn


arn
félisten

Szoval nem uberhyperszarra keresik magukat, hanem csak piszkosul magas hasznuk lesz.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#49) papi77 válasza pethYeti (#23) üzenetére


papi77
addikt

Tényleg nagyon jó az iOS,de én a zártsága miatt használom inkább a droidot!
Egyébként mióta a pite van az s9+ on azóta érzem,hogy közelít a droid nagyon... :))

Az első: NOKIA 1611

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.