Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Mister_X


Mister_X
nagyúr

Dícsé'tessék!

Azért egy rendes videót meg képeket a legjobb játékokból elbírt volna a hír.

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#2) oriic válasza Mister_X (#1) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Hogy megkapjam hogy szubjektív vagyok Halo miatt? ;] Neem köszi. Itt amúgy sem a játékokon van a lényeg, hanem magán a gépen.

__

Btw, nekem olyan egy évvel a premier után lett gépem, nyilván a legtöbbet a Halo 1-2 pörgött, meg a Project Gotham Racing, de akadtak azért még olyan játékok amikhez kedves emlékek fűztek. Érdekesség, hogy később már az új kontrollerrel jöttek a gépek, de nekem mindig is az eredeti kialakítás böhöm nagy állat és dög nehéz kontroller jött be. Meg talán jóval kényelmesebb is volt. A kábeles kialakítás ugyebár kezdetben nem volt kérdéses (később jöttek ki wireless megoldások is), de a szétcsatolható kábelt a mai napig az egyik legjobb megoldásnak tartom, így sikerült számos olyan esetet megelőznöm, amelyeknél nem rántottam le a gépet. :D

[ Szerkesztve ]

Live-Die-Respawn

(#3) Wesder


Wesder
félisten

Nekem volt 2004-2014-ig, istenem de sokat nyomtam :DD

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#4) oriic válasza Wesder (#3) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Én három gépet is elfogyasztottam. Volt a legelső fekete a fat kontrollerrel, utána már nem tudom milyen sorrendben de volt egy crystal és egy zöld limitált gépem is. A crystal haveroknak nagyon tetszett arra emlékszem. :D

[link]

[link]

Live-Die-Respawn

(#6) oriic válasza kriszpontaz (#5) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Ezt viszont beteszem a hírbe, köszi. :)

Live-Die-Respawn

(#7) kovsol válasza oriic (#4) üzenetére


kovsol
titán

Nekem még mai napig megvan az első szériás gépem a duci kontrollerrel. Lett rá forraszt USB csatlakozó is, és használható PC-vel is a gamepad. :D Sajnos a HDD megdöglött benne. Nem tudom hogy lehetne rávenni másik vinyóval a működésre, talán már csak softmod segítségével lehetne feléleszetni a vasat, de az meg itt nem téma. :D

[ Szerkesztve ]

May the Force be with you!

(#8) szupermacs


szupermacs
veterán

Turok 2 és Fable mindig érdekelt volna ezen a konzolon. Sose toltam, de szívesen kipróbáltam volna.

(#9) kovsol válasza szupermacs (#8) üzenetére


kovsol
titán

Fable első részét kiadták PC-re is nem?

May the Force be with you!

(#10) wolruf válasza kovsol (#7) üzenetére


wolruf
őstag

Nekem meg oly' sok év után lett 2 db is ebből :) Vettem egyet a gyűjteményembe, majd kaptam egyet ingyen egy ismerőstől :D Most már ketten gyarapítják a kollekciót :)

(nem kötelező megadni – minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#11) Stauffenberg


Stauffenberg
nagyúr

Nálam az első Xbox kimaradt, abból a generációból nálunk Playstation 2 volt otthon. Alig ismertem olyat, akinek lett volna otthon Xbox, így a játék csere-bere miatt kézenfekvőbb volt a Sony platformja. Aztán jött az Xbox 360 és haveri körben nagyon népszerű lett, így a PS2 után már az jött nálunk is.

A kontroller, Dashboard, a Live működése és stabilitása a PSN-hez képest, Achievementek, az egész rendszernek a működése mind-mind olyanok voltak, amik miatt az Xbox 360-at nagyon gyorsan megszerettem. Nem beszélve arról, hogy akkoriban jött be a Kinect, ami az egyik legjobb barátnővel közösen játszós, házibuliban részegen hadonászós kiegészítő volt és akkoriban még komolyan is vették.

Bár jött pár év konzolmentes időszak az Xbox 360 után, de most egy hófehér Xbox One S tulajaként megint visszatértem. Amik miatt anno megszerettem a zöld oldalt, most is megvannak, de azért örülnék neki, ha kicsit odalépnének az exkluzívok gyártásának, mert egyelőre nem tudom kijelenteni teljesen őszintén, hogy ez a generáció jobb, mint az X360 volt.

(#9) kovsol: Igen, a Fable első része megjelent PC-re is Lost Chapters alcímmel (később Xbox 360-ra is ez a verzió került át).

[ Szerkesztve ]

(#12) kormoskandur


kormoskandur
tag

jó a video

(#13) myckey


myckey
veterán

Még (asszem) 2006 -ban vettem a 360-at, jó kis Fifa+Halo kombóval, amihez jöttek még a Gears of Warok .Darksiders stb....a teljesség igénye nélkül. Fable! pfú de jó volt a Fable sorozatot végig tolni rajta :C

Azóta is üzemel a gép, igaz egyszer kicserélték mert volt az a vörös ledes villogás vagy mifene.

Mai napig nyúzza öcskös, jelenleg a legújabb játékokkal.

:R

[ Szerkesztve ]

"Biztos mint a halál! Sóhaj, Szobaasszony, Fárosz.. 2, 9, 11. " Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye "

(#14) Csapoati


Csapoati
nagyúr

Azért az első Xbox nem volt egy nagy sikertörténet, sőt... de végül is jól megágyazott a 360-nak (amiből meg a One is profitál még :D). Maga a doboz szerintem a legjobban kinéző Xbox, a kontroller viszont valami förtelem.

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#15) myckey válasza Csapoati (#14) üzenetére


myckey
veterán

Az tuti, hogy a design az nekem is nagyon tetszik!

"Biztos mint a halál! Sóhaj, Szobaasszony, Fárosz.. 2, 9, 11. " Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye "

(#16) .LnB válasza myckey (#13) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

De ez a hír nem az X360-ról szól. :U Hanem az első Xbox-ról.

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#17) myckey válasza .LnB (#16) üzenetére


myckey
veterán

Fasza! Köszönöm hogy szóltál! :C :U
Mással is közöld. Ha már ez a legnagyobb problémád. :))

[ Szerkesztve ]

"Biztos mint a halál! Sóhaj, Szobaasszony, Fárosz.. 2, 9, 11. " Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye "

(#18) energy4ever válasza oriic (#4) üzenetére


energy4ever
addikt

He, egy kicsit nagyon mellenyultal a keppel, az nem egy limitolat zold kep, hanem egy teszter gep, rais van irva az elejere, hogy "debug kit" :D .

2db kepet mutattnek amit en csinaltam:

Itt 3debug gep is van egy kepemen. 7db jart nalam osszesen debug-bol. :))

Ez meg egy ultraritka prototipus kontroller, ami ebay-en kerult vegul eladasra, 40.000Ft-ert. (a vamon megfoktak, a vevot pedig mar nem erdekellte valamiert, es nem fizette ki a plusz koltseget miatta, igy valoszinuleg megsemisitettek!) Olyan ritka, hogy meg kepet se hoz ki a google rola. Ez nem olyan zold mint a debug, vagy halo limited classic, hanem kekesebb, es sokkal rosszabb minosegu is.

(#19) oriic válasza energy4ever (#18) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Halo Limited zöldet akartam, de gondoltam ez is ugyanolyan színű. :D Utána meg már nem tudtam szerkeszteni. :DDD

[ Szerkesztve ]

Live-Die-Respawn

(#20) szupermacs válasza kovsol (#9) üzenetére


szupermacs
veterán

Igen, de mindig vonzottak a régi konzolok. És lehet csak az én hülyeségem, de mindig ott jobb játszani egy játékot, amilyen konzolra eredetileg kiadták.

(#21) Scholes9


Scholes9
nagyúr

Ejj, de régen volt. Imádtam is az első Xboxot :)

oriic: nekem meg pont a kisebb kontroller volt a kényelmesebb és ugye azt a vonalat is vitték tovább :)

[ Szerkesztve ]

PS5 + PS VR2 <-> XSX <-> 65” S90C

(#22) lacy86


lacy86
addikt

Apam olyan 2009-2010 kornyeken vettem meg az eslo Xbox-ot nekunk.
Emlekszem mekkora orom volt, de valahogy nem birtam megszokni a joy-t.
Most nyar ota van Xbox One es egyzseruen mintha joy-al szulettem volna meg 😂
Nagyon megtetszett ez a konzol es boldog tualj vagyok!

Eljen a Titanfall 2 😂😁😂😁

(#23) tailor74


tailor74
őstag

Nálam kimaradt az első box, Ps2-t az X360 követte.
Boldog szülinapot Xbox! :)

Aminek kerekei, vagy mellei vannak, azzal előbb-utóbb gond lesz.

(#24) wolruf válasza tailor74 (#23) üzenetére


wolruf
őstag

Alapból nálam is kimaradt, aztán nemrég bepótoltam :D
Most már ps2-t kell csak újra szereznem :D

(nem kötelező megadni – minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#25) Kisgépkezelő válasza kriszpontaz (#5) üzenetére


Kisgépkezelő
senior tag

Borzalmasan lélekölő munkahely lehet(ett), gondolom folyamatos 4 műszakos munkarendben. A mindet elnyomó gépjazból a videó vége felé ki is hallatszik egy őszinte "MENJÜNK HAZA!" felkiáltás.

(#26) tailor74 válasza wolruf (#24) üzenetére


tailor74
őstag

Na az megvan még a mai napig is, néhány játékkal, csak kellene egy új Euro-av vga kábelt szereznem, meg egy kontrollert, mert hibásak. Valahogy mindig elmarad..

Aminek kerekei, vagy mellei vannak, azzal előbb-utóbb gond lesz.

(#27) energy4ever válasza Kisgépkezelő (#25) üzenetére


energy4ever
addikt

Pont te irod ezt, ezzel a felhasznalonevvel? :DDD :C

(#28) kriszpontaz válasza Kisgépkezelő (#25) üzenetére


kriszpontaz
veterán

Ez a Flextronics. Ilyen a Jabil is (Tiszaújváros), meg általában a szalagmunka. Nem azért linkeltem mert olyan jó nézni, csak nemrég linkelték egy retro csoportban és pont ideillett. Sz@r meló, az tény, de ezeket még nem gépek pakolták össze.

(#29) Kisgépkezelő válasza energy4ever (#27) üzenetére


Kisgépkezelő
senior tag

Pedig szallagmunkát összesen egyszer végeztem még nagyon fiatalon, úgy 30-40 percen keresztül, mielőtt mondták, hogy nem kizárólag azért tartanak teljesen alkalmatlannak erre a munkára, mert egységnyi idő alatt 10 dologból csak hármat sikerült odaraknom, hanem azért is, mert még azokat is rossz helyre tettem. :D

(#30) Def26


Def26
félisten

Nekem ez még mindig meg van. :)

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#31) oriic válasza Def26 (#30) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Valahol nekem is. Első kiadás. :) (ugyanolyan egérpadunk van. :) )

Live-Die-Respawn

(#32) dabadab válasza kovsol (#7) üzenetére


dabadab
titán

Softmoddal biztosan nem fogod tudni feltámasztani, azt a HDD megdöglése előtt kellett volna megcsinálni és akkor meglenne az XBox saját kulcsa, amivel tudnál hozzá más HDD-t illeszteni.
Szerintem érdemes lenne beszerezni egy másikat, most még alacsonyan vannak az árak.

DRM is theft

(#33) dabadab válasza szupermacs (#20) üzenetére


dabadab
titán

A Fable rettenetesen sokat töltött XBoxon, még HDD-re másolva is, szerintem jobban jársz a PC-s változattal.

DRM is theft

(#34) okibots


okibots
aktív tag

Boldogat neki!

Nekem is kimaradt ez a masina, helyette PS1 mellette PS2 volt. Utána 360-ra lett váltva, manapság pedig már a One pörög :)

Gamertag/PSN ID: DarkNightMareII "Chelsea FC Pride of London"

(#35) Scholes9 válasza Def26 (#30) üzenetére


Scholes9
nagyúr

Szép :C :K

PS5 + PS VR2 <-> XSX <-> 65” S90C

(#36) foka


foka
aktív tag

Na én egy öreg gépet birtokoltam (már 2010 környékén), de megadtam a módját rendesen: HDD csere, TSOP Flash, LG GDR-8163B beszerelése, Jewel mod, kontroller port led mod, VGA mod, USB mod, XDSL Linux, Emulátorok tömkelege
Persze használható volt rendeltetésszerűen is.

dabadab: Van lehetőség arra is, egyszer sikerült megcsinálnom.

[ Szerkesztve ]

Üdv: Fóka

(#37) dementor


dementor
senior tag

Imádtuk a fiammal együtt, de sajnos, ahogy az informatikában szokott lenni hamar elszállt az idő felette. Porosodik szegénykém a polcon.

"Mert az éj sötét és tele van iszonyattal."

(#38) lacy86 válasza foka (#36) üzenetére


lacy86
addikt

Emlekszem, akkor 10k volt egy flasheles. :DDD

(#39) Šolaire


Šolaire
veterán

Még valahol nekem is megvan a classic nem volt szivem eladni amiket nagyon szerettem rajta játszani: turok evolution,legacy of kain defiance,black,kotor2,prince of persia stb. 😃

“Praise The Sun” \[T]/

(#40) rdt89


rdt89
addikt

Nagyon jó leírás, 2007 óta vagyok Xbox-os (a Classic kimaradt), de sose bántam meg, hogy nem a másik konkurenciát vettem, igaz volt az is, de nekem nem nyerte el a tetszésemet, de sose telt el nap, hogy legalább 1 box ne lett volna itthon. :D
Isten éltessen kicsi Box-ocska :C

(#41) oriic


oriic
HÁZIGAZDA

(#42) Scholes9 válasza oriic (#41) üzenetére


Scholes9
nagyúr

Jesszus mennyit toltuk anno az első részt. Isten éltesse :R

PS5 + PS VR2 <-> XSX <-> 65” S90C

(#43) dabadab


dabadab
titán

Az Xbox talán legmaradandóbb öröksége az Xbox Media Center (később XBMC, ma meg már Kodi), ami gyakorlatilag A htpc szoftver, főleg, ha a különbözői forkjait (plex stb) is beleszámítjuk.

(Amikor a gyerek kapott egy Xbox 360-at, akkor bizonyos szempontból nagyon vicces volt, hogy a 360-at az eredeti Xbox + XBMC kombó nagyon csúnyán leverte mediaplayerként.)

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#44) foka válasza dabadab (#43) üzenetére


foka
aktív tag

Én is azt szerettem benne a legjobban, most vettem is egy kis androidos Kodis mütyürt a tv-hez.

Üdv: Fóka

(#45) oriic


oriic
HÁZIGAZDA

Csak nekem tűnik úgy mintha hiányozna egy két gép erről a képről? (Mintha lett volna citromsárga Xbox 360 Slim is)

[link]

[link]

Live-Die-Respawn

(#46) .LnB válasza oriic (#45) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Uhh mennyi monitortartó/alátét! :Y ;]

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#47) oriic válasza .LnB (#46) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

:DDD
__

Tudtam én hogy hiányzik a képről néhány gép:

[link]

[link]

[link]

[link]

Live-Die-Respawn

(#48) .LnB válasza oriic (#47) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Mindig is a második képen látható volt az álmom. :D

(#49) oriic Dehogy! mint kisprána! Azzal aludtam volna! :D

[ Szerkesztve ]

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#49) oriic válasza .LnB (#48) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Mint monitor tartó gondolom. :DDD

Live-Die-Respawn

(#50) Stauffenberg válasza dabadab (#43) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Éppen akartam keseregni, hogy bezzeg a WebOS annyira le van tojva, hogy sem a Kodi, sem pedig a Plex nem jelent meg rá, de most nézem, hogy elvileg a Plex már támogatja valamennyi WebOS változatot. Az én TV-men még WebOS 2.0 fut, de hónapokig vártam a Plex megjelenésére, egy kb 1,5 éves hír szerint a Plex el is készült vele, de az LG nem volt még hajlandó megjelentetni az alkalmazásboltban.

Már fel is adtam és lenyeltem, hogy a WebOS saját gyári megoldásaira vagyok ítélve (tud ez is szinte mindent, csak bűn lassú, fel nem fogom, hogy a menüben lépkedés hogyan tud ennyire lassú lenni). Hazamegyek, letöltöm a Plex-et és megnézem milyen lett.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.