Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#20) Egon


Egon
nagyúr

Azt hittem többet nem lépek be erre a szájtra, de a pontosítás kedvéért kivételesen megteszem.

Van pár apróság, ami pontatlan a cikkben.
1. A Riva128 ZX verziója - az említetteken túl - abban is eltér a "sima" verziótól, hogy a 2x-es AGP is támogatott (míg a másiknál csak az 1x-es).
2. A TNT-ből létezett 8 MB-os verzió is (ha jól tudom, PCI-os foglalattal).
3. A TNT2 Pro 0.22 mikronos csíkszéleséggel készült.
4. A TNT2 Vanta még abban is eltért a többitől, hogy csak 250 MHZ-es RAMDAC volt rajta.
5. A GF2 MX-nél esetleg érdemes lehetne megemlíteni, hogy egyrészt a relatíve alacsony fogyasztása lehetővé tette a gyártó számára, hogy megjelenjen a hordozható számítógépek piacán is (GF2 Go, Go 100 illetve Go 200 néven), másrészt ez lett az nVidia első Macintosh-kompatíbilis terméke is.

Amúgy TNT2-ből szinte gyártónként eltért, hogy milyen órajellel hozták ki a kártyákat. Még egy apró kötözködés: ezen régi kártyák esetében, a Diamond Viper 330 (majd az 550 és a 770) szerintem jóval elterjedtebb volt (ez a márkanév csengett a legjobban a 3dfx-es kártyáknál is), mint a szárnyait (vga-fronton) még csak bontogató Asus...

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.