Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) BerserkGuts


BerserkGuts
őstag

[link] 12Gbps is elég még nincs különbség
viszont a 10-nél sokkal jobbak ;]

[ Szerkesztve ]

12600KF/ROG Strix 4070ti/ROG Strix B660/Noctua NH-D15S/ROG Strix AuraEdition 850W/SamsungOdysseyG7 32" 1440p/ThermaltakeTower900/RazerViper8K/F4-3200C14D-16GFX(FlareX)/Kingston A2000

(#2) ubiii


ubiii
csendes tag

Asus-éknál igen lassan mennek a dolgok. Mint például az ROG STRIX 5700XT féle hűtőprobléma orvoslása. :N

(#3) AtHoS válasza BerserkGuts (#1) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Azért ha a GPU órajel is emelve van, majdnem akkora az ugrás 12->14 között, mint alapórajeles GPU mellett 10->12 ugrásnál...legalábbis a videó végén erre utal a táblázat

[ Szerkesztve ]

read-only mode on the forum

(#4) Paxker315


Paxker315
addikt

Igorslabnak van valami megoldása minden probléma áthidalására is : ) MPT BE

https://dynotech.hu/ - Új, kultúrált környezet, könnyen megközelíthető : )

(#5) GodGamer5


GodGamer5
addikt

Mondjuk ha nem voltak hitelesíve a kártyák 14Gbps-ra, akkor ezek a vga-k sem biztos, hogy akár csak a gariidőt túlélik....

[ Szerkesztve ]

"Többször látsz Game Over képernyőt, mint Michelle Wild f@szt." "It's not a Loop, it's a Spiral"

(#6) eldiablo válasza GodGamer5 (#5) üzenetére


eldiablo
addikt
LOGOUT blog

Nem fog elolvadni, vagy ilyesmi, csak a megszokottnál többet crashelnek a játékok.

Amúgy lóf**t hitelesítés. Szartak ebbe is mint az 5700 XT Strix problémáiba.
Az Asus amit művel pár éve, az botrány. Egyre ócskábbak a termékeik.

(#7) rausi


rausi
újonc

"Persze" tök jó hogy mindig van 1 ami jobb....ujabb..erősebb, bármi ...és amugy meg egyre sz**abb :R

Ahhoz, hogy a gondolatainkat kicseréljük, kölcsönös bizalomra van szükség, s mihelyt ezt megtaláljuk egymásban, biztos, hogy mindketten szilárdabban állunk a lábunkon.

(#8) Z.o.l.o. 19 válasza eldiablo (#6) üzenetére


Z.o.l.o. 19
tag

Azzal hogy óccskáb teljes mértékben egyet értek.

"Sose voltál, mindig vagy "

(#9) Yany válasza eldiablo (#6) üzenetére


Yany
addikt

Szerencsére a notikat még komolyan veszik, sőt. VGA-knál tényleg sok a bénázás. MSI sokkal megbízhatóbban hoz egy színvonalat, Giga meg mindig hullámzott, de nekik mindig voltak jós sikerült darabjaik is.

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

(#10) M107


M107
addikt

:R

RX 5700 XT vs. RTX 2080 Ti | How Big is the Difference?
[link]
Az egyik most legolcsóbb
2080 TI
[link]
S a másik legolcsóbb
5700XT
[link]

1-2 játékban 40 Fps a különbség 4K-ban. Megéri a durva 295 000 Ft-os árkülönbséget ?
Az 5600Xt egy + 10-15 Fps-sel van lemaradva az 5700Xt mögött
Így 55 Fps a lemaradás 4k-ban
Döntse el ki- ki maga.....
Persze akinek nem számít a pénz, és tudom időtállóbb kártya a 2080 Ti vagy nem ???

[ Szerkesztve ]

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#11) Yany válasza M107 (#10) üzenetére


Yany
addikt

Tudom, hogy a 1080 Ti leginkább használtan kapható csak, így nem teljesen fer az összevetés, de ha megnézzük a piacot, több köze van a két kártyának egymáshoz (ár/teljesítmény értelemben), mint a 2080Ti-nak az AMD "csúcsához": [link]

Szóval aki ésszerűbb büdzsén belül gondolkozik és maradna zöldek oldalán valamiért, annak a fenti videó többet mond, mint bármilyen összehasonlítás egy elszállt árú kártyával.

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

(#12) varmi2


varmi2
nagyúr

Bányában mennyit mennek így ethash alatt? Próbálta már valaki?

[ Szerkesztve ]

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#13) Busterftw válasza M107 (#10) üzenetére


Busterftw
veterán

Akinek kell +10 fps mar annak is megeri.
Azert nekem 4k-ban nem lenne mindegy, hogy 30fps-el megy a jatek vagy a +40fps miatt 70-el.
Sot, barmilyen felbontasban sem mindegy.

[ Szerkesztve ]

(#14) Sanya válasza M107 (#10) üzenetére


Sanya
nagyúr

Soha többé ne írj ilyeneket, mert elrontod a hitüket. Ezt akarod?

Nem akart ilyet írni, nem akarja, hogy gondolkodjál! Az Nvidia a legjobb, aki nem 4db 2080ti-t vesz az búza! (kettő a gépbe, kettő tartaléknak, ha baj lenne az egyikkel, másikkal)

[ Szerkesztve ]

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#15) M107 válasza Sanya (#14) üzenetére


M107
addikt

:R

:DDD :DDD

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#16) M107 válasza Busterftw (#13) üzenetére


M107
addikt

:R

Egyedül a metro-nál volt 43 Fps 5700XT és 87 Fps 2080 Ti közt a különbözeti FPS 4K High ban.
De ez amúgy is a motornak tudható be, és az AC OD-nál is egy kicsit nagyobb különbözetet vártam.....
Gondolom te is 4K Ultrában játszol ahol nem engedhető meg az a fránya 40 FPS - .
Nehogy levedd véletlenül 1440P-re, mert az már ronda, és nem mellesleg az a 295 ezer píz sem utolsó számodra.

UI:
Felvehetek akkor tőled annyit 3 hónapra és vissza adok 1 millkát ;] ;] :D
Fizetem a banki költséget is 3000%-ban.
:C :C :C

[ Szerkesztve ]

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#17) edward2 válasza M107 (#10) üzenetére


edward2
addikt

Minek hasonlítani a 2080ti-hoz?

A probléma, hogy egy 2060S is hozza az 5700xt szintjét. A 2070S, 2080S meg 2080ti pedig veri. Kinek mennyi pénze van annyira tudja verni. De akinek 130kja van egy kártyára az vehet például 2060S-et nvidiatól és ugyanott van.

Attól, hogy amdnek a csúcskártyája nvidianal az alsó rtx-el versenyez ez legyen az AMD hibája.

(#18) M107 válasza edward2 (#17) üzenetére


M107
addikt

:R

Igazad van, nézd meg a mai játékokat egyik sem indokolja mondjuk a 2080-as széria megvételét, eltekintve a játékosok 15-18%-nak.
Személyem inkább memóriát venne időt állóbb legalább 64GB-ot meg valami értelmes alaplapot...
+ egy jó vízhűtit és még pénzem is maradna.
Persze akinek van pénze és megakarja venni nyugodtan de a mai játékok mellett jó van 5-10 % aminek megéri hogy ez legyen alatta...

Látszik hogy azért egy durva 150000 Ft VGA is milyen szépen teljesít.S nem vagyok se Vidia se Amd párit volt mindkettő és lehet hogy lesz is, sőt... :)
Egy mai Doom Eter is szépen fut 100 Fps-sel egy 2060S- en, ha nem multizol.
Sőt Itteni kis gépem ami már ősküvőlet : szépen futtatja... kompromisszumokkal.

UI:

X880K, 16 GB DDR3, RX 4GB 570 ITX 45 Fps stabilan, Full HD medium látótávolság és a többi minden high

[ Szerkesztve ]

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#19) donki válasza eldiablo (#6) üzenetére


donki
aktív tag

Érdekes, én ezt már vagy 15 évvel ezelőtt is így éreztem. Időközben minőségi lett, és most megint van honnan romlania?

(#20) eldiablo válasza edward2 (#17) üzenetére


eldiablo
addikt
LOGOUT blog

Fenéket, még a 2070 is csak 1-1 játékban gyorsabb az 5700 XT-nél, de inkább 1080 Ti szint.
Mondom ezt úgy, hogy voltak/vannak ilyen kártyáim. :DD

(#21) edward2 válasza M107 (#18) üzenetére


edward2
addikt

Ja a monitortól is nagyban függ meg mire van az embernek szeme. De tény, hogy a költségek exponenciálisan növekednek ezért adtam fel az egész csúcsgép beruházást (főleg mert semmi időm játszani leszámítva a mostani helyzetet)

#20 eldiablo

Nem is írtam 2070et, mert az a 2060S szintje ami néha gyorsabb néha lassabb mint 5700xt.

(#22) eldiablo válasza edward2 (#21) üzenetére


eldiablo
addikt
LOGOUT blog

Ha a 2060S lassabb 2070-nél, ami meg lassabb az 5700XT-né, akkor most miről is beszélünk? :DDD

(#23) Busterftw válasza M107 (#16) üzenetére


Busterftw
veterán

"Gondolom te is 4K Ultrában játszol ahol nem engedhető meg az a fránya 40 FPS - .
Nehogy levedd véletlenül 1440P-re, mert az már ronda, és nem mellesleg az a 295 ezer píz sem utolsó számodra."

"Persze akinek van pénze és megakarja venni nyugodtan de a mai játékok mellett jó van 5-10 % aminek megéri hogy ez legyen alatta..."

Eleg nagy az ellentmondas itt, akkor most mi az uzenet?
Tehat van 5-10% a jatekosbazis akinek kell ez a teljesitmeny, akkor miert vennek le 1440P-re?
Ha valaki 4K 60FPS-t akar akkor 2080Ti kell neki jelenleg, az meg annyiba kerul.
Nincs kisegitve azzal, hogy jatszon 1440p-ben es vegyen 5700XT-t.

A kivalasztott fosuliban a valasztott szakra se fizesse be a tandijat valaki, amikor ingyen tanulhat szakmat 2 ev alatt valahol mashol.
Ertelmetlen a vita.

[ Szerkesztve ]

(#24) M107 válasza Busterftw (#23) üzenetére


M107
addikt

:R
[link]

2080Ti 480 ezer FT és a csúcs RTX TITAN 1miilió Ft között 100% ár és legalább 50 % különbség van s játék terén egy max 10-15 Fps a többlet.

Van olyan game ahol a fix 60 Fps sincs meg 4K-ban. de attól még kiváló kártya, csak nincs meg 60 Fps már nem jó szar stb....
Mindez ismétlem 4K ban... (amiben nem sokan nem játszanak még...)
Magyarán semmi nem nagyon veszel észre csak akkor, ha bekapcsolt FPS számláóval játszol.

5-10% játékosbázis használja legtöbbet a nagy RTX kártyát, akinek van rá az vegye meg jó kártya, de látszik azért hogy jóval kisebb összegből ki lehet hozni egy közel azonos kártyát játékmotortól függően 4K-ban
Nem vagyok semelyik fan sem.

Főiskola, hogy jött ide nem tudom....

[ Szerkesztve ]

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#25) M107


M107
addikt

:R

Igaz nincs csúcskártyája a vörös oldalnak, viszont kiválóan lehet játszani, 4K-ban is és nem kell vagyonokat költeni mint a zöld fronton.

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#26) Sanya válasza edward2 (#17) üzenetére


Sanya
nagyúr

Leírtad az AMD szót, kérlek menj a facebookra és írd ki 1000x az nvidia szót, és nem ér szerencsétlenség. Még véletlenül se AMD!!! TŰzzel vassal írtani kell, nézd meg mit csinált a CPU piaccal!!! avulnak a 4 magos core i7 processzorok! Nincs 4-500.000-es CPU-k consumer piacra! Mi jön még? Véletlenül bejönne egy jó AMD széria és tudnál venni 2080ti teljesítményt 150K-ért? Kinek jó az?

Csak az Nvidia! Ámen!

[ Szerkesztve ]

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#27) edward2 válasza eldiablo (#20) üzenetére


edward2
addikt

±1%-on belül van 2070 a 2060S-hez képest. A 2060S meg ±5% 5700xt-hez képest. De lehet más eredményeket nézünk.

(#26) Sanya
Ős ATIs vagyok. Ős AMD-s vagyok tehát nincs itt semmi nvidia fankodás. De nem ragaszkodok márkához így amikor a 8800GTS 512 volt a jó vásárlás azt vettem. Most úgy érzem nvidia jobb. Prociból például van mindkettőm egy ryzen 1400 meg egy i3-8100. Vgaból rx580 vs 1050ti-m van. Tehát tudok komplett rendszert hasonlítani.

(#28) eldiablo válasza edward2 (#27) üzenetére


eldiablo
addikt
LOGOUT blog

Van az több is. Techpowerup review szerint 4-5%, helyenként több-kevesebb.
Ugyan az a TU106 GPU, csak csonkítva, ebből adódóan már nem lehet ugyan olyan erős. Ne egy 2060S OC-t hasonlíts egy founders 2070-hez. :)

Mindenesetre az nvidia 2000-es termékskálája nagyon össze van kuszálva. :(( Pár százalék plusz egy új terméket jelent.

(#29) edward2 válasza eldiablo (#28) üzenetére


edward2
addikt

Ez a közelség árban teljesítményben teljesen agyhalál a mai vga piacon...

(#30) M107


M107
addikt

:R

A legolcsóbb XT a piacon persze 5700-as

MSI Radeon RX 5700 OC 8GB GDDR6 256bit (RX 5700 XT MECH OC) 135 390 Ft

5600XT ből :
PowerColor Radeon RX 5600XT OC 6GB GDDR6 192bit (AXRX 5600XT 6GBD6-3DH/OC)
88 870 Ft
Bár az utána lévő nekem jobb vásárnak tűnik ( elég olcsó.....)
SAPPHIRE Radeon RX 5600 XT Graphics 6GB GDDR6 192bit (11296-01-20G)
103 940 Ft

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#31) atiskapi


atiskapi
újonc

100-120'000 Ft értékben (áfás számlával, garival) újonnan jelenleg a legjobb választás 5600 xt. Semmi bajom az NVIDIA-val csak az áraikkal! :O
Nekem elég 1080p minden game ultra vagy high, átlag 60 fps és ray tracing pont nem érdekel ezek alapján 5600 xt Shut up take my money! (csak lenne még +2 giga memória) :R

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.