Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) whYz válasza JordyG (#50) üzenetére


whYz
addikt

Igy van, ETH most nagyon jo jatekszer azoknak akik sokat akarnak keresni kis idon belul es ezt csak erositik a panikkal, mert jol lehet shortolni, utana meg mehet a long ezerrel. Csak sokan ezt nem ertik, meg nem tapasztaltak es varjak, hogy majd most hirtelen vege lesz mindennek. :)

Legtobb esetben a nagy eses elkerulhetetlen az emelkedes elott, mert esnie kell ha megno a shortosok szama, utana meg fordul az egesz.

(#52) DI3S3L90


DI3S3L90
csendes tag

Ugyan már uraim. Hát maguk még nem tudják hogy a miner az új gamer? :D

Egyébként meg...
[link]

[ Szerkesztve ]

It's not a bug, it's an undocumented feature...

(#53) Franklin válasza DI3S3L90 (#52) üzenetére


Franklin
addikt

Köszönjük eme csodás gifet, amit Lemusz kolléga eddig minden mining-gal kapcsolatos cikkhez beposztolt... ;]

És a "miner az új gamer" okosság is előkerült már pár százszor, de azért azt is köszönjük!

(#54) s.bala31 válasza whYz (#49) üzenetére


s.bala31
őstag

A bányászat hogy jön a tőzsdézéshez? :) Aki VGA-val bányássza az ETH-t és azért szállt be ebbe az egész bizniszbe mert azt olvasta hogy havi pár száz dollárt lehet rajta keresni nulla kockázattal, az nem valószínű hogy egyéb más virtuális valutával fog kereskedni. Szerintem senki nem azt mondta hogy a cryptovaluta üzletnek leáldozóban van, hanem a VGA-val történő bányászat egyre kevésbé éri meg a jelenlegi ETH árfolyamon. Mellesleg tényleg jókat lehet kaszálni ha tőzsdézel és sikerül jól kihasználni a gyakori árfolyam ingadozásokat. Reggel 179 dollár volt az ETH most meg felerősödött 196-ra, ma is jól jártak akik korán keltek és vettek belőle :)

(#55) whYz válasza s.bala31 (#54) üzenetére


whYz
addikt

Mivel a cryptocurrency nem csak ETH-bol all, igy senki nem mondta, hogy csak azt lehet banyaszni. Senki nem azert kezdte el mert neki CSAK az ETH jo. Ha valami mas jobban megeri akkor gyorsan at fognak allni ra az emberek.

Banyaszas meg egyszeruen hasonlithato a tozsdehez es valuta kereskedeshez mivel errol van szo, egy olyan valutat szerzel amit kesobb at kell vagy lehet valtani valami masikra. Ha egybol atvaltom amint kibanyaszom akkor arra szamitok, hogy esni fog, de akar meg is tarthatom vagy befektethetem es shortolhatok/longolhatok akar mas cryptopenzeket is, ez semmiben nem kulonbozik a forex szeru jatektol.

(#56) s.bala31 válasza whYz (#55) üzenetére


s.bala31
őstag

Szerintem akik hirtelen 1 hónapja belevágtak azok (hasamra ütök) 70%-a tuti nem azzal kezdte hogy megnézte mit lehet még az ETH-n kívül is bányászni. Olvasták valahol hogy az mennyire fasza és milyen jó pénzt lehet vele keresni viszonylag rövid időn belül és gyorsan vettek hozzá cuccot. Amennyiben nem hozza majd számukra a kívánt profitot kiszállnak amíg nem buknak rajta nagyobbat.

(#57) Reggie0 válasza s.bala31 (#56) üzenetére


Reggie0
félisten

Ez igy van. A legtobben olvastak valami bena cikket egy portfolio kaliberu penzugyi vicclapon es azt hiszik mar tudjak mirol van szo, hat belevagnak gyorsan. Azt se tudjak mi mit csinal, csak hogy el kell inditani egy programot, egy-ket weboldalon hova kell kattintani es dol a penz. Meg megvenni a hardvert, de azt majd a Jozsi szamtech szakkozepiskolas kisfia osszerakja tizorai szunetben.

(#58) whYz válasza s.bala31 (#56) üzenetére


whYz
addikt

Lehet lesz ilyen is, de en nem altalanositanek. Vannak olyan cryptocurrency-k amik 1000%-ot erosodnek 1 nap es konnyen lehet, hogy hamarosan az ETH helyebe lep valami, amit konnyebb lesz banyaszni (egy ideig). Ha eszreveszik, hogy ETH mar nem eri meg akkor a legtobb ember el fog kezdeni nezelodni, hogy mi eri meg es biztos nem adja el a kartyait, foleg ha semmit nem fognak mar erni.

Reggie0: Nem tudom, hogy banyasztal-e mar, de pontosan ekkora szintu szaktudas kell hozza, nem egy bonyolult dolog.

[ Szerkesztve ]

(#59) s.bala31 válasza whYz (#58) üzenetére


s.bala31
őstag

Nem általánosítottam, de biztos sokan lesznek olyanok akik több hónapon keresztül nem fogják benne hagyni a tőkéjüket egy bányászgépben és túl adnak rajta minél kisebb veszteséggel. Hardveraprón is megjelentek már 4-5-6-os VGA pakkok pl: [link]

(#60) Yany


Yany
addikt

Wehe, a pánik nagy ellenség. :)

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

(#61) DI3S3L90 válasza Franklin (#53) üzenetére


DI3S3L90
csendes tag

Mentségemre szólhat hogy nem tudtam kihagyni? :DDD

It's not a bug, it's an undocumented feature...

(#62) Tidus válasza macilaci78 (#3) üzenetére


Tidus
addikt

Nálam élőben bármikor, 24/7-ben.
Teszt nincs, nem is lehet.
A Computex óta vadásztam rá Európában. :U

(#63) Vladi


Vladi
nagyúr
LOGOUT blog

Már nem azért, de belefér? :U

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#64) Franklin válasza Vladi (#63) üzenetére


Franklin
addikt

Így fér bele:

(#65) Dißnäëß válasza Franklin (#64) üzenetére


Dißnäëß
veterán

dikk :DDD :)) :W :DDD

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#66) Vladi válasza Dißnäëß (#65) üzenetére


Vladi
nagyúr
LOGOUT blog

Most komolyan a cásvó feltöltött a youtubera egy youtube videót? :C

(#64) Franklin:

Így már világos. :R

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#67) Dißnäëß válasza Vladi (#66) üzenetére


Dißnäëß
veterán

Na ja az is egy dolog :D de a beteg az, hogy úgy tűnik nekem, egész üzletágak és cégek és gyártósorok nyílnak itt a butasok-GPU megoldásokra, nemhogy temetné bárki is a kriptopénzeket :) Elképesztő. Ha tele lennék lóvéval, pörgetnék én is pár tucat GPU-t, de csak úgy, hogy napenergiával tápolom őket és lehetőleg a megtérülési kérdést úgy kikerülve, hogy a tetőn vannak és ígyis-úgyis kellenek a házhoz, csak a többlet áramot nem az e.ON-nak / ELMŰ-nek adom vissza, hanem megy a GPU-kba. :DDD ;]

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#68) Vladi válasza Dißnäëß (#67) üzenetére


Vladi
nagyúr
LOGOUT blog

:DDD

Napanergia megtérülése még most is 20-30 év, de megtérül. Főleg uniós pénzből. :))
Az ilyen gpu farmoknak van ám értelmes célja is, például gyógyszervegyületek tesztelése, vagy éghajlat válgozás előjelzése.

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#69) Dißnäëß válasza Vladi (#68) üzenetére


Dißnäëß
veterán

Ááá ilyen értelmes dolgokra mint gyógyszer csak akkor fordítanám, ha részvényes pénzmogul lennék vmelyik világvezető gyógyszerkonszern elnöki székében :D :D :D

De így kisegérként á-ááá, marad a jól bevált digi csákány a panelból :O :DDD

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#70) shteer válasza Vladi (#68) üzenetére


shteer
titán

20-30 év

olvass el egy friss elemzést is ;] ne csak a 10 évvel ezelőttiekre hagyatkozz ;)

..szerintem jónak tűnik

(#71) Dißnäëß válasza shteer (#70) üzenetére


Dißnäëß
veterán

Az a baj ezekkel, úgy általában (nem olvastam a frisset), hogy az elkövetkező évekre az energiaárakat lineárisan növekvőnek számolják, pedig szerintem nem lineáris, rohadtul nem.. szóval szvsz sokkal jobban térülnek ezek, mint ahogy írni szokták, de ha még azt is beleveszem, hogy hozzájárulok még több napelem gyártásához, akkor hurrá, minél többet gyártanak, annál olcsóbb lehet a technológia és az én fiam mire felnő, már ennek töredékéért kaphatja meg ugyanezt .. (jó esetben).

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#72) janos1988 válasza kriszpontaz (#9) üzenetére


janos1988
addikt

Vagy legalább lenne BTC++++++++++++++++++++++++++++++

https://www.youtube.com/watch?v=mkDSGbRyjz8&list=PLVJH24yGtE_w5Ke4aWmRV8erFQmqRD1dK Minden egyes új rész rátesz még egy lapáttal :-D

(#73) icp1970


icp1970
senior tag

13 VGANem semmi.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.