Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) tecsu


tecsu
addikt

Atyaég! :W

https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

(#2) atike


atike
nagyúr

Nem biztos, hogy akkora nagy baj az, hogy nincs benne AI... :)

Meghallgatnám, hogy mit szól - biztosan durva.

Szerk:
#1: ...fáj? :F :DDD

[ Szerkesztve ]

(#3) #16939776 válasza tecsu (#1) üzenetére


#16939776
törölt tag

Pedig a fázistag és a tölcsér forma miatt gyanús, hogy nyomókamrás sugárzóval is feltúrbózták, ami "életre kelti a falakat". ;]

Ha valaki látja a hasonlóságot.

[ Szerkesztve ]

(#4) komi77


komi77
senior tag

Nehéz mit mondani. Ha jó a hangzás akkor talán megérheti az árát - ami azért nem kevés. Ugyanakkor a korábbi hangprojektoros próbáimra visszagondolva egyik sem győzött meg. Tudom igényei válogatják. Nekem mindig az volt az érzésem ezekkel, hogy inkább csak a tv hangjának “felokosítására” jók. Igazi sztereo vagy több csatornás hangélményt nem kell várni. Lehet, hogy pont ez a tipus lesz az első igazi fecske. Azért erre sem mernék fogadni. :)

Szegény ember kézzel nőz.

(#5) noPublicFG


noPublicFG
senior tag

Elég lett volna 3 csatorna is :))

plus ça change, plus c'est la même chose

(#6) tecsu válasza noPublicFG (#5) üzenetére


tecsu
addikt

Pontosan.

https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

(#7) Dr. X


Dr. X
aktív tag

Egy hangprojektornak mennyire van jó hangja? Érdemes venni egyet? Nyilván nem a profi házimozi rendszerekkel összevetve, hanem a tévé alap hangszóróihoz képest. Aki nem akar mindenfelé hangfalakat, meg egy hálószobába nehéz is kivitelezni, ez jó alternatíva?

(#8) Don77 válasza Dr. X (#7) üzenetére


Don77
tag

Nekem yamaha ysp1100 van, teljesen meg vagyok vele elégedve. Az okok amiért egy viszonylag jó onkyo-yamaha 5.1 szettet cseréltem le:
-hülye a nappali formája, lépcső az emeletre stb
-kompaktság, nincs mindenhol kábel, el rejtettem a falban a hdmi, áram, stb kábeleket, a tv, hangprojektor fenn van a falon, nagyon sok hely maradt így a nappaliban.
-a hangja teljesen jó mozira, van tere a hangnak, persze hogy nem akkora mint amikor fizikailag is hátulról jön a hang
-mondjuk ez nem is a müanyag pmpo 2100W kategória, anno amikor megjött el se hittem mekkora batár dögnehéz
-volt egy napig a csamcsung egyik régebbi csúcsa, na az borzalmas volt...nem véletlenül küldtem vissza másnap

(#9) MongolZ válasza Don77 (#8) üzenetére


MongolZ
addikt

Azért tegyük hozzá, hogy az onkyo-yamaha páros "sehol" nincs egy h/k rendszerhez képest...

(#10) AXisBOLD válasza MongolZ (#9) üzenetére


AXisBOLD
addikt

miért is?

Yamaha kezdte a hangprojektor vonalat és most is széles a kínálat.

Azért a csúcs 5600-at meghallgatnám, mielőtt így lehúznám a márkát.

Aurea mediocritas

(#11) tecsu válasza MongolZ (#9) üzenetére


tecsu
addikt

A Harman Kardon elmarad az Onkyo házimozi rendszerétől, a Yamaháétól még inkább.

Mondjuk én Onkyo vagy Yamaha (felső)középkategóriás erősítőhöz egy B&W hangfalszettet javasolnék, feljebb meg Focalt, Dynaudiót is, H/K-t vagy Onkyót soha.

Soundbarok esetén a Technicsről meg a Panáról mondják, hogy jó, persze ez viszonylagos. A fentebb említett Onkyo szett is fényévekkel jobb lehet mindegyiküknél. Persze ahol el kell rejteni a hangsugárzót és nem lényeges a hang minősége, oda megfelelnek.

[ Szerkesztve ]

https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

(#12) komi77 válasza MongolZ (#9) üzenetére


komi77
senior tag

Bocsi de ez kb húsz évvel ezelőtt még megállt volna. Akkor a H/K a hihg-end alsó fertályában játszott. Mára a jobban elismert műanyag tömeggyártók között van. Ettől még nem rossz ugyan, viszont Onkyo vagy Yamaha magasabb kategóriákban is játszik és elismerten. :)

Szegény ember kézzel nőz.

(#13) Don77


Don77
tag

Abszolút nem volt komoly az 5.1 rendszerem, inkább azt mondanám egyensúlyban volt. Onkyo 616, yamaha monitorok, yamaha sub. Én valahogy mindig is yamaha párti voltam, passz miért, talán a titán színű kazettás deckemnél kezdődött :DD
Volt egy pár éve egy h/k erősítőm, meg nemondom már a típusát, de nem voltam vele kibékülve. De ugye izlések...

(#14) komi77 válasza Don77 (#13) üzenetére


komi77
senior tag

Nekem még a régi időkből volt egy H/K házimozis erősítőm. Ez csak 50 w-ot tudott csatornánként - a 20 kilójával - de jó hangzása volt még sztereon is. Aztán jöttek a Nad-ok. Ez a szerelem a mai napig tart. Nem akarok összehasonlítani de ezek vasak a javából. Közben járt nálam Onkyo is. Nekem inkább a szolgáltatásai voltak szimpatikusak meg a brutális ereje. Végül most lett egy Yamaha házimozi erősítő is - középkategória - és az a helyzet, hogy a Nad-nál megszokott zeneiséget hozza ez is - ha annyira nem is magas szinten. Véleményem szerint jók a Yamahák - főleg ha zenét is hallgat az ember. :)

Szegény ember kézzel nőz.

(#15) MongolZ válasza komi77 (#12) üzenetére


MongolZ
addikt

Ízlések és pofonok. Az utóbbi ~15 évben sok rendszert meghallgattam (jellemzően inkább másoknál, mint stúdióban, boltban, stb.), és a H/K nekem mindig jobban tetszett. Teljesítményben valóban elmarad a hasonló árú/súlyú, stb. konkurensektől, de ez számomra nem szempont, sőt. Szvsz sokkal tisztábban szólnak a mai napig, én úgy vettem észre, hogy a Yamaha pl. szeret khm. pontatlan adatokat megadni a specben.
Jelenleg egy közel 10 éves alsó kategóriás H/K-m van Orion HS 400/510 hangfalakkal, mert imádom a hegedűt, és ezeknél egyelőre nem találtam jobbat... Röhej, hogy ezek a lenézett hangfalak mennyire visszaadják az élő hangszert (asszony confirmed, régóta hegedül).

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.