Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) arc82


arc82
tag

Hátha tovább nőnek a játékok tárolóigényei lásd forza,gears of war 4 és társai akkor lehet szükség lesz még erre is :)

Üdv

(#2) TBMC válasza arc82 (#1) üzenetére


TBMC
addikt

szinte biztos vagyok benne :K
de munka szinten is.

markbellus.hu 

(#3) forgonati válasza arc82 (#1) üzenetére


forgonati
őstag

Én mondjuk játékot már nem telepítenék HDD-re.

Keelah Se'lai!

(#4) Törzsúr válasza forgonati (#3) üzenetére


Törzsúr
senior tag

Én is azért vettem 480GB-os SSD-t. (Baromi nagyok lettek a játékok)

Steam: szedibatta | EA, Battlenet: Szedi90

(#5) FollowTheORI


FollowTheORI
nagyúr

Jah, játékot már én se nagyon, már mind SSD-re "optimalizált" a jó futásteljesítmény érdekében.

Ellenben aki nem akar 4K stream-et nézni, hanem inkább letölti azokat, annak jól jöhetnek ezek az óriások. :)

Énis most vettem egy 8TB WD Red-et, hogy konszolidáljam a több kicsi lemezem és beférjen majd még egy másik, ha kell.

Családi fotók, videók, NAS, rendszer backup... stb. :)

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#6) snecy20 válasza forgonati (#3) üzenetére


snecy20
veterán

Szerintem ez addig nem téma még, ameddig nem lesznek 1-2TB-os SSD olcsón. Egyszer lesznek, de nem holnap és nem is holnapután...
Egy átlagos 240GB-os, vagy 480GB-os SSD-re, amin a rendszer is van, olyan temérdek sok játék azért nem fér el az átlagosan 30GB-os tárhelyigényű játékok idejében.

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#7) tibaimp


tibaimp
nagyúr

Én is most vettem egy 8TB-s IronWolf NAS-t 3 év garral. Eddig minden OK, halk, gyors. Remélem nem lesz gond vele.

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#8) Patice


Patice
nagyúr

"Az egyetlen igazi különbség a load/unload ciklusban van, ugyanis a Barracuda Pro Compute 300 ezres, míg az IronWolf Pro NAS 600 ezres értékre van minősítve."

Aha.

Szóval nem sikerült olyan alacsonyan tartani a fogyasztást, mint szerették volna, ezért eljátsszák ugyan azt a trükköt, mint a WD korábban a fejparkolgatós vinyó-sorozatokkal. Csak ők vállalnak ezekre 5 év garit.
Remek.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#9) Lacok válasza arc82 (#1) üzenetére


Lacok
őstag

Nem csak a játékok tárigénye nő hanem szinte mindennek. A 2 terás vinyóm már csurig van úgyhogy nekem is lassan vennem kell egy másikat.

"Errare humanum est, sed in errare perseverare diabolicum"

(#10) #72042496 válasza Lacok (#9) üzenetére


#72042496
törölt tag

A dolog másik vetülete, hogy nem csak AAA játékok vannak, hanem nagyon jó, tartalmas, egyébként kis helyigényű indie-k is. Plusz manapság a személyes dolgokon kívül szinte minden pikk-pakk pótolható, vagy on-demand elérhető lehet netről. Ezeket nem feltétlenül kell a gépen is tárolni.

Ahány ember, annyi igény/lehetőség valójában. Nekem például a 2 terás SSD-men (ezen van minden) 890 GB szabad, 42 feltelepített játékkal.

[ Szerkesztve ]

(#11) Angel1981 válasza arc82 (#1) üzenetére


Angel1981
veterán

Ez ugye csak irónia?

Mert már az 1 TB-os HDD-it is csak filmekkel lehet megtelíteni - leszámítva persze az olyan elmebetegeket, mint pl. két ismerősöm; egyiknek 60.000 MP3 zeneszám van a vinyóján, a másiknak meg egyszerre cirka 80 játék - kérdem tőlük; mi a bánatos f*sznak? :U :U

(#12) snecy20 válasza #72042496 (#10) üzenetére


snecy20
veterán

Na jó, de egy 2TB-os SSD ára vetekszik egy középkategóriás PC árával. :)

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#13) #72042496 válasza snecy20 (#12) üzenetére


#72042496
törölt tag

Azt akartam csak érzékeltetni, hogy 2 terabájt is bőven elég tud lenni valakinek. Egyénfüggő persze, ezt szeretném végig hangsúlyozni.

Az SSD meg az én egyéni hülyeségem. Nagyon tetszik ez a technika, "szívesen" fizetek érte. :)

[ Szerkesztve ]

(#14) TeeJay válasza Angel1981 (#11) üzenetére


TeeJay
félisten

nekem meg van sok DJ ismerősöm és miért lennének azért elmebetegek mert a 90-es évek óta minden buliban játszott zene megvan nekik mp3-ban?
akinek 1x megvan valami nem fogja törölni csak mert 10éves zene már
sőt mivel ők tutira mennek szerintem minden zenét 2-3 HDD-n tárolnak legalább hiszen a munkájához kell és ha elveszik akkor kb. felköti magát

én csak 50GB-nyi mixnél tartok annyit gyűjtöttem a 90-es évek vége óta össze de több helyen őrzöm
:D

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#15) pusszycat válasza #72042496 (#13) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

" Az SSD meg az én egyéni hülyeségem. " - nem csak a tied :)

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

(#16) RozogA87 válasza Angel1981 (#11) üzenetére


RozogA87
tag

60000?! Nem semmi. Nekem alig 4200 szám van Mp3-ban jelenleg CD-ken és DVD-ken szétszórva, mert gépem az lassan 2 éve nincs, de szerintem 5000 számot is épp hogy össze tudnék kaparni, pedig én is szeretem a zenét. Mondjuk én válogatós vagyok.

Az intelligens emberek hajlamosabbak a mentális betegségekre. Állítják a hangok a fejemben.

(#17) pusszycat válasza RozogA87 (#16) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Mindig ledermedek ha valaki azt álltja nincs gépe. Mindig van 4-5 körülöttem, mégis nézegetem melyiket kellene még megvennem. :D

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

(#18) Tigerclaw


Tigerclaw
nagyúr

Már 5 éve nem nőtt semmit a tárhely igényem, pedig még csak felhős tárolót sem használok. Utoljára belső HDD-t vagy 6 éve vettem, 2db 300GB-ost, de az volt hogy még ezeket is kivettem a gépből, mert évekig nem használtam és zavart, hogy megakadt a gép mikor feléledtek valamire sleep-ből.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#19) pusszycat válasza Tigerclaw (#18) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

A sleep kikapcsolható ha zavar.

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

(#20) RozogA87 válasza pusszycat (#17) üzenetére


RozogA87
tag

Most mit csináljak? A szegénység...elavult gépet meg nem igazán szeretnék venni. Mert mondjuk a múltkor is volt itt a faluban eladó 2,8 Ghz P4 monitorral 17 ezerért, de az okostelefonom is erősebb annál.

Az intelligens emberek hajlamosabbak a mentális betegségekre. Állítják a hangok a fejemben.

(#21) pusszycat válasza RozogA87 (#20) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Egy szerényebb i3 laptop már van bagóért is, de lehet tenni 5 éves részletre is. Nincs apelláta. :)

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

(#22) bteebi


bteebi
veterán

Kicsit drága, de nem annyira vészes. A korábbi 8 terásokhoz képest azért előrelépés már ez is, viszont jó lenne, ha a fajlagos ára legalább ugyanannyi lenne, mint a kisebb testvéreinek, vagy jobb. Mert ez így egyben már nagyon sok pénz egy HDD-ért :B. A PMR-ért viszont gratula, nekem van SMR-es Seagate-em, és (az SMR-t) nem annyira szeretem. Mondjuk így is, úgy is teszi a dolgát, remélhetőleg még majd nagyon sokáig :).

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#23) snecy20 válasza Tigerclaw (#18) üzenetére


snecy20
veterán

Nálam az MP3-ról veszteségmentesre átállás hozott eleve egy 3x tárhelyigényt. :)

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#24) GadgetMAN


GadgetMAN
csendes tag

Ennek a drivenak nem az az igazi jelentősége, hogy mekkora kapacitása, hanem, hogy van hozzá adathelyreállitási garancia. Így ha bármi is történik vele a gépedben, úgy a Seagate helyreállítja azt neked...
Persze a tárhely mérete is lényeges lehet, logikusan nem a torrentezőknek, hanem azoknak akik mondjuk vágnak a munkaállomásukon....

(#25) troviko


troviko
senior tag

Arányosan drágább lesz ez, mint az eddigi legnagyobbak, viszont a régebbi, kisebb kapacitású modelleknek nem fog lejjebb menni az ára. Ez itt a gond.

https://www.oldtech.hu/

(#26) Slack


Slack
tag

Az adattárolási szokásaim rengeteget változtak az utóbbi pár évben:
-Már csak konzolon játszom, így a PC -men játékot már nem kell tárolni
-Nagyjából minden elérhető netről, ezért tényleg csak azt tartom meg ami személyes. (Már az egyetemi jegyzeteket is letöröltem, ha kell akkor frissebb anyagot szerzek be a netről.)

Így most ott tartok, hogy elférek a 240GB -os SSD -n.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.