Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) nrgia


nrgia
őstag

:)) Ez a pixel mánia nem semmi,mégis mi értelme van ennek? Egyre nagyobb felbontás = egyre nagyobb memokártyák igénye, a sok megabite-nak. :))

[ Szerkesztve ]

...ha valaki a sarkára áll, az talpra esett ???...

(#2) copin


copin
őstag

Remélem nem csak üres performance, mint a b600 kamerája.

(#3) iknight


iknight
senior tag

Nevetséges :D Dehát ez kell a sok hozzá nem értő fogyasztónak, azthiszi a sok megapixel jó képet eredményez. Igazából már az 5 mpx is sok egy telefonba szerintem, ki csinál akkora felbontású képet vele? :D Ráadásul milyen a minősége? Elég lenne, ha végre 3mpx-s telóra tennének normális objektivet, és zajszűrést, és a kép dinamikáján javitanának a pixelek helyett. Hisz minél több pixel annál hosszabb a képfeldolgozás ideje és annál homályosabb képek... :F

Akik jó békét tudnak kötni, azok sohase győznek a háborúban.

(#4) AS


AS
félisten

Teloknál máshogy van, nagyobb megapixel mellet jobb a érzékelö is és pont samsung volt az első aki valódi digigép érzékelőt rakott a telojába, most sem lesz másképpen.

Nubia Red Magic 8 Pro Realme GT 2 Pro , Samsung Galaxy Tab S6, Samsung Watch Active 2

(#5) Stiky


Stiky
senior tag

Hmmm, én a gyártó(k) helyében fognék egy ultrakompakt fényképeződ és telefont szuszakolnék bele. Az biztos jobb képet csinálna. :DDD

~ http://pancakespeedy.tumblr.com/ ~

(#6) pilóta válasza AS (#4) üzenetére


pilóta
nagyúr

Teloknál máshogy van, nagyobb megapixel mellet jobb a érzékelö is

És ezt hogyan csinálják? Mások a fizika törvényei a telefonok esetében? :D LOL

Aki él és nem boldog, az téved!

(#7) AS válasza pilóta (#6) üzenetére


AS
félisten

Ezt most nem magyarázom , meg de sok éves tapasztalat van mögötte...

Nubia Red Magic 8 Pro Realme GT 2 Pro , Samsung Galaxy Tab S6, Samsung Watch Active 2

(#8) runner 125


runner 125
nagyúr

Hm,sok értelmét nem látom. Főleg ha ugyanolyan picike optika alá teszik azt a 12mp-et..
Bár a Samsung-tól láttunk már "csodát"; G600. :R

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#9) AS válasza runner 125 (#8) üzenetére


AS
félisten

Inkább INOV8.

Nubia Red Magic 8 Pro Realme GT 2 Pro , Samsung Galaxy Tab S6, Samsung Watch Active 2

(#10) runner 125 válasza AS (#9) üzenetére


runner 125
nagyúr

Akár,de a G600 is nagyon jó 5mp-s képeket csinál. :K

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#11) papi77 válasza AS (#7) üzenetére


papi77
addikt

Pedig engem érdekelne... :U

Az első: NOKIA 1611

(#12) eldiablo


eldiablo
addikt
LOGOUT blog

Várom az első tükrreflexes telefont. :DDD

(#13) Malachi


Malachi
addikt

20 megapikszel kéne ide, de lehetőleg olyan "objektívvel" ami akkora, mint egy gombostű feje. Értelmetlen hülyeség. :(

(#14) pilóta válasza AS (#7) üzenetére


pilóta
nagyúr

Pedig nagyon kíváncsi lennék rá. Majd szólunk a NASA-nak hogy hagyják a francba a Hubble karbantartását, elég, ha fellőnek egy 20 megapixeles mobilt, annak úgyis jobb lesz a képe :D MEGA LOL

Sok éves tapasztalat, (tudósok szerint kb. 15 milliárd éves...) hogy minél több érzékelőt zsúfolsz egységnyi területre, annál kevesebb fény jut egy érzékelőre... :D

Aki él és nem boldog, az téved!

(#15) AS


AS
félisten

Csak annyit mondok hogy mi volt 3 éve és most mi van......

Nubia Red Magic 8 Pro Realme GT 2 Pro , Samsung Galaxy Tab S6, Samsung Watch Active 2

(#16) eldiablo válasza pilóta (#14) üzenetére


eldiablo
addikt
LOGOUT blog

Haggyadmá' három év alatt megváltoztak a fizikai törvények. :D A Samsung megoldotta, mert más nem volt rá képes... ;)

(#17) pilóta válasza AS (#15) üzenetére


pilóta
nagyúr

Három éve is hihetetlenül rosszak voltak a mobillal készült fotók, meg most is. Mit akartál ezzel mondani? Nekem SE K750i van, amire azt szokták mondani, hogy az egyik legjobb minőséget tudta, de nekem eszembe nem jutna fényképeket készíteni vele, mert olyan szinten űberfos, hogy az valami elképesztő...

A gyártástechnológia fejlődik, ami azt jelenti, hogy ma már tudnának egy 2 megapixeles mobilba való méretű érzékelőt gyártani, ami alulról megközelítené az elfogadható minőséget, de nem teszik, hanem inkább 8 meg 12 megapixeles érzékelőket gyártanak, amivel csak egyre rosszabb lesz a helyzet. Marketig, parasztvakítás, tudatlan célközönség...

Aki él és nem boldog, az téved!

(#18) Napfénysüti

Ennyire erőltetni ezt a megapixeles háborút... :(
Értelme nem sok van. Inkább fejlesztenék azokat az érzékelőket amik már megvannak.

Més que un club!

(#19) Champipi válasza pilóta (#6) üzenetére


Champipi
senior tag

Arról van szó, hogy telefonokba eddig űber-fos érzékelőt tettek. Na ahhoz képest a leggyengébb, legótvarosabb, legmegapixelesebb, de igazi fényképezőgépbe szánt 15 MP-es érzékelő is jobb. :DD

(#20) VD válasza Napfénysüti (#18) üzenetére


VD
őstag

Sajnos a vásárlók többsége tudatlan. Emiatt még mindig el lehet valamit adni azzal,hogy ebben 2-vel több megapixel van. :(

(#21) Champipi


Champipi
senior tag

Ja és tudod miért kell ennek örülni? Mert ha kijön egy új csúcsmodell, akkor az lenyomja az Innov8 árát remélhetőleg 90 000 Ft környékére... :C

(#22) papi77 válasza AS (#15) üzenetére


papi77
addikt

:DD :U

Az első: NOKIA 1611

(#23) <NewL>


<NewL>
addikt

Ez igen apukám:D Inkább egy "jó" telefon + egy fényképező mint egy ekkora megapixeles kamera egy mobil hátulján. A pixon is ,hogy néz ki. :F Hát számomra gusztustalan meg értelmetlen. Inkább legyen 5mp de csináljon igazán jó képeket!

There's an app for that

(#24) coyote55


coyote55
őstag

Azért, ha ebbe a telefonba is "betéved" egy igazi fényképezőgépbe való érzékelő...
A kép csak illusztráció, akár még komolyabb optika is belekerülhet az újdonságba!

Memento Mori!

(#25) Integra


Integra
titán

megapixel buzi e vagy?:)

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#26) total90


total90
veterán

2009 végén meg már majd a 25 millió megapixeles telefonokat mutatnak be :( Mi a halálnak 12 megapixel ? Inkább javítanának a 3-5 megapixeles telókon.Nekem pl. D900i van és ha bár maga a telefon x@r a kamera egész jó lett.Mondjuk ha még ezen is javítanának az már szinte tökéletes lenn...

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#27) forgonati válasza AS (#7) üzenetére


forgonati
őstag

Sok éves tapasztalat? Ne röhögtess. Több megapixel --> jobb minőségű kép? Ezt honnan szeded, már ne haragudj...

Coyote55: Komolyabb optika nehezen kerül bele, egyszerűen nincs neki hely. Minél kissebb lencse, annán fosabb minőség. Az ultrakompakt fényképezőknél ugyanez a helyzet. Aprócska optika --> nagyobb torzitás, erős lágyulás a szélek felé, szinhibák, stb.
A mobilgyártók keze meg van kötve a méretek miatt. Ezért aztán - mivel normális optikát nem tudnak használni - növelik a pixelszámot az ég f@szára. Ugyis ez kell a népnek :W

[ Szerkesztve ]

Keelah Se'lai!

(#28) coyote55 válasza Integra (#25) üzenetére


coyote55
őstag

Nem, nem, csak előre köpköd mindenki, holott az illető telefont még nem is látta senki :(((

forgonati: értem, de a képminőség függ az érzékelő méretétől is. Ezért írtam, hogy ha belekerül egy "igazi" fényképezőgépbe való érzékelő, lehet, hogy nem is lesz olyan rossz.
A telefon méretéről pedig kár szót ejteni, mert senki sem látta még a készüléket. :(((

[ Szerkesztve ]

Memento Mori!

(#29) (Kolombusz) válasza AS (#4) üzenetére


(Kolombusz)
veterán

Attól még meg sem közelíti egy alsó kategóriás digigép minőségét.

(#30) forgonati válasza coyote55 (#28) üzenetére


forgonati
őstag

Én is értem hogy mit mondasz, de a képminőség az a CCD méretének, és az optika minőségének a függvénye. És ha e kettő közül valamelyik rossz, akkor a végeredmény is olyan, amilyen.
Tehát lehet benne fényképezőből kiszedett CCD, ha nincs benne fényképezőből kiszedett optika...
A telefon méretéről meg tényleg nem tudunk semmit, de elhiheted, hogy ha normális optikát tennének bele, akkor több cm vastag lenne a teló, ezt pedig a gyártó nem teheti meg, nem lenne "trendi"...
Most előre boritékolom, hogy a képminősége meg sem fogja közeliteni egy olcsó 20 ezres kompaktét.

[ Szerkesztve ]

Keelah Se'lai!

(#31) dedike válasza coyote55 (#28) üzenetére


dedike
addikt

az illető telefont még nem is látta senki
Ezzel teljesen egyetértek...de ha megnézzük milyen aranyos kis vita jött ki belőle... :DD

(bocs az offért... :U )

Jó szerencsét!

(#32) joey04 válasza AS (#4) üzenetére


joey04
titán

no ez már picit vicces még tőled is...

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#33) copin válasza joey04 (#32) üzenetére


copin
őstag

A szokásos körök tőle. Talán ő is tudja, hogy ez az egész csak marketing, ahogy a jó öreg 10 megás b600 esetében is volt. Apropó b600. Anno AS forradalminak nevezte azt a "telefont", pedig a samsung szokásos köre volt. Karóra méretű TV-be épített telefon 1999-ben, szintén ilyen recept alapján jött össze a samsung részéről, ami olyan kínai ötletdömping beütésű, de a demo után tovább tudják vinni a dolgot, nem úgy, mint kisebb kínai cégek. Tudtad, hogy ezt a telefont (látszik is rajta) egy samsung kompaktba építették és ennek ellenére sem tudott kiemelkedő teljesítményt nyujtani? Az innov, vagy a c905 már nem csak low-end kompaktok ellen jó, de ár/érték arányt tekintve nem árt, ha az adatkomunikációs oldalát is rátesszük a mérleg nyelvére az árcédulával szemben, ha egy fényképezővel összemérjük. Azt mondom várjuk ki mi lesz, mivel nem samsung projektoros telefont jelentettek be, így azért elvárható egy bizonyos szint a koreaiaktól, ami lehet hogy a legjobb lesz minden eddigi közül.

(#35) jooker82


jooker82
nagyúr

Mindenki szidalmazza a telot,hogy minek a 12 mp ha kicsi az optika,pedig még senki nem látta a telefont,nameg az optikáját.Sztem ez lesz az az év amikor elkezdenek a gyártók nagyobb optikát használni,már volt is róla szó,pl az SE esetében.
Igenis lehet nagyobb optikát beletenni csak az nyilván a gyártóknak többe kerül.Meglehet nézni pl egy media marktba h szinte már telefon nagyságu digi gépekbe rakják bele a normál optikát 8-10 mp-el.És elöbb utóbb a telefonokba is ez megy.Csak persze a gyártók sem fogják elkapkodni mert akk jövőre nem lesz mit fejleszteni.De amugy szégyen lenne ha a samsung ezt a 12 mp es telot ugyanakkora optikával adná ki mint a 3,2 mp eseket.

LG G2 32 GB 4.4 AOS

(#36) pilóta válasza jooker82 (#35) üzenetére


pilóta
nagyúr

A baj az, hogy a kompakt fényképezőgépeknél is 5-6 megapixelnél van a határ, ami fölött már csak a parasztvakítás folyik...

Aki él és nem boldog, az téved!

(#37) joey04 válasza jooker82 (#35) üzenetére


joey04
titán

12mp a tükrös gépeknél ésszerű a tesztképeket nézegetve. ha akkora alkatrészeket építenek egy mobilba az vicces méreteket eredményez.

Meglehet nézni pl egy media marktba h szinte már telefon nagyságu digi gépekbe rakják bele a normál optikát 8-10 mp-el.
jah és kb szart sem érnek.

én is a mobilfotózás mellett vagyok, többre tartom és életképesebbnek mint itt sokan, és igenis fontos szempont nekem is hogy milyen kamera van egy telefonban, de a hülyeséget azért látni kell...

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#38) plus44


plus44
veterán

Vicces ez a verseny....és teljesen felesleges! De akinek ez kell hát ok.

“This is where the road crashed into the ocean...”

(#39) papi77 válasza forgonati (#30) üzenetére


papi77
addikt

Így van! Aki egy kicsit is ért a fotózáshoz ,az ezt tudja. :K

Az első: NOKIA 1611

(#40) #23836608


#23836608
törölt tag

De az is hülyeség, h csináljanak olyan 2-3 megapixeles érzékelővel ellátott telefonokat, amik olyan képet csinálnak, h hasraesel tőle... Ilyen kis optikával ez lehetetlen, nagyobbat meg úgysem fognak bele tenni. Akkor már inkább csinálnak sokmegapixeleset, a képeket úgysem 12 megapixelben nézed a gépeden, és ha lekicsinyíted a képet, akkor meg elég jó a minősége. Meg nézzétek meg egy 2 megapixeles telefon képeit, meg a jelenlegi bármelyik 8MP-es telefon képeit, még teljes méretben is jóval szebbek az utóbbi képei. Akkor miért ne lenne értelme növelni a megapixeleket, ha jobb képeket csinálnak?

(#41) pilóta válasza #23836608 (#40) üzenetére


pilóta
nagyúr

Azt értsd meg, hogy nem azért csinálnak jobb képeket, mert több a megapixel, hanem mert feljődött az érzékelőgyártás. Egy 12 megapixeles képből óriásplakátot lehetne nyomtatni, ha valóban rajta lenne a 12 megapixelnyi információ, de mivel az optika (amit ugye nem lehet digitálisan javítani, mert egy analóg eszköz, üveg vagy rosszabb esetben műanyag) nem vetít 12 megapixelnyi információt az érzékelőre, hanem csak 2-3 megapixelnyit, ezért minden afölötti pixelszámnövelés csak a dinamikát csökkenti és a zajt növeli. Amit persze próbálnak ellensúlyozni az egyre jobb processzorokkal, amik jól szétmossák az amúgy is részlettelen képeket, és amik persze ezért cserébe többet fogyasztanak stb. stb.
Pont az ilyen kis optikával kellene egy mai technológiával gyártott 2-3 megapixeles érzékelőt párosítani, amivel már egészen elfogadható (szinte, már-már egy normális kompakt fényképező képminőségét elérő) minőségű képeket lehetne készíteni, amiből nagyon jó 18x13-as képeket lehetne előhívni, dehát a marketing osztály azt nem fogja engedni sosem...
A leméretezés meg a részleteket lehet, hogy javítja, de a zajt és a dinamikát nem, tehát egy eleve 2 megapixeles kép egy jó érzékelőn sokkal jobb képet eredményez, mint egy 12 megapixelből 2 megapixelesre lekonvertált.

Aki él és nem boldog, az téved!

(#42) copin válasza papi77 (#39) üzenetére


copin
őstag

Változnak az idők, szóval nem árt naprakésznek lenni és nem leragadni agyilag valami régi belemagyarázásnál, ami a képminőség "romlását" (innov valahogy mégis a legjobb eddig) próbálja régi dogmákra fogni, mint egy betanított majom. Optoelektronika fejlődik, ez nem azt jelenti, hogy megdőlne minden szabály, de ha ők látják benne a lehetőséget, akkor tegyék, átméretezni utána is lehet. A kisebb kamerák pedig nem tűnnek el, ha esetleg az lenne valakinek a mániája.

(#43) grabber válasza eldiablo (#12) üzenetére


grabber
addikt

Te már biztosan tudsz valamit :DDD Mikor jelenik meg,mert lassan amúgy is kéne vennem egyet és persze a hd video se hiányozzon belőle :K

(#44) jooker82 válasza joey04 (#37) üzenetére


jooker82
nagyúr

persze mobiltelefon esetében sose a profi fotózásra gondolunk,és nem is az olyan tükrös gépekkel kel összehasonlitani amelyek a két kezemben nem férnek el.És persze nem a tükrös gépek optikáját gondoltam a mobilokba,hanem a kissebb méretü digi gépekét.Azokkal már fogunk olyan minőségü képet kapni /persze egy normális vakuval /amelyre azt lehet mondani hogy emellett már nem kell magammal vinni digi gépet./Ezt nem a profi fotósokra gondoltam/.Ez szerintem 2 éven belül bekövetkezik.
Az egykori k800 i-m volt h otthagyott hasonló adottságú 3,2 es digi gépet.Ugyh annyira nincsenek lemaradva a telefonok.

Hd video már lesz ebbe az évbe az lg már dolgozik rajta.Arra fáj a fogam :DD

[ Szerkesztve ]

LG G2 32 GB 4.4 AOS

(#45) eldiablo válasza grabber (#43) üzenetére


eldiablo
addikt
LOGOUT blog

Persze full frame lesz de nem lesz nagyobb egy Moto V3-nál és tutira job lesz mint egy D3, mert addigra annyira fejlet lesz a "teknológia". :DDD

(#46) joey04 válasza jooker82 (#44) üzenetére


joey04
titán

Az egykori k800 i-m volt h otthagyott hasonló adottságú 3,2 es digi gépet.
na innentől hanyagoljuk a témát szerintem. :C

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#47) Vicoo válasza jooker82 (#44) üzenetére


Vicoo
senior tag

Nekem a Siemens MC60 is otthagyta az elektronmikroszkópokat, igaz én fűszálat fényképeztem,de a NatGeo azt hitte vmi egysejtűnek a képe. :))

(#48) Csi630


Csi630
tag

Jó dolog h lehet fényképezni a telóval de a 12mpixelt én már túlzásnak tartom. Akkor már inkább külön fényképezőgép :)

You'll Never Walk Alone!

(#49) jooker82 válasza joey04 (#46) üzenetére


jooker82
nagyúr

Mért is?ja mert láttam és összemértük és visszanéztük számitógépen.A 3,2 es gép tulaja is elcsodálkozott.Persze nem a legjobb meg legujjab 3,2 es gépröl volt szó,de én nem is irtam h mindegyiket verné ,de a visszanézett képek alapján rámondtuk h jobb képet csinált a telefon.De ez már 100% h nem lenne igaz egy 5 vagy egy 8 mp es telefon és kompakt összemérésében.Ja és nem hordok szemüveget...

LG G2 32 GB 4.4 AOS

(#50) papi77 válasza copin (#42) üzenetére


papi77
addikt

Az idők változnak,de a fizika törvényei nem... :)

Az első: NOKIA 1611

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.