Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#151) Mr.Silkó


Mr.Silkó
veterán

Itt nem a nevezéktan okozza az igazi problémát, hanem a hazai horror-árak.

(#152) Silenzio válasza san2000 (#143) üzenetére


Silenzio
addikt

Jó, a Szentkuti kolléga rosszul fejezte ki magát, ezért nem értette a fórumtárs, mi az újdonság. Ez tényleg hasznos feature, bár ez már eléggé filmes porond. Kezdőknek jó, profibb előre tudja, mi lesz a frame-ben, meg mit melyik kamerával érdemes felvenni. Majd ha ilyen háttérelmosást tud pár centiről az iPhone kamerája is, még boldogabb leszek.
Ez se filmszerű annyira, de mégis előbbre jár az iPhone-nál, nem csoda, vagy másfélszer akkora a szenzor.

https://pte3d.hu - 3D nyomtatás, 3D szkennelés, anyagvizsgálat, VR

(#153) Noukoum válasza juuzer (#93) üzenetére


Noukoum
veterán

Androidról és ios-ről is beszélek.

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#154) dave987


dave987
aktív tag

Már az is gáz a cikkben hogy a cikkíró 720p-nek írja az iphone xr kijelzőjét. Micsoda szakmaiság... :C

(#155) Noukoum válasza dave987 (#154) üzenetére


Noukoum
veterán

828p jobb? Máris jobban hangzik egy 290ezres mobilnál.

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#156) Parallaxis


Parallaxis
addikt

"az iPhone OS 1.0 idején még nem is számított igazi okostelefonnak, hiszen az App Store és az ebből adódó natív bővíthetőség csak később, szoftverfrissítéssel lett az iPhone-életérzés része"

Ez csak a natív alkalmazásokra igaz, mert WebApp-okkal már az első pillanattól bővíthető volt és ezeknek saját áruházuk is volt.

(#157) san2000


san2000
tag

Érdekeség:

"A múlt heti Keynote-on viszont egyáltalán nem került említésre az U1-es chip és a marketinges is anyagok csak abban a kontextusban említik meg, hogy ezentúl a legközelebbi kapcsolatokat dobja fel megosztás során az AirDrop. Vártuk még “One more thing”-nek a kis Apple tracker kütyüt, de sajnos az sem érkezett, pedig abban nagy szerepe lehetne az U1-es chipnek.
A Six Colorson is publikáló Jason Snell azonban talált még néhány haszonosítási lehetőséget is.
A technika potenciálisan felhasználható lenne okos otthoni eszközökkel, kiterjesztett valósággal, mobilfizetéssel, kulcsnélküli zárnyitással vagy akár még épületen belüli navigáció során is.
Képzeld el, ahogy az egész házat átszövő zenerendszered akár azon az elven is automatikusan működhetne, hogy te melyik szobában vagy. Mindezt úgy, hogy semmit sem kéne állítgatnod. Vagy akár azt, milyen lenne tudni, hogy otthonod teljesen biztonságban van, mert az ajtó addig nem nyílik, amíg te nem állsz előtte.
Az Apple már eddig is nagy hangsúlyt fektetett a kiterjesztett valóságra, az U1-es chip ezen a területen is sokat adhatna hozzá az eszközökhöz és azok pontos helymeghatározásához.
Egészen érdekesen hangzik. És csak egy aprócska megjegyzés azoknak, akik mindig azzal jönnek, hogy egyetlen egy igazi újítás sem kerül az adott év új eszközeibe. UWB chipet a világon először az Apple ültetett okostelefonba. És bár a Google-nél, Samsungnál és HTC-nél is voltak már ilyen tervek, egyiküknek sem sikerült eddig a megvalósítás. Apróság, de igenis számít, és van benne bőven potenciál."
Forrás: 9to5Mac

[ Szerkesztve ]

(#158) Parallaxis válasza Hpeti00 (#150) üzenetére


Parallaxis
addikt

Hosszas gondolkodás után vettem egy Pixel 3a-t.

Azt ugye tudod, hogy megjelenítés és színhűség terén gyengébb kijelzője van, mint bármelyik mai iPhone-nak? No meg ha a valós szubpixel szintű felbontását nézzük, akkor gyengébb mint az XR? Fizikai mérete meg kisebb annál, ugyebár ahogy írtad a tartalomfogyasztásra a nagyobb a jobb :D De a marketing ugyebár csodát művel.

A két készülék közötti szakadéknyi teljesítmény különbséget meg ne is említsük ugye..

Amikor még belegondolok, hogy mennyiért vettem, még szélesebb a mosolyom.

Nem egy kategória a két készülék, így ár szinten nincs is értelme összevetni őket.

(#159) Aryon87


Aryon87
félisten

Ezen ismételten felröhögtem, ahogy akkoriban is a bemutatót nézve :C

[ Szerkesztve ]

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#160) kchris78 válasza Hpeti00 (#150) üzenetére


kchris78
veterán

A pixel3a kijelzője: https://www.xda-developers.com/google-pixel-3a-display-review/
2 dolgot emelnék ki: 400-440 nit és a P3 színteret sem fedi le.
Az Xr lefedi a P3 színteret és 6-700 nitet teljesít.
Ne a felbontás és a "szép" OLED-es túlszaturált színek legyenek már az _egyedüli_ mérőfokai egy kijelzőnek!

[ Szerkesztve ]

(#161) emre33 válasza san2000 (#143) üzenetére


emre33
addikt

Melyik tudja? Nem segítek, nézz utánna. Ismerd meg a piacot, aztán kommentelj..
Én ma is használtam, és sose volt Apple termekem...
és nem csak 1 gyárto tudja, és nem 1 hónapja..,.

ASUS B650E-E, AMD Ryzen 9 7900, CORSAIR 64GB DDR5 6000MHz CL30 KIT CMK64GX5M2B6000Z30, ARCTIC COOLING Liquid Freezer II 360

(#162) Graphics válasza bLaCkDoGoNe (#4) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Nem igazán értem miért kell szerzőre kihegyezni a dolgot.

A nevezéktanon tényleg gondolkozhatna logikusabban az Apple, ez teljesen egyértelmű tény.

Az is pl. érdekes számomra, hogy kimaradt a 9-es... De miért is? Van egy sanda gyanúm, hogy a dél-koreai konkurencia miatt, merthogy USA-ban nem tudok bármiféle 9-es fóbiáról.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#163) doooo válasza dave987 (#154) üzenetére


doooo
veterán

Így is legalább négyszer marad el a konkurenciától, szóval nem oszt, nem szoroz.

(#164) nozs23 válasza kchris78 (#160) üzenetére


nozs23
addikt

Tök mindegy. Csak a felbontás számít, meg ami a specifikációban le van írva.

(#165) FuRiONight válasza doooo (#163) üzenetére


FuRiONight
őstag

400-450PPi felett, egy jól kalibràlt kijelzőnèl senki nem mondja meg, milyen felbontàsú.

(#166) doooo válasza FuRiONight (#165) üzenetére


doooo
veterán

Lehetséges. De itt fel sem merülnek ilyen számok.

(#167) Noukoum válasza doooo (#166) üzenetére


Noukoum
veterán

Na jóvanaz, úgyse tudja mit vesz a user, jóleszaz neki! :DDD

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#168) kchris78 válasza doooo (#166) üzenetére


kchris78
veterán

Igen csak éppen 400-450dpi AMOLED értékek esetén nincs minden pixelnek rgb subpixelje míg LCD esetén igen. 400dpi értéknél a diamond pixel azért érzékelhető.

(#169) Jeanne d'Arc

Én csak kommenteket jöttem olvasni. :)

iPhone felvásárlás előfizetéses is!

(#170) nozs23 válasza Noukoum (#167) üzenetére


nozs23
addikt

A legtöbb user valóban nem tudja. Nem is kell nekik. Elég ha kézbeveszik.
Az itt okoskodók sem nagyon tudják, mert akkor tisztában lennének azzal, hogy az oled PPI gyakorlatilag kamu, és csak a kevesebb alpixel miatt van szükség a brutál felbontásokra, hogy elérjék azt az élességet, ami egy LCD-n kisebb felbontáson is lehetséges.
Ezért van az, hogy gyakorlatban ez az LCD ugyanolyan éles, mint egy hasonló méretű FHD OLED.
Persze ezt soha nem fogja bevenni gyomra spec náciknak.

(#171) kchris78


kchris78
veterán

Akárhogy is azért az egyértelmű hogy a jelenlegi tudások mellett nem logikus lépés 250-300-400 ezret elkölteni telefonra.. Csak éppen nem sokszor a logika a döntés alapja egy telefon kiválasztásakor (feltéve ha a keret is megvan rá).
Van aki a tudásbeli különbségeket se nem érzékeli és nem is érdekli (pl színtér, nem áll e le 4k esetében az optikai képstabilizátor és hasonlók...).
Kollégámnál is amikor kávéról van szó: mindegy hogy milyen csak üssön. Vele fölösleges leállni dumálni hogy x helyen baromi jó presszókávét adnak.. Ugyanez van telefonoknál is.
És ez most független márkától, mert kb bármelyik márka esetében jó sokat el kell adni egy csúcstelefonért.

(#172) san2000 válasza emre33 (#161) üzenetére


san2000
tag

Természetesen nem arról van szó amit a cikk író hibássan fogalmazott meg.A video felvétel közbeni látószög állítás valóban nem egy nagy dolog.
Ezt tudják a 2-3 lencsés droidok.Amit az iPhone 11 tud az hogy a 4 db 4k felvétel (1 előlap+3 hátlapi) közül kiválasztasz tetszőleges 2db 4k és ezt egyidőben rögzíti.Ehhez kell a világ jelenleg legerősebb CPU + GPU párosa.Igen a legerősebb mivel android fronton még a tavalyi A12 se sikerült beérni.De gondolom az általam belinkelt videód nem nézted meg csak nyomod a baromságaidat.Tájékozod inkább te mielőtt kommentelsz.

ui.Kiváncsi leszek majd a pénteki független tesztekre.

[ Szerkesztve ]

(#173) doooo válasza kchris78 (#168) üzenetére


doooo
veterán

Érzékelhető? Maximum ha csak arra koncentrál az ember. Bár 450 felett már tényleg elég, még ha lehet többet is elvárni manapság (bár ezt nem egy iPhone topicban kell hangoztatni, itt senki nem vár el semmi hasonlót). De egyébként meg tökéletes kontraszt, színek, fényerő... szóval a legtöbb embernek eszébe sem jut koncentrálni a PPI-re.

(#174) feliks


feliks
senior tag

Komolyan baaszus, ettől az “újságírói munkától” szekunder szégyenérzetem támadt.

“720p kijelzős, tehát direkt visszamaradottra specifikált XR-t (..)megpróbálták pozitív színben feltűntetni”

Akkor kedves cikkíró, elmondom, hogy van egy nem kis hányada az emberiségnek, aki magasról tesz a felbontásra, amíg az nem szemmelláthatóan pixeles. Tudom, az android világában ez a “nekemnégyká, tízmag tizenhatgiga ram” méregetés megy, de van egy igen nagy halom ember akinek kell
- Stabil rendszer
- jó üzemidő
- alkalmazáskínálat
- minőségi képkészítés (beszkennelek egy A4-et, stb)
- alapok ( Zene, jó böngésző, mail stb)

Namost az XR és a 11 nem azoknak szól akik magok száma alapján határozzák meg a helyüket a társadalomban, hanem azoknak, akiknek kell egy mindennapokban kiváló eszköz, ezt pedig kiválóan, majdnem jobban hozta az XR mint a testvérmodell, ehhez oedig pl. hoozzájárul az alacsony felbontás, amitől olyan lehet az
üzemideje, amilyen.

Ennek fényeben nem visszamaradott, hanem racionális kijelzőről beszélhetünk, és nem “kellett pozitív színben feltüntetni”, hiszen igen sokak számára nem kompromisszumszerű döntés az XR, mint ahogy érzékelteted, hanem egy (általad nem megértett igényre) kiválóan eltalált termék.

[ Szerkesztve ]

[Be Happy]

(#175) hemaka válasza Aryon87 (#159) üzenetére


hemaka
nagyúr

Ez nagyon gáz volt amúgy. :DDD

(#176) bigrock válasza Silenzio (#126) üzenetére


bigrock
addikt

#126: "....szánalmasak vagytok"
Modiiiiiiit akarok :DDD

(#177) dave987 válasza Noukoum (#155) üzenetére


dave987
aktív tag

A cikkről van szó. Ilyen dolgokkal van tele. Se nem szakmai,se nem objektív. Bulvárnak elmegy...

(#178) S e t h


S e t h
nagyúr

Amúgy pszichésen mennyire lehet rendben az, aki egy ilyen cikken fennakad?
Hány percet bírna ki a telefonja nélkül?

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#179) nozs23 válasza S e t h (#178) üzenetére


nozs23
addikt

Teljesen jogos a fennakadas egy szakmainak hazudott portalon.

(#180) Depression válasza nozs23 (#170) üzenetére


Depression
veterán

Jajj, amikor éppen egy 1440x2560-as ips telefonról írok, ami nem került 80k-be se...
Ezért van az, hogy gyakorlatban az iphone xr a fasorban sincs ilyen téren, de legalább elmondható, hogy p3, mert az kb. 5%-kal több színt tud.

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#181) doooo válasza nozs23 (#179) üzenetére


doooo
veterán

Ez egy véleménycikk. Lehet, hogy nem írja, de az. És írnia kellett volna, mert akkor a helyén kezeli minden vérfan. Nem mintha annyi hazugság vagy hasonló lenne benne, de ez most lényegtelen.

(#182) Aryon87 válasza hemaka (#175) üzenetére


Aryon87
félisten

És mikor azt a kotkodácsoló rémhangot tolta ki magából Tim a csirke animojira? Azon besírtam :C

Áh, meg is van: [link]

[ Szerkesztve ]

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#183) Noukoum válasza dave987 (#177) üzenetére


Noukoum
veterán

Tudom, de akkor sem jobb a helyzet ha azt írják a cikkbe.

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#184) kchris78 válasza S e t h (#178) üzenetére


kchris78
veterán

abszolút jogos a felhábárodás szerintem. A cikk címe alapján egy tök objektív összehasonlító cikket is le lehetett volna hozni amibe senki sem tud belekötni. De kellett a szószám több dolog miatt:
- ha a cikk több oldalból áll többet kattintanak, nő a PI
- jó nagy fórum-kattintásszámot hoz, és még csak egy melósabb készüléktesztet sem kellett csinálni ami macerásabb, ezt "fejből" is meg lehetett írni (ami látszik is mert a fórum alapján volt 1-2 gond a GB értékekkel)
Szóval egy tényleg az elnevezésekre koncentráló rövidebb cikk nem érte volna meg nekik.. Ez most így dupla nyereség.

Korrekt lenne ha valaki részükről reagálna felvetett dolgokra de ez itt nem módi... Csak röhögnek kb a 2 oldalon, az látogatottság számláló meg pörög egy ilyen tök nulla súlyú cikken is..

[ Szerkesztve ]

(#185) nozs23 válasza Depression (#180) üzenetére


nozs23
addikt

Hagyjuk. :(

#181

Ha velemenycikk akkor se igazsag se hazugsag nincs benne. Vagy mindketto. En szempontbol bullshit, aki meg szereti fikazni az Apple-t kap egy kis onigazolast. Attol fugg, hogy honnan nezed.

(#186) csababarca válasza Mr.Silkó (#151) üzenetére


csababarca
őstag

szerintem is ez okozza itthon a fő fusztrációt.
itthon valóban irreális árak vannak, kint viszont bagóért lehet venni. )főleg szolgáltatónál, korlátlan nettel, stb)
2,5-3 hét diákmunkával (amerikai tábor) megkeresem az árát. Így vettem 14-ben a 6osomat, majd tavaly a 8ast kint. (tvaly másfél hetes fizum ment rá).
Én kint veszem, itthon én sem adnék ki ennyi pénzt rá, mert itthon ez 2,5 havi fizum kb. (tanári szakma szépsége)

Sokszor elgondolkozom huawei-en, a kamera miatt, szoktam ismerősök telóit nyomkodni, de nem szívesen térnék már vissza androidra. nekem "zavaros" :D

iPhone 8 64GB, MacBook Air, Skoda Superb 2012, CRTDI 2.0

(#187) KROK640


KROK640
veterán

Kétszer volt iPhone-om egy 3G meg egy 5S... mindkettőtül alig vártam h megszabaduljak. Mostani Lumia 630-asomat sokkal többre becsülöm mint bármelyik új iPhone-t

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#188) Zolom89 válasza Parallaxis (#156) üzenetére


Zolom89
senior tag

Én ott megálltam hogy nem számított igazi okostelefonnak...
Kész vicc az egész cikk..

“LG C2 + Samsung Q990B” Asus Rog Strix G17

(#189) jerry311


jerry311
nagyúr

"az egyszeri ember pedig telefoncserekor inkább elfogadja a magasabb árat, de soha meg nem válna attól a bizonyos kiharapott almától."

Így gondolkodtam az almásokról míg meg nem lett az első iPhone-om. Már az első napon kevesebbet szívtam vele, mint az androidos csúcstelefonokkal. Pedig sem ezt, sem az androidos telefonjaimat nem használtam / használom bonyolult dolgokra.

[ Szerkesztve ]

(#190) marcee


marcee
addikt

Igazán távol áll tőlem, hogy meg akarjam védeni az apple-t, de van másik gyártó, amelyik 12 éven keresztül mindvégig logikusan, egy séma szerint nevezte el a készülékeit? Szerintem a fele ennyi ideig sem bírta egyik sem.

\m/

(#191) nozs23 válasza marcee (#190) üzenetére


nozs23
addikt

Nincs. Az viszont csak nem lehetett a cikk címe, hogy "fuj ifos, fuj!". Gondolom ezert lett fehuzva erre a temara.

(#192) Jegesmaci81


Jegesmaci81
aktív tag

Ez a cikk csak arra világít rá, hogy minden embert a józan paraszti esze helyett az érzelmei és a reklámok irányítják vásárláskor. Jól látható ez a cikkíró mondataiból és a hozzászólásokból. Én XS-t használok de van a családban samu csúcskészülék is (s10plus). Mindkét készülék baromi jó! Mindkettőnek megvannak a maga hülyeségei és mindkettő baromi drága volt. Nincs itt min vitatkozni! Az android/gyártó felzárkózott az IOS/Apple mellé. Van amiben le is hagyta és van amiben még kicsit elmarad. Még annyit tennék hozzá, hogy ha figyelembe vesszük azt, hogy a többség mire használja a telefonját akkor egy A szériás samu bőven elég mindenre. Szóval a flagshippek kb 99%-a pénzkidobás a gazdájának. Nem szól másról mint birtoklási vágyról. :-)

(#193) FuRiONight válasza Jegesmaci81 (#192) üzenetére


FuRiONight
őstag

Nekem 4 ève volt egy 6S Plus-om, 1 èven belül a mèrete (ès az iOS) miatt egy S7E-re vàltottam. Meg sem fordult a fejemben, hogy újra iphone-t vegyek. Androidos csúcskèszülèkeim voltak utàna (ès előtte is, egy iphone 4 kivètelèvel): S9+, Oneplus 7 Pro, Huawei P30Pro, S10+. Nyàr közepén vettem egy iPad Mini 4-et egèsz jó àron, majd feldobtam az iPadOS 13 bétàt (konkrétan bèta 3-at) ès ahogy hasznàltam egyre jobban megtetszett az egyszerűsège. Itt kezdtem el gondolkodni rajta, hogy újból kikellene próbàlnom az új iPhone-okat. Most ott tartok, hogy megnèzem, most hol is tartanak. :)

[ Szerkesztve ]

(#194) Ádám16 válasza Jegesmaci81 (#192) üzenetére


Ádám16
addikt

Abszolút egyetértek. Én egy SE és iPad 5th gennel boldog voltam 3 évig.
Én csak jószándékból mondom, hogy nem éri meg megvenni a legújabb iPhone-t. Nem ad többet a tavalyitól, jóval drágább, és mire a termékciklus végére ér a régebbi széria, simán le fogod váltani, mert ezek 3-4 évig simán telefonok maradnak.

Fél millióból olyan nyaralást hoztam össze tavaly, hogy ihaj. :)

(#195) Integrale válasza nozs23 (#191) üzenetére


Integrale
veterán

Te nagyon magadra vetted ezt, bocs, de ezen nem lehet nem nevetni.
Megsertettek a kis almat... :O

[ Szerkesztve ]

"Bad reklám is reklám too"

(#196) nozs23 válasza Integrale (#195) üzenetére


nozs23
addikt

Nem vettem magamra, nem rólam szól a cikk, hanem telefonokról. Lehet félreértelmeztél valamit?
Valóban nem csaholok együtt a haterekkel. Persze ilyenkor már jön a személyeskedés. :(

(#197) Integrale válasza nozs23 (#196) üzenetére


Integrale
veterán

Aki nem szereti, az automatikusan utalja? Aki tobbet var X osszegert, ugy, hogy az minden tekintetben elerheto, az utalja? Aki szovatesz hianyossagokat az utalja
A vilag nem fekete feher. Nekem az eszkozeik tetszenek, az iOS-tol viszony hanyingerem van, ha a felulet valtozna, es kapna egy nagyobb felbontasu kepernyot, akkor vennek ujra iPhone-t.
Ez egy eszkoz, aminek felteleleknek kell megfelelnie, es a leheto legtobbnek.

"Bad reklám is reklám too"

(#198) Graphics válasza S e t h (#178) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Ezen agyaltam én is, de már az is felesleges időpazarlásnak tűnt...

NEm igazán értem, hogy ezen miért kell fennakadnia bárkinek is... Foggal-körömmel magyarázzák a dolgot... LEhet amúgy az érkező hidegfront is besegít ebben...

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#199) FuRiONight válasza Integrale (#197) üzenetére


FuRiONight
őstag

Nekem pont az iOS letisztultsàga tetszik. Nincs kedvem sem időm a beàllitàsokkal bütyörögni. Régen èlveztem a custom rom-okkal való jàtszadozàst, ma màr ez eszembe sem jut (nem mondom, hogy szüksèg volna a custom rom-ra ma màr).

Semmi egetrengetőt nem raktak le az asztalra, de nagyrèszt minden elmaradàst ès hiànyogot pótoltak (a bilineàris töltès viszont hiànyzik szàmomra), legalàbbis így gondolom.
Note 10+ ami tetszene, àrban is kb. Ott van ahol egy idei iphone, de a mèret visszatart.

[ Szerkesztve ]

(#200) D1Rect


D1Rect
félisten

Ennyi butthurt nicket. :D :D :D
A 4 óta nem volt olyan iphone amire tényleg rákívántam volna.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.